Autor Wątek: Polandia. Alternatywna historia coby było gdyby?  (Przeczytany 1192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pon, 22 Wrz 2014, 10:04:05

Offline Sobol

 • Plutonowy
 • ***
 • Wiadomości: 372
 • Reputacja: 51
  • Zobacz profil
Polandia cz. I
K.S.C. SOBKOS Company przedstawia
alternatywny program kosmiczny w świecie Kerbinu.

Na początek trochę historii.

Dawno temu w czasach z przed pierwszej rakiety na paliwo stałe. Tak w ogóle to gdzieś na Kerbinie żyło trzech braci Kermanów Jebediah, Bob i Bill. Każdy z nich wyruszył w trzy strony świata by założyć swoje osady. Bob osiedlił się na południu, Bill gdzieś na wschodzie natomiast Jebediah tam gdzie dziś znajduję się Kosmodrom SOBKOS-u.

ok. 800 r.e.k.*- pierwsze wzmianki o państwie zwanym Polandia założonym rzekomo przez potomków Jebediah Kermana
996 r.e.k – Niejaki Myszków przyjął religię Kerbolską, którą nadawano przez zanurzenie w prastarej cieczy zwanej monopropellaną.
1000 r.e.k. Mniszków syn Myszkowa zwołał pierwszy zjazd władców świata kerbińskiego w celu ustalenia przyszłości Kerbinu. Postanowienia zjazdu nie weszły w życie z racji śmierci organizatora niedługo po zjeździe.
1385 r.e.k. Kermina i niejaki Kirgiłło podpisują wKrebie akt, który na najbliższe 400 lat połączył państwa dawnych wrogów. Unia ta zażegnała konfilkt istniejący od czasów Jebediah i Bill’a Kermanów.
1543 r.e.k. Niejaki Nicolaus Kermicus wstrzymuje Kerbol oraz rusza Kerbin wraz z innymi planetami. Religia Kerbolska zrozumie i przyjmie jego dzieło dopiero sto lat później.
1569 r.e.k. W mieście Kublin zostaje podpisany akt wieczystej unii urzeczywistniającej unię z Kreby. Tworząc tym samym I Unię Obojga Kerbatoriów zwaną też RepublikąPolandii.
1616 r.e.k. Kerbal zwany KalileoKalileli zostaje wygnany i wyklęty przez wyznawców religii Kerbolskiej za potwierdzenie tez Kermicusa.
1795 r.e.k. Trzeci rozkład Unii Kerbatoriów niweczy pierwsze plany budowy statków napędzanych czarną energią w rurze.
1918 r.e.k. po I wielkiej wojnie kerbinianej Republika Polandii znowu pojawia się na mapie Kerbinu. Przewodzi jej niejaki Josip Kersudzki.
1939 r.e.k. Wybuch II wielkiej wojny Kerbinianej niweczy prace II Unii Kerbatoriów nad energią pozyskiwaną z paliw ciekłych i utleniaczy.
1944 r.e.k. W Keheranie trzech wielkich przywódców podpisuje układ którego warunki dyktuje przedstawiciel II Unii Kerbatoriów  Anders Kerkowski.
1945 r.e.k. Zostaje zawiązana III Republika Polandii. Zostaje wybrany nowy prezydent, którym zostaje StanislausKemaczek. Ogłasza on w swoim Expose, że Kerbatorzyprzejeli wszystkie projekty i prototypy wrogich jednostek. Prezydent ogłosił też rozpoczęcie Kerbatorskiego Programu Kosmicznego. Realizatorem programu została spółka K.S.C.  SOBKOS Company.
Więcej przed wami już niedługo.
*r.e.k. – rok ery kerbińskiej
*kerbatorium – w starokerbalskim: obserwatorium astronomiczne lub też czasami stolica państwa
*kerbatorzy – grupa naukowców współpracująca z armią Republiki

1952 r.e.k.
Republika Polandii wraz z SOBKOS-em poinformowała o pierwszych udanych próbach kosmicznych. Na orbitę udało się wynieść pierwszego sztucznego satelitę, który zawisł na zaskakująco wysokiej orbicie o PE= 800 km.

Satelita został wyposażony w najnowsze odkrycia technologii badawczych:

Jak komentuje SOBKOS: Tych osiągnięć nie dokonalibyśmy gdyby nie nasze wspaniałe grono naukowców i inżynierów. Przede wszystkim jednak musimy podziękować twórcom rakiety nośnej Copernicus.

