• [PMB] Polish Munar Base - Wspólna baza księżycowa forum. I nie tylko! 5 21
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: [PMB] Polish Munar Base - Wspólna baza księżycowa forum. I nie tylko!  (Przeczytany 66639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wto, 24 Wrz 2013, 00:30:04

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil

PMB - Polish Munar Base.
Już wiele razy widziałeś tą formułę. Ktoś zakłada projekt, planuje budowę a następnie puszcza pomysł dalej. Następna osoba dorzuca do konstrukcji swoje trzy grosze i puszcza dalej. Tak powstawały tzw. Community Project, czyli projekty tworzone grupowo przez społeczność.
Jednak jest to formuła zawodna! Jeśli każdy może brać udział, tak samo każdy może projekt osłabić, uszkodzić lub nawet zawiesić. Potrzebna była nowa metoda wykonywania takich prac.

Tak powstał pomysł PMB - projektu który swoje działanie opiera na starym dobrym wynalazku starożytnych greków - demokracji. Obiektem stworzenia jest, a raczej była baza na księżycu: PMB-1 [LEM]. Po zakończeniu jej budowy lud żądał więcej, i tak ruszyła budowa stacji orbitalnej Overlord. Po nim zaczęły powstawać baza Cerberus oraz stacja kosmiczna ArchAngel. Te dwa ostatnie są obecnie w trakcie prowadzenia prac. A jak wygląda zasada działania PMB?

To proste: budowę podzielimy na dwu lub trzydniowe tury. Na początku tury gamemaster (czyli w tym momencie ja) ogłasza "przetarg" czyli tematykę modułu. (przykład: dziś wysyłamy moduły energetyczne). W ciągu następnej doby trwa zgłaszanie swoich kandydatów. Każdy może wysłać dowolny obiekt który spełnia kryteria "przetargu". Zadaniem jest stworzenie komunikacji baza-kerbin? Można stworzyć wielką antenę, można stworzyć sieć sond komunikacyjnych, a nawet postawić wielki nadajnik w pewnej odległości od bazy. Tutaj daję wam wolną rękę. Po upływie 48 godzin od ogłoszenia przetargu zamykamy zgłoszenia, ale otwieramy ankietę dostępną dla każdego użytkownika. Przez następną dobę trwa głosowanie, a zwycięski projekt zostaje udostępniony i na jego podstawie rozpoczyna się następna tura. Myślę że zasady są zrozumiałe, teraz regulamin:

1. Udział w projekcie może brać każdy użytkownik posiadający konto na forum założone co najmniej 2 tygodnie od dnia rozpoczęcia tury. Dotyczy to zarówno kandydatur jak i głosowania.
2. Projekt kandydacki musi spełniać następujące warunki (chyba że przetarg określa inaczej):
-Nie korzysta z oszustw w grze. Dotyczy to używania modyfikacji innych niż dozwolone, edycji części, przekłamania w opisie lub wszelakich opcji Dev Menu.
-Maksymalna ilość części określona w przetargu
-Nie jest wypełniony bugami ani nie korzysta z owych.
-Postarajcie się nie powtarzać projektów.
-Projekt może składać się z wielu pojazdów. Maksymalnie sześciu.
-Każdy projekt musi mieć swoją nazwę aby odróżnić go od pozostałych.
-Proszę o zminimalizowanie liczby złomu, ew. skasowanie go ręcznie po zakończeniu lotu.
-Podajcie o projekcie minimalne informacje. Wagę, liczbę części, zastosowanie, umiejscowienie.
-Obiekt może mieć tylko jedną funkcję główną. Łazik nie będzie latać, moduł energetyczny to nie magazyn RCS, moduł mieszkalny to nie latający zwiadowca.
3. Pliki save z projektami kandydackimi wysyłamy na adres Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ, Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ lub udostępniamy link do pobrania.
4. Liczba projektów na użytkownika nie jest ograniczona.
5. Jeśli jeden uczestnik wygra powyżej pięciu przetargów mocno zaleca mu się tymczasowo zrezygnować z udziałów w przetargach. Nie jest to zakaz, jedynie prośba i reprymenda.
6. Gamemaster zastrzega sobie prawo odrzucenia projektów łamiący regulamin lub niszczących zabawę z projektu.
7. Każdy ma równe szanse, decydują tylko umiejętności i liczba głosów.
8. Każda z zasad może zostać zmieniona lub całkowicie pominięta jeśli zostało to określone w przetargu.

