• Słynny Samolot [by Kadaf] 4 7
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: Słynny Samolot [by Kadaf]  (Przeczytany 17901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie, 04 Maj 2014, 20:24:29

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
 Widzę, że zapoczątkowałem swoistą modę na KAXa na forum :) Bo faktycznie modzik wart jest pokazania. Pojawiło się też nieco bardzo dobrych rekonstrukcji prawdziwego sprzętu z lat tych i owych. (bardziej z tych). Tak więc stwierdziłem, że co tam, też machnę jakąś konwersję istniejącego samolotu i oto ona:



















Nie napiszę co to za samolot. Każdy kto nie rozpoznaje tej sylwetki powinien się wstydzić. Po prostu.


MODY:

Oj, trochę tego tutaj jest, KAX dla silnika, Procedural Wing dla skrzydeł, Smoke Industries dla kółek, Kerbpaint dla malowania i universe Replacer żeby zdjąć ten hełm pilotowi z głowy.

Ilość części 77.

Komentarze mile widziane:)
« Ostatnia zmiana: Czw, 08 Maj 2014, 11:41:45 wysłana przez Kadaf »

Nie, 04 Maj 2014, 20:53:34
Odpowiedź #1

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
Super. Nie dość że świetnie rekonstruuje istniejący samolot, to jeszcze ma perfekcyjnie dobrany kolor - bez popularnych, megakontrastowych zestawień. Świetny pojazd, świetne screeny, świetne wykorzystanie modów. Gratulacje.
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Re: Słynny Samolot [by Kadaf]
« Odpowiedź #1 dnia: Nie, 04 Maj 2014, 20:53:34 »

Nie, 04 Maj 2014, 21:10:49
Odpowiedź #2

Offline MegaProize

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • King of Skyrim!
    • Zobacz profil
Cudo! Tyle można powiedzieć! Podbijam Drangira: malowanie jest naturalne i normalne co tylko dodaje uroku. Mody dodały klimatu (szczególnie texture replacer; kerbal nie wygląda jak idiota), a i sylwetka świetnie oddaje oryginał. Czekam na więcej rekonstrukcji! Szczególnie marzy mi się Albatos, albo inny dwu płatowiec. No i nie mógł bym zapomnieć by poprosić o klasycznego sztukasa! :)
" Jeżeli nie mogę czegoś opisać, to to nie istnieje. Wyjątkiem jest Bóg "- Recenzent Ateista


Nie, 04 Maj 2014, 22:01:56
Odpowiedź #3

Offline M4000

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
HOLY MOTHER OF... KERBIN!!!   :o tak wygląda moja reakcja...

Reklama

Re: Słynny Samolot [by Kadaf]
« Odpowiedź #3 dnia: Nie, 04 Maj 2014, 22:01:56 »

Pon, 05 Maj 2014, 14:31:40
Odpowiedź #4

Offline Kedorlaomer

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Nie widzę dokładnie czy to "siódemka", czy "jedenastka", ale stawiam na ten drugi :)
Pięknie zrobione skrzydła i koła, wraz z zawieszeniem. Kawał historii polskiego lotnictwa - brawo!

Pon, 05 Maj 2014, 14:42:04
Odpowiedź #5

Offline JackRyanPL

  • Redaktor
  • Podporucznik
  • *****
  • Wiadomości: 924
  • Reputacja: 65
    • Zobacz profil
I pomyśleć, że dopiero co skończyłem zbierać zęby z podłogi z powodu ciężarówek. Teraz znowu to samo. Kawał wspaniałej roboty. Genialnie wykorzystany KerbPaint. Co do samolotu to dla mnie jest to LWS-3 Mewa. Planujesz zbudowanie innych maszyn? Np. B-17, Avro Lancaster?

