Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - cyrylo97

Strony: [1] 2 3
1
Statki kosmiczne / Odp: Misja do Sarnusa (Saturn z Outer Planets Mod)
« dnia: Sob, 11 Mar 2017, 09:25:44 »
Mainsail jest pod lekkim kątem, zmieniłem kolejność zużywania paliwa z pomarańczowych zbiorników (najpierw z dolnego zbiornika, potem z górnego), dodałem mały nieużywany zbiornik paliwa na szczycie jako przeciwwagę. Przez większość lotu wahadłowiec jest lekko niewyważony ale SAS (bez dodatkowych kół zamachowych ani RCS) potrafi sobie z tym poradzić, Dopiero pod koniec lotu wahadłowiec zaczyna być niekontrolowalny ale porusza się już z prędkością orbitalną.

2
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Niezła misja  :)

Tylko proszę nie umieszczaj relacji w spoilerze bo niezarejestrowani lub niezalogowani użytkownicy nie mogą jej obejrzeć.

Ale oprócz tego całkiem nieźle.  :)

Nie wiedziałem że niezalogowani nie mogą wyświetlać spoilera a uznałem, że relacja z 67 screenami może być za długa aby ją przewijać gdy chce się tylko przeczytać komentarze.

3
Statki kosmiczne / Misja do Sarnusa (Saturn z Outer Planets Mod)
« dnia: Czw, 09 Mar 2017, 23:41:08 »
Przeprowadziłem ostatnio misję do Sarnusa z lądowaniem na każdym z jego pięciu księżyców. Ponieważ misja była dość złożona i mimo to zakończyła się pełnym sukcesem, uznałem że warto napisać relację.

Statek zbudowałem przed instalacją modów graficznych, z części etapów budowy nie robiłem screenów, w czasie pisania relacji odtworzyłem screeny z brakujących etapów budowy, stąd na niektórych screenach scaterer jest, na niektórych go nie ma i jest to w niechronologicznej kolejności.

Rakieta potrzebna do wyniesienia takiej misji na raz na pewno była by zdecydowanie za duża jak na mojego laptopa, dlatego statek kosmiczny Hermes budowałem w kilku startach.

Każdy z trzech modułów napędu razem z paliwem został wyniesiony ciężką rakietą Atlas, następnie zostały zadokowane na orbicieNastępnie przyszła oklej na Hub, aby do Hermesa można było zadokować lądowniki i paliwo dla lądowników.

Po Hubie wysłałem moduł serwisowy, aby zapewnić łączność i energię elektryczną nawet gdy Hermes będzie daleko od Kerbinu i Słońca.


Ostatnim etapem budowy Hermesa było wysłanie modułu załogowego.

Po zbudowaniu Hermesa przyszedł czas na zadokowanie do niego niezbędnego ładunku, lądowników oraz paliwa. Najpierw został wysłany ciężki lądownik przeznaczony na Slate (księżyc porównywalny rozmiarami do Tylo). W celu oszczędzania wysłanej masy górny stopień tego lądownika też był lądownikiem, wystarczy tylko zadokować i zatankować.


Symulacje wykazały, że lądownik ten nie jest wstanie wystartować z Tekto (księżyc z gęstą atmosferą), a niezbędne modyfikacje za bardzo zwiększyły by masę, dlatego wkrótce potem wysłałem kolejny lądownik.


Ostatnim niezbędnym ładunkiem było paliwo dla lądowników. Tym bardziej że w celu wyważenia statku kosmicznego ciężki lądownik został wysłany z pustymi zbiornikami paliwa, a lądownik atmosferyczny z pełnymi. Dzięki temu oba lądowniki miały równą masę 28 ton.

Ostatnim przygotowaniem przed odlotem było oczywiście wysłanie załogi. Dwóch członków załogi przyleciało do Hermesa razem z lądownikami, pozostałych 6 zostało dostarczonych kapsułą Cygnus.

Przygotowania zajęły łącznie 12 startów (6 na budowę Hermesa, 4 na wysłanie lądowników i paliwa dla lądownika, 1 na dostarczenie załogi, 1 na misję serwisową i wzmocnienie Hermesa strutami z KAS)

W końcu nadszedł czas odlotu, budżet deltaV był dość ograniczony dlatego korzystałem z asyst grawitacyjnych Kerbin - Eve - Kerbin - Kerbin - Sarnus. Czas wykonywania pierwszego manewru wynosił około 15 minut mimo jedynie 1100m/s dV (2x mniej niż przy bezpośrednim locie do Sarnusa) dlatego podzieliłem manewr na 4 mniejsze manewry.
Łączny rozmiar manewrów po opuszczeniu orbity kerbinu to jedynie 85m/s!
Po latach podróży dzielni i cierpliwi astronauci w końcu dolecieli do Sarnusa i mogą podziwiać jego pierścienie

Mimo takich oszczędności paliwa musiałem korzystać z dalszych asyst grawitacyjnych, dlatego użyłem asysty grawitacyjnej Slate aby wejść na orbitę.