Pod każdym przetargiem dopiszę wymagania dodatkowe jeśli takowe wystąpią, oraz rodzaje dozwolonych konstrukcji.
UWAGA! Masz bardzo dobry pomysł który jednak wykracza poza ramy przetargu? Daj znać choćby pisząc w odpowiedzi w wątku. Każda pomoc się przyda!


Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Instrukcja instalacji:
Cytuj
Archiwum "Polish Munar Base - Archiwum Startowe" wrzuć w główny folder z grą. Paczka powinna znajdować się pośród folderów gamedata, saves czy ships. Teraz wystarczy żebyś wypakował archiwum i można grać!


Pełna lista zakończonych przetargów, zwycięzców oraz innych kandydatów jest dostępna w Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Zapraszam do zabawy  8)
Linki dodatkowe:
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Gdzie umieszczać obrazki? Polecam Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Gdzie umieszczać pliki save? Polecam Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘAktualnie wykorzystywane modyfikacje:
1. KASCzarna lista:
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ- Za utrudnianie pracy projektu oraz notoryczne Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Jeśli masz jakieś problemy z pobraniem, daj znać lub wyślij prośbę o przesłanie pliku mailem na adres Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ , Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ oraz Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
« Ostatnia zmiana: Nie, 09 Mar 2014, 13:30:35 wysłana przez Raynus »
Best regards from Valhalla

Czw, 26 Wrz 2013, 04:59:21
Odpowiedź #1

Offline Shinzo

 • Kapral
 • **
 • Wiadomości: 247
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Zatem Capsule Co zgłasza swój wehikuł!


Control Tower Mk1

Części: 53
Masa: 17,15t
Załoga: 1-5 kerbali
Zasilanie: 2 ogniwa słoneczne (SP-W 2x6) i 2 generatory RTG (PB-NUK) oraz 1 bateria (Z-1k)
Łączność: 2 anteny Communotron 16

Jej smukły i elegancki design doda stylu każdej bazie 8)
W dodatku wieża jest wyposażona we wszystko, co potrzebne by kontrolować loty, przyloty i odloty innych załóg w obrębie bazy.

Disclaimer: Zbiornik paliwa został użyty w konstrukcji głównie ze względów estetycznych. Nie przechowuje paliwa dla innych pojazdów, lepiej na nim nie polegać.Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
« Ostatnia zmiana: Czw, 26 Wrz 2013, 05:17:28 wysłana przez Shinzo »
1. (M.) mianownik - Kto? Co? - Shinzo
2. (D.) dopełniacz - Kogo? Czego? (Czyj?) - Shinzo
3. (C.) celownik - Komu? Czemu? - Shinzo
4. (B.) biernik - Kogo? Co? - Shinzo
5. (N.) narzędnik - Kim? Czym? - Shinzo
6. (Ms.) miejscownik - O kim? O czym? - Shinzo
7. (W) wołacz - (O!) - Shinzo!
Proste? Proste.

Reklama

Re: [PMB] Polish Munar Base - Wspólna baza księżycowa forum. I nie tylko!
« Odpowiedź #1 dnia: Czw, 26 Wrz 2013, 04:59:21 »

Czw, 26 Wrz 2013, 12:43:42
Odpowiedź #2

Offline PiranNinja

 • Szeregowy
 • *
 • Wiadomości: 34
 • Reputacja: 7
  • Zobacz profil
  • Kanał YouTube z filmami z m. in. Kerbali ;)
Aby baza funkcjonowała dobrze, Kerbale muszą mieć miejsce do odpoczynku i odespania długiej libacji, jaka odbywa się w kapsułach podczas długiego lotu na Muna. Podjąłem wyzwanie i stworzyłem Habitat - moduł załogowy zdolny pomieścić ośmiu Kerbonautów.


