• Hotel Duna 4 6
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: Hotel Duna  (Przeczytany 5336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie, 02 Lut 2014, 23:17:04

Offline Kadaf

 • Kapitan
 • ***
 • Wiadomości: 1 340
 • Reputacja: 145
  • Zobacz profil
 Kosmodromem Kerbińskiego Instytutu Astronautycznego wstrząsnął kolejny grzmot. Następna wyprawa badawcza wyruszyła w otchłań kosmosu. Tym razem celem misji jest kolejne lądowanie na planecie Duna. Przy okazji przetestowano dość unikalny system przyspieszenia transferowego - mianowicie centralnie umieszczony booster na paliwo stałe. Użyto go po raz pierwszy w historii podboju kosmosu, gdyż silnik tego typu pozbawiony jakiejkolwiek kontroli wydawał się wcześniej ideą dość ryzykowną. Jednakże manewr przebiegł pomyślnie, booster wydatnie skrócił manewr i dwóch śmiałków, Arngor Kerman oraz Rayen Kerman wyruszyło w drogę.Dryfujący statek kosmiczny powoli przemierzał kosmos. Godziny, dni, tygodnie bezkresnej pustki. Z czasem, wydawało by się w miarę komfortowa kabina stawała się ciasna nie do zniesienia. To dobre do lotów na Mun, ale nie na inną planetę! Siedzenie razem w jednym module przez całe miesiące coraz bardziej działało na nerwy obu Kerbonautom. Sygnał radiowy z macierzystej planety słabł coraz bardziej, szumy i trzaski wywołane aktywnością elektromagnetyczną Kerbolu coraz częściej utrudniały kontakt. Po trzech miesiącach w końcu koniec koszmarnej nudy. Czerwona tarcza Duny pojawiła się w iluminatorach. Niskie przejście na 15 kilometrach spowodowało zamknięcie orbity wokół celu dzięki skutecznemu aerobrakingowi. Po ustabilizowaniu niskiej orbity moduł silnikowy oddokowano.Zaczęto dokonywać testów systemów lądownika, wszystkie systemy ożyły sygnalizując gotowość do działania. Nagle w kabinie rozbrzmiała znana na Kerbinie melodia jednego z popularnych hitów. Zaskoczenie przebiegło po twarzy obu Kerbonautów. Radio złapało sygnał niemal pozbawiony tak normalnych w tej odległości od Kerbinu szumów.
- Co jest do diabła, skąd tu takie dobre połączenie z Kerbinem? - zastanawiał się głośno Rayen. - Tak czystego dźwięku nie złapaliśmy od miesiąca!
Arngor sprawdził pozycje statku i szepnął - Rayen... to nie idzie z Kerbinu... Zasłania go Duna...
- To przecież niemożliwe ! Tu nie ma żadnych nadajników! Ustal miejsce skąd to jest nadawane!
Na szczęście wyposażenie radiowe lądownika okazało się być wystarczające do przeprowadzenia namiaru. Tylko że ze wszelkich dostępnych informacji wynikało, że w tym miejscu nie ma nic.
- Arngor, ustaw lądowanie w pobliżu tego czegoś, musimy to sprawdzić!Lądownik szybko opadał w rzadkiej atmosferze Duny, Jednak lądowanie wyszło prawidłowo.
-Jak sygnał?
-Straciliśmy go. Wydaje mi się, że jest za tymi wzgórzami na zachodzie. Nie dalej jak trzydzieści kilometrów.
Kerbonauci wreszcie opuścili znienawidzoną kabinę. Odłączyli łazik i wyruszyli w drogę.Teren wznosił się i opadał, jednak niewielki łazik doskonale radził sobie z jazdą. W pewnym momencie radio znowu złapało tajemniczą transmisje a po pokonaniu kolejnego niewielkiego wzniesienia oczom Kerbonautów ukazał się niezwykły obiekt.-Rayen... uszczypnij mnie bo nie wierzę. Co to do diabła jest!?Powoli i ostrożnie łazik podjechał do budynku. Budynku wyglądającego dokładnie jak budowle na Kerbinie!