Następnie skorzystałem z asysty grawitacyjnej Eeloo aby zniżyć orbitę i móc wejść na orbitę Slate niższym kosztem.


Dalszym etapem misji było wejście na orbitę Slate i lądowanie. Ponieważ przy lądowaniach na księżycach wewnętrznych lądownik atmosferyczny jest zbędny, został on zaprojektowany tak, aby mógł odłączyć się od Hermesa i autonomiczne wejść na orbitę Tekto w czasie gdy załoga Hermesa wbija flagi na pozostałych księżycach. Slate zdecydowanie ułatwił mi zadanie dostarczenia lądownika atmosferycznego do Tekto, ponieważ po ustawieniu encounter ze Slate'em miałem też encounter z Tekto. Dlatego oddokowałem lądownik atmosferyczny od Hermesa i ustawiłem jego trajektorię tak aby encounter z Tekto był "dobry" a trajektorię Hermesa tak aby encounter z Slate'em był dobry. Aby zbalansować Hermesa, musiałem przelać paliwo z pomarańczowego zbiornika paliwa do zbiorników modułów paliwowych.


Potem zgodnie z planem wszedłem Hermesem na orbitę Slate'a

Przyszedł czas na lądowanie na Slate. W lądowniku zasiedli Jeb, Valentina, Bill, Bob i Billy-Bobby Kerman.

Po udanym lądowaniu, zrobieniu zdjęć, badań, zebraniu próbek przyszedł czas na powrót na orbitę, który już nie był aż tak emocjonujący.tym razem lądownik jest na tyle mały, że może zadokować do ładowni w środku Hermesa kończąc problemy z wyważeniem statku.

Po udanym lądowaniu na Slate skierowałem się na Eeloo, tym razem bez asyst grawitacyjnych. W czasie trwania manewru skończyło się paliwo w bocznych modułach napędowych a zaraz potem w centralnym module zwolniło się wystarczająco miejsca aby przelać tam całe paliwo z pomarańczowych zbiorników paliwa.Przylot do Eeloo, wejście na orbitę


Lądowanie, badania na powierzchni, wbicie flagi i grupowe zdjęcie, powrót
Następnie opuściłem Eeloo i skierowałem się do Ovok (bardzo mały jajowaty księżyc, na odpowiednio poziomym fragmencie móglbym tam wyladować Hermesem)

Lądowanie na tym księżycu było proste.

Następny w kolejce do lądowania był Hale, najbardziej wewnętrzny i najmniejszy (mniejszy od Gilly) księżyc Sarnusa


Astronauci wrócili lądownikiem do Hermesa, i udali się w stronę Tekto (wykonując po drodze asysty nad Eeloo i Slate), lądownik zaś został porzucony na orbicie.

Nad tekto Lądownik atmosferyczny zadokował do Hermesa

Tekto ma gęstą atmosferę dzięki czemu mogłem lądować używając hamulców aerodynamicznych i spadochronów. Składając i rozkładając hamulce aerodynamiczne mogłem wybrać miejsce lądowania.

Po długiej wędrówce przyszedł czas wracać, teraz miałem już wystarczająco paliwa aby polecieć bezpośrednio, bez asyst grawitacyjnych po drodze.

Po raz pierwszy od wielu lat astronauci mogą zobaczyć kerbin na własne oczy.

Do wejścia na orbitę kerbinu użylem resztek paliwa a mimo to nie udało się wejść na orbitę kołową. Manewr 2450m/s dV trwał nieprzerwanie 9.5 minuty, w tym czasie słońce zdążyło zajść i wzejść z drugiej strony.


Zaraz po wejściu Hermesa na orbitę Kerbinu po astronautów został wysłany prom kosmiczny. Niestety ze względu na ograniczenia promu i kształt orbity na jaką wszedł Hermes start i lądowanie promu musiały się odbyć nocą.
Dziękuję za uwagę.
4
Dyskusje ogólne / Odp: Jasności planet w KSP
« dnia: Czw, 25 Lut 2016, 12:42:36 »
Ale założyłem że gwiazda jest około 120 razy słabsza (bo 11 razy bliżej wygląda na tak samo jasną) a dokładniej jasność obserwowana Kerbola z Kerbinu jest taka sama jak jasność obserwowana Słońca z Ziemi

5
Dyskusje ogólne / Jasności planet w KSP
« dnia: Czw, 25 Lut 2016, 10:37:44 »
Witam.
Po tym jak usłyszałem o modzie na teleskopy do odkrywania planet w KSP zacząłem się zastanawiać, czy kerbalscy astronomowie faktycznie potrzebują teleskopów do odkrycia tych planet. A ponieważ mam trochę wolnego czasu, postanowiłem to przeliczyć. Przy obliczeniach zakładałem, że Kerbol widziany z Kerbinu jest tak jasny jak Słońce widziane z Ziemi, oraz oczy kerbali są tak czułe jak oczy ludzi.
Wyniki:
Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.

