• [ED] Eksploracja obcych planet - skasowany 5 1
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: [ED] Eksploracja obcych planet - skasowany  (Przeczytany 4588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie, 03 Sie 2014, 18:20:10

Offline Drangir

 • Major
 • *
 • Wiadomości: 1 631
 • Reputacja: 92
 • Smok rakietowy
  • Zobacz profil
  • DeviantArt
Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.

Spis rzeczy:
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

3. ...i

Rok kerbalski 2089

Grupa naukowców z Akademii Absolutnej Astronomii dokonuje nieprawdopodobnego odkrycia. Niemal na krańcu układu Kerbolskiego wykryto obiekt, który wyemitował w przestrzeń kosmiczną sporą dawkę promieniowania elektromagnetycznego. Dokładne obserwacje wykazały, że w sferę oddziaływania gwiazdy centralnej wszedł nowy obiekt, powodując anomalię magnetyczną - wywołała ją błądząca przez kosmos planeta typu Jowiszowego, która prawdopodobnie miliardy lat temu, na wskutek astronomicznej katastrofy, opuściła własny system.
Aktualnie krąży wraz ze swoimi martwymi księżycami na bardzo niestabilnej orbicie dookoła Kerbolu i stanowi wielką zagadkę dla uczonych.

Rok kerbalski 2099

Obserwacje potwierdziły, że system Calpamos jest, jak na jego lokalizację, niezwykle gorącym obiektem. Planeta, mimo że jest dużo bardziej odległa od Jool, jest niemal równie ciepła jak on. Niestety, odległość uniemożliwia dokładniejsze badania tej planety. W sekcji eksploracji kosmosu konglomeratu Eye of the Dragon podjęto śmiałą decyzję o zorganizowaniu misji załogowej na orbitę giganta.

Rok kerbalski 2109

Odkurzony i wyremontowany zabytkowy obiekt wciąż funkcjonował jako centrum kosmiczne, klasyczny design przywodził na myśl nostalgiczne myśli o pionierach eksploracji kosmosu. Teraz, w epoce silników termicznych, plazmowych i pozyskiwaniu energii z reaktorów fuzyjnych rakiety chemiczne były wykorzystywane w rzadkich sytuacjach, gdy liczyła się przede wszystkim moc. Wysłanie na orbitę statku badawczego z prototypowym napędem międzygwiezdnym z pewnością jest warte zachodu i ryzyka.

Eye of the Dragon Corp. - Better Worlds


Etap I - Rekonesans

Żadna bezzałogowa sonda o konwencjonalnym napędzie nie wykonałaby misji w sensownym czasie. Sam lot w jedną stronę trwałby kilkadziesiąt lat, a niestabilna orbita i anomalie pola magnetycznego w okolicy nowej planety z pewnością nie ułatwiłyby zadania. Zdecydowano się na konstrukcję potężnego statku badawczego, który w przyszłości przejmie funkcje stacji dowodzenia operacji w Calpamos.

Załogę stanowi dziewięciu kerbalonautów - piloci, inżynierowie, ale przede wszystkim naukowcy kilku dziedzin, od keografii, poprzez astrobiologów do fizyków. Ich zadaniem jest oczywiście zbadać strukturę systemu, jego skład i inne tajemnice niemożliwe do wykrycia przez teleskopy.
Zasilany potężnym reaktorem fuzyjnym statek jest w stanie błyskawicznie poruszać się po całym układzie, dzięki wykorzystaniu napędu WARP. Do zmiany prędkości wykorzystuje silnik Vista, działający na zasadzie przyspieszania cząsteczek paliwa wysokoenergetycznym laserem. Zużycie energii i produkowane przez cały pojazd ciepło wymaga obecność wielkich, rozkładanych radiatorów.

Cała ta zaawansowana i niezwykle niebezpieczna technologia jest teraz zależna od prostej rakiety chemicznej która zabierze pojazd na orbitę.

Oto ED Krawiec Mk 2


Mike Kerman, kapitan Krawca, nie czekał długo na pierwsze w historii uruchomienie napędu nadświetlnego. Po zatwierdzeniu trasy przez nawigatora i ustawieniu limitu na 50% prędkości światła statek zwrócił się ku słońcu i wykonał skok.