-Arngor... To jest... nie, ttto niemożliwe! To jest.... hotel!Kerbonauci zatrzymali pojazd tuż przy schodkach prowadzących do hotelu i na miękkich nogach wkroczyli do środka wciąż nie wierząc własnym oczom.- Witam szanownych gości! Zapraszam do mnie! - zawołał uśmiechnięty recepcjonista.
- Życzą sobie państwo skorzystać z usług naszego skromnego hotelu?
- Tttak... - wyjąkał Reyan
- Mają panowie szczęście, akurat zwolniły się dwa pokoje! Rozumiem, że rachunek wysłać do waszej agencji kosmicznej, tak?
- Tttak...
- Proszę bardzo, o to karty klucze, pokoje numer trzy i cztery. Jak panowie widzą, w recepcji nie ma tlenu, ale każdy pokój wyposażony jest w system napowietrzania, ale cóż, nie wątpię, że panowie sobie z tym poradzą!
Kerbonauci stanęli przed swoimi pokojami, hermetyczne drzwi z sykiem schowały się w ścianie.Niewielki pokoik w porównaniu z ciasnotą lądownika wydawał się wręcz pałacem. Szafa, kanapa wielkie łóżko.- Rayen! Nie wierzę! Tu jest nawet łazienka! U ciebie również? - zawołał do kolegi za ścianą Kerbonauta.
- Ttak...Rayen nie mógł w to uwierzyć. Dlaczego nikt o tym nie wiedział? Taki budynek na Dunie? W tajemnicy? Przecież to szaleństwo...Położył się na łóżku i załkał... Tak miękkiego materaca nie miało nawet jego łóżko na Kerbinie.Tymczasem nastał wieczór. Arngor Kerman postanowił przejść się po hotelu. Wskaźniki zasygnalizowały, że tlen jest również w korytarzu, lecz na wszelki wypadek założył hełm. Wdusił guzik i drzwi otworzyły się.Kilka kroków później dotarł do sali jadalnej oraz baru.W pomieszczeniu cicho grała muzyczka. Przyciemnione światła sprawiały przytulny nastrój.
- Pan prosto z Kerbinu? Coś podać? Może drinka? - zapytał uprzejmie barman.
- Macie tu nawet drinki? Proszę pana... nie mogę uwierzyć, że na Dunie znajduje się hotel...- Och, każdy jest zaskoczony. Więc co podać? Mamy tu niezłą maszynkę do mieszania napoi. Do wyboru do koloru, najnowsza technologia.Po chwili Arngor dostał swojego ulubionego drinka. - Niech pan powie... kto to wszystko zbudował?!
Barman spojrzał z uśmiechem na swojego gościa i odpowiedział - Jak to kto... Kadaf Industries!

Mam nadzieję, że nie przynudziłem za bardzo :)
Komentarze mile widziane :)

Technikalia:

użyty mod to KAS i Decal

Waga:         83 tony
Ilość części: 727
 
« Ostatnia zmiana: Pon, 03 Lut 2014, 09:09:42 wysłana przez Kadaf »

Nie, 02 Lut 2014, 23:32:00
Odpowiedź #1

Offline Drangir

 • Major
 • *
 • Wiadomości: 1 631
 • Reputacja: 92
 • Smok rakietowy
  • Zobacz profil
  • DeviantArt
Aprobata. Niezwykła dbałość o szczegóły w konstrukcji, rzadko widzi się coś takiego zrobionego w KSP. Napisy słabe. Tekst prawie niepotrzebny, wszystko widać :]
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Odp: Hotel Duna
« Odpowiedź #1 dnia: Nie, 02 Lut 2014, 23:32:00 »

Nie, 02 Lut 2014, 23:34:30
Odpowiedź #2

Offline Skyline

 • Kapral
 • **
 • Wiadomości: 141
 • Reputacja: 28
 • YT-Ber Cinematiców KSP
  • Zobacz profil
Hotel cud miód :D  Tamte domy już były świetne, ale teraz przeszedłeś samego siebie ^^  jedyne, co można by tu dodać, to kerbpainta aby nadać kolorku. Ale i tak jest genialny :)
 


Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Nie, 02 Lut 2014, 23:40:29
Odpowiedź #3

Offline Kadaf

 • Kapitan
 • ***
 • Wiadomości: 1 340
 • Reputacja: 145
  • Zobacz profil
Drangir, fakt, tekst to tylko... pretekst do pokazania budynku :) I sam przyznaję, że to żadne szczyty pisarskie nie są.

Reklama

Odp: Hotel Duna
« Odpowiedź #3 dnia: Nie, 02 Lut 2014, 23:40:29 »

Pon, 03 Lut 2014, 01:37:37
Odpowiedź #4

Offline ingwden

 • Administrator
 • Plutonowy
 • *****
 • Wiadomości: 253
 • Reputacja: 17
  • Zobacz profil
Chcę go na booking.com!

