Autor Wątek: Program Tantares  (Przeczytany 1778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pon, 01 Cze 2015, 14:18:33

Offline Sobol

 • Plutonowy
 • ***
 • Wiadomości: 373
 • Reputacja: 51
  • Zobacz profil
Część pierwsza "W obliczu apokalipsy"


Od niepamiętnych czasów Kerbin krąży wokół najwspanialszej gwiazdy Kerbolu. Ta idealna symbioza, połączenie odpowiedniego nachylenia oraz promienia orbity pozwoliły na rozwój naszej kerbalskiej cywilizacji. Od kilkudziesięciu lat penetrujemy nie tylko naszą matczyną planetę, ale także zapuszczamy się coraz dalej w otchłanie nieznanej przestrzeni. Jednak to wszystko według najbardziej utytułowanych naukowców wkrótce legnie w gruzach.

Wszyscy doskonale znamy, a przynajmniej Ci którzy zaznali rozkoszy orbitowania wokół Kerbinu okrągły twór geologiczny położony na jednym z naszych oceanów. Natomiast Ci, którzy nie orbitowali znają go na pewno z lekcji keografii. Keolodzy oraz fizycy od niepamiętnych czasów sprzeczają się o jego genezę. Niestety wydaje się, spór został rozwikłany. Ów twór zaczął wykazywać aktywność keologiczną. Zasolenie morza położonego w obszarze jego oddziaływania zaczęło drastycznie rosnąć, a średnia temperatura na przełomie miesiąca wzrosła o 2 st.  W celu weryfikacji tych danych wysłano na orbitę prom OWIDIO.


Co prawda pojazd już silnie wysłużony i pochodzi z poprzedniej generacji pojazdów to dane, których dostarczył nie dość że bezcenne to okazały się drastyczne.


Co prawda dane niskiej rozdzielczości jednak nie to było istotne. Załoga OWIDIO nadesłała obraz keologiczny miejsca zainteresowanie wraz ze skanem temperatury oraz aktywności sejsmicznej. Naukowcy są zgodni co do interpretacji tych danych. Pod powierzchnią naszej planety aż kipi. Wszystkie przypuszczenia, że ów krater jest blizną po uderzeniu asteroidy wzięły w łeb. Krater OWIDIO bo tak został nazwany na cześć statku dzięki, któremu rozwiązano spór o jego pochodzenie i istnienie prawdopodobnie niedługo znowu się uaktywni. Dane wysłane przez prom wskazują na olbrzymie nagromadzenie się ciekłych skał pod powierzchnią. Wszyscy pytają tylko: kiedy, za ile, jak prędko?

Odpowiedzi na te pytanie nie zna nikt. Jednak KSC już zaczęło się zastanawiać nad odpowiedzią na pytanie co jeśli wybuchnie? Wszyscy są zgodni to będzie koniec Kerbinu jaki znaliśmy do tej pory. Prawdopodobnie atmosfera zamieni się w gęsty czarny dym zmieszany z gródkami popiołu, a temperatura podniesie się do wartości, w których przestanie być możliwe jakiekolwiek życie znane naszej rasie.

KSC i jego zarząd poprzysiągł całej nacji Kerbalskiej, że bez względu na to co sie wydarzy My Kerbale utrzymamy naszą populację przy istnieniu. Pytanie czy można zaufać komuś kogo początki lotów wyglądały tak:


Jednak SOBKOS Company szybko podejmuje działania. Upublicznił projekty i zdjęcia z testów nowej rakiety nośnej oraz pojazdu testowego.


W KSC aż wrze. Zarząd powołał przeszło 300 grup roboczych o zadaniach między innymi brzmiących tak:
-Typologia planet;
-Typologia księżyców;
-Typologia przestrzeni kosmicznej
-Przyspieszenie i niekonwencjonalne rozwiązania napędowe.

Kerbalskie centrum uruchomiło chyba też wszystkie swoje dotychczasowe projekty, które od lat zalegały w garażach nie dokończone z powodu braku funduszy i ludzi do ich obsługi.


Czy zarząd KSC ma nas za idiotów? Czy oni uważają, że te dziwactwa uratują tysiące lat cywilizacji? Jakie będą dalsze losy Kerbinu? Jak ocalić wszystko to co udało nam się wytworzyć?

Koniec części pierwszej.

Więcej już niebawem.
 

Pon, 01 Cze 2015, 15:20:28
Odpowiedź #1

Offline Drangir

 • Major
 • *
 • Wiadomości: 1 631
 • Reputacja: 92
 • Smok rakietowy
  • Zobacz profil
  • DeviantArt
Cytuj
Prawdopodobnie atmosfera zamieni się w gęsty czarny dym zmieszany z gródkami popiołu, a temperatura podniesie się do wartości, w których przestanie być możliwe jakiekolwiek życie znane naszej rasie.

Licentia Poetica swoją drogą, ale prawdziwe zagrożenie związane z wybuchem superwulkanu to nuklearna ZIMA, nie efekt cieplarniany.
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Odp: Program Tantares
« Odpowiedź #1 dnia: Pon, 01 Cze 2015, 15:20:28 »

 

AT - Program Lądowników Załogowych

Zaczęty przez Nolanoth

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1606
Ostatnia wiadomość Śro, 01 Cze 2016, 23:05:07
wysłana przez Nolanoth
Exploracja Moho - Program Olympus

Zaczęty przez Bill2462

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3571
Ostatnia wiadomość Pon, 10 Lis 2014, 02:43:25
wysłana przez Condzi
Program GSP czyli podbój kosmosu po mojemu!

Zaczęty przez Grzegorz2121

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 5423
Ostatnia wiadomość Pią, 06 Wrz 2013, 20:46:36
wysłana przez Grzegorz2121
Program "MILLENNIUM" wielki podbój Tylo.

Zaczęty przez SPS 22

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3795
Ostatnia wiadomość Sob, 03 Sty 2015, 13:40:00
wysłana przez Kadaf
Program "CYKLON" wielki podbój Eve.

Zaczęty przez SPS 22

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4030
Ostatnia wiadomość Nie, 25 Sty 2015, 12:02:09
wysłana przez SPS 22