• RO + RSS Polatajmy replikami 5 1
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: RO + RSS Polatajmy replikami  (Przeczytany 3665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Śro, 06 Sty 2016, 13:26:33

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Trochę sobie pograłem więc mogę trochę też wam zaprezentować. Wczoraj i dziś zrobiłem kilka bliżej nie powiązanych ze sobą projektów. Cóż miała być wielka kampania podboju Układu Słonecznego skończyłem jak zawsze na replikach realnych projektów. Jako, że rosyjskie projekty są nie doceniane to na początek ANGARA w konfiguracjach, które stworzyłem. Nie rozumiem tej niechęci wobec rosyjskich rakiet z kilku powodów, po pierwsze jak coś ma takie wymiary jak podają to po prostu leci o czym przekonałem się tak przy sputniku jak i przy Angarze. Nie trzeba się jakoś napracować żeby to wszystko pięknie latało wystarczy odpowiedni zbiorniczek, silnik i lecimy:

Wybaczcie błyszczące tekstury jak to Jack wczoraj określił, ale chyba u naszych sąsiadów po prostu było złe oświetlenie. Z trzech konfiguracji przetestowałem dwie Angara 1.2 PP i Angara 3A i osiągnęły one zakładaną nośność na LEO więc uważam, że są to udane projekty. Odpowiednio Angara 1.2 PP wyniosła 3100kg -> LEO Angara 3A 12400kg -> LEO.
Po rosyjskiej przygodzie wziąłem się za rakietę, którą co prawda Winged już kiedyś prezentował, ale myślę że moja może śmiało z nią konkurować estetycznie jak i konstrukcyjnie. Jedyny elementy które nie zostały zrobione proceduralnie to kapsuła, silniki i spadochron :D Brawa dla osoby która odgadnie gdzie ten ostatni jest ;) O jakiej rakiecie mowa? Oczywiście o Titan II Gemini LV.
A tak to wszystko latało:
Komentarze mile widziane do zobaczeni i odpalenia nastepnej repliki ;)

PS Gdyby komuś moduł hamujący Gemini wydał się za krótki to przepraszam, ale zdjęcia z wersji testowej ;)

Czw, 07 Sty 2016, 19:44:21
Odpowiedź #1

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Widzę że repliki interesują tylko Jacka, ale dobre i tyle ;) Dziś kolejna porcja i małe zestawienie. Cały dzień dziś poświęciłem na przygotowanie kolejnej rosyjskiej konstrukcji. Jakby ktoś pytał to ja nie znalazłem części do niej w popularnych modach więc wykonałem je sam z już dostępnych. Oczywiście silniczki od BobCat były nieuniknione, ale wymagały dopisania kilku linijek konfigurujących je na potrzeby trzech silników: RD-261, RD-262 oraz RD-861. Wszystkie trzy silniki były już gotowe więc jeszcze dodałem jedną małą teksturę i jakąś tam naklejkę i poleciało. Co? Cyklon 3 według mnie jedna z ciekawszych rakiet ale co kto lubi.
O ile ostatnio kosmodrom w Plesiecku był nie gościnny to tym razem można było pooglądać dość ciekawe zjawiska atmosferyczne.
Zorze i inne pierdoły hmm kogo by to wzruszało, a jednak dodaje uroku i nieco smaku takim lotom testowym.
Wróć chyba pominąłem separację pierwszego stopnia. No tak czym by było sprawozdanie z testów bez niej.
Testowy ładunek choć brzydki ważył 4 050kg i spełnił swoje zadanie... prawie bo ktoś schrzanił cfg, i trzeci stopień nie zapalił ale przy 6.5tyś m/s jego zapas paliwa i działanie daje 100% pewności wejścia na odpowiednią orbitę. Tak więc test uznałem za udany.

Zapomniałem heh jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma albo stara się zrobić co się potrafi. Chmurki mi nie pasowały, a co zrobiłem sobie swoje.
Wymagają zapewne dopracowania, ale na razie mi się podobają :D
No i na koniec obiecane zestawienie. Co prawda mógłbym dokleić do niego rakiety, które prezentowałem kiedyś, ale chyba zbyt wiele się zmieniło, a 1.1 nawet jak wyjdzie to RO+RSS chyba nie prędko się przesiądą.

Reklama

Odp: RO + RSS Polatajmy replikami
« Odpowiedź #1 dnia: Czw, 07 Sty 2016, 19:44:21 »

Czw, 07 Sty 2016, 20:36:41
Odpowiedź #2

Offline Bill2462

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 38
    • Zobacz profil
Świetne konstrukcje!