Pon, 03 Lut 2014, 02:02:17
Odpowiedź #5

Offline Raynus

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 501
 • Reputacja: 17
  • Zobacz profil
Kadaf, po raz kolejny muszę Cię porządnie pochwalić.
Sama konstrukcja genialna!
A wyniosłeś to 'na legalu'? Jeżeli tak, to jak?
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Reklama

Odp: Hotel Duna
« Odpowiedź #5 dnia: Pon, 03 Lut 2014, 02:02:17 »

Pon, 03 Lut 2014, 08:57:13
Odpowiedź #6

Offline Kadaf

 • Kapitan
 • ***
 • Wiadomości: 1 340
 • Reputacja: 145
  • Zobacz profil
Miło, że pytasz Raynus :) HyperEdit to nie u mnie, wszystko leciało "na legalu", a jak? Przyznam, że nie była to bułka z masłem, ale po kolei. Najpierw nad hotelem rozpiąłem skycrana, obróciłem wszystko do góry nogami i zamontowałem do nośnej.Pierwsze 15 kilometrów to był koszmar. Jak widać w Hotelu wszystkie powierzchnie dachów to po prostu płaszczyzny skrzydeł poukładane w rozmaitych kierunkach. A skrzydła oczywiście dają nośność podczas lotu przez atmosferę. Tylko oczywiście w żadnym razie nie była to nośność skierowana pionowo w kierunku, w którym bym chciał :) Więc jednym słowem tragedia, szarpało na wszystkie strony, obracało i całość marzyła tylko o tym, by zrobić fikołka. Dodatkowo niezwykle umilał start fakt, że Hotel ze skycranem to 859 części i 150 ton. Ale z nośną to już razem było 1281 elementów
Jakoś się doczłapałem na orbitę.Zaraz potem za hotelem ruszył w kosmos pchacz. Części może niewiele, bo 138 bez nośnej, za to prawie 200 ton wagiDokowanie - czysta radość, którą mogłem się dłuugo rozkoszować w pokazie slajdów. Łącznie zrobiło się 997 części i 350 ton. Potem jeszcze większa radość - transfer. 12 silników atomowych wykonywało go przez jakieś 10 minut. Tylko że... przez klatkowanie każda sekunda trwała 4, więc jak łatwo wywnioskować, wsłuchiwałem się w ryk silników i kontrolowałem kurs przez minut czterdzieści. Po dotarciu nad Dune aerobraking wstępny, zamknięcie orbity, hamowanie.Po ustanowieniu jak najniższej orbity odrzuciłem pierwszą fazę modułu silnikowego.Jak widać, moduł podróżny składa się z dwóch części. Potrzebowałem czegoś, co pozwoli szybko wytracić prędkość, dlatego nadal lecąc do góry nogami w ruch poszło 6 silników na paliwo chemiczne.Już w atmosferze odrzuciłem drugą fazę silnikowego i obróciłem pudło podłogą w dół.Spadochrony. Faza krytyczna lądowania. Dlaczego? Na Kerbinie testowałem system lądowania startując hotelem na skycranie. Tyle, że bez potężnej nośnej nadającej kierunek, udawało mi się wznieść na ledwo 700 metrów, zanim budynek nie wykonywał koziołka. Czyli to co miały do wyhamowania, to ledwie 50 m/s. A teraz trzeba było hamować z prędkości dziesięć razy większej.U mnie wszystko jest zawsze na oko, na szczęście jakoś mnie nie zawodzi, Redukując prędkość spadochronami przy wspomaganiu ośmioma silnikami skycrana lądowanie przebiegało pomyślnie.Po chwili przyziemienie i jazda na jakiś płaski teren. Tu też ostrożność najwyższego stopnia, bo hotel znacznie dłuższy od podwozia mógł gdzieś zahaczyć przy pokonywaniu nierówności. Więc jazda 2 m/s w porywach do 5.Jak już znalazłem jakąś.... chciało by się powiedzieć, ciekawą lokację.... nie, po prostu mniej arcynudną, odłączyłem skycrana, przeniosłem załogę do hotelu i odjechałem machiną.I tyle. Skycrane został zezłomowany, został hotel 727 części, 83 tony Lot jednym słowem był dość wymagający, a Duna? Oj dawno tam nie byłem i powiem Wam szczerze... W porównaniu z Munem jej powierzchnia jest dramatycznie nijaka... Squad! Kiedy lifting planet?!

« Ostatnia zmiana: Pon, 03 Lut 2014, 09:11:17 wysłana przez Kadaf »

Pon, 03 Lut 2014, 10:56:48
Odpowiedź #7

Offline JackRyanPL

 • Redaktor
 • Podporucznik
 • *****
 • Wiadomości: 924
 • Reputacja: 65
  • Zobacz profil
Wow, po prostu majstersztyk.  Gratuluję cierpliwości przy wynoszeniu tego cacka. Planujesz posadzenie tego też na innych ciałach niebieskich? Minmus? Eve?