W czasie nie dłuższym niż podróż tanimi liniami lotniczymi ekspedycja znalazła się w sferze oddziaływania grawitacyjnego Calpamos. Po wyjściu z nadprzestrzeni jedynym problemem była tylko wysoka prędkość orbitalna, wynosząca coś około... 15 kilometrów na sekundę.


- Brian, opcje! - rzucił komendę Mike, analizując trajektorię na swoim stanowisku.
- Się robi, sir! Możemy wykonać hamowanie aerodynamiczne nad planetą, ale Erlock Kerman na podstawie wstępnych skanów uznał LV426 za najciekawszy obiekt i tam będziemy hamować. Tylko muśniemy atmosferę, bo przy tej prędkości nie mamy szans przetrwać lotu niżej. Możemy też hamować silnikiem już teraz, ale będzie to bardzo kosztowne.
- Czy możemy skakać o kilkaset tysięcy kilometrów?
- Umm... jest to technicznie możliwe, ale...
- Wykonamy hamowanie aerodynamiczne nad LV426 a resztę prędkości wytracimy silnikiem, już poza jej wpływem. W razie czego zawsze możemy przemieścić się z powrotem przed księżyc.
- To bardzo ryzykowna opcja, kapitanie.
- Mnie pasuje.

Ustawianie trajektorii przebiegającej przez wysokie partie atmosfery


Złożenie radiatorów przed wejściem w atmosferę z ogromną prędkością
Pierwsze przejście przez atmosferę
ED Krawiec opuszcza strefę przyciągania księżyca

Po powtórzeniu kilka razy sekwencji - wlot w atmosferę z hamowaniem silnikiem - wylot z atmosfery - krótki skok nadprzestrzenny przed planetę wyhamowano statek do 10 kilometrów na sekundę, po czym pozwolono by opuścił strefę wpływów tajmniczego, górzystego księżyca by wyhamować pojazd silnikiem nad planetą, pozwalając przy tym dokładnie przeanalizować orbitę systemu i skład poszczególnych planet przez kilka tygodni drogi po bardzo rozciągniętej orbicie.W końcu wykonano delikatny manewr kierujący Krawca na LV426, statek ostatecznie zaparkował na nachylonej orbicie i rozpoczął dokładny skan powierzchni.
LV426
600 km średnicy
Grawitacja - 0.85 g
Atmosfera - sięga 100 km, gęstość nieznana, obecność tlenu potwierdzona
Powierzchnia górzysta, obecność Kethanu prawdopodobna, wykryto miejscowe anomalie magnetyczne - lokalizacja powyżej

W następnym etapie misji pierwsze lądowanie na powierzchni.
« Ostatnia zmiana: Sob, 03 Sty 2015, 03:01:14 wysłana przez Drangir »
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Nie, 03 Sie 2014, 22:58:27
Odpowiedź #1

Offline Kadaf

 • Kapitan
 • ***
 • Wiadomości: 1 342
 • Reputacja: 145
  • Zobacz profil
No no, czyżby się zapowiadał rozbudowany wieloetapowy AAR? :)

( jakbym kurde nie wiedział z czata, że owszem ;) )

Reklama

Re: [ED] Eksploracja obcych planet - skasowany
« Odpowiedź #1 dnia: Nie, 03 Sie 2014, 22:58:27 »

Pon, 04 Sie 2014, 15:56:27
Odpowiedź #2

Offline Drangir

 • Major
 • *
 • Wiadomości: 1 631
 • Reputacja: 92
 • Smok rakietowy
  • Zobacz profil
  • DeviantArt
Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.Eye of the Dragon Corp. - Better Worlds


Etap II - Pierwsze lądowaniePodczas gdy załoga Krawca kontynuowała obserwacje z orbity, inżynierowie na Kerbinie optymalizowali już dwa statki kosmiczne do warunków panujących w systemie Calpamos.
Pierwszy z nich to zasilany reaktorem fuzyjnym i wyposażony w pierścień warp Ursus Interstellar Tug Mk 1, mający za zadanie transport zwiadu z LKO na stabilną orbitę LV426. Drugim jest ED Cyrus Mk 1, uniwersalny VTOL rozpoznania, wyposażony w uniwersalne silniki typu Thermal Jet, wykorzystujące rozgrzane w reaktorze fuzyjnym gazy atmosferyczne jako materiał pędny. Jako że są zamontowane w wersji hybrydowej, mogą też działać jako zwykła rakieta termiczna zasilana LFO. Ich wadą jest skłonność do gwałtownego przegrzewania się przy locie w wysokich partiach atmosfery.Hans Kerman i Erlock Kerman pozują przy prototypie Cyrusa


Pierwszy na orbitę został wysłany Ursus, na odchudzonej o dwa zbiorniki rakiecie chemicznej wykorzystanej w wysyłaniu ED Krawiec.
Jako że konstrukcja jest dużo mniejsza od statku dowodzenia, na orbicie znalazł się z niemal pełnym zbiornikiem w ostatnim członie rakiety nośnej.

Załogę Cyrusa stanowi dwóch kerbalonautów: kapitan, Hans Kerman, drugi pilot, Erlock Kerman. VTOL błyskawicznie wystartował z KSC, szybko obierając niemal pionowy kierunek lotu. W średnich warstwach atmosfery nabrał nieco prędkości, po czym wykonał orbitę wykorzystując paliwo ze zbiorników. Kolejną wadą tego statku jest fakt, że reaktory produkują ogromne ilości ciepła, a w locie przez atmosferę radiatory nie mogą być rozłożone, co wymusza ciągłe monitorowanie stanu podsystemów. Awaria reaktorów w powietrzu byłaby katastrofalna.


Następuje spotkanie na orbicie a potem kilka godzin czekania na uzyskanie właściwej pozycji do skoku nadprzestrzennego. Załoga wykorzystuje ten czas na wykonanie inspekcji pojazdu w EVA i wzmocnienie łączeń za pomocą dodatkowych wsporników.Uwaga na Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ!


Pierwsze użycie napędu nadprzestrzennego i konsekwencje z tym związane  przyniosły wiele wiedzy. Najnowsze optymalne trajektorie zakładają zbliżenie się do słońca od odpowiedniej strony i pozwolenie by grawitacja gwiazdy zmieniła prędkość statku w odpowiedni sposób we właściwym kierunku.I faktycznie - po powrocie do realnej przestrzeni statek poruszał się w SOI gazowego giganta z prędkością zaledwie 5 kilometrów na sekundę - do osiągnięcia stabilnej orbity wystarczyło wypalić paliwo w nadmiarowym członie rakiety.Po wykonaniu orbity nad LV426 za pomocą rakiety termicznej załoga Cyrusa odebrała koordynaty anomalii magnetycznej najbliższej równika. Po określeniu trajektorii odłączono statki i zwiadowcy zeszli w atmosferę księżyca.Spadochrony pomagają wyhamować i ustawić dziób statku we właściwym kierunku


- Tu Hans do Krawca. Poruszamy się z prędkością 420 metrów na sekundę względem ziemi. Analizy się zgadzają, powierzchnia jest nierówna, skalista i sucha. Instrumenty miernicze pola magnetycznego wariują, przesyłamy wszystko na bieżąco. Odbiór.
- Kontynuujcie trasę do źródła zmian pola magnetycznego. Za kilka minut stracimy kontakt radiowy, wylądujcie, przeprowadźcie zdalne eksperymenty. Wyjdziecie na powierzchnię w zależności od wyniku analiz. Bez odbioru.- scheiße! - wyrwało się pilotowi, gdy zbliżając się do ziemi Cyrusem wstrząsnęła turbulencja. Wiatr wiejący przy ziemi nie ułatwiał zadania, ale po chwili udało się bezpiecznie wylądować. Obaj kerbalonauci westchnęli z ulgą i przez kilka minut siedzieli w ciszy, obserwując ciemniejące niebo i skalisty, nieprzyjazny krajobraz. Grawitacja o sile nieco mniejszej niż kerbińska była przyjemną odmianą po tygodniach lotu.


Biedactwo zapadło się pod własnym ciężarem ;(

Minęło kilka godzin, podczas których komputery i sensory analizowały środowisko zewnętrzne.  Erlock z nudów przeglądał wyniki, a Hans drzemał.
- Nie chciałbyś rozprostować kości?
- Hrrf... dobrze wiesz że nie możemy przed nawiązaniem łączności, zostało jeszcze trochę czasu.
- Wszystkie wskaźniki mieszczą się w normie, tak jak przewidywano. Skafandry wystarczą. No weź.
Hans pokiwał głową.
- Ale tylko na pięć minut.


Ciąg dalszy nastąpi.
« Ostatnia zmiana: Wto, 05 Sie 2014, 02:22:58 wysłana przez Drangir »
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Pon, 04 Sie 2014, 21:48:58
Odpowiedź #3

Offline JackRyanPL

 • Redaktor
 • Podporucznik
 • *****
 • Wiadomości: 924
 • Reputacja: 65
  • Zobacz profil
"-Weź chodź, co może się stać?" Wielu tak mówiło, oj wielu :D

Reklama

Re: [ED] Eksploracja obcych planet - skasowany
« Odpowiedź #3 dnia: Pon, 04 Sie 2014, 21:48:58 »

Wto, 05 Sie 2014, 09:12:40
Odpowiedź #4

Offline Raynus

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 501
 • Reputacja: 17
  • Zobacz profil
Tak. Równie często co "Potrzymaj mi piwo, pokażę Ci coś".

Nie pogniewacie się, jeżeli przeniosę do kampanii :)?
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Wto, 05 Sie 2014, 09:40:02
Odpowiedź #5

Offline Kadaf

 • Kapitan
 • ***
 • Wiadomości: 1 342
 • Reputacja: 145
  • Zobacz profil
Hmm, wydaje mi się, że to kampania nie jest, tylko AAR. Oczywiście wyrazem "tylko" nie próbuję pomniejszać przedsięwzięcia, bo szykuje się jeden z "grubszych" AARów na forum. Wydaje mi się, że powinno to pozostać w tym dziale, w którym jest.

Reklama

Re: [ED] Eksploracja obcych planet - skasowany
« Odpowiedź #5 dnia: Wto, 05 Sie 2014, 09:40:02 »

Wto, 05 Sie 2014, 09:54:15
Odpowiedź #6

Offline Drangir

 • Major
 • *
 • Wiadomości: 1 631
 • Reputacja: 92
 • Smok rakietowy
  • Zobacz profil
  • DeviantArt
Jeśli w kampaniach pojawią się projekty indywidualne, straci on swoją odrębność, polegającą na byciu zbiorem społecznych misji. A ponadto bardzo lubię dział baz, chociaż póki co żadnej nie zbudowałem  :-X
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Śro, 13 Sie 2014, 21:57:10
Odpowiedź #7

Offline pituszly

 • Szeregowy
 • *
 • Wiadomości: 4
 • Reputacja: 0
  • Zobacz profil
Jakich modów używasz w tych misjach? Z góry dzięki :)

Reklama

Re: [ED] Eksploracja obcych planet - skasowany
« Odpowiedź #7 dnia: Śro, 13 Sie 2014, 21:57:10 »

Śro, 20 Sie 2014, 23:44:19
Odpowiedź #8

Offline Drangir

 • Major
 • *
 • Wiadomości: 1 631
 • Reputacja: 92
 • Smok rakietowy
  • Zobacz profil
  • DeviantArt


Eye of the Dragon Corp. - Better Worlds


Etap III - Seria zdarzeń dziwnych
Kod: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
DO: ZARZĄD MISJI BETTER WORLDS

- BADANIA PRÓBEK GLEBY KSIĘŻYCA LV426 WYKAZAŁY MIEJSCOWE WYSTĘPOWANIE SUBSTANCJI WYKAZUJĄCEJ WŁAŚCIWOŚCI NADPRZEWODNIKOWE W WARUNKACH NORMALNYCH
- SUBSTANCJA TA JEST PRAWDOPODOBNIE ODPOWIEDZIALNA ZA ANOMALIE MAGNETYCZNE W UKŁADZIE CALPAMOS
- WYSOKIE PRAWDOPODOBIEŃSTWO POWSZECHNEGO WYSTĘPOWANIA JEJ ZŁÓŻ PŁYTKO POD POWIERZCHNIĄ KSIĘŻYCÓW
- KRYPTONIM NADANY JEJ ZE WZGLĘDU NA INTRYGUJĄCY WYGLĄD TO „KRYSTAL”, WZGLĘDNIE „KRYSZTAŁ”
- SZACOWANA ILOŚĆ SUROWCA W DOSTĘPNYCH ZŁOŻACH: MNÓSTWO TON
- SZACOWANA CENA JEDNEGO KILOGRAMA: MNÓSTWO FORSY


Poprzez głosowanie zdecydowano o zwiększeniu budżetu na rozwój misji „Better Worlds” i rozpoczęto ciężkie prace mające na celu skonstruowanie infrastruktury naziemnej mającej na celu rozpoczęcie wydobycie Kryształu z powierzchni LV426.

