• Fire Wave 8 - Bijemy rekordy 5 1
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: Fire Wave 8 - Bijemy rekordy  (Przeczytany 11506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sob, 05 Kwi 2014, 18:47:26

Offline MegaProize

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • King of Skyrim!
    • Zobacz profil

Światło razi. Nie wiem kto wymyślił takie ustawienie hangaru. Zawsze wychodząc głównymi grodziami, receptory są nakłuwane milionami szpilek porannego światła. Ale już niedługo. Podchodzę do samolotu. Czując chłód ciekłego paliwa przelewanego do zbiorników sprawdzam zabezpieczenie zaworów. Niby wszystko OK, lecz wpada w moje oko czerwony i jaskrawy kolor taśmy informuje mnie o tragicznym niedopatrzeniu. Wyciągam szatański pasek materiału zabezpieczający wysokościomierz. Rozglądam się w poszukiwaniu winowajcy. Jestem pedantem. Jako pilot oblatywacz musiałem nim zostać. Jestem Nebman Kerman.
Samolot szarpie. Ważący 45 tonowy samolot nie lubi niskich wysokości. Z wielki powątpiewaniem ciągnę wolant do siebie. Uśmiecham się. Inżynierowie Battle Claw to wirtuozi. Nie kłamali mówiąc o nowej wersji.
10 kilometrów. Wibracje zmalały. Nagłe pojawianie się uderzenia sonicznego wokół kabiny informuje mnie o przekroczeniu prędkości dźwięku. 18 kilometr zmusza mnie do wyrównania do poziomu. Przerzut przed grzbiet gładko pozwolił by sztuczny horyzont był wypełniony do połowy oboma żywiołami.
19 kilometr był ograniczeniem poprzedniej wersji. Mimo to "ósemka" leci dalej i metodycznie przyspiesza.
Informuje o pobiciu bariery rekordu. 1790 m/s był krytycznym punktem miażdżącym wszystkie poprzednie samoloty.
1900 m/s nagle uwalnia samolot od wibracji, i pozwala bezpiecznie się wspiąć wyżej. 29 kilometr jest granicą na której pozostaje tylko czekanie.
2170 m/s. Taki komunikat podaję do centrum wiedząc że to jeszcze nie koniec. Co raz wolniej przyspieszyłem do 2180 czując, że to ostateczność.
Najbardziej zaskakująca był spokój. Obok mnie mogła by siedzieć spokojnie staruszka popijająca lemoniadę.
Najlepsze było jednak coś całkiem innego. Słońce znikło mi za plecami, a ja dalej leciałem. Drugim celem po pobiciu rekordu, było oblecenie Kerbinu w równie rekordowym czasie. Przełączyłem się na kanał 16. Nasłuch kanału oficjalnego bardzo mnie uspokajał. Nagle zaszumiał pilot myśliwca "Nibelung".
-Ziemia tu Nibelnug. Jesteśmy na 10 kilometrze. Podacie nam prędkość?-
-Oczywiście Nibelung. Macie 2460 kilometrów na godzinę względem ziemi-
-Hahaha! Nieźle co? Dzięki wielkie!-
Nie mogłem się powstrzymać od tego co teraz zrobiłem. A rzadko przejawiałem jakiekolwiek poczucie humoru.
-Nibelnug. Możecie nam podać moją prędkość względem ziemi?-
-Pewnie że tak wolniejszy kolego! Macie... Eee.. Yyyy... 7848 km na godzinę? Jak? Podaj swoją wysokość!-
-29 kilometrów nad poziomem morza. Dzięki wielkie!-
Uśmiechem się sam do siebie. Fajnie było być najszybszym kolesiem w okolicy.


Fire Wave 8

Battle Claw ma wielki zaszczyt zaprezentować nowość na rynku samolotowym. Celem wyprodukowania tego unikatowego pojazdu nie było dokonanie badań czy wynalezienia nowych rozwiązań. Miał on pokazać, że mimo osiągnięcia kosmosu i jego podboju, granice tu na dole, dalej istnieją i są przesuwalne.
Dla właśnie pobicia tej granicy powstała seria Fire Wave, lecz dopiero wersja ósma dopiero zadowoliła zarząd.
Cytuj
Dane podstawowe:
-45,3 tony
-184 części
- Prędkość maksymalna: 2280 m/s (oficjalnie)













« Ostatnia zmiana: Śro, 21 Maj 2014, 17:39:54 wysłana przez MegaProize »
" Jeżeli nie mogę czegoś opisać, to to nie istnieje. Wyjątkiem jest Bóg "- Recenzent Ateista


Sob, 05 Kwi 2014, 19:14:55
Odpowiedź #1

Offline M4000

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Fajna maszynka... ale czekaj, czekaj... gdzieś już to widziałem ::)...