Reklama

Re: Słynny Samolot [by Kadaf]
« Odpowiedź #5 dnia: Pon, 05 Maj 2014, 14:42:04 »

Pon, 05 Maj 2014, 16:04:19
Odpowiedź #6

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Kedorlaomer, brawo za rozpoznanie, to jedenastka, i właśnie, to kawał polskiego lotnictwa, ikona wręcz! Dla tych, którzy nie rozpoznali, wstydźcie się, bo na takich maszynach nasi dziadkowie próbowali powstrzymać hitlerowców. Więc zdradzę, ten samolot to

PZL P. 11

Radzę wam przeczytać, co na temat tego sławetnego samolotu ma do powiedzenia chociażby wikipedia:

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Właściwie to nie tylko radzę, ale wręcz ZALECAM. Jesteście w końcu Polakami, nie?

Co do twojego pytania Ryan, to nie planuję ciężkich bombowców, bo wydaje mi się, że średnica silników w B-17 była większa, niż to, czym dysponuję. A jednak ważne, by proporcje zachować. Za to zbudowałem coś innego, równie sławny drugowojenny samolot, chociaż sławą okryty ewidentnie złą. Czekam na przedziałek i będę publikował.
« Ostatnia zmiana: Pon, 05 Maj 2014, 16:17:30 wysłana przez Kadaf »

Pon, 05 Maj 2014, 16:19:45
Odpowiedź #7

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
Och jej, a więc to to był ten słynny samolot, ach.
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Re: Słynny Samolot [by Kadaf]
« Odpowiedź #7 dnia: Pon, 05 Maj 2014, 16:19:45 »

Pon, 05 Maj 2014, 22:14:38
Odpowiedź #8

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Na życzenie naszego nowo upieczonego redaktora MegaProize, oraz na cześć jego awansu, czy tam czegoś, wykonałem więc replikę niemieckiego bombowca nurkującego


Ju 87


Czyli popularnego na wszystkich frontach drugiej wojny światowej Sztukasa.


Całkiem skuteczny w pierwszych latach wojny paskud dawał się we znaki szczególnie nam. Sprytnie zamocowana syrena pod nosem Junkersa 87 miała zadanie czysto psychologiczne - uruchamiana była podczas lotu nurkowego i ogłaszała wszem i wobec, że oto wąsaty kurdupel dostarcza kolejny prezent.
Samolot w niezwykle często przez niemców używanym kolorze "feldgrau"






I tutaj w oczy się rzuca to, czego nie udało mi się zrobić w żaden inny sposób - mocowanie kół. Znane nam wszystkim oponki mają idealny rozmiar, akceptowalny kolor, lecz całkowicie nieodpowiednie dla Sztukasa zawieszenie. Niestety "kółka" z moda Smoke Industries okazały się zbyt słabe na utrzymanie tego wcale nie lekkiego samolotu.


Tylny strzelec z wredną miną pilnuje tylnej półsfery zza dwóch antenek... znaczy się karabinów MG oczywiście.



No i tyle! Mody takie jak poprzednio, z wyłączeniem Smoke Industries.

Komentowanie jak zwykle miłe mi będzie :)



Pon, 05 Maj 2014, 23:32:12
Odpowiedź #9

Offline MegaProize

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • King of Skyrim!
    • Zobacz profil
Ja prosiłem o sztukasa, to i napiszę komentarz. Wyrażę go w prostej emotikonce: O_O
Naprawdę Kadaf, po raz setny udowadniasz że potrafisz robić dobry sprzęt w KSP. A sztukas? Jest... No GENIALNY! Kabina, klapy na kołach, wszystko: jest normalnie powalające. Twórcy nigdy w życiu by chyba nie pomyśleli  że ich gra traktująca o eksploracji kosmosu, stanie się obiektem rekonstrukcji II wojennych maszyn.