1954 r.e.k.
W KSC trwają badania nad próbkami organizmów żywych oraz roślin.

1956 r.e.k.
SOBKOS wysyła na orbitę pierwsze próbki organizmów spotykanych na Kerbinie. Badania nad nimi rokują bardzo dobrze. Wysłanie kerbala w kosmos w przyszłości bardzo prawdopodobne.


1960 r.e.k.
Prezydent Polandii wraz z prezesem SOBKOS-u prezentują rakietę, która ma dokonać pierwszego suborbitalnego lotu z kerbalem na pokładzie:


1961 r.e.k.
Pierwszy udany lot kerbala w kosmos.


1962 r.e.k.
Prezydent Polandii ogłasza, że do 1970 r.e.k. pierwszy kerbal postawi stopę na Munie.
Tego samego roku SOBKOS wysyła na orbitę muna pierwszego satelitę. Celem kolejnej misji ma być wysłanie sondy z czterema łazikami, które będą poszukiwać dogodnego miejsca do lądowania dla kerbali.

Satelita bez problemowo została umiesczona na niskiej orbicie Muna. Galileo I zawisł 15km nad powierzchnią Srebrnego Globu.

Równolegle KSC prowadzi program Hevelius, który ma dostarczyć informacji niezbędnych do wysłania kerbali na Muna.


Mamy 1964 r.e.k. i oczekujemy na udane lądowanie sondy na Munie. Od tego będzie zależeć przyszłość lotów kerbali na Muna.

Pon, 22 Wrz 2014, 10:32:49
Odpowiedź #1

Offline ShookTea

 • Plutonowy
 • ***
 • Wiadomości: 370
 • Reputacja: 20
 • WIENIAWA!
  • Zobacz profil
Historia ciekawa, ale nie pasuje mi słowo "alternatywna". Mogłaby być alternatywna, gdyby do pewnego wybranego przez Ciebie punktu w historii (nazwijmy go Punktem Zero) wszystko wyglądałoby dokładnie tak samo, jak wcześniej, a dopiero od tego momentu zaczęły się zmiany, które sprawiły, że świat wygląda zupełnie inaczej.

Twoja "alternatywna historia" miałaby w takim wypadku Punkt Zero w chwili powstania wszechświata, gdy powstawała materia, ponieważ to właśnie wtedy musiała być wprowadzona jakaś modyfikacja, by nasz układ gwiezdny skurczył się do rozmiarów układu Kerbolu. Nie jest to jednak poprawna "historia alternatywna", ponieważ nie ma żadnego punktu wspólnego w historii z naszym prawdziwym światem, jest więc to całkowicie inny świat.


"Polandia" - kojarzy mi się z używaną przez amerykanów w trakcie ćwiczeń wojskowych "Wislandią".


"1543 r.e.k. Niejaki Nicolaus Kermicus wstrzymuje Kerbol oraz rusza Kerbin wraz z innymi planetami." - ależ już przed Kermicusem wiadome było, że planety się ruszają, błędne było jedynie określenie, wokół czego.

"Religia Kerbolska zrozumie i przyjmie jego dzieło dopiero sto lat później." - czyli w 1643? Troszkę się machnąłeś. Dzieło Kermicusa zostało zdjęte z indeksu ksiąg zakazanych dopiero w 1828 roku, a więc prawie 300 lat po Kermicusie. Z kolei Kalileo Kalilei został oficjalnie uniewinniony dopiero w 1992 roku przez Jana Kawła II.
« Ostatnia zmiana: Pon, 22 Wrz 2014, 10:41:11 wysłana przez ShookTea »
Co to za pedał? Co to za biedak? ShookTea skończył się na Projekt Jool!

Reklama

Odp: Polandia. Alternatywna historia coby było gdyby?
« Odpowiedź #1 dnia: Pon, 22 Wrz 2014, 10:32:49 »

Pon, 22 Wrz 2014, 13:23:15
Odpowiedź #2

Offline Drangir

 • Major
 • *
 • Wiadomości: 1 631
 • Reputacja: 92
 • Smok rakietowy
  • Zobacz profil
  • DeviantArt
Zgadzam się z ShookTea - historia alternatywna to trudny temat, a to co przedstawiłeś nie jest ani fajną farsą, ani ciekawym eksperymentem myślowym.
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

 

Historia Kerbalskiego Programu Kosmicznego

Zaczęty przez Condzi

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1356
Ostatnia wiadomość Nie, 14 Gru 2014, 19:51:02
wysłana przez xDar3k