Autor Wątek: Sintel: Kosmiczny składak  (Przeczytany 6948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie, 22 Wrz 2013, 22:36:57

Offline DawsterTM

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 35
  • *being dead intesifies*
    • Zobacz profil


Flaga stworzona przez Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ, polecam inne prace tego artysty.



DSL długo zwlekało z tym przedsięwzięciem, jednak nie można prowadzić wielkiej agencji kosmicznej bez zbudowania chociaż jednego krążownika. Oczywiście inżynierzy DSL nie mogli zrobić "Następnego nudnego krążownika co dużo ma luf" ale kombinowali nad stworzeniem czegoś co jeszcze nie zostało zrobione. Pomysł powstał w momencie kiedy jeden z niższych pracowników nadepnął na klocek "LEGO". (pogrzeb odbędzie się w ten piątek) Krążowników było wiele, każdy ma inne zadania i funkcje. A co gdyby stworzyć jeden, który potrafi się dostosować do wymagań? Co gdyby stworzyć....

SINTEL
Pomysł jest prosty. Sintel to nie tylko jeden pojazd, ale raczej zestaw części z których można dowolnie składać swoje własne wersje krążownika. W obecnym momencie istnieje jeden moduł dowodzący, dwa moduł napędowe, dwa moduły paliwowe oraz dwa dostępne ładunki. Gotowe są w dwie wersje, Sintel Mun-SC oraz Sintel-FSS


Misja Sintel Mun-SC
Cele:
-Przetestowanie pierwszego prototypu Sintel
-Pozostawienie modułu "MLAB" na orbicie Mun
-Lądowanie na powierzchni Mun
-Powrót na Kerbin

Misja START!

Sintel w tej wersji waży 102 tony, więc nie jest to ciężki ładunek. Jednak jest długi, skomplikowany i chybotliwy co może, albo raczej sprawiało problemy podczas transportu na orbitę. Notka do inżynierów: następnym razem użyć egzoszkieletu do transportu na orbitę.


Tutaj bardzo dobrze można dojrzeć jednostkę napędową. Stanowią ją trzy główne silniki o napędzie atomowym oraz silnik dodatkowy, uruchamiany kiedy potrzebujemy więcej mocy niż oszczędności. Bez odłączania modułów i pustych baków, ale za to z wyłączonym silnikiem dodatkowym krążownik posiada ponad 10 tysięcy delta V! Myślę że gdyby podczas lotu pozbyć się ładunku oraz modułu paliwowego kiedy ten opustoszeje, łączne delta V spokojnie osiągnęłoby 13 tysięcy minimum.

Po dotarciu i ustabilizowaniu orbity nad Munem rozpoczęła się procedura odłączenie modułu paliwowego.
Najprościej mówiąc, moduł paliwowy to tylko wielki bak który można swobodnie odłączać, podłączać a nawet (!) wymieniać w specjalnych stacjach kosmicznych. Czy to nie brzmi pięknie? Pusty bak zostaje podłączony do stacji paliwowej, a zamiast niego podłączamy nowy, pełny paliwa moduł i kontynuujemy podróż bez mozolnego czekania na tankowanie.



Procedura jest prosta:
Pierwsze: Odłączyć pusty moduł paliwowy
Dos: Usunąć "pustaka" spomiędzy pozostałych części krążownika
Tri: Podłączyć do siebie pozostałe części
D: ???
Finale: Profit!

Teraz możemy spokojnie lądować.



Lądowanie odbyło się bez problemów. Specjalna konstrukcja stabilizująca stojący pojazd nie pozwala mu się wywrócić nawet przy sporych nachyleniach terenu i to bez użycia stabilizacji RCS.


Sprawdzanie urządzeń, dokonywanie badań za pomocą modułu "MLAB" oraz eksploracja najbliższego terenu zajęła załodze cały dzień. Pilot Dashite Kerman przy wypowiadaniu słów "Duże toto. I jeszcze lata!" nie zdawał sobie sprawy że ta fraza będzie szalenie popularna przez następne parę tygodni wśród kerbalskiej młodzieży całe dnie przesiadującej w sieci Inkernet. (Przebiła nawet popularność strony KerBuk oraz Kroogle. Filmy z kotkami nadal niepokonane). Start i ponowne wejście na orbitę zaplanowano na ranek dnia następnego.


Przed powrotem na Kerbin trzeba jeszcze pozostawić na orbicie "MLAB". W skład modułu wchodzą panele słoneczne, akumulatory, średniej mocy teleskop, aparatura mapująca "ISA MapSat", anteny komunikacyjne oraz port dokowania gdyby w przyszłości "MLAB" musiał zostać przeniesiony lub zdjęty.



Operacja wyglądała praktycznie identycznie jak w przypadku odłączenia modułu paliwowego. Odłącz, przesuń, podłącz się do reszty. Koniec filozofii.



Powrót nad Kerbin i wejście w atmosferę. Wykorzystajmy ten czas do opisania modułu dowódczego. Oczywiście jako pierwsze w oczy rzuca się kabina pilotów rodem z promów kosmicznych oraz swoista "obudówka" w postaci baków paliwa RCS. Takie rozwiązanie było potrzebne do wyważenia konstrukcji. Niżej znajduje się kabina załogi razem z główną baterią spadochronów oraz usztywnienia które stanowią dodatkowe połączenie pomiędzy modułem a resztą statku.

Po wylądowaniu. Misję uznaję za zakończoną.



Misja Sintel FSS
Cele:
-Przetestowanie zmodyfikowanych modułów: napędowego, paliwowego i lekko przerobionego dowódczego, który jednak nadal jest uznawany za ten sam typ.
-Umieszczenie modułu FSS-3 "House of the rising sun" na stacji FSS
-Powrót na Kerbin.

Ta misja będzie zdecydowanie krótsza. Jej głównym celem jest umieszczenie FSS-3 na stacji Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ, a po drodze ma wykonać testy nowego modułu napędowego i paliwowego.

Przed startem:
Ludność forumowa musi mi jednak wybaczyć brak większej ilości zdjęć z procesu wejścia na orbitę. Za bardzo zajęty byłem utrzymaniem tej bestii na kursie oraz pilnowaniem poziomu paliwa.


Modyfikacje modułów:
Napędowy: Podwojenie ilości silników głównych.
Paliwowy: Dodanie trzech bocznych baków paliwowych, zmiany w oświetleniu
Dowodzenia: Lekkie zmiany w oświetleniu oraz dodanie dwóch generatorów

Na drugim zdjęciu możemy zobaczyć proces odłączenia bocznych baków.


Proces odłączenia ładunku który następnie skierował się do zadokowania u stacji FSS.
Na tym kończymy relację z lotu Sintel FSS, powrót na Kerbin wygląda identycznie jak w przypadku Sintel Mun-SC

Więcej dostępnych modułów już wkrótce! Masz pomysł na swój własny? Podziel się z nim pod tematem!
Best regards from Valhalla

Nie, 22 Wrz 2013, 22:49:07
Odpowiedź #1

Offline rafal3920

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Ciekawa misja, ale najlepszy jest tu design. Bardzo mi się podoba ten krążownik!

Przepraszam za błędy językowe, złą odmianę itd... Często piszę z telefonu, a tam mam kiepski autotekst

Reklama

Odp: Sintel: Kosmiczny składak
« Odpowiedź #1 dnia: Nie, 22 Wrz 2013, 22:49:07 »

Pon, 23 Wrz 2013, 00:01:05
Odpowiedź #2

Offline Satownik

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Kurczę, kiedyś miałem taki pomysł lecz z wahadłowcem. Moim zdaniem fajny projekt.


Pon, 23 Wrz 2013, 00:17:20
Odpowiedź #3

Offline Schulze13

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 13
  • Nie mam pojęcia co robię.
    • Zobacz profil
Kerbalski wachadłowiec :D. Świetny projekt.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub polonistą, gdyż każdy post niewłaściwie czytany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Reklama

Odp: Sintel: Kosmiczny składak
« Odpowiedź #3 dnia: Pon, 23 Wrz 2013, 00:17:20 »

Wto, 24 Wrz 2013, 11:30:04
Odpowiedź #4

Offline jaro738

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 13
    • Zobacz profil
nie myslales o dodaniu do modulu dowodczego jakis malych silniczkow i zbiornikow paliwa i wykorzystywac je do randezvous z modułem napędowym i deorbitacji po misji, żeby mógł być wielokrotnie używany? Bo jak rozumiem w tej chwili po każdej misji ten ogromny i drogi system napędowy jest niszczony w atmosferze

Wto, 24 Wrz 2013, 13:30:11
Odpowiedź #5

Offline DawsterTM

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 35
  • *being dead intesifies*
    • Zobacz profil
Pierwsza jednostka napędowa (Sintel Mun-SC) została sprowadzona na kerbin, albo raczej zniszczona. Był to prototyp ulepszony w wersji Sintel FSS, którego napęd już pozostał na orbicie. Na planetę wrócił tylko moduł dowodzenia.
Moduł dowódczy z silniczkami i paliwem? Cóż, chyba wiem jaki nowy element dołączę do mojego składaka ^^ Dzięki za pomysł.
Best regards from Valhalla

Reklama

Odp: Sintel: Kosmiczny składak
« Odpowiedź #5 dnia: Wto, 24 Wrz 2013, 13:30:11 »

Czw, 26 Wrz 2013, 23:30:39
Odpowiedź #6

Offline DawsterTM

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 35
  • *being dead intesifies*
    • Zobacz profil
Nowe moduły!


Nowy moduł dowódczy: JR-738
Od strony konstrukcji jest lekko uboższa od poprzedniczki. Zaledwie jeden pilot, brak dodatkowego osprzętu, mniejszy zapas RCS. Jednak ten mostek jest przeznaczony do wielokrotnego wykorzystywania i zmiany pojazdów. Zamiast wysyłać kompletnie nową jednostkę Sintel, pojazd może zadokować do stacji znajdującej się na orbicie, a po dostarczeniu nowego paliwa/ładunku dołączy do nowych elementów i wykona misję. Teoretycznie kapsuła może nie schodzić w atmosferę planety przez parę lat intensywnej eksploatacji. Za pomysł DSL pragnie podziękować inżynierowi jaro738.







Nowa jednostka napędowa: HTE-3
Jak na ten moment najpotężniejszy zestaw z ekonomicznych. Trzy zestawy poczwórnych silników nuklearnych łącznie mają moc prawie 750 jednostek, czyli więcej niż "skipper". Jednak pomimo wielkiej mocy zachowują niesamowitą oszczędność paliwa. Idealne rozwiązanie na szybkie loty międzyplanetarne.






Nowy ładunek - MiFull
Wszystkie stacje paliwowe to olbrzymy. Mogły by zatankować całą flotę i jeszcze by zostało sporo paliwa. A co jeśli potrzebujemy tylko małego tankowca dla konstrukcji 2-3 osobowych? Małe lądowniki i pojedyncze orbitery też mają dokować do tych wielkich systemów tankujących? Otóż już nie! MiFull to mała i ergonomiczna stacja paliwowa którą można z łatwością umieścić nad dowolnym ciałem niebieskim w układzie Kerbinskim. Samowystarczalna w energię, utrzymująca tylko jednego załoganta może trwać parę miesięcy nad planetą/księżycem i pomagać okolicznym misją. Dwa rodzaje doków pozwolą na tankowanie dowolnej konstrukcji. Nie jest to wielka bestia, ale przydaje się jeśli planujemy w krótkim czasie wysłać wiele rakiet do jednego celu.







Informacja poza modułami: Trwa budowa stacji "Scales" która jest przeznaczona tylko i jedynie do tankowania i stacjonowania pojazdów typu klasy Sintel.

Best regards from Valhalla

Śro, 27 Lis 2013, 18:53:11
Odpowiedź #7

Offline DawsterTM

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 35
  • *being dead intesifies*
    • Zobacz profil
Więcej pojazdów typu Sintel raczej nie będzie. Utraciłem save zawierający wszystkie moduły i konstrukcje.
Best regards from Valhalla

Reklama

Odp: Sintel: Kosmiczny składak
« Odpowiedź #7 dnia: Śro, 27 Lis 2013, 18:53:11 »

Czw, 28 Lis 2013, 00:34:40
Odpowiedź #8

Offline mrdzarek

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 2
  • KAŻDY JEST WYJĄTKOWY ALE NIE KAŻDY ZA*******
    • Zobacz profil
No to dawster przeszedłeś samego siebie teraz :D
Jeżeli używasz moich pomysłów w swoich pracach
napisz o tym Jeżeli masz pytania to pisz
------------------------------------------------------------
Bądź na bieżąco!--->Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Nie, 16 Mar 2014, 22:14:23
Odpowiedź #9

Offline Kubolakuba

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Dawster proponuję ci umieszczać twoje SAVE na jakimś dysku internetowym co kilka dni, ale nie wyrzucać starych wersji. Uważam że spowoduje to koniec zaginionych SAVE' ów i przedwczesnego zakończenia tak wielu świetnych serii.

Reklama

Odp: Sintel: Kosmiczny składak
« Odpowiedź #9 dnia: Nie, 16 Mar 2014, 22:14:23 »

 

Mój Pierwszy Statek Kosmiczny

Zaczęty przez Royan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7958
Ostatnia wiadomość Wto, 18 Gru 2012, 00:31:16
wysłana przez mrdzarek
Veriocity, czyli kosmiczny motocykl.

Zaczęty przez please refrain from posting

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2187
Ostatnia wiadomość Sob, 22 Mar 2014, 13:12:56
wysłana przez please refrain from posting
Kerbolius czyli Prom Kosmiczny 0.21

Zaczęty przez Zerdzio

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 14760
Ostatnia wiadomość Sob, 04 Kwi 2015, 16:19:47
wysłana przez KebabKerman
Wahadłowiec kosmiczny "SST One"

Zaczęty przez kacper0702

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2642
Ostatnia wiadomość Sob, 12 Kwi 2014, 13:01:51
wysłana przez kacper0702