Galerie > Statki kosmiczne

Misja Ariadna-Badamy Ike-a!

(1/1)

MATI212:
Witajcie. Zauważyłem że w swoich badaniach układy Kerbolskiego, kmpletnie ignorowałem, księżyce innych planet. Czas to zmienić!
Na pierwszy ogień poszedł księzyc Duny, Ike. Jest jedynym naturalnym satelitą, tej czerwonej planety. Nic więc dziwnego że od wielu lat rozpalał wyobraźnie Kerbińskich naukowców. Czy może istnieć tam życie? A może znajdują się tam jakieś cenne zasoby naturalne?

Naturalnym więc było, że naukowcy i inżynierowie zaczeli przekonywac kongres, aby sfinansował misję na to ciało niebieskie. Udało się.
Na orbicie ma zostać umieszczona niewielka sonda badawcza "Ariadna" (nie mam pojęcia jak uzasadnic tą nazwę. Jakieś pomysły?  ;)). Do jej wyniesienia zostanie użyta, znana wam już (mam nadzieję) rakieta "STAL 10", ze zmodyfikowanymi dopalaczammi.

Start odbył się 18 lutego 2017 r., o godzinie 17:00. Rakieta bezproblemowa osiągneła orbitę, a w zbiornikach pozostało dużo paliwa.


Zdjęcie zrobione czarno-biała kamerą sondy. W dole widoczne KSC

Po udanym transferze, sonda został zahibernowana.


Ostatnie zdjęcie, wysłane przed opuszczeniem Kerbinu.

Po strasznym manewrze poprawkowym (Męczyłem się z nim przez godzinę), w końcu sonda dociera, cała i zdrowa w pobliże Duny.


"Ariadna" mija planetę w odległości ok.1500km. To nie ona jest naszym celem.

W końcu docieramy, w strefę wpływu grawitacyjnego Księżyca.

Do zgubienia, było jakieś 1300m/s, ale udało się.

Sonda natychmiast zabiera się do pracy i przesyła pierwsze zdjęcia.
MIsje uważam za udaną. "Ariadna" dotarła do celu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej