KADAF INDUSTRIES
Prezentuje
Pojazd obsługi Kosmodromu
TUR 5
Kadaf Industries zdecydowało się wziąć udział w kolejnym przetargu P-M-B. Potrzebny był projekt ciężkiego łazika zdolnego pracować jako dźwig, podnośnik, ciężarówka, jak i zarazem cysterna. Jeżeli wszystko ma działać jak złoto, to zadanie jest skomplikowane. Ale nie tym razem. Ciężkie, sprawdzone podwozie? Przecież jest gotowe... Tur 4 takie posiada! Tak więc szybko dokonano paru przeróbek, zdemontowano to i owo, dodano to i tamto i powstała nowa wersja sprawdzonej maszyny.
Oto przed wami TUR 5!

Najnowsze dzieło Kadaf Industries posiada wszystkie zalety wersji poprzedniej, czyli fenomenalne własności jezdne. Dodano jednak po każdej stronie pojazdu spory zbiornik paliwa. Aktualnie Tur jest w stanie zabrać 360 galonów paliwa. Na przednich błotnikach zamocowano skrzynie ładunkowe, oraz drabinki ułatwiające wejście na stalowe płyty.

Z tyłu maszyny powiększono przestrzeń ładunkową, przybyła drabinka wejścia do modułu załogowego, jak i sterowni operatora jednostki. Na tylnych błotnikach dodatkowe dwie skrzynie wypełnione przydatnym sprzętem. Jednostka została wyposażona również w dwa zbiorniki na monopropelant.
Przejdźmy do najważniejszego z dodatków - systemów dźwigowo wciągarkowych. Jak widać, specjalista od załadunku posiada zestaw sterowania gwarantujący doskonałą widoczność i kontrolę nad maszyną. Podnieśmy ten silnik!


Dok odłączony, wciągarka w ruch i po chwili możemy udać się z ładunkiem tam gdzie się nam podoba.

Poza głównym dźwigiem Tur 5 posiada również wciągarkę przednią idealną do przeciągania po powierzchni gruntu ładunków o sporej wadze. Prawdopodobny maksymalny uciąg oscyluje w okolicach 15 ton.

Ale wróćmy jeszcze do tyłu. Tur 5 posiada nie jedną, ale aż dwie wciągarki dźwigu! Drugi zestaw dźwigowy służy do umieszczania ładunku na platformie wyposażonej w tym celu w dodatkowy dok.


Zbiornik załadowany przed linią osi tylnej powoduje, że z tak umiejscowionym ładunkiem możemy wybrać się w całkiem daleką podróż z gwarancją, że nos maszyny nie będzie unosił się w górę utrudniając sterowanie.

Tur posiada też jeden wysuwany panel słoneczny, oraz antenę komunikacyjną krótkiego zasięgu. Zmniejszono ilość generatorów RTG do czterech sztuk, jednakże ogromny akumulator umieszczony za główną kabiną sterowania pozwala Turowi dostać się bez postojów do głównej bazy LEM. A być może i z powrotem.

Załogę pojazdu stanowią trzej Kerbonauci:
Jorcott Kerman - kierowca
Sigrot Kerman - dźwigowy
Rodfrey Kerman - specjalista od ciągnięcia... no, linki.
TECHNIKALIA:
ilość części: 100
Waga: 16.82 tony (spora masa własna umożliwia transportowanie ciężkich ładunków)
Zasilanie: 4 generatory RTG + jeden panel słoneczny. Bateria o pojemności 8200 EcH
Paliwo: 360 galonów paliwa
440 galonów utleniacza
100 galonów monopropelantu
Załoga: 3 osoby. Jednakże w razie konieczności Tur może zabrać jeszcze dodatkowych trzech kerbonautów.
Ładunek: 4 skrzynie KAS oraz paka o udźwigu do 3 ton.
KADAF INDUSTRIES liczy na Wasze głosy!