Habitat w fazie testów systemu Anty Jelly-Like Movement (AJ-LM)

59-cio częściowy moduł składa się z kratownicy nośnej na której osadzono platformę obserwacyjną i dwa moduły mieszkalne. Na szczycie jednego z nich znajdują się anteny komunikacyjne, na drugim natomiast system chłodzenia freonem i panele słoneczne (Jeb właśnie wyrzucał starą lodówkę, Bill automatyczne lampki ogrodowe)


Habitat po lądowaniu na powierzchni muna

Mimo, że niezależni konsultanci byli zgodni, że kratownica nie wytrzyma obciążenia i sugerowali dodanie rozkładanych nóżek, postanowiłem zignorować ich i dodać system AJ-LM składający się z 4 małych kratowniczek na których stoi cały Habitat - działa bez zarzutu, tłumiąc wszystkie wibracje powstałe w wyniku glitchowania gry :DW środku Habitatu miał polecieć Bob Kerman, jednak podczas startu znajdował się w bufecie - Wszyscy w centrum kontroli lotów twierdzą, że absolutnie nic się nie stało a fakt, że Bob nie znajdował się w rakiecie w chwili startu został przeoczony z powodów innych niż syto zakrapiane urodziny jednego z pracowników...

Nowi mieszkańcy mogą bez problemu wchodzić i schodzić po specjalnie zaprojektowanej pochylni. Zarówno z przodu jak i z tyłu znajduje się oświetlone miejsce do zostawienia pojazdu (Podobno na Munie nie kradną samochodów, ale lepiej dmuchać na zimne) Oświetlenie i warunki wewnątrz mogą być kontrolowane zdalnie za pomocą komputera sterującego (Dziękujemy Billowi Kermanowi za użyczenie swojego starego laptopa - zepsuta matryca okazała się nie być tak wielkim problemem - wyświetlacz na czas ogrywania softem zastąpiono telewizorem Rubin)

Na miejsce Habitat został postawiony za pomocą bocznych silników które po odłączeniu stanowiły niezależne statki kosmiczne. Po wykonaniu zadania zostały odczepione od Habitatu a ich silniki wprowadziły je na tor balistyczny - liczba śmieci wyprodukowanych w tej misji = 0, totalny sukces! Niestety nikt nie robił zdjęć, w tym momencie wszyscy w centrum kontroli lotów jedli tort. Z kremem, więc nie byle jaki! Też nie robił bym zdjęć... aż zgłodniałem!
« Ostatnia zmiana: Czw, 26 Wrz 2013, 14:32:44 wysłana przez PiranNinja »

Czw, 26 Wrz 2013, 15:40:29
Odpowiedź #3

Offline Kadaf

 • Kapitan
 • ***
 • Wiadomości: 1 342
 • Reputacja: 145
  • Zobacz profil


KADAF INDUSTRIES BACK ONLINE!

Znana z rozmaitych, często przełomowych rozwiązań firma postanowiła pojawić się na przetargu, który dotyczy rdzenia bazy na satelicie Mun. Wynikiem prac jest moduł Trigon Alpha.
Wyposażenie obejmuje:
  -trzy habitaty o łącznej pojemności 12 załogantów.
  -moduł komunikacyjny wyposażony w trzy anteny Communotron 16 oraz jedną szerokopasmową antenę 88-88
  -system zasilania złożony z dwóch paneli słonecznych oraz jednego generatora izotopowego.
  -punkt obserwacyjny.
  -zestaw reflektorów dalekiego zasięgu.

Ilość części - 60

Poniżej dokumentacja zdjęciowa:

Moduł może zostać dostarczony przez firmę Kadaf Industries w dowolny wskazany punkt Muna za pomocą systemu Skycrane.

(Doklejam do kontynuacji - DawsterTM)

 Zgodnie z wymogiem zleceniodawcy Trigon Alpha osiągnął orbitę Muna i wylądował.
Na pokładzie czterech członków załogi, lecz miejsce jest jeszcze dla ośmiu. System komunikacyjny zapewnia stałą łączność z Kerbinem, wieża reflektorowa natomiast gwarantuje, że cała przyszła baza będzie w zasięgu światła.Sporą zaletą jest lokalizacja rdzenia bazy. Pagórkowaty teren, nieopodal krater, oraz rodzimy Kerbin w zasięgu wzroku na horyzoncie.
« Ostatnia zmiana: Wto, 14 Sty 2014, 00:39:45 wysłana przez DawsterTM »

Reklama

Re: [PMB] Polish Munar Base - Wspólna baza księżycowa forum. I nie tylko!
« Odpowiedź #3 dnia: Czw, 26 Wrz 2013, 15:40:29 »