O! t u to jest :P:
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Cudo!
« Ostatnia zmiana: Sob, 05 Kwi 2014, 19:19:27 wysłana przez M4000 »

Reklama

Odp: Fire Wave 8 - Bijemy rekordy
« Odpowiedź #1 dnia: Sob, 05 Kwi 2014, 19:14:55 »

Sob, 05 Kwi 2014, 19:29:32
Odpowiedź #2

Offline MegaProize

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • King of Skyrim!
    • Zobacz profil
Ten tekst był moją inspiracją w 100% jeżeli chodzi o opowiadanie! :) Sam samolot był już dawno temu zaplanowany, ale był znacznie słabszy od tej wersji.
" Jeżeli nie mogę czegoś opisać, to to nie istnieje. Wyjątkiem jest Bóg "- Recenzent Ateista


Nie, 06 Kwi 2014, 20:22:32
Odpowiedź #3

Offline Benecjusz

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Pogratulować projektu :)
Szczerze mówiąc nie wpadłbym na pomysł żeby używać tych spłaszczonych zbiorników. Mi zawsze wychodziły z nich strasznie ochydztwa.

Niestety muszę Cie zmartwić, ponieważ dzisiaj Twój rekord został pobity. Dokonała tego ta oto maszynka:




Wyglądem nawet nie dorównuje ale prowadzi się wyśmienicie :)

Edit:
Zapomniałem o technikaliach.
Ilość części - 69
Masa - 11,3 tony
Prędkość maksymalna - tego nikt nie wie :P
« Ostatnia zmiana: Nie, 06 Kwi 2014, 20:25:28 wysłana przez benecjusz »
Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.
It is better to die for the Emperor than live for yourself!
Faith is eternal!

Intel i5-4570 4x3,2GHz; GeForce GTX 1050 Ti G1; 2x2GB Kingston HyperX Grey + 2x4GB Corsair Vengeance

Reklama

Odp: Fire Wave 8 - Bijemy rekordy
« Odpowiedź #3 dnia: Nie, 06 Kwi 2014, 20:22:32 »

Nie, 06 Kwi 2014, 21:17:03
Odpowiedź #4

Offline M4000

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Nie chcę nic mówić ale... ten rekord tak jakby został już wcześniej pobity ;)

Pon, 14 Kwi 2014, 09:06:13
Odpowiedź #5

Offline pawler92

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Świetna, wydajna i w dodatku ładna konstrukcja :) Bardzo mi się podoba. Dobra robota!

A to mój rekord wysokości i prędkości samolotem. ;) 40 km wysokości i 2473,5 m/s






Reklama

Odp: Fire Wave 8 - Bijemy rekordy
« Odpowiedź #5 dnia: Pon, 14 Kwi 2014, 09:06:13 »

Pon, 14 Kwi 2014, 16:48:28
Odpowiedź #6

Offline M4000

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
WOW...

skoro się tak wszyscy chwalą ta ja też...

tak jak mówiłem...
Cytuj
rekord tak jakby został już wcześniej pobity



Pon, 14 Kwi 2014, 17:14:21
Odpowiedź #7

Offline MegaProize

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • King of Skyrim!
    • Zobacz profil
Wszystko fajnie... Tylko mowa tu o locie ATMOSFERYCZNYM. Ustaliliśmy z kolegami na chacie że taki lot zalicza się do maksymalnie 35 kilometra i czyli w połowie PRAWDZIWEJ ziemskiej stratosfery. Lot taki musi być czysto przeprowadzony na Jetach bez żadnych wspomagaczy i nie może być bugolotem. Na 40 kilometrze w KSP, zakładka prędkości na busoli pokazuje "Orbit". Tak koledzy to już jest kosmos... W sumie tak patrząc to tylko Benecjusz dał radę, ale w sumie nie do końca... Dowiecie się niedługo...
« Ostatnia zmiana: Pon, 14 Kwi 2014, 17:16:05 wysłana przez MegaProize »
" Jeżeli nie mogę czegoś opisać, to to nie istnieje. Wyjątkiem jest Bóg "- Recenzent Ateista


