Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - zamb

Strony: 1 2 [3]
31
Rakiety / Odp: IRS V1
« dnia: Pon, 11 Lut 2013, 20:26:29 »
Mam pytanie, czy dałeś radę potem spokojnie wystartować i osiągnąć orbitę takim lądownikiem? Zbieram się do załogowej misji do tej planety, wiem już z testów że posiadam wystarczająco mocnego konia pociągowego ;) w postaci rakiety, ale nie wiem ile przy tamtej atmosferze i ciążeniu trzeba mieć paliwa i jaki ciąg by z powierzchni wystartować.

32
Lądowniki załogowe, bazy, kolonie / Odp: Bazy i kolonie
« dnia: Pią, 08 Lut 2013, 22:51:18 »
Ja też jeszcze nie przeprowadziłem w pełni dokowania na powierzchni. główny problem jest taki, że dokować mogę na kołach, ale bazy chciałbym by stały na nogach. O ile zadokowanie jest możliwe, to tyle jednoczesne podniesienie się i nierozerwanie połączenia jakoś mi nie wychodzi...

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Zamb zrobiłeś normalnie prawie klona mojego habitau. ;D
Czerpałeś z moich pomysłów czy tylko taki przypadek?

To przypadek :D po wyniesieniu pierwszego habitatu natknąłem się na forum i widziałem Twoją bazę na Dune, faktycznie bardzo podobne. Do mojej bazy mam już zbudowany łazik, ale póki co czeka na wyniesienie.

33
Lądowniki załogowe, bazy, kolonie / Odp: Bazy i kolonie
« dnia: Pią, 08 Lut 2013, 16:10:04 »
Witam wszystkich jako że jestem nowy ;)

Sam jestem właśnie na etapie opracowywania planów takich stacji. Chciałem stworzyć coś uniwersalnego co pozwoli na swobodną rozbudowę i stosowanie na każdym możliwym księżycu, czy małym ciele niebieskim w układzie Kerbali ;)


Zdjęcie prezentuje wynoszenie drugiej stacji na Mun.

Konstrukcja pozwala na dość proste lądowanie, a także przenoszenie bazy w razie potrzeby. Mieści maksymalnie 10 Kerbali (pochwalę się że w jednej z tych baz mieszka już na stałe 8 osobowa załoga, często było to schronienie dla Kerbali po nieudanych misjach ;)) Bazą można swobodnie przejechać około 50 km przy pełnych zbiornikach.


Podchodzenie do lądowania


Wylądowano, rozłożono wsporniki horyzontalne


Stacja opadła na wsporniki, wsporniki fazy lądowania zostały złożone.

W planach było łączenie segmentów w większe konstrukcje (stąd te węzły cumownicze) ale póki co okazało się, że jest to znacznie trudniejsze niż mogłoby się wydawać (ale naukowcy KSC mają nadzieję, że wpadli już na rozwiązanie tego problemu... będzie ono testowane w najbliższych dniach)


Stacja przeszła na koła i rozpoczęła 4 km przejazd do siostrzanej konstrukcji.


Jesteśmy u celu!


Obie bazy ustawione obok siebie

Dzięki potężnej ale pewnej rakiecie nośnej stacja może zostać z łatwością ustawiona na księżycu Dune jak i Eve, co w najbliższej przyszłości KSC zamierza uczynić...


Na koniec zdjęcie nocne, obie bazy, w sumie 20 miejsc dla Kerbali!

Strony: 1 2 [3]