Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry
Galerie => Statki kosmiczne => Wątek zaczęty przez: Maciuś w Sob, 10 Maj 2014, 12:42:41
-
Lecimy na Marsa! Po długich analizach wybrany został projekt lotu w stylu Apollo. Dwa Kerbale lądują na powierzchni, spędzają tam 4 miesiące po czym wracają na orbitę i wszyscy w trójkę czekają na okno powrotne. Do użytych modów doszedł TAC Life Support.
Filmik jest dość skrótowy, do najważniejszych pominiętych etapów lotu należą:
-wielokrotne hamowanie atmosferyczne, na filmie jest tylko pierwsze przejście, to które zamknęło orbitę
-reentry, okazało się, że 12.6km/s to prawie maksymalna prędkość jaką może wytrzymać osłona termiczna, więc kapsuła musiała odbić się od atmosfery i ostatecznie wylądowała na Pacyfiku.
Tytułowy statek:
(http://i.imgur.com/JfQr7R9.png)
Dostać się do Marsa, wejść na orbitę i wrócić na Ziemię jest względnie łatwo, zwłaszcza na atomowych silnikach. Cała trudność polegała na wylądowaniu na Marsie (bo start z niego jest też w miarę prosty). Ciśnienie to 0.007atm więc żadne stockowe spadochrony się nie otworzą. Lądownik miał TWR=9, żeby jak najdłużej lecieć za osłoną i hamować. Ale nie polecam nikomu lądować tym moim lądownikiem, sam bym już nim więcej nie poleciał. Powinien był mieć 4 boczne stopnie, każdy z silnikiem, miałby jeszcze większy TWR i więcej dV na lądowanie kosztem dodatkowych 3,5t masy. A tak to musiałem lądować w dolinie i ledwo się udało.
Bardzo długo wybierałem wariant misji. Ares jest zlepkiem różnych stopni i części z tych innych koncepcji. Więc gdybym zdecydował się na atomowy silnik na powrót to misja znacząco by się uprościła. Sprawdziłem też opcję z atomowym silnikiem w lądowniku - całkiem interesująca :P. Poza tym, stopień powrotny był obliczony na powrót w najgorszym możliwym oknie, jak go odrzucałem w pobliżu Ziemi to miał jeszcze 1300m/s.
Ponadto następne filmiki nie będą w trybie 'kinowym' ponieważ ze zgrozą patrzyłem jak MechJeb sadza lądownik na powierzchni
www.youtube.com/embed/mH1Ia_4XA2I
-
Po prostu opad szczęki. Jest to NAJBARDZIEJ EPICKA MISJA NA FORUM jaka kiedykolwiek powstała! Nic nie może się z nią równać, wszystkie inne misje zaprezentowane tutaj to drewniane szopy w porównaniu z Empire State Building.
Chylę czoła przed najodważniejszym, najdalej latającym użytkownikiem forum!
Inżynierka konstrukcyjna pierwsza klasa, wszystko co niezbędne, nic co zbędne.
Brawo!
-
Ziom, epickość episkością ale jaki ty masz komputer że ci nie zacina przy nagrywaniu tak dużej konstrukcji?!
-
@up
To jest magia kina - pierwsze etapy są przyspieszone, inaczej podziwialibyśmy pokaz slajdów :) Tak samo zrobiłem z deorbitacją konsula, 4-5 FPSów wygląda w miarę płynnie.
-
spraw sobie to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tianhe-2 nie będziesz musiał nic przyśpieszac :D
-
Niesamowita misja. To co w standardowym KSP jest nieco trudniejszą wersją misji na Mun (wystarczy dodać naprawdę niewiele więcej paliwa i skorzystać z silników nuklernych) tutaj, z TAC LS i innymi modami na realizm jest prawdziwym wyczynem. Dodatkowo muzyka klasyczna jako podkład, mimo że nie zawsze świetnie dopasowana, nigdy nie irytuje a montaż sprawia że film nie traci na dynamizmie. Poleciłbym ci tylko w temacie nieco bardziej się rozpisać o misji i trudnościach w jej wykonaniu (na filmie tego nie widać) i może zamieścić kilka screenów pojazdu czy układu (2-4, nie trzeba więcej) żeby zachęcić do obejrzenia a przy okazji żeby można było zawiesić oko na konstrukcji :)
-
Dobra, po pierwsze. Urwało mi tyłek razem z nogami. Pamiętam, jak cieszyłem się jak głupi i myślałem, że jestem geniuszem, po pierwszym lądowaniu sondy na Dunie 1,5 roku temu. Och, jak bardzo się myliłem. Misja perfekcyjna w każdym calu. Każda sekunda to uczta dla oczu, oraz dla uszu. Podkład dobrany idealnie. Jeśli możesz, podaj masę i liczbę części całej maszyny. Oraz wrzuć to na reddita. Inni muszą to zobaczyć.
-
Misja wręcz niesamowita... Mam wrażenie, że Mars jest jaśniejszy niż Duna :)
Nie używasz chyba Ferram Aerospace, z racji na dość nieaerodynamiczną nośną.
-
Misja prawdziwy majstersztyk. Czekamy na więcej tego typu prezentacji. ;D
-
Jeden dzień mnie nie było i tyle postów się nazbierało :P Po kolei:
Condzi: gram na laptopie i gra ścina powyżej około 200 części, start jest przyspieszony 4 razy
Drangir: zaraz uwzględnię sugestię
JackRyanPl: pierwsze 8 sekund filmu w VAB, celowo zawsze zostawiam na wierzchu okienko MechJeba z najważniejszymi statami rakiety, ale napiszę, masa = 6470t, ilość części = 274 :P
MrRzepa: bo jest jaśniejszy, ale tylko z daleka, na powierzchni każda planeta jest taka jak w stocku, a FAR używam :P bez tego nie da się latać w RSS, ale nie mogę sobie pozwolić na dodawanie owiewek, już i tak gra ścina, a tam były tylko 274 części
Paweł 2: będą jeszcze dwie misje ;)
-
Faktycznie, nie zauważyłem tabelki. Jak na takiego kolosa to całkiem mało części.