• Stacje Kosmiczne Sobkos Company 5 2
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: Stacje Kosmiczne Sobkos Company  (Przeczytany 49775 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Pią, 24 Paź 2014, 14:16:36
Odpowiedź #45

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Orbitalne poprawki.

Po tygodniowej przerwie powracamy do Was aby przekazać kolejne wieści płynące do nas z SOBKOS-u. Jak wiadomo na orbicie Kerbinu trwa budowa międzyplanetarnego moduły silnikowego. K.S.C. ujawniło większość z danych tego przedsięwzięcia. Okazały się one w większości zgodne z informacjami z notatki, którą nadesłał nam ostatnio nasz anonimowy informator.

Oficjalnie opublikowano zdjęcia z pierwszego startu w programie Katharsis III BIS:


Jak dowiedzieliśmy się od prezesa SOBKOS-u rakieta jest praktycznie niezawodna. Ze wszystkich startów, które się odbyły każdy zakończył się sukcesem dzięki któremu kolejne dwa zbiorniki dotarły na orbitę:


Jednak zestaw ten niedługo po trzecim dokowaniu zaczął przynosić pewne problemy łatwo wpadając w wibracje:


Na szczęście problemy te nie doprowadziły do uszkodzenia sprzętu. Jednak mimo to po testach kompletnego zestawu w KSC:


Zlokalizowano usterki i postanowione, że kolejne dwie misje poświęcone będą naprawie błędów inżynierów:


Pierwsza misja naprawcza zakończyła się pełnym powodzeniem. Dzięki temu w jednym spacerze kosmicznym udało się naprawić 80% błędów konstrukcyjnych:


Zdjęcia wykonane podczas napraw pozwalają na ujrzenie ogromu budowanego modułu. Co do ekipy remontowej ta bezpiecznie powróciła do domu:


SOBKOS zapowiedział nam również, że kolejny lot wyniesie na orbitę pierwszą stałą załogę Katharsis III BIS która to na orbicie przywita kolejnych 6 zbiorników na paliwo, a także dolną platformę adaptacyjną.

Co więcej w programie? O tym już jutro specjalnie dla Was.

Jak można było zauważyć został zaimplementowany mod KAS.

Sob, 25 Paź 2014, 15:41:10
Odpowiedź #46

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Emocje jak na grzybobraniu.


Od rana spływają do nas świeże informacje z SOBKOS-u odnośnie budowy MMS oraz jego przeznaczenia. Jednak dzisiejsze doniesienia nie są zbyt pasjonujące dowiadujemy się z nich o trzech spacerach kosmicznych, a także o dotarciu na orbitę kolejnych dwóch zbiorników paliwowych. K.S.C. podszeptuje też co nieco na temat rzekomych prac nad nowymi modułami i celu budowy tak potężnej rakiety na orbicie. Mówi się o MMS jako o rakiecie transferującej wielokrotnego użytku. Kończymy ze spekulacjami i przechodzimy do suchych faktów.

Z samego rana na orbitę została wysłana pierwsza stała załoga Katharsis III BIS.


Od samego początku Kerbonauci korzystając z naturalnego oświetlenia wzięli się za prace naprawcze przy platformie dokującej:


Niedługo po zakończeniu prac naprawczych ku MMS zbliżył się kolejnych zbiornik:


Korzystając ze spacerów kosmicznych kerbalonaci znaleźli też chwilę na odpoczynek:


W kilka minut po kompletnym zamontowaniu czwartego zbiornika na orbitę dotarł piąty, a kerbonauci dokonali jego rutynowego montażu:


Załoga przesłała również zdjęcie z pozdrowieniami dla widzów wykonane podczas jednego ze spacerów:


SOBKOS na dzisiaj dostarczył nam tylko tyle informacji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w dwóch najbliższych lotach zostanie wykonana procedura tankowania środkowego zbiornika, a następnie zostaną wysłane kolejne cztery loty w celu dokończenia części zbiornikowej.

Co SOBKOS zamierza wysyłać tak potężnym statkiem i gdzie? O tym specjalnie dla was już niedługo.
« Ostatnia zmiana: Nie, 26 Paź 2014, 16:17:38 wysłana przez Sobol »

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #46 dnia: Sob, 25 Paź 2014, 15:41:10 »

Śro, 29 Paź 2014, 10:21:06
Odpowiedź #47

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Pierwsze tankowanie.