Czw, 26 Wrz 2013, 23:38:56
Odpowiedź #4

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil
Zamykam zgłoszenia na pierwszą turę! Otwieram ankietę!
Uczestnicy:
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Doba na głosowanie. Proszę autorów i nie namawianie użytkowników do głosowania. Niech wygra najlepszy.
« Ostatnia zmiana: Wto, 14 Sty 2014, 13:01:39 wysłana przez DawsterTM »
Best regards from Valhalla

Pon, 30 Wrz 2013, 00:06:46
Odpowiedź #5

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil
00:00
Koniec głosowania! Podaję wyniki:
Łącznie głosów: 21
4. DawsterTM: Silpe - 2 głosy
3. Shinzo: Control Tower Mk1  - 5 głosów
2. Kadaf: Trigon Alpha - 6 głosów
1. PiranNinja - Habitat - 8 głosów

Mamy zwycięzcę pierwszego przetargu. Czekam dobę na wysłanie przez niego pliku save gry na adres podany w wątku. Po dostaniu pliku save ogłoszę następny przetarg i następną szansę dla każdego na dorzucenie coś od siebie. A więc Piran, czekam na twój save!
Best regards from Valhalla

Reklama

Re: [PMB] Polish Munar Base - Wspólna baza księżycowa forum. I nie tylko!
« Odpowiedź #5 dnia: Pon, 30 Wrz 2013, 00:06:46 »

Pon, 30 Wrz 2013, 21:39:12
Odpowiedź #6

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil
TURA II
Polish Munar Base ogłasza przetarg na:
ZASILANIE BAZY KSIĘŻYCOWEJ
Dozwolone rodzaje konstrukcji: cokolwiek byleby spełniało funkcję dostarczania energii w jakikolwiek sposób.
Wymagania dodatkowe: brak kół, silników oraz jakichkolwiek zbiorników paliwa (Chyba że elementy te są wykorzystane w celu innym niż standardowe. Koła nie mogą być jezdne, silnik nie może stanowić napędu, bak paliwa może być znowu obciążnikiem czy elementem konstrukcyjnym) . Załoga: brak/bezzałogowy. Położenie: Do 200m od bazy dla lądowników. Dla innych rodzajów pojazdów: sensowne położenie.
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Tym razem macie kompletnie wolną rękę. Pojazd (lub pojazdy) może latać, stać, nawet tańczyć. Myślę że im bardziej kosmiczna technologia (która jednak ma sens), tym większe szanse na wygraną.
Do rakiet, gotowi, start!
« Ostatnia zmiana: Wto, 14 Sty 2014, 00:49:58 wysłana przez DawsterTM »
Best regards from Valhalla

Wto, 01 Paź 2013, 22:19:58
Odpowiedź #7

Offline Kadaf

 • Kapitan
 • ***
 • Wiadomości: 1 342
 • Reputacja: 145
  • Zobacz profil

Dawster Kerman siedział akurat przy biurku w swoim gabinecie, gdy nagle otworzyły się drzwi i jeden z jego podwładnych podszedł do niego zamaszystym krokiem. Przewodniczącemu projektu Polish Munar Base nie umknął fakt, iż kerbal ów ściska pod pachą grubą teczkę.
 - Szefie, przyszła dokumentacja do przetargu na moduł zasilania! - rzekł pracownik i położył na biurku to z czym przybył. Dawster chwycił teczkę i przyjrzał się czerwonemu znakowi firmowemu widniejącemu na okładce. No tak, Kadaf Industries mruknął, zobaczmy co my tu mamy...


