Autor Wątek: Rozwiązanie problemów z Adblockiem  (Przeczytany 530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czw, 27 Lis 2014, 20:44:00

Offline ShookTea

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 20
  • WIENIAWA!
    • Zobacz profil
Najpierw adnotacja niby-prawna, aby nikt nie mógł się przyczepić. (I tak pewnie ktoś to zrobi, ale nie będę odpowiadał)
Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.

1. AdBlock(Plus)
Najczęściej pojawiający się problem jest związany z niewłaściwym oprogramowaniem. Często użytkownicy instalują program "AdBlock Plus", sugerując się tym, że słowo "Plus" wskazuje na ulepszoną wersję zwykłego AdBlocka.
W rzeczywistości programy AdBlock i AdBlock Plus to dwa osobne plug-iny, przygotowane przez różne firmy. Firma, która przygotowała AdBlocka Plus, nawiązuje często umowy z różnymi reklamodawcami. Na podstawie tych umów właściciele AdBlocka Plus otrzymują kwoty pieniężne w zamian za przeciwdziałanie blokowaniu reklam danych reklamodawców. Rezultat tego jest prosty: Użytkownicy z zainstalowanym AdBlockiem Plus nadal widzą reklamy, a twórcy programu dostają za to pewne kwoty.

Rozwiązanie tego jest proste: Jeśli masz program AdBlock Plus, usuń go i zainstaluj zwykłego AdBlocka. Nie jest on gorszy (co mogłaby sugerować nazwa), a wręcz przeciwnie.


2. Wskaż AdBlockowi reklamę
Jeśli masz zainstalowanego poprawnego AdBlocka, możesz łatwo wskazać, której reklamy chcesz się pozbyć. Masz na to aż dwa sposoby.
Obydwa przykłady zostały zrealizowane w przeglądarce Google Chrome. Próba polegała na pozbyciu się napisu "Wykryliśmy, że używasz programu AdBlock Plus(...)".
Kliknij!

Najpierw kliknij na przycisk programu AdBlock i wybierz z otwartego menu opcję "Zablokuj reklamę na tej stronie".


Teraz, przesuwając myszą, zauważysz, że niektóre elementy podświetlają się. Najedź myszą tak, aby podświetlony został fragment, którego chcesz się pozbyć, i kliknij.


Może się okazać, że nie ukryje się całość (np. ramka), a tylko część (np. tekst w ramce). Wtedy za pomocą suwaka można "dostroić" ukrywany element - obowiązuje prosta zasada: im bardziej w prawo przesuniesz suwak, tym więcej ukryjesz. Przesuwaj suwak w prawo tak długo, aż zniknie cała zawartość, którą chcesz ukryć, a zostanie widoczna ta zawartość strony, którą chcesz widzieć.


Teraz możesz wcisnąć "Wygląda dobrze". Więcej tego elementu nie zauważysz!

Zaznacz!

Jeśli nie ufasz swojej myszce (lub masz drgawki ręki), wygodniejszym sposobem będzie zaznaczenie fragmentu, np. tekstu, przytrzymując lewy przycisk myszy. Robisz to tak, jakbyś chciał skopiować tekst.


Następnie klikasz prawym przyciskiem myszy na zaznaczony fragment, wybierz opcję "AdBlock/Zablokuj tę reklamę".


Wyświetla ci się okienko z suwakiem, takim samym, jak w poprzednim przykładzie.


Dalsze czynności wykonujesz dokładnie tak samo, jak w poprzednim przykładzie.


3. ?
4. Profit!


Gotowe! Wszelkie problemy z "krnąbrnymi" reklamami, wyświetlającymi się pomimo zainstalowanego AdBlocka, powinny natychmiastowo zniknąć.


Post Scriptum:
Jeśli ktoś czuje się urażony tym, że przedstawiłem w przykładzie taki, a nie inny fragment, odsyłam do "adnotacji niby-prawnej" na początku posta.

Pozdrawiam!
Co to za pedał? Co to za biedak? ShookTea skończył się na Projekt Jool!