Już od samego rana napływają do nas informacje z SOBKOS-u na temat misji Katharsis III BIS. Jak się dowiedzieliśmy K.S.C. w ostatnim czasie nie próżnowało i wysłało na orbitę pięć lotów. Wszystkie okazały się sukcesem lecz nie obyło się bez komplikacji.
Bardzo wczesnym rankiem z platformy startowej ruszyła pierwsza z 18 cystern które mają dostarczyć paliwo na MMS. Każda z nich mieści przeszło 5.5 tyś jednostek paliwa:


Dwa pierwsze tankowania przebiegły sprawnie, ale z drobną nutką niepewności czy aby na pewno uda się wyhamować tak masywny statek na czas:


Po zadokowaniu i sprawdzeniu wszystkich zaworów przystąpiono do realizacji celu misji. Po otworzeniu zaworów do K.S.C. dotarł meldunek dowódcy misji: "Kerbin tu Katharsis III odczuwamy bardzo silne wibracje. Powodem jest prawdopodobnie olbrzymia masa paliwa wtłaczana na raz do pustych zbiorników." Jak się okazało jednak powodem wibracji nie było paliwo a powietrze wypuszczane ze zbiorników awaryjnymi zaworami, które uderzając o sąsiednie zbiorniki wprawiało ten centralny w ruch. Jednak ten motyw nie miał większego wpływu na misję:


Zdjęcia przesłane przez załogę robiły olbrzymie wrażenie na Kerbinie. Szczególnie fascynująca wydała się wielkość kabiny załogowej w porównaniu do reszty statku. Drugie tankowanie przebiegło w bardzo zbliżony sposób do poprzedniego:


Po zatankowaniu centralnego zbiornika po same brzegi załoga była gotowa na przyjęcie dwóch narożnych zbiorników:


Dokowania przebiegły sprawnie udało się też wykonać kilka fascynujących zdjęć dla publiczności:


Wyżej ukazane oddokowanie holownika było wstępem do kolejnych dwóch spacerów kosmicznych w celu przytwierdzenia zbiorników na stałe:


Kerbalonauci po wykonaniu przytwierdzeń po raz ostatni wyszli w przestrzeń kosmiczną w celu oglądu sytuacji na orbicie i demontażu niepotrzebnych już dysz RCS przy okazji wykonując też kilka ciekawych ujęć:


Po powrocie do kabiny załoga przeszła do procedury powrotu na Kerbin gdyż dalszą rozbudowę stacji powierzono już kolejnej załodze:


Po powrocie załogi rozpoczęto ostateczne testy MMS-u w K.S.C.. Próby wypadły nad wyraz dobrze i ku uciesze inżynierów odnotowano tylko jedno niedociągnięcie w całym projekcie które da się dość łatwo usunąć. Według symulacji MMS powinien osiągnąć Delta V w granicach 6,5 tyś m/s.

Jak zostanie spożytkowana ta maszyna?
Kiedy zostanie ukończona?
I czy naprawdę potwierdzi osiągi z testów?
Odpowiedź na te i inne pytania już nie długo.

[Post scalony: Śro, 29 Paź 2014, 14:20:53]
O krok od startu!


To naprawdę niesamowite! SOBKOS ostatnimi czasy działa w zatrważającym tempie. "Budowa MMS-u jest już praktycznie na ukończeniu."- obwieścił w dzisiejszym komunikacie prezes Kerman-Shatunov. My jednak studzimy emocje i podajemy suche fakty, które są nieco mniej optymistyczne. Po powrocie załogi na Kerbin z miejsca rozpoczęto kolejne misje. Jednak nim dotarły one na orbitę w K.S.C. powstał wielki dylemat odnośnie przyszłego tankowania MMS-u. W kosmodromie zawiązały się dwie frakcje. Zwolenników wielu lotów z mniejszą ilością paliwa oraz kilku lotów z olbrzymimi ilościami paliwa. Prezes Shatunov zapowiedział przekazanie realizacji tankowania ekipie, która szybciej wystartuje z bezawaryjnym projektem.
Wracamy jednak do dzisiejszych wydarzeń. SOBKOS ekspresowo wysyła dwa kolejne zbiorniki na orbitę i bez większych problemów cumuje je do reszty statku:


Te ekspresowe wydarzenia jak się okazało wyeliminowały nawet konieczność wcześniejszego wysłania załogi ku MMS-owi. Po zakończeniu deorbitacji holowników SOBKOS wysłał na orbitę drugą platformę dokującą:


Platformę trzeba jeszcze napełnić monoprollantem ale może pierw o tym jak dotarła do MMS:


Platforma podobnie jak i ta pierwsza została zaprojektowana na moduł bardzo zwrotny i prosty w nawigowaniu. W końcu to po prostu zbiornik na paliwo RCS z odpowiednią ilością dysz:


Platforma bardzo sprawnie zadokowała po czym K.S.C. przeszło do testowania zwrotności prawie kompletnego modułu MMS:


Komplet okazał się bardzo dobrze sterowalny. Drobnym problemem okazały się zbyteczne dysze RCS znajdujące się na dwóch zbiornikach jednak nie wpłynęły one znacznie na testy. SOBKOS w kolejnym locie planuje wysłać załogę która poleci na Dunę. Jednak wpierw załoga usunie nie potrzebne już łączenia zbiorników oraz dysze RCS. Następnie kerbalonauci przyjmą na MMS moduły badawcze. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zadaniem MMS-u będzie dostarczenie wszystkich modułów stacji orbitującej nad Duną jednocześnie. Sama stacja ma zostać złożona już na orbicie Czerwonej Planety natomiast MMS ma być łącznikiem pomiędzy Duną a Kerbinem i odwrotnie.

To wszystko na dziś dla Was. Więcej już w piątek.
« Ostatnia zmiana: Śro, 29 Paź 2014, 14:20:53 wysłana przez Sobol »

Pią, 31 Paź 2014, 11:06:35
Odpowiedź #48

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Duna za wszelką cenę.


Dziś rano odbył się start prototypowej cysterny mogącej pomieścić 22 tyś jednostek paliwa. Jednak mimo usilnych starań lot zakończył się katastrofą. Jedyne zdjęcia jakie posiadamy do zdjęcie tuż po starcie. Wszystkie pozostałe materiały zostały skrzętnie wyśledzone i zniszczone przez SOBKOS:


To olbrzymi cios dla programu SOBKOS-u ze względu nie tylko na olbrzymie straty finansowe ale także i przede wszystkim na uszkodzenie głównej platformy startowej. Na okres remontu wszystkie starty musiały zostać przeniesione na pole startowe B1. Skąd w godzinach porannych wystartował pierwszy habitat stacji Katharsis III BIS w którym załoga spędzi 90% czasu misji:


Moduł sprawnie dotarł na orbitę gdzie po rozłożeniu paneli słonecznych ruszył w kierunku MMS-u:


Niestety ze względu na oszczędność materiałów moduł nie mógł zostać wyposażony w oświetlenie. Co skutkowało dokowaniem na wyczucie:


Jednak nie sprawiło to większych problemów pilotom SOBKOS-u i bardzo szybko mogli oni przystąpić do aktywacji wszystkich systemu aby dokonać autoryzacji MMS-u:


Po dokonaniu wszystkich wymaganych prac z K.S.C. już głównej platformy wystartował moduł badawczo-zaopatrzeniowy. Jak się okazało zniszczenia na stanowisku A1 udalo się bardzo szybko naprawić i przygotować ponownie do użytku. Natomiast laboratoria bardzo sprawnie dotarły na orbitę i niedługo po tym zadokowały do stacji:


Moduły po zadokowaniu wymagały jeszcze połączenia ich górnych części co było powodem kolejnego spaceru kosmicznego:


Dodatkowo przy okazji testowania sterowności statku dokonano przebiegunowania jego położenia:


Na koniec jeszcze specjalnie dla Was najświeższe informacje z K.S.C.. Prezes Shatunov na specjalnie zwołanej konferencji ogłosił gotowość programu do przejścia w fazę lotu na Dunę. Co to oznacza? SOBKOS odpowiadając na to pytanie stwierdził: "Wszystko jest gotowe, tylko trzeba to wysłać i posklejać" "Możemy wywnioskować z tego, że wszystkie moduły oraz plan całej misji zostały już dopracowane?"- dopytywali z niecierpliwością dziennikarze. Shatunov szybko odpowiedział stwierdzając, że K.S.C. pracuje już tylko nad lądownikiem i w najbliższym możliwym terminie ogłosi nazwiska pięciu śmiałków którzy odwiedzą Dunę.

To wszystko na dziś. Więcej wiadomości już niedługo.   

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #48 dnia: Pią, 31 Paź 2014, 11:06:35 »

Śro, 19 Lis 2014, 17:39:42
Odpowiedź #49

Offline Kerbalik

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Czekam z niecierpliwością na następny artykuł  :D

Czw, 23 Kwi 2015, 18:28:38
Odpowiedź #50

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Katharsis czyli oczyszczenie.

Hmm. Dawno się tu nic nie działo a i ja nic dawno nie publikowałem więc co by nie tworzyć nowych "śmieci" wrzucam tutaj. Mała zapowiedź dla Was co mam nadzieje zadzieje się na mojej instalce KSP w najbliższy weekend. Zagadka wydaje mi się, że nie jest zbyt trudna:



Życzę powodzenia i zapraszam już jutro, prawdopodobnie od rana na dalsze relacje ;)

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #50 dnia: Czw, 23 Kwi 2015, 18:28:38 »

Czw, 23 Kwi 2015, 20:58:03
Odpowiedź #51

Offline angorek

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 35
    • Zobacz profil
Jak zrobiłeś te zewnętrzne osłonki ?
Pozdrawiam Daniel
rakiety.org.pl In thrust we trust !

Czw, 23 Kwi 2015, 21:10:10
Odpowiedź #52

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Przy pomocy części z Procedural Fairings ;)

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #52 dnia: Czw, 23 Kwi 2015, 21:10:10 »

Czw, 23 Kwi 2015, 21:49:00
Odpowiedź #53

Offline angorek

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 35
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Przy pomocy części z Procedural Fairings ;)
To wiem, ale jak ? Mi się automatycznie rozciągają na całą średnicę podstawy.
Pozdrawiam Daniel
rakiety.org.pl In thrust we trust !

Czw, 23 Kwi 2015, 21:59:14
Odpowiedź #54

Offline An21

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
Ustawiasz podstawę na 8 punktów zaczepienia a owiewki dajesz tylko na 4.

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #54 dnia: Czw, 23 Kwi 2015, 21:59:14 »

Czw, 23 Kwi 2015, 22:21:40
Odpowiedź #55

Offline angorek

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 35
    • Zobacz profil
Dzięki !  :D
Pozdrawiam Daniel
rakiety.org.pl In thrust we trust !

Pią, 24 Kwi 2015, 13:51:18
Odpowiedź #56

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Budowę czas zacząć!

Kto widział ten wie, a kto nie jego strata. Zapewne osoby przeglądające wątek od razu wywnioskowały co się święci. Żeby nie przynudzać wrzucam kilka fotek:


Pierwsze od czego rozpocząłem to od testów pojazdów nośnych. Na pierwszy ogień poszła rakieta "protonopodobna". Tak tylko podobna gdyż musiałem ją odrobinę podrasować jeśli chodzi o ilość paliwa, aby z łatwością sprawdzała się również w misjach dokujących.



Jako kolejny testowany był system STS. z racji konieczności oszczędności części w późniejszych etapach rozbudowy stacji konieczne było zassanie modu CSS. Na opracowanie czeka jeszcze rakieta Sojuz ale to niebawem.

Żeby nie było, że program idzie na łatwiznę swój własny też opracowałem:



Moduł ZARYA widzieliście już wczoraj. Dziś poleciały kolejne dwa:



Jak to już było poruszone CanadArm (może nieumiejętnie obsługuję), ale się buguje.



I już za chwilę możemy przemianować UNITY NODE 1 i ZARYA na ISS.



Szybki start ponownie Protona i ZVEZDA znajduję się na orbicie.



Jeszcze tylko kilka zgrabnych manewrów.



W tym momencie zorientowałem się że PMA 1 się zbugowało. Nie wiedzieć czemu Procedural Wings powróciły do swoich nominalnych ustawień. Na szczęście restart gry i okazuje się że wszystko ładnie się zapisało.



Komentujcie, opiniujcie i co tam jeszcze tylko.

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #56 dnia: Pią, 24 Kwi 2015, 13:51:18 »

Pią, 24 Kwi 2015, 17:51:10
Odpowiedź #57

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
Świetna inicjatywa. Fajnie że ktoś się za to zabrał, tym bardziej że pojazdy wyglądają bardzo realistycznie. Rozmiary są faktycznych modułów, czy proporcjonalnie mniejsze?

Niestety, obawiam się o narrację. Ustawianie na orbicie ciała macierzystego stacji na dłuższą metę będzie... przeraźliwie nudne. Może w ramach misji edukacyjnej wczytasz się w temat i wyszukasz co zabawniejsze wypadki i poważniejsze anegdoty?

Ładne screeny i pojazdy, zgaduję że nie ma szans na ładniejszą Ziemię? Naprawdę przydałoby się gdyby teren był w lepszej jakości, w końcu stacja krąży stosunkowo nisko :/
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Sob, 25 Kwi 2015, 15:20:51
Odpowiedź #58

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Co do ładniejszej Ziemi już zrobiłem ( instalka była do kariery). Nad narracją muszę jeszcze pomyśleć jak to ciekawie ubrać. Moduły jak najbardziej są odwzorowywane miejscami mają niewielkie odstępstwa i to z reguły w masie ale w skali pojazdu nie przekraczają 100kg. Dzisiaj może coś wrzucę wieczorkiem - cały dzień spędziłem w UbioZurze na konstruowaniu kratownic pod panele. Żmudna robota pół miliona części w realu przestało mnie kompletnie dziwić. Na szczęście z modułów został mi już chyba tylko Leonardo do zrobienia no i nieszczęsny cały  Sojuz.

Reklama

Odp: Stacje Kosmiczne Sobkos Company
« Odpowiedź #58 dnia: Sob, 25 Kwi 2015, 15:20:51 »

Sob, 25 Kwi 2015, 17:19:24
Odpowiedź #59

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Zainstaluj RVE jeśli możesz.

 

Sowieckie Stacje Badawcze "SRS"

Zaczęty przez Ratvi

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7128
Ostatnia wiadomość Nie, 02 Gru 2012, 17:45:05
wysłana przez Szafran