" Jeżeli nie mogę czegoś opisać, to to nie istnieje. Wyjątkiem jest Bóg "- Recenzent Ateista


Reklama

Re: Słynny Samolot [by Kadaf]
« Odpowiedź #9 dnia: Pon, 05 Maj 2014, 23:32:12 »

Wto, 06 Maj 2014, 00:05:51
Odpowiedź #10

Offline Kedorlaomer

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Bardzo ładnie zachowane proporcje płatowca. Kółka można by wziąć z firespittera(może by podeszły), ale i tak samolot wygląda niesamowicie i w dodatku złowieszczo.
Trudny do zbudowania model, bo dziwaczne skrzydła robią wrażenie kanciastości, a samolot ma sporo krągłości.
Oj wylatało się trochę godzin na tym samolocie, grając w Ił-2 Szturmowik:Forgoten Battles. Oprócz syreny jeszcze te, wyjące niesamowicie, hamulce aerodynamiczne - czysta adrenalina. Tylko to wznoszenie - wolnooo i dłuuuugo.

Wto, 06 Maj 2014, 14:45:13
Odpowiedź #11

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Dziękuję za gorące przyjęcie :) Faktycznie gdy pierwszy raz rzuciłem okiem na Junkersa, to stwierdziłem że nie da rady. Przez ten opadający nos przede wszystkim. No ale jak tak go wziąłem na warsztat to problem po problemie wszystkie udało się rozwiązać. Jedyne co mnie w oczy kłuje to mocowanie tych kółek, ale nigdzie nie trafiłem na ślad moda zawierającego takie jakich bym potrzebował.

Reklama

Re: Słynny Samolot [by Kadaf]
« Odpowiedź #11 dnia: Wto, 06 Maj 2014, 14:45:13 »

Wto, 06 Maj 2014, 19:02:36
Odpowiedź #12

Offline Mikare12

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Piękny samolot.A jeśli chodzi o Smoke Industries to pełna nazwa tego to Magic Smoke Industries - Infernal Robotics?
« Ostatnia zmiana: Wto, 06 Maj 2014, 21:19:14 wysłana przez Mikare12 »
[size=14]I scored 78.3% on the
 Ultimate Zombie Apocalypse Survival Quiz!
 "Well done!  Your chances of surviving a zombie apocalypse are better than average!  Don't get too cocky, though.  Remember, the undead never sleep..."

Wto, 06 Maj 2014, 20:58:50
Odpowiedź #13

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Właśnie tak brzmi pełna nazwa :) Polecam, możliwości ogromne daje.

Reklama

Re: Słynny Samolot [by Kadaf]
« Odpowiedź #13 dnia: Wto, 06 Maj 2014, 20:58:50 »

Wto, 06 Maj 2014, 21:20:25
Odpowiedź #14

Offline Mikare12

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Dobra dzięki.Mam pewien problem gdyż kompletnie nie potrafię się wzorować w KSP na historycznych samolotach.Ogólnie prawie budować nie potrafię (latające coś potrafię) tak więc...
I jeszcze pytanie.Jak zrobiłeś kokpit?
« Ostatnia zmiana: Wto, 06 Maj 2014, 21:22:18 wysłana przez Mikare12 »
[size=14]I scored 78.3% on the
 Ultimate Zombie Apocalypse Survival Quiz!
 "Well done!  Your chances of surviving a zombie apocalypse are better than average!  Don't get too cocky, though.  Remember, the undead never sleep..."

 

Słynny Samolot [by mumin3k]

Zaczęty przez mumin3k

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3664
Ostatnia wiadomość Nie, 21 Wrz 2014, 16:54:31
wysłana przez szymozillo
Słynny Samolot [by KubaAseph]

Zaczęty przez KubaAseph

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1964
Ostatnia wiadomość Czw, 16 Paź 2014, 15:22:14
wysłana przez KubaAseph
Samolot Fokker Dr1 [by Kadaf]

Zaczęty przez Kadaf

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4704
Ostatnia wiadomość Pią, 16 Maj 2014, 17:35:35
wysłana przez ShookTea
Samolot LayOn 2

Zaczęty przez Kadaf

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5651
Ostatnia wiadomość Pon, 12 Maj 2014, 16:47:37
wysłana przez PanKurczak
Samolot serii X

Zaczęty przez pawler92

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3206
Ostatnia wiadomość Czw, 31 Paź 2013, 00:11:56
wysłana przez pawler92