KADAF INDUSTRIES
Volter Power Generator


Kadaf Industries pragnie przedstawić najnowsze swoje dzieło z kategorii modułów zasilających - samoczynny, bezzałogowy srebrzysto czarno żółty kawał porządnej roboty - Volter PG model A
Głównym elementem zasilającym jest sześć zestawów baterii słonecznych, oraz trzy generatory termo elektryczne RTG.
W górnej części urządzenia znajdują się trzy koncentrycznie rozłożone emitery Kervera potrafiące przesyłać energię metodą indukcji elektromagnetycznej na odległość dziesięciu metrów. Drabinka serwisowa pozwala na bezproblemowe dostanie się do instalacji emiterów, oraz reflektorów głównych.
Jednakże głównym systemem zasilania są oczywiście tradycyjne kable. Grube rury izolacyjne wyposażone we własny układ wiertniczy pozwolą całą instalację ukryć pod ziemią. Żadnych więcej rozbitych hełmów, rozdartych kombinezonów! O kable ukryte pod ziemią nie ma szansy się potknąć!
Wygodna skrzynka bezpieczników pozwoli na bezproblemowy wgląd w instalację dzięki trzem reflektorom serwisowym umieszczonym po bokach modułu. Oczywiście o ile nie nawali bezpiecznik.
Z innej strony regulator przeładowania baterii. Kadaf Industries pragnie zapewnić, że TO NIE JEST SILNIK JONOWY! To tylko elektryczny spust nadmiaru mocy zabezpieczający akumulatory przed przegrzaniem.
Od jeszcze innej strony praktyczny i prosty panel input/output ze wskaźnikiem stanu baterii. Wygoda i komfort obsługi przede wszystkim!
Kadaf Industries jest przekonane, że prezentowane urządzenie bez problemu zaspokoi elektryczne wymagania nawet rozbudowanej bazy!

Ilość części - 60

Reklama

Re: [PMB] Polish Munar Base - Wspólna baza księżycowa forum. I nie tylko!
« Odpowiedź #7 dnia: Wto, 01 Paź 2013, 22:19:58 »

Śro, 02 Paź 2013, 07:47:10
Odpowiedź #8

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil
Dowiedziałem się że niektórzy użyszkodznicy mają problem z pobraniem pliku save. Cóż, osobiście korzystem z AdBlockera (i każdemu też polecam) więc nie miałem tych problemów. W każdym razie, instrukcja pobrania.

1. Klikasz link podany wcześniej
2.
Klik na zaznaczone
3.
Klik na zaznaczone. To tyle
Best regards from Valhalla

Czw, 03 Paź 2013, 20:55:37
Odpowiedź #9

Offline Schulze13

 • Plutonowy
 • ***
 • Wiadomości: 296
 • Reputacja: 13
 • Nie mam pojęcia co robię.
  • Zobacz profil
Już przecieki nt. mojego projektu :)

Tak więc przedstawiam
OSZLa
Orbitalny System Zasilania Laserowego

Składa się on z 4 identycznych satelit solarnych które wysyłają energię za pomocą silnej wiązki promienia laserowego o kolorze zielonym (bo ładny)

Odłączenie


Aktywacja


Orbita


Wszystkie satelity zostały umieszczone za pomocą jednej rakiety! Wykonywano jedynie prosty algorytm: Pe zmniejszamy do 50, jeden przelot (wyprzedzanie poprzedniej satelity), wracamy na orbitę 150x150, odłączamy i z powrotem.

Następnie umieszczono odbiornik z super zaawansowanej blachy absorbującej laser i zamieniającej go w energię elektryczną.

Po prze parkowaniu


Cały system zapewnia dużą ilość energii nawet w nocy, dzięki super pojemnym baterią w odbiorniku i satelitach, które pracują nawet w nocy.

PEEEEWWWWW


ZIUUUUUUUUU


BZZZZZZZZZZZ


Lasery zapewnia magia screena (patrz. Fotomontaż (lasery działają gdy nie patrzysz))

Sejw: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Dziękuje za uwagę i przedłużenie terminu zgłoszeń

« Ostatnia zmiana: Czw, 03 Paź 2013, 22:19:36 wysłana przez Schulze13 »
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub polonistą, gdyż każdy post niewłaściwie czytany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Reklama

Re: [PMB] Polish Munar Base - Wspólna baza księżycowa forum. I nie tylko!
« Odpowiedź #9 dnia: Czw, 03 Paź 2013, 20:55:37 »

Czw, 03 Paź 2013, 22:39:27
Odpowiedź #10

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil
Leeeeet's get ready to rumbleeeee!
Zamykam zgłoszenia, tym razem mamy trzech zawodników.
- Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
- Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
- Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Co do głosowania nad wydłużeniem czasu, przytakuję. Od tego momentu przy ogłoszeniu nowego przetargu określę ile dni na niego pozostało. Dodatkowo zawsze można się do mnie zgłosić jeśli mamy problem z czasem, zawsze postaram się pomóc.

