Autor Wątek: ODYN-Wół pociągowy kerbalskiego programu kosmicznego  (Przeczytany 4183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pon, 26 Gru 2016, 16:48:00

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Witam, niedawno zbudowałem statek do łączności z moja jeszcze niezbudowaną stacją kosmiczną.
 Panie i panowie:OTO ODYN!!

Statek prezentuje ciekawy sposób odpalenia silników: Najpierw główny, potem 4 pomocnicze.


Ponieważ cenimy życie załogi, pojazd rozpoczął swoja historie, od testów systemu ucieczkowego



Co prawda nie jest pewne, czy wytrzymają 7g, ale co tam

Po tych wszystkich, testach nadszedł czas na lot próbny


lot próbny.
Dokowanie (Nie mogłem się powstrzymać)


Piszcie co sądzicie o statku, co w nim poprawić itp.Poza tym zdjęcie wykonane przez załogę

Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Pon, 26 Gru 2016, 19:41:02
Odpowiedź #1

Offline grabek77

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 16
    • Zobacz profil
no ja na Twoim miejscu dodałbym spadochrony do tej kapsuły, no chyba, że nie planujesz nią wracać na Kerbin ;)
--
Pozdrawiam
Grabek

Reklama

Odp: ODYN-Wół pociągowy kerbalskiego programu kosmicznego
« Odpowiedź #1 dnia: Pon, 26 Gru 2016, 19:41:02 »

Pon, 26 Gru 2016, 20:03:07
Odpowiedź #2

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Spadochrony tam są ,tylko ich nie widać. Włożyłem je do środka kapsuły, aby jej nie szpeciły. :)

PS
Wiedziałem że ktoś zauważy
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Wto, 27 Gru 2016, 03:56:56
Odpowiedź #3

Offline grabek77

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 16
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Spadochrony tam są ,tylko ich nie widać. Włożyłem je do środka kapsuły, aby jej nie szpeciły. :)

PS
Wiedziałem że ktoś zauważy
Cóż, chyba, że tak, aczkolwiek na pierwszym zdjęciu z VABu widać STAGEy, na których spadochronów nie ma, co jako ostrzeżenie (gdyż nie ma to znaczącego wpływu na sam lot ale na lądowanie już tak) dodatkowo wyświetla ENGINEER'S RAPORT.
Co do statku (mam na myśli kapsułę), gdzie są panele słoneczne, bateria (też schowana?), antena (ok, jest niby wbudowana kierunkowa, która na LKO wystarczy)?

Jeśli chodzi o rakietę nośną to można ją mocno odchudzić.

To jest Twoja rakieta, a raczej jej trzeci człon z kapsułą i modułem napędowym (jako czwarty człon).
Jak widać na obrazku, 3 i 4 człon dociera na orbitę 111/104 km, razem mają spory zapas paliwa, dzięki któremu można uzyskać jeszcze 2806 m/s. Na manewry na LKO sporo za dużo.
Obrazek z VABu pokazuje nam, że Twoja rakieta kosztuje 63,554 k$ (powiedzmy, że to Kerbo Dolary :) ), waży 137,75 t i zrobiona jest z 91 części.


Kilka cięć budżetowych i oto mamy

rakietę zbudowaną z 29 części (2 stage + dopalacze na paliwo stałe), kosztującą 40,484 k$, która waży 109,26 t

Kapsuła dociera na tą samą orbitę 111/104 km z zapasem paliwa pozwalającym na manewry, których koszt to 1089 m/s



Ktoś powie, że zaoszczędziłem jedynie 13 tys k$ ale w przypadku gry w trybie kariery to dość znaczna różnica, że nie wspomnę o drastycznym spadku ilości części jak i samej wagi całej rakiety.

Tak więc, minimalizm kolego MATI212, a jeśli nie minimalizm to na pewno dogłębna optymalizacja wielce wskazana.
« Ostatnia zmiana: Wto, 27 Gru 2016, 04:00:28 wysłana przez grabek77 »
--
Pozdrawiam
Grabek

Reklama

Odp: ODYN-Wół pociągowy kerbalskiego programu kosmicznego
« Odpowiedź #3 dnia: Wto, 27 Gru 2016, 03:56:56 »

Wto, 27 Gru 2016, 10:04:23
Odpowiedź #4

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Wybacz! Spadochrony rzeczywiście tam są, ale zdjęcie pochodzi z okresu kiedy jeszcze ich nie było(zapomniałem o nich w pierwszym locie). Co do zasilania...Cóż postanowiłem że statek nie będzie posiadał baterii słonecznych, które (moim zdaniem) szpecą pojazd (Subiektywna uwaga). A co do baterii to...Zapomniałem o nich. W kolejnych lotach już była, ale zapomniałem robić wtedy zdjęcia.