Czekam na więcej.
« Ostatnia zmiana: Czw, 07 Sty 2016, 21:48:07 wysłana przez Bill2462 »

Czw, 07 Sty 2016, 21:29:08
Odpowiedź #3

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Bill nie wiem skąd twój problem bo zdjęcia są na 100% wrzucane przez imgur. Cieszę się, że się podoba jutro pewnie coś nowego się pokaże ;)

Reklama

Odp: RO + RSS Polatajmy replikami
« Odpowiedź #3 dnia: Czw, 07 Sty 2016, 21:29:08 »

Czw, 07 Sty 2016, 21:49:45
Odpowiedź #4

Offline Bill2462

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 38
    • Zobacz profil
Ok , ale i tak się tnie. No trudno , trochę sobie poczekam.  :)

Czw, 07 Sty 2016, 22:34:42
Odpowiedź #5

Offline Robson

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 22
    • Zobacz profil
    • Opowieści Kerbali
L-ubię R-uskie R-akiety
Wolał bym jednak więcej danych w zestawieniach.
Jakieś masy własne, wymiary, ciąg silników, może nawet ISP.
Tak dla smaka i przejrzystości.
Pół życia spędziłem na russianspaceweb.com i po prostu lubię cyferki.

Dobra robota Sobol.
Pozdrawiam.
Robson Kerman - Profesor Orbitologii Teoretycznej. Zabójca Piwo Grillsa Kermana zwanego Niedźwiedziem z Eve.
Jego oficjalnym guru jest Sobol - budowniczy wspaniałych części rakiet.

Reklama

Odp: RO + RSS Polatajmy replikami
« Odpowiedź #5 dnia: Czw, 07 Sty 2016, 22:34:42 »

Sob, 09 Sty 2016, 12:43:20
Odpowiedź #6

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Robson mówisz masz :D Powiem szczerze że zaskoczyła mnie liczba polubień. Dzięki za wsparcie. Obiecałem, że wczoraj coś dostaniecie więc muszę przeprosić za małe opóźnienie, ale miałem wczoraj wyjazd. Dziś już zdążyłem się przygotować. Co prawda dostaniecie obszerny rys tylko jednej rakiety, ale będzie również mała zapowiedź na następną wiadomość. Na dziś przygotowałem rakietę, która chodziła za mną od bardzo dawna, ale wydawała mi się mało atrakcyjna dopóki nie zagłębiłem się w jej konstrukcję. Przedstawiam wam rakietę o bardzo ciekawym hm życiorysie to chyba dobre określenie. RKK Energia i przyjaciele produkuje od lat rakiety rodziny ZENIT. Rakieta ta, a właściwie pierwszy jej człon ma swoje źródła w programie promów kosmicznych. Zenit jest rakietą bardzo wszechstronną mogącą wynosić satelity na LEO, GEO, a także sondy na trajektorię ucieczkową. Ja zaprezentuję wersję Zenit 3 SLBM, ale możliwe gdy znajdę silniczki do modułu Fregat zrobię też inne jej konfiguracje. Więc do rzeczy.


Wybaczcie, że moduły nie trzymają skali ale dla mnie nie miało to większego sensu skoro i tak jest wizualizacja całej rakiety.

Zdziwię was to lata. Trzy człony napędzane mieszanką ciekłego tlenu i nafty dają bardzo solidne TWR jak i dużą ilość przyspieszenia do dyspozycji. Zakres orbit według moich testów leży od polarnych do równikowych oczywiście w różnych ich wysokościach.

Zenit nie jak podczas lotów dla konsorcjum SEA LAUNCH lecz standardowo dla Federacji Rosyjskiej wystartował z kosmodromu  Bajkonur.

Po 143 sekundach ten jakże piękny łącznik oddzielił wypalony człon i umożliwił dalszy lot. Tak to decoupler od protona.

Jeszcze tylko 278 sekund pracy RD - 0120 i można na 75 sekund odpalić silniki RD - 8 vernier. (W moim wypadku to R-4D nie wiem czy to to samo ale osiągi miały te same).

I jeden z piękniejszych według mnie członów górnych został odpalony. Dokąd doleci 5-cio tonowy ładunek? Nie wiem bo zrobiłem tylko orbitę.