Reklama

Odp: Fire Wave 8 - Bijemy rekordy
« Odpowiedź #7 dnia: Pon, 14 Kwi 2014, 17:14:21 »

Pon, 14 Kwi 2014, 18:16:23
Odpowiedź #8

Offline pawler92

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Ja tylko pokazałem moją konstrukcję składającą się z dwóch silników lotniczych, kilkanaście wlotów powietrza, system rcs i osiągnąłem nim takie możliwości. Więc się nie spinaj ;)

Pon, 14 Kwi 2014, 19:11:08
Odpowiedź #9

Offline MegaProize

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • King of Skyrim!
    • Zobacz profil
Ja się nie spinam :D Starałem się czytelnie wykazać zasady zabawy :) Muszą być w końcu jakieś ograniczenia i poprzeczki bo taka wolna amerykanka nie przyniesie nic dobrego... Niedługo sam coś wstawię (oczywiście zgodnie z zasadami) i mam nadzieję że jednak coś osiągnę! :)
" Jeżeli nie mogę czegoś opisać, to to nie istnieje. Wyjątkiem jest Bóg "- Recenzent Ateista


Reklama

Odp: Fire Wave 8 - Bijemy rekordy
« Odpowiedź #9 dnia: Pon, 14 Kwi 2014, 19:11:08 »

Pon, 14 Kwi 2014, 20:00:36
Odpowiedź #10

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
M4000, co do tego wyniku, to cóż, jestem bardzo ciekaw do jakiej prędkości by ci się udało rozpędzić bez moda FAR. My latamy na stocku pod względem właściwości aerodynamicznych. Powiem tak, mój Starturn posiada więcej wlotów, więcej silników, a nawet nie zbliża się do takich prędkości. Dlaczego? Mam wrażenie, że FAR dramatycznie zmienia kwestie lotnicze we wszystkich możliwych zakresach.

Pon, 14 Kwi 2014, 22:49:38
Odpowiedź #11

Offline M4000

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Hmmm... no ciekawe. Ale raczej z FAR nie zrezygnuję ze względu na to, iż istnieje tam coś takiego jak realistyczny opór powietrza, możliwość załamania strug itd. Możliwe, że far uznał mój SSTO za bardziej opływowy i to postawiło mnie w kwestii prędkości na lepszej pozycji, jednak nie zgodzę się, że realizm się pogorszył.  ::)

A co do lotu atmosferycznego, to dla mnie jest on nim do 70000, czyli do końca tak rzadkiej atmosfery i póki mam intake air ;D.

Reklama

Odp: Fire Wave 8 - Bijemy rekordy
« Odpowiedź #11 dnia: Pon, 14 Kwi 2014, 22:49:38 »

Pon, 14 Kwi 2014, 22:52:48
Odpowiedź #12

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
@up
Nie chodzi o rezygnację z FAR, ale o nieporównywanie się z projektami robionymi pod inną fizykę.
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Pon, 14 Kwi 2014, 23:05:55
Odpowiedź #13

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Dokładnie to samo mam na myśli, o czym wspomniał Drangir. Sądzę, że FAR bardziej zbliża KSP do realizmu, bo osobiście zadziwia mnie opór powietrza na sporych pułapach, nie mam pojęcia skąd on się bierze. Ale porównywanie osiągów między maszynami testowanymi z FAR i bez niego, uważam za lekko nie na miejscu. Natomiast niezmiernie mnie ciekawi ile byś tym skądinąd pięknym sprzętem, bez tego upgrade atmosferycznego wyciągnął.

Reklama

Odp: Fire Wave 8 - Bijemy rekordy
« Odpowiedź #13 dnia: Pon, 14 Kwi 2014, 23:05:55 »

Wto, 15 Kwi 2014, 19:33:10
Odpowiedź #14

Offline pawler92

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
MegaProize spoko :) Dobrze, że są jakieś zasady. I tak jestem dumny ze swojego samolotu, osiągną na prawdę dużo :) Czekam na twój projekt, zobaczymy co tam skonstruujesz. Przydają się takie konstrukcje, bo można podpatrzeć różne ciekawe rozwiązania, aby samolot był jeszcze lepszy. Więc powodzenia, czekam! :)

 

under-fire

Zaczęty przez oli00PL

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2260
Ostatnia wiadomość Nie, 14 Lip 2013, 00:40:43
wysłana przez oli00PL