Swoją drogą, twoja rakieta jest całkiem ładna i tania. Jednak ja, dla realizmu, postanowiłem że załogowa rakieta, nie może być napędzana paliwem stałym(tylko wahadłowce operowały na paliwie stałym).

Ale dzięki, myślę żę wprowadzę kilka zmian :)
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Wto, 27 Gru 2016, 22:23:58
Odpowiedź #5

Offline grabek77

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 16
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Wybacz! Spadochrony rzeczywiście tam są, ale zdjęcie pochodzi z okresu kiedy jeszcze ich nie było(zapomniałem o nich w pierwszym locie). Co do zasilania...Cóż postanowiłem że statek nie będzie posiadał baterii słonecznych, które (moim zdaniem) szpecą pojazd (Subiektywna uwaga).
A co do baterii to...Zapomniałem o nich. W kolejnych lotach już była, ale zapomniałem robić wtedy zdjęcia.

Swoją drogą, twoja rakieta jest całkiem ładna i tania.
Dzięki, masz poniżej kilka zdjęć kapsuły (ta po lewej), którą zazwyczaj stosuje do lotów na LKO.















Która z kapsuł wygląda lepiej?


Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Jednak ja, dla realizmu, postanowiłem że załogowa rakieta, nie może być napędzana paliwem stałym(tylko wahadłowce operowały na paliwie stałym).
Prosze bardzo, masz bez boosterów. :)




Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Ale dzięki, myślę żę wprowadzę kilka zmian :)
Zawsze dobrze mieć inspiracje i próbować coś zmieniać.
Powodzenia.
--
Pozdrawiam
Grabek

Reklama

Odp: ODYN-Wół pociągowy kerbalskiego programu kosmicznego
« Odpowiedź #5 dnia: Wto, 27 Gru 2016, 22:23:58 »

Śro, 28 Gru 2016, 08:51:19
Odpowiedź #6

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Czym jest napędzany twój statek?
Twój wygląda lepiej, ale mój miał być podobny do pojazdów apollo.
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Śro, 28 Gru 2016, 14:59:22
Odpowiedź #7

Offline grabek77

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 16
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Czym jest napędzany twój statek?
Twój wygląda lepiej, ale mój miał być podobny do pojazdów apollo.
Tego akurat napędza Reliant a wzorowany był na Orionie.
--
Pozdrawiam
Grabek

Reklama

Odp: Odp: ODYN-Wół pociągowy kerbalskiego programu kosmicznego
« Odpowiedź #7 dnia: Śro, 28 Gru 2016, 14:59:22 »

Śro, 28 Gru 2016, 16:17:54
Odpowiedź #8

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Podobny, ale nieproporcjonalny. Mnie osobiście Orion się nie podoba(Przecież ta kapsuła wygląda koszmarnie ;D), ale przecież statki kosmiczne nie są projektowane do tego aby się podobały.
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Śro, 28 Gru 2016, 18:50:02
Odpowiedź #9

Offline grabek77

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 16
    • Zobacz profil
No nie ma proporcji bo to nie replika, ja się tylko nim wzorowalem odnosnie paneli słonecznych a  jeśli chodzi o wygląd to nie jest jeszcze tak źle z nim, chociaz przyznam, że Dragon ze SpaceX wygląda lepiej.
« Ostatnia zmiana: Śro, 28 Gru 2016, 18:55:24 wysłana przez grabek77 »
--
Pozdrawiam
Grabek

Reklama

Odp: ODYN-Wół pociągowy kerbalskiego programu kosmicznego
« Odpowiedź #9 dnia: Śro, 28 Gru 2016, 18:50:02 »

Śro, 28 Gru 2016, 20:15:19
Odpowiedź #10

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
No nie ma proporcji bo to nie replika, ja się tylko nim wzorowalem odnosnie paneli słonecznych a  jeśli chodzi o wygląd to nie jest jeszcze tak źle z nim, chociaz przyznam, że Dragon ze SpaceX wygląda lepiej.
Dragon jest piękny :) Nie mogę się doczekać lotów załogowych na nich.
Jeśli już dodaje panele słoneczne, to również wzoruje się na Orionie
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

 

Wahadłowiec programu Omega+wyniesienie kosmicznego teleskopu kermana

Zaczęty przez MATI212

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2710
Ostatnia wiadomość Sob, 07 Sty 2017, 16:01:48
wysłana przez MATI212
VEGA 2 Koń pociągowy Kerbalskiej floty

Zaczęty przez Kadaf

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2061
Ostatnia wiadomość Pon, 04 Mar 2013, 15:38:51
wysłana przez Kadaf
[MINI-OPOWIADANIE] Space Taxi - Wymarzony pojazd kosmicznego turysty

Zaczęty przez DawsterTM

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3513
Ostatnia wiadomość Wto, 28 Sty 2014, 23:23:18
wysłana przez Drangir