Na koniec bonus zestawienie z uwzględnionymi już rakietami Saturn I Block 1, Saturn I Block 2 i Saturn IB swoją drogą to chyba ostatnimi czasy najpopularniejsza rakieta na naszym forum. W moim wydaniu wymaga ona jeszcze dopracowania, a dokładniej pierwszy człon. Zestawienie ma już 2648 pikselów szerokości docelowa jest 4096 więc nie narzekajcie, że się długo ładuje. Rozdziałka musi być żeby to wyglądało :D

« Ostatnia zmiana: Sob, 09 Sty 2016, 14:08:15 wysłana przez Sobol »

Nie, 10 Sty 2016, 15:15:00
Odpowiedź #7

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Słuchajcie prace idą wspaniale. Grafika dziś osiągnęła swoją docelową szerokość. Co za tym idzie rakiety, które zostały zbudowane wymagają oblatania. Jak będą wyglądały sprawozdania z oblotów? Pewnie podobnie jak to z Rakiety Zenit. Postaram się zrobić tam gdzie będzie to w ramach rozsądku małe odwzorowanie wybranej misji danej rakiet. Namierzyłem także silniki do modułu Fregat więc Zenit zostanie ukończony. Dziś tylko grafika i kilka zdjęć z lotów.

Na początek Saturn IB:

No cóż SpaceX też zagościł na desce konstrukcyjnej:

Przepraszam na ISS, w którą stronę? Eh tak zapomniałem jakiś okrutny bug ją skasował :D

Na koniec oczywiście zestawienie:

Jak już mówiłem wracam za niedługo z jakąś misją :D
Komentarze mile widziane.

Reklama

Odp: RO + RSS Polatajmy replikami
« Odpowiedź #7 dnia: Nie, 10 Sty 2016, 15:15:00 »

Nie, 10 Sty 2016, 15:56:44
Odpowiedź #8

Offline Robson

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 22
    • Zobacz profil
    • Opowieści Kerbali
No ładnie Ci wyszedł ten Zenit.
Ja swojego budowałem w czasach 0.25 i tam nie było możliwości schowania tego RD120 w taką fajną owiewkę. To znaczy, pewnie jakbym pogrzebał w modach, to bym coś znalazł.
Parametry silników wpisywałem według oryginału, a paliwa i ich właściwości musiałem tworzyć sam.
Fajnie, że jest dopracowany ten RO, bo teraz to ten Zenit lata jak oryginał.

Mój Fregat ze statkiem Fobos-Grunt, wyglądał tak:



A tu masz dane silnika S5.92

Thrust in vacuum: 1,400 kilograms and 2,000 kilograms
Specific Impulse: 323 seconds and 329 seconds
Propellant component ratio: 2.05 and 1.95
Thrust development time: (to 90 percent from nominal) 2.5 - 3.0 seconds
Duration of firing: 1,350 seconds
Restart capability: 25 times
Engine gimbal capability (yaw and pitch): ±300 millimeters
Engine dry mass: 75 kilograms
Engine dimensions: 677 x 838 x 1,028 millimeters
Life span in orbit: Three years
Robson Kerman - Profesor Orbitologii Teoretycznej. Zabójca Piwo Grillsa Kermana zwanego Niedźwiedziem z Eve.
Jego oficjalnym guru jest Sobol - budowniczy wspaniałych części rakiet.

Wto, 12 Sty 2016, 18:03:34
Odpowiedź #9

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Dzięki Robson za dane, co prawda sam ich się doczytałem ale wsparcie się liczy. Co prawda poprzez doszukanie się tego silnika miałem bardziej na myśli znalezienie odpowiedniego modelu więc jak z tym będzie to jeszcze zobaczę. Jako, że styczeń to czas wielkich powrotów do szkół i na uczelnie to nie spodziewajcie się wiadomości codziennie (wiem, że i tak czytacie to z litości :P) lecz mimo wszystko będę starał się trzymać tempo. Dziś wrzucam małą podpowiedź. Rakietę, którą już widzieliście, jednak wiąże się z tym zdjęciem pewna zagadka. Pytanie jest bardzo konkretne, nie pytam jaka to rakieta (byłby to absurd) ani jaki statek wyniosła na orbitę. Pytanie brzmi: Jaka misja zostanie zrealizowaną rakietą Titan IIIB? Jedna jedyna podpowiedź: lot ten związany jest z Rakietą N1. W odpowiedzi warto powiedzieć jaka to misja, jakiego statku, a także co było jej owocem.

Reklama

Odp: RO + RSS Polatajmy replikami
« Odpowiedź #9 dnia: Wto, 12 Sty 2016, 18:03:34 »

Sob, 16 Sty 2016, 11:58:54
Odpowiedź #10

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
No cóż nikomu nie chciało się poszukać, a zagadka naprawdę nie była trudna. Chodziło o misję satelity KH8-15 która rozpoczęła się 6 sierpnia 1968 roku. KH8 Gambit to seria satelitów wykonanych w czterech wersjach, wszystkie były one satelitami szpiegowskimi. Na 54 starty dwa zakończyły się niepowodzeniem. Więc do rzeczy na początek wrzucam małą grafikę poglądową z moim Titanem IIIB.