Z powyższych danych wynika, że wszystkie obiekty są wystarczająco jasne aby zobaczyć je gołym okiem (choć w przypadku Pola i Bopa trzeba do tego naprawdę dobrych warunków)
Jednakże Ike krąży zbyt blisko Duny i rozdzielenie tych dwóch obiektów gołym okiem jest praktycznie niemożliwe.

Podsumowując: Wszystkie obiekty w układzie Kerbolskim z wyjątkiem Ike są możliwe do zaobserwowania gołym okiem z Kerbinu, Ike byłby możliwy do zaobserwowania nawet przez zwykłą lornetkę. Do wyznaczenia orbit planet wystarczyłyby klasyczne przyrządy astronomiczne takie jak Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ, do wyznaczenia orbit księżyców wystarczyłaby zwykła lornetka.

6
11 maja 2015

7
Modyfikacje / Odp: Space Launch System Part Pack
« dnia: Pon, 23 Lis 2015, 19:14:33 »
Przedziałek na specjalne zamówienie

8
Inne / Odp: Pokaż nam swój [cokolwiek]!
« dnia: Nie, 22 Lis 2015, 19:11:23 »
Wahadłowiec wzorowany na STS
Bez problemu wynosi pomarańczowy zbiornik paliwa na orbitę równikową 600x600km lub polarną 400x400km
9
Aktualności / Odp: KSP 1.0 (stary temat)
« dnia: Pon, 27 Kwi 2015, 18:42:00 »
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
A jaka przeglądarka i system? Mi na Firefoksie na Windows 7 pokazuje się ta ładna wersja, bez żadnych proxy.
System: Linux Ubuntu 15.04
Testowane przegladarki: Firefox, Chromium, Maxthon

10
Aktualności / Odp: KSP 1.0 (stary temat)
« dnia: Pon, 27 Kwi 2015, 18:22:59 »
Zastanawiam się,  czy to dzieło przypadku, że po wejściu na stronę kerbalspaceprogram.com przez jakiekolwiek proxy lub tor browser, pojawia się ta ładna wersja informująca o migracji serwerów ze zdjęciem uśmiechniętego kerbala, a wchodząc przez normalną przeglądarkę która nie ukrywa mojego polskiego IP pojawia się ta brzydsza wersja tylko z napisami (nawet po usunięciu cookies)

11
Aktualności / Odp: KSP 1.0 (stary temat)
« dnia: Pon, 27 Kwi 2015, 17:23:35 »
A ta migracja serwerów trwa już przynajmniej od 9:30 czasu polskiego.
Jedynie około 14. coś się działo i ich strona przez chwilę wyglądała tak

zamiast tak

12
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: Jedyny słuszny system operacyjny
« dnia: Sob, 11 Kwi 2015, 12:32:43 »
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
1) Jak często moi domownicy (siostra i rodzice) włączają mój komputer, mając przecież swoje (rodzice mają komputer stacjonarny, siostra laptopa)
2) Wyłączanie komputera z Ubuntu jest tak proste, że nawet ktoś, kto widzi go pierwszy raz w życiu, potrafi go wyłączyć
1. Mojego komputera na pewno nie da się włączyć nie znając hasła.
2. Gdy odchodzę od komputera i bardzo nie chcę aby ktoś mi go wyłączył,  naciskam ctrl+alt+F1, domownicy ciągle nie wiedzą, że aby przejść do trybu graficznego, wystarczy nacisnąć ctrl+alt+F7, a nie wpisywać specjalne komendy.

13
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: Jedyny słuszny system operacyjny
« dnia: Pią, 10 Kwi 2015, 21:23:36 »
Inne zalety Linuxa to oczywiście stabilna wersja 64bit Kerbali, praktycznie zawsze działający tryb tekstowy gdy coś się zepsuje, łatwość pisania skryptów dla większej wygody, bezpieczeństwo danych na dysku, system zużywa mniej zasobów (użycie CPU, RAM, zajęte miejsce na dysku) niż windows, oraz odkąd zainstalowałem Ubuntu, mój komputer stał się całkowicie odporny na próby włamania przez brata.

14
Aktualności / Odp: KSP 1.0 (stary temat)
« dnia: Nie, 29 Mar 2015, 12:14:05 »
Zastanawiam się, czy napis "Resource: Ore ..." na pierwszym screenie oznacza, że jednak będziemy mieć więcej niż 1 surowiec  :D

15
Łaziki / Odp: Shagohod i przywitanie
« dnia: Nie, 15 Mar 2015, 12:44:18 »
Łazik fajny, zastanawia mnie, gdzie schowałeś zasilanie ponieważ nie widzę żadnych generatorów RTG ani paneli słonecznych. Co do moich uwag -zamiana silników głowić na RAPIERY znacznie zwiększy zasięg rakiet.

Strony: [1] 2 3