• Stacje Kosmiczne Sobkos Company 5 2
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: Stacje Kosmiczne Sobkos Company  (Przeczytany 32789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sob, 23 Maj 2015, 12:39:09
Odpowiedź #90

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Czarno widzę taki przetarg. A to dlatego, że dobrych konstruktorów jest tu niewielu. Podziel to przez tych, którzy bawią się w realistyczne konstruowanie replik. Jeszcze mniej. Dodatkowo brak rysunków technicznych podanych w wątku, czyli szukanie samodzielne. Obawiam się, że jednak będziesz musiał wszystko zbudować sam.

Sob, 23 Maj 2015, 14:16:08
Odpowiedź #91

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
もっと科学。軌道上で希望。

I stało się. KIBO został skompletowany na orbicie. Po dzisiejszych lotach czeka mnie krótka zabawa z configami KAS. Wymuszone to jest koniecznością demontażu kilku już zbędnych elementów stacji oraz małymi naprawami. Prace obejmą: demontaż punktów zaczepienia taśmy na UNITY oraz ZARYA, przeniesienie doku do właściwego położenia również ZARYA, przemieszczenie kompletu dysz RCS z modułu ZARYA na HARMONY, demontaż drugiego kompletu oraz zmianę orientacji dysz RCS na module ZVEZDA. Przejdę jednak już do tego co dziś.


Czyli wykonane zostały dwie misje. STS 123 oraz STS 127. Na orbitę zostały wyniesione dwa elementy japońskiego modułu KIBO. Jednak Pierwszy lot cieszył się malutkim pechem i dokowanie przypadło na ciemną stronę Ziemi.


Natomiast drugi lot miał znowu pecha do dopalaczy, a wszystko to przez delikatną niedowagę całego zestawu. Rozwiązanie to samo co ostatnio i lecimy na orbitę.


Obydwa dokowania przebiegły bardzo sprawnie.


Nie wiem jak na Was, ale na mnie stacja robi wrażenie. Muszę się przyznać, że patrzę na nią czasem z lekkim niedowierzaniem.


Na koniec obiecane zestawienie modułów.


To tyle na dziś. Komentujcie, opiniujcie.

« Ostatnia zmiana: Nie, 24 Maj 2015, 17:44:03 wysłana przez Sobol »

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #91 dnia: Sob, 23 Maj 2015, 14:16:08 »

Nie, 24 Maj 2015, 17:19:22
Odpowiedź #92

Offline Haker53535

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
------------------------------
Jestem przedziałkiem
------------------------------

A tak w ogóle to wooow. Stacja dokładna co do metra
Haker Technologies - Tworzymy lepszą przyszłośc

Nie, 24 Maj 2015, 17:38:12
Odpowiedź #93

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Przygoda w Gujanie

W dzisiejszej rozgrywce zwiedziłem trochę świata :P To wszystko dzięki dwóm startom, które odbyły się z dwóch krańców świata. Pierwszy z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, a drugi z Kourou w Gujanie Francuskiej. Dwie szybkie i przyjemne misje. Tak było oczywiście na orbicie bo na kosmodromie Kourou już tak kolorowo to nie wyglądało. Prototyp rakiety Ariane 5 powstał bardzo szybko. Dopracowanie jednak tego, aby pewnie dostać się z ładunkiem już takie proste nie było. Co prawda wymaga jeszcze poprawek wizualnych lecz swoje zadanie spełnia.

Może jednak po kolei. Zaczynamy więc od startu Sojuz z Bajkonuru, a na jego barkach wyniesiona zostanie śluza powietrzna POISK.


Po zadokowaniu modułu POISK przyszła pora na przedokowanie ratunkowego Sojuza oraz na zrobienie  porządków na stacji. Łącznie pozbyto się blisko 30 zbędnych części. Zdemontowano między innymi zbędne oświetlenie przy PMA1 i PMA2, nadmierne dysze RCS oraz pozostałości po mocowaniach taśmy. Poprawiono również lokalizację doku dla modułu RASSVET (nie jest ona idealna, ale pozwala już na poprawne skonstruowanie stacji)



Po tych kosmicznych eskapadach przyszła pora na ciężką pracę w VAB. Szła ona łatwiej niż się spodziewałem. Ariane 5 okazała się być prostą, ale skuteczną konstrukcją.


Moduł ATV mógł więc z powodzeniem dostarczyć racje żywnościowe na ISS. Jules Verne pozwoli na funkcjonowanie stacji przez kolejne długie miesiące.