Tymczasem, w odległym układzie powoli dążącym do apocentrum i oddalającego się od Kerbinu coraz bardziej, Cyrus z Hansem i Erlockiem na pokładzie wyruszył poza gęstą zasłonę chmur LV426 i wykonał transfer do najbliższego planety księżyca LV223.
Calpamos to całkiem ciasny układ - w ciągu kilku dni załoga osiągnęła orbitę i mogła podziwiać górzystą powierzchnię z wodnymi chmurami w atmosferze zawierającej tlen... i mnóstwo dwutlenku węgla. Mimo to, to ciało niebieskie wydaje się najbardziej przyjaznym z całej trójki księżyców... chociaż to nie jest prawdopodobnie właściwe słowo na określenie obiektu który przybył do układu Kerbola z miliardoletniej trajektorii przez pustkę kosmosu.


- Tu Krawiec do Cyrusa. według naszych kalkulacji macie minimalną ilość paliwa. Musicie zdecydować czy lądować, czy wracacie na naszą orbitę
- Przyjąłem. Organizujcie już plan B, bo i tym razem mamy zamiar odkryć coś rewolucyjnego. Erlock, manewr!
- Robi się.
- Obudzicie się martwi w przestrzeni kosmicznej. Bez odbioru.
Samolot gładko wszedł w atmosferę. Specjalne węglowe poszycie już wiele lat temu odesłało ceramiczne osłony termiczne na emeryturę, zapewniając przy tym o wiele większe bezpieczeństwo i chłodek w kabinie także w wejściu w atmosferę.
- Czy coś dziwnego nie dzieje się z chmurami?
- Hmm, nie wiem co masz na myśli
Zaszumiało radio, pojawiły się zakłócenia związane z lotem atmosferycznym
- Co wy do cholery zrobiliście? Eksplodował wam reaktor?!
- Jaki reaktor? O co chodzi?
- W miejscu waszego wejścia dzieje się coś dziwnego z atmosferą, za chwilę pokażemy wam wizję.
- Erlock, wrzuć to na ekran...
- Robi się.
- Uch.
- Lądujcie jak tylko znajdziecie miejsce i przeprowadzajcie obserwacje, nigdy czegoś takiego nie widziałem.


Od miejsca w którym Cyrus wleciał w atmosferę z nieznanych przyczyn  chmury zaczęły się koncentrycznie rozmywać. W ciągu kilkudziesięciu minut nad całą powierzchnią zamiast monumentalnych chmur wisiała niewyraźna, szara mgła. Anomalia ta z pewnością będzie stanowiła zagwozdkę dla pokoleń astrometeorologów.
- Tu Krawiec do Cyrusa. Astroekologowie was zjedzą. Macie 24 godziny na wykonanie czynności badawczych i wracajcie na orbitę. Z kim my musimy pracować...
W centrum kosmicznym Eye of the Dragon trwały prace konstrukcyjne.
Najnowsza konstrukcja smętnie leżała na boku z ładunkiem testowym


- Wysyłamy rakiety niemal poza układ Kerbolski, ale nie umiecie zbudować dźwigu?! Kogo my zatrudniamy? - Dyrektor działu łazików otarł czoło patrząc na kręcące się powoli koło prototypu
- Panie Dyrektorze, rakiety są dużo łatwiejsze od...
Słowa jednego z inżynierów zagłuszył nagły huk startującej nieopodal ciężkiej rakiety wynoszącej Taurusa - Interstellar tug Mk 2. Po kilku minutach, gdy ryk ucichł Dyrektor pogroził inżynierowi palcem


- Ma być lepiej, chcę widzieć sensowne projekty jeszcze jutro na swoim biurku. Do roboty!
Konstruktorzy spojrzeli po sobie i wzruszyli ramionami.
- Sekcja lądowników jutro będzie ryczeć.Po wykonaniu czynności badawczych w miejscu lądowania załoga Cyrusa niezwłocznie wystartowała by ograniczyć kontakt z tajemniczą atmosferą LV223. niestety, dopiero po starcie okazało się, że nogi lądowników uszkodziły się i nie mogły zostać złożone. Hans stwierdził że lądowanie na zepsutym podwoziu jest bardziej ryzykowne niż lot z takim „hamulcem aerodynamicznym”.