Ah, i bym zapomniał. Następny przetarg w kolejce: komunikacja Kerbin-Mun
« Ostatnia zmiana: Wto, 14 Sty 2014, 13:15:32 wysłana przez DawsterTM »
Best regards from Valhalla

Pią, 04 Paź 2013, 11:37:45
Odpowiedź #11

Offline Shinzo

 • Kapral
 • **
 • Wiadomości: 247
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!
Chciałem zgłosic swój projekt, ale chyba jest już za późno? Powiedzcie że nie, napracowałem się przy tym jak cholera. Od wczorajszego wieczora próbowałem bezskutecznie wbić na forum. Gdybym wiedział, że już zamknięto przyjmowanie zgłoszeń to bym nie siedział nad tym pół nocy i dziś od rana... ???

Capsule Co miało zaproponować System Cerberus

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

System składa się z dwóch stacji orbitalnych (Cerber I i Cerber II), satelitarnych farm słonecznych, ustawionych na połowicznej geostacjonarnej orbicie. Czyli księżyc robi jeden obrót w okół własnej osi, a satelita w tym czasie dwie orbity. Obie stacje są umieszczeone po przeciwnych stronach orbity, wiec gdy jedna zachodzi nad ksieżycowym horyzontem, druga wschodzi.
Trzecim i ostatnim ogniwem jest stacja odbiorcza (Cerber III), na powierzchni Muna, w bazie. Do niej satelity transmitują wytworzoną energię przy pomocy fal K. Odbiornik zawsze jest w zasięgu jednego, albo drugiego satelity. Stacja posiada dwa porty dokujące, średni i duży, do ładowania ewentualnych łazików. Jednak spokojnie zaspokoi też wszelkie potrzeby całej bazy księżycowej.

Powiedzcie że mój projekt sie jeszcze załapie to zrobię posta jak należy, pliss! Zbiegło mi się to z moją kolejką przy FSS, a robię o tamtej akcji filmik, stąd spóźnienie. :-\
« Ostatnia zmiana: Pią, 04 Paź 2013, 12:29:07 wysłana przez Shinzo »
1. (M.) mianownik - Kto? Co? - Shinzo
2. (D.) dopełniacz - Kogo? Czego? (Czyj?) - Shinzo
3. (C.) celownik - Komu? Czemu? - Shinzo
4. (B.) biernik - Kogo? Co? - Shinzo
5. (N.) narzędnik - Kim? Czym? - Shinzo
6. (Ms.) miejscownik - O kim? O czym? - Shinzo
7. (W) wołacz - (O!) - Shinzo!
Proste? Proste.

Reklama

Re: [PMB] Polish Munar Base - Wspólna baza księżycowa forum. I nie tylko!
« Odpowiedź #11 dnia: Pią, 04 Paź 2013, 11:37:45 »

Pią, 04 Paź 2013, 23:23:32
Odpowiedź #12

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil
Zamykamy głosowanie! Wyniki są następujące:
Łącznie głosów - 12
- Kadaf Industries: Volter Power Generator - 3
- Shinzo: System Cerberus - 4
- Schulze13: OSZLa - 6
Gratuluję zwycięscy! Czekam na wiadomość z przesłanym save.
« Ostatnia zmiana: Wto, 14 Sty 2014, 17:32:03 wysłana przez DawsterTM »
Best regards from Valhalla

Pią, 04 Paź 2013, 23:29:51
Odpowiedź #13

Offline Shinzo

 • Kapral
 • **
 • Wiadomości: 247
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Zatem Capsule Co zgłasz oficjalnie swój projekt!


System Cerberus

W jego skład wchodzą trzy niezależne moduły z których dwa identyczne orbitują w okół Muna, a trzeci stacjonuje w bazie księżycowej. Zatem mamy w kolejności:


Cerber I

Części: 120
Masa: 29,9t
Stan: synchroniczna orbita na średniej wysokości 1 797 km
Załoga: pojazd bezzałogowy, w pełni zautomatyzowany
Zasilanie: 18 ogniw słonecznych (Gifantor XL)
Antena nadajnik fal K, 24 rozkładane panele, są tak naprawdę elementem składanej anteny, nie produkują energii ;)
Produkowana moc: 1 166 400 Ech/h
Zarządzanie energią: transmisja za pomocą fal K, (system produkuje tyle energii, że zapełnia swoje akumulatory po minucie pracy, dlatego jest zaprojektowany do wypromieniowywania nadmiaru energii, potężna atena ma za zadanie ukierunkować to promieniowanie do odbiornika na powierzchni)