To wszystko na dziś. Stacja ma już poważny tonaż oraz sporą liczbę części 255, ale póki co wszystko działa płynnie więc jesteśmy już na ostatniej prostej do jej ukończenia. Do wykonania zostało już tylko pięć lotów.

Komentujecie i opiniujcie, wasze wypowiedzi przynoszą wiele motywacji.

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #93 dnia: Nie, 24 Maj 2015, 17:38:12 »

Nie, 24 Maj 2015, 18:02:51
Odpowiedź #94

Offline JackRyanPL

  • Redaktor
  • Podporucznik
  • *****
  • Wiadomości: 924
  • Reputacja: 65
    • Zobacz profil
Napisałbym coś, ale nie wiem co. Po prostu wspaniała stacja. Uwielbiam repliki realnych pojazdów w KSP. Zaczynając od samochodów, poprzez czołgi, samoloty kończąc na rakietach i stacjach kosmicznych, więc twój projekt jest dla mnie spełnieniem marzeń.

Pią, 29 Maj 2015, 16:32:41
Odpowiedź #95

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Koniec coraz bliżej

Tak, tak wysoce prawdopodobne jest, że ISS zostanie już dziś ukończona. Jednak pewności nie mam więc wrzucam to co dziś się działo na orbicie. Po dzisiejszych misjach do wykonania zostało jeszcze wysłanie dwóch modułów stacji i dwóch modułów obsługujących. Zrezygnowałem natomiast z wysłania dwóch elementów ELC 3 i 4 oraz spektrometru. Z kilku przyczyn, ich wykonanie mi się nie podoba, nie są istotnym elementem stacji, nie przedstawiają dla mnie walorów wizualno-estetycznych.

Zatem do dzieła.


Na warsztat poszły dziś dwie misje, STS 129- ELC 1/2 (zamontowane tak, aby były choć odrobinę widoczne) oraz STS 130 czyli moduł TRANQULITY (Node 3) oraz znany wszystkim moduł CUPOLA. Pierwsza misja to istne piekło. Montowanie modułów na wyczucie, z każdej strony panele słoneczne i radiatory. Jednym słowem Quick i do skutku.


STS 130 to natomiast czysta precyzja podejście, w którym pomyłka o 20cm zaprzepaściłaby cale podejście. Wprawna ręka i oprzyrządowanie na szczęście dały radę. Pech- fakt dokowanie w ciemności, ale mam nadzieje, że to co potrzeba ujrzycie.


Na razie to tyle. Śledźcie wątek bo zakończenie już niebawem. Komentujcie i opiniujcie, a ja liczę, że uda mi się przygotować malutką niespodziankę na zakończenie.

[Post scalony: Sob, 30 Maj 2015, 13:41:59]
To już jest koniec

Niestety relacja będzie bez niespodzianki - jak wszyscy wiemy KSP jednak ma swoje ograniczenia. Z delikatnym opóźnieniem co prawda podług założeń tylko trzydniowym ale jednak stacja została ukończona. Chęć ukończenia była silna. Udało się, jednak nie bez głupich wpadek. Więc do rzeczy.


Dwa ostatnie loty promów kosmicznych. Na orbitę poleciały moduły RASSVET oraz LEONARDO


Po zadokowaniu LEONARDO szybki przelot na Japoński kosmodrom i coś podobnego do H II-A leci na orbitę z modułem HTV


I ostatni start Soyuz leci na orbitę by wykonać pamiętne dokowanie kończące budowę ISS


I ostatni rzut oka na ISS


Stacja po ostatnim dokowaniu miała 328 części. Miała gdyż po próbie ponownego uruchomienia KSP wszystko się wysypało. Co prawda udało mi się uruchomić ponownie lecz save się zbugował i na orbicie pozostały połączone moduły UNITY i ZENITH 1 także KSP wie kiedy może się wysypać. Dzięki wszystkim za uwagę mam nadzieję, że chociaż trochę udało mi się ucieszyć wasze oko widokiem ISS. Podejrzewam, że jeżeli chodzi o przyjaźń z 0.90 to już jest koniec. Co za tym idzie RSS chwilowo pójdzie w odstawkę.

« Ostatnia zmiana: Sob, 30 Maj 2015, 13:42:03 wysłana przez Sobol »

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #95 dnia: Pią, 29 Maj 2015, 16:32:41 »

 

Sowieckie Stacje Badawcze "SRS"

Zaczęty przez Ratvi

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2788
Ostatnia wiadomość Nie, 02 Gru 2012, 17:45:05
wysłana przez Szafran