Dopiero po osiągnięciu przestrzeni kosmicznej Erlock wyszedł by znaleźć i naprawić awarię („Robi się”).
Zgodnie z prognozami, pojazd nie ma wystarczającej ilości paliwa by kontynuować misję. Załodze pozostało czekać na wykonanie planu B i obserwować dziwny księżyc z orbity.O ile wydział łazików i lądowników przeżywał ciężką depresję, najnowszy projekt wydziału Nuklearnych SSTO - Claude mk 1, został zaakceptowany i pośpiesznie wystawiony na pas.

- Macie pozwolenie na start. W tym momencie macie najlepszy moment na rendez - vous z Taurusem.
- Przyjąłem. Do zobaczenia za parę lat!


Ciężki samolot fuzyjny z trudem zdobywa wysokość w atmosferze...

- Zaraz, Bob Kerman?
- Tak, to ja...?
W wieży kontroli zrobiło się zamieszanie. Jeden z pracowników wyjrzał przez okno i dostrzegł stojących na pasie zagubionych sześciu kerbonautów i dwóch pilotów.
- Na wielkiego Kerbola... nie zabraliście pasażerów.

Dalsza część lotu przebiegła w kłopotliwym milczeniu. W centrum dowodzenia organizowano już misję tankującą samoloty, która prawdopodobnie dowiezie też zapomnianych pasażerów, czyli najważniejszą część aktualnej misji. To w jaki sposób zaakceptowano dokumenty Billa i Boba Kermana jako pilotów maszyny Claude'a pozostanie tajemnicą.Ciąg dalszy nastąpi.

@Pituszly
Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.
« Ostatnia zmiana: Śro, 20 Sie 2014, 23:54:19 wysłana przez Drangir »
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Śro, 03 Wrz 2014, 16:35:38
Odpowiedź #9

Offline Mrzjadacz

 • Szeregowy
 • *
 • Wiadomości: 4
 • Reputacja: 0
  • Zobacz profil
Fajne, ale czy skrzydła osadzone zawiaskiem z Infernal Robotic na silnikach na kolejnym zawiasku na gibają się i nie wykrzywiają?
A i używasz silników na antymaterię, czy Deuterium/Tritium?

Reklama

Re: [ED] Eksploracja obcych planet - skasowany
« Odpowiedź #9 dnia: Śro, 03 Wrz 2014, 16:35:38 »

Śro, 03 Wrz 2014, 18:06:37
Odpowiedź #10

Offline Drangir

 • Major
 • *
 • Wiadomości: 1 631
 • Reputacja: 92
 • Smok rakietowy
  • Zobacz profil
  • DeviantArt
Skrzydła trzymają się lepiej niż zamontowane standardowo - mają 2 punkty podparcia dzięki wspornikom. Nie wykorzystuje antymaterii, technologia wykorzystywanych generatorów jest w opisie Cyrusa.
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Czw, 01 Sty 2015, 16:25:10
Odpowiedź #11

Offline Drangir

 • Major
 • *
 • Wiadomości: 1 631
 • Reputacja: 92
 • Smok rakietowy
  • Zobacz profil
  • DeviantArt
Po przejściu na KSP 0.90 i stracie zapisów, craftów itd. zdecydowałem uruchomić BW od nowa wAby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ.

Proszę o zamknięcie tego wątku.
« Ostatnia zmiana: Sob, 03 Sty 2015, 03:00:01 wysłana przez Drangir »
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Re: [ED] Eksploracja obcych planet - skasowany
« Odpowiedź #11 dnia: Czw, 01 Sty 2015, 16:25:10 »

 

Duna & Ike. Baza + eksploracja.

Zaczęty przez winged

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4134
Ostatnia wiadomość Sob, 27 Wrz 2014, 23:05:51
wysłana przez winged
Projekt Helios - Eksploracja Moho

Zaczęty przez Bill2462

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1385
Ostatnia wiadomość Pią, 26 Sie 2016, 10:03:17
wysłana przez Bill2462