Cerber II

Części: 120
Masa: 29,9t
Stan: synchroniczna orbita na średniej wysokości 1 797 km
Załoga: pojazd bezzałogowy, w pełni zautomatyzowany
Zasilanie: 18 ogniw słonecznych (Gifantor XL)
Antena nadajnik fal K, 24 rozkładane panele, są tak naprawdę elementem składanej anteny, nie produkują energii ;)
Produkowana moc: 1 166 400 Ech/h
Zarządzanie energią: jak wyzej


Cerber III

Części: 60
Masa: 12,23t
Stan: stacjonuje w bazie, na powierzchni księżyca
Załoga: moduł bezzałogowy, w pełni zautomatyzowany
Zasilanie: tylko z odbiornika, stacja nie produkje energii we własnym zakresie
Antena odbiornik fal K
Pojemność akumulatorów: 17 030 Ech
Zarządzanie energią: Moduł odbiera tyle energii, że zazwyczaj zajmuje się utilizacją jej nadmiaru, odprowadzając go do podłoża. Które to jest tak naelektryzowane, że wystarczy wbić gdziekolwiek w orębie bazy w pył księżycowy żarówkę, a zacznie świecić. Zresztą pozostałe budynki są zasilane właśnie w myśl tej zasady. Jednak stacja została wyposażona w dwa doki, średni i duży, przez które mogą ładować się wszelkie łaziki.

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ« Ostatnia zmiana: Wto, 14 Sty 2014, 17:45:10 wysłana przez DawsterTM »
1. (M.) mianownik - Kto? Co? - Shinzo
2. (D.) dopełniacz - Kogo? Czego? (Czyj?) - Shinzo
3. (C.) celownik - Komu? Czemu? - Shinzo
4. (B.) biernik - Kogo? Co? - Shinzo
5. (N.) narzędnik - Kim? Czym? - Shinzo
6. (Ms.) miejscownik - O kim? O czym? - Shinzo
7. (W) wołacz - (O!) - Shinzo!
Proste? Proste.

Reklama

Re: [PMB] Polish Munar Base - Wspólna baza księżycowa forum. I nie tylko!
« Odpowiedź #13 dnia: Pią, 04 Paź 2013, 23:29:51 »

Sob, 05 Paź 2013, 18:13:54
Odpowiedź #14

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil
TURA III
Polish Munar Base ogłasza przetarg na:
KOMUNIKACJĘ BAZY Z KERBINEM
Dozwolone rodzaje konstrukcji: cokolwiek byleby spełniało funkcję komunikowania się bazy z KSC w jakikolwiek sposób.
Wymagania dodatkowe: brak kół, silników oraz jakichkolwiek zbiorników paliwa (Chyba że elementy te są wykorzystane w celu innym niż standardowe. Koła nie mogą być jezdne, silnik nie może stanowić napędu, bak paliwa może być znowu obciążnikiem czy elementem konstrukcyjnym).
UWAGA! Projekt musi być zdolny do komunikacji 24/7/365. Oznacza to że musi istnieć możliwość połączenia z KSC nawet jeśli to jest całkowicie odwrócone w inną stronę (czyt. pomiędzy KSC a Munem jest Kerbin).
Liczba części: Przy bazie - 70, poza bazą 200 (wiem że anteny i tego typu konstrukcje są częsciożerne)
Liczba pojazdów: 10. Jakby ktoś chciał całe sieci tworzyć.
Załoga: dowolnie.
Położenie: Do 200m od bazy dla lądowników. Dla innych rodzajów pojazdów: sensowne położenie.
Czas zgłaszania projektów: do wtorku godziny 22.

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
« Ostatnia zmiana: Nie, 06 Paź 2013, 00:48:07 wysłana przez DawsterTM »
Best regards from Valhalla

 

[PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!

Zaczęty przez MegaProize

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 29703
Ostatnia wiadomość Nie, 15 Lut 2015, 13:55:34
wysłana przez Kadaf
Wspólna misja ratunkowa na Mun!

Zaczęty przez JW

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2430
Ostatnia wiadomość Wto, 22 Kwi 2014, 17:25:39
wysłana przez Element4ry
FMS - Forum Mun Station

Zaczęty przez JackRyanPL

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8698
Ostatnia wiadomość Pią, 06 Gru 2013, 14:25:45
wysłana przez JackRyanPL