Mimo, że Titan IIIB startował również w innych wariantach, to ten z blokiem Agena D został najbardziej uwieczniony ze względu na charakterystyczny wygląd rakiety. Zamieszczam również poglądowy schemat satelity KH-8.

Replika samej satelity nie jest tak perfekcyjna ale według mnie posiada jeden śmieszny szczegół, ale o tym później. Przejdźmy już do lotu. Wszystkie satelity KH-8 startowały z Vandenberg  czyli "wojskowego ośrodka rakietowego".

Rakieta posiada bardzo dobry stosunek mocy do masy praktycznie w każdym członie więc start przebiega sprawnie i gładko.

Co prawda po separacji pierwszego członu rakieta wygląda hmm dość pokracznie to jest bardzo stabilna wszak znajduję się ona już na skraju atmosfery.

Jeśli komuś jest bliska geografia lub ma chociaż odrobinę pojęcia o ukształtowaniu Ziemi to będzie wiedział, że rakieta leci wzdłuż Kalifornii prosto na północ. Zadanie do osiągnięcia: Inklinacja 94.1 stopnia - niech te socjalistyczne świnie wiedzą, że będziemy ich podglądać!

Separacja drugiego członu i we znaki dało się moje prawie. Wspominałem że prawie każdy człon rakiety ma doskonały stosunek mocy do masy Agena D ma właśnie ten stosunek najmniejszy ze wszystkich członów, ale dla wprawionych komputerów sterujących cóż to za problem. Minimalnie podnoszą one dziób rakiety i wkrótce apoapsa naszej orbity znowu ucieka przed rakietą.

Orbita zostaje domknięta a w zbiornikach zostaje 100m/s przyspieszenia do wyhamowania próbnika który ma powrócić na ziemię wraz z cennymi fotografiami, ale zaraz przecież nikt nie uruchomił jeszcze naszego wspaniałego aparatu składającego się z... panela słonecznego i reflektora ot taki mały szczegół, o którym wspominałem wcześniej.

Wybaczcie ujęcie które nie pokazuje perfekcyjnie tworu aparato-podobnego, ale mam jakiegoś buga który po próbie zmiany kamery wywala ją nie wiadomo gdzie, gdzieś w okolice Proxima Centauri. No cóż zrobiliśmy kilkadziesiąt rundek po orbicie polarnej, ZSRR parę razy pokazał nam swoje oblicze pora więc wracać.
Hamowanie odbyło się gdzieś nad Antarktydą. Wiecie jakie tam są paskudne chmury? Chyba dlatego dodali tam Zorze żaby jakoś to maskowały :D. Kurde nie o tym miałem. Miało być o KH-8 a nie o modach. No więc powracamy, przejście przez atmosferę jak się okazało wyszło bardzo gładko.

No cóż ładunek został wypatrzony chyba przez jednego z pilotów ekipy poszukującej i szybko podjęty z Pacyfiku.

Zapomniałbym o najważniejszym o fotografii, która była związana z podpowiedzią do zagadki oraz z samą nią.

W czasie kilku lotów dowiedziałem się ciekawych rzeczy o mojej Ziemi. 4k to zdecydowanie za mało żeby jakkolwiek to wyglądało z niskiej orbity. Co ciekawe ocean wygląda jak około południowe niebo przy 40st mrozie, ale chmurki całkiem ładne. No cóż będzie trzeba popracować nad tym.

Do zobaczenia niedługo. Komentarze mile widziane :)

Sob, 16 Sty 2016, 15:52:02
Odpowiedź #11

Offline Robson

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 22
    • Zobacz profil
    • Opowieści Kerbali
Haha, dobre, wiedziałem że chodzi o GAMBIT, ale nie miałem pojęcia że wiąże się to z N1, więc dla mnie to było utrudnienie i pomyślałem że jednak się mylę.
Robson Kerman - Profesor Orbitologii Teoretycznej. Zabójca Piwo Grillsa Kermana zwanego Niedźwiedziem z Eve.
Jego oficjalnym guru jest Sobol - budowniczy wspaniałych części rakiet.

Reklama

Odp: RO + RSS Polatajmy replikami
« Odpowiedź #11 dnia: Sob, 16 Sty 2016, 15:52:02 »