• New Horizons - RSS & RO Cinematic 3 2
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: New Horizons - RSS & RO Cinematic  (Przeczytany 6087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Śro, 15 Lip 2015, 03:04:57

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil


Taśmowa akcja dzisiaj ;) Najpierw Wenera a teraz New Horizons. Misji przedstawiać nie trzeba. Amerykańska sonda po prawie 10 letniej podróży dotarła do ostatniej z oryginalnej dziewiątki planet Układu Słonecznego.


Jeśli widzieliście może rekonstrukcję misji w wykonaniu Scotta Manleya, mogę was zapewnić, że moja wersja jest znacznie bardziej dokładna. Rakieta Scotta była co najwyżej podobna do Atlas V, człon Centaur używał dwóch silników zamiast jednego, trajektoria była źle odwzorowana (zbyt niskie delta V, za duże zbliżenie do Jowisza, zbyt długi czas lotu) a na dodatek Pluton na jego filmie jest niezbyt czerwonawy :)

Ja przygotowałem swoja własną wersję Plutona, która znacznie lepiej oddaje jego wygląd. Było to jednak dobre 2 tygodnie temu więc nie oczekujcie cudów. 





Zapraszam do oglądania:



Sonda wystartowała na najmocniejszej, dostępnej wersji rakiety Atlas V (551). Pierwsze 5 oznacza średnice owiewki (5,4 m), drugie 5 to liczba pomocniczych SRB w pierwszej fazie a cyfra 1 na końcu to liczba silników RL-10 w członie Centaur. Rakieta jak również człon transferowy zostały wykonane przeze mnie używając Procedural Parts.











Bill Kerman nigdy nie czuł się tak mały jak dziś...










Launch Complex 41. Stąd w przeszłości startowały rakiety serii Titan a obecnie Atlasy i Falcony. Te 4 wysokie wieże które widzicie to piorunochrony. Tworzą one klatkę Faradaya chroniąc rakietę przed wyładowaniami elektrycznymi.








Start (19 stycznia 2006)











Człon Centaur wykończy orbitę. Naklejki z moda NEBULA decals, niektóre zrobione samemu.









Pora rozpocząć transfer na Plutona. Sonda przyspieszy o 9000m/s osiągając od razu trajektorię ucieczkową z Układu Słonecznego. Po 390 dniach sonda przeleci w odległości 2mln km od Jowisza co skróci czas lotu na Plutona z ok. 13-14 do mniej niż 10 lat. Człon Centaur nie jest w stanie rozpędzić sondy do takiej prędkości, stąd użycie dodatkowego członu STAR48B. Ma on dość kiepskie Isp (jak to SRB) za to rewelacyjny stosunek masy: 2 tony paliwa i tylko 100-kilogramowa konstrukcja.









Oczywiście wykonywanie asyst grawitacyjnych przy pomocy SRB brzmi jak czysty masochizm ale nie było tak źle. Po odłączeniu członu wykonałem sondą poprawkę o 105m/s, poprawka w wykonaniu NASA wyniosła jedynie 18m/s.










Spotkanie z Jowiszem:









Io:







Europa i Ganimedes w koniunkcji:








Pluton i jego 5 księżyców:








Nie ma mowy o wejściu na orbitę. Przy tak szybkiej trajektorii potrzebowałbym minimum kilkaset-kilka tysięcy ton na LEO by mieć z czego wyhamować te 12283m/s








Charon:






Pluton:







BONUS: bardzo niski przelot nad Plutonem (oczywiście nie ma go na moim głównym filmie)








Więcej zdjęć:

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ




Mody:

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
« Ostatnia zmiana: Śro, 15 Lip 2015, 03:25:11 wysłana przez winged »

Śro, 15 Lip 2015, 08:08:20
Odpowiedź #1

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Brawo! Piękna rzecz. Aż szkoda, że jestem dopiero na etapie przygotowywania instalki do RO :(, ale może już nie długo też coś zaprezentuję.

Reklama

Odp: New Horizons - RSS & RO Cinematic
« Odpowiedź #1 dnia: Śro, 15 Lip 2015, 08:08:20 »

Sob, 01 Sie 2015, 23:02:41
Odpowiedź #2

Offline Wiarus

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
Świetne odwzorowanie, gratuluję wykonania.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

Pomogłem? Spodobał ci się mój post? Wciśnij pomógł, taka mała rzecz a cieszy.

 

Venera 9 - RSS & RO Cinematic

Zaczęty przez winged

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5549
Ostatnia wiadomość Pon, 20 Lip 2015, 18:35:36
wysłana przez Maciuś
Ranger 8 - RSS & RO Cinematic

Zaczęty przez winged

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2210
Ostatnia wiadomość Sob, 01 Sie 2015, 19:30:08
wysłana przez winged
[REKONSTRUKCJA] New Horizons

Zaczęty przez please refrain from posting

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2660
Ostatnia wiadomość Śro, 16 Kwi 2014, 23:16:02
wysłana przez Bryndza512
Rekonstrukcja New Horizons w RSS

Zaczęty przez Maciuś

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2450
Ostatnia wiadomość Wto, 28 Paź 2014, 16:31:34
wysłana przez JackRyanPL