Reklama

Odp: Hotel Duna
« Odpowiedź #7 dnia: Pon, 03 Lut 2014, 10:56:48 »

Pon, 03 Lut 2014, 11:01:21
Odpowiedź #8

Offline Kadaf

 • Kapitan
 • ***
 • Wiadomości: 1 340
 • Reputacja: 145
  • Zobacz profil
Nie, nie planuję takich lotów. A w każdym razie nie tym budynkiem. Jedyne miejsce, gdzie być może go umieszczę, to Kerbin.

Pon, 03 Lut 2014, 13:11:49
Odpowiedź #9

Offline Diakon

 • Plutonowy
 • ***
 • Wiadomości: 373
 • Reputacja: 14
  • Zobacz profil
Chmmm... wiem, że jeszcze jednego nie zrobiłeś. I ja to zrobię.


Pomogłem? Kliknij "Pomógł". Taka mała rzecz, a cieszy.

Reklama

Odp: Hotel Duna
« Odpowiedź #9 dnia: Pon, 03 Lut 2014, 13:11:49 »

Pon, 03 Lut 2014, 15:01:24
Odpowiedź #10

Offline Mr.Świstak

 • Szeregowy
 • *
 • Wiadomości: 5
 • Reputacja: 0
  • Zobacz profil
czapki z głów. Niesmowite, nie dość że konstrukcja sama w sobie fantastyczna to jeszcze na Diunie...szczerze podziwiam za cierpliwość przy wynoszeniu tego giganta;)

Pon, 03 Lut 2014, 16:17:17
Odpowiedź #11

Offline DragonsNightmare

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 505
 • Reputacja: 8
  • Zobacz profil
Kolejna świetna budowla, fajnie, że w innym miejscu niż Kerbin  :D

Reklama

Odp: Hotel Duna
« Odpowiedź #11 dnia: Pon, 03 Lut 2014, 16:17:17 »

Pon, 03 Lut 2014, 16:54:32
Odpowiedź #12

Offline MegaProize

 • Kapral
 • **
 • Wiadomości: 197
 • Reputacja: 21
 • King of Skyrim!
  • Zobacz profil
Już raz mój stalowy hełm z rogami zdjąłem z głowy... Teraz muszę obciąć głowę bo to przebija wszystko co wcześniejsze.
Koledzy powiedzieli co mieli powiedzieć. Ja tylko powiem, że czekam na biurowiec korporacji Kadaf INC. :D
Może z jakąś rzeźbą na parkingu? Kto wie?
" Jeżeli nie mogę czegoś opisać, to to nie istnieje. Wyjątkiem jest Bóg "- Recenzent Ateista


Pon, 10 Lut 2014, 18:48:27
Odpowiedź #13

Offline Dirkuu

 • Szeregowy
 • *
 • Wiadomości: 68
 • Reputacja: 1
  • Zobacz profil
@MegaProize: I z działającą fontanną :D
@Kadaf: Wszystko pięknie, ale i tak jestem pewien, iż Schulze13 zaraz przyjdzie i będzie oczekiwał jak najlepszej anteny :p
Witam i pozdrawiam, do następnego ; )

Reklama

Odp: Hotel Duna
« Odpowiedź #13 dnia: Pon, 10 Lut 2014, 18:48:27 »

Śro, 09 Kwi 2014, 14:30:53
Odpowiedź #14

Offline mrdzarek

 • Kapral
 • **
 • Wiadomości: 149
 • Reputacja: 2
 • KAŻDY JEST WYJĄTKOWY ALE NIE KAŻDY ZA*******
  • Zobacz profil
zaparło mi dech w piersiach, to nadaje się na pierwsze strony gazet !
Jeżeli używasz moich pomysłów w swoich pracach
napisz o tym Jeżeli masz pytania to pisz
------------------------------------------------------------
Bądź na bieżąco!--->Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

 

AAR - Hotel na Munie

Zaczęty przez Haker53535

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2386
Ostatnia wiadomość Sob, 23 Maj 2015, 09:48:28
wysłana przez ShookTea
Ramiks III- Duna

Zaczęty przez mrdzarek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1035
Ostatnia wiadomość Nie, 03 Mar 2013, 01:56:44
wysłana przez mrdzarek
Duna-1 rover

Zaczęty przez Blue Storm

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1430
Ostatnia wiadomość Pią, 31 Maj 2013, 16:42:02
wysłana przez Blue Storm
Duna & Ike. Baza + eksploracja.

Zaczęty przez winged

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3868
Ostatnia wiadomość Sob, 27 Wrz 2014, 23:05:51
wysłana przez winged
Duna - Udokumentowane lądowanie!

Zaczęty przez fullje

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1853
Ostatnia wiadomość Pon, 18 Mar 2013, 16:11:14
wysłana przez fullje