Autor Wątek: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!  (Przeczytany 7431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Śro, 24 Sie 2016, 16:44:39

Offline TheDestroyer111

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Amerykańskie F-oloty, zwane wczesniej P-olotami, były i są jednymi z najnowocześniejszych myśliwców na świecie. F-numer to obecne oznaczenie tych samolotów w siłach zbrojnych stanów zjednoczonych. Jako że jestem fanem lotnictwa wojskowego, trudno się dziwić, że dużo z nich odtworzyłem w Kerbalu. Postanowiłem, aby je tutaj powoli postować. Wszystkie z nich używają broni z moda BDArmory. Buduję te samoloty zazwyczaj w taki sposób, aby były funkcjonalne i miały w miarę prostą konstrukcję (przyznam że mój laptop nie utrzyma zbyt dużej liczby części w grze, a często latam kilkoma pojazdami naraz). BTW jestem otwarty na sugestie. Czegoś brakuje, coś jest nie tak? Wyraźcie swoją opinię! A więc zaczynajmy!
 F-111A Aardvark [nowość]
Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.
F-15A Eagle
Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.
« Ostatnia zmiana: Pią, 26 Sie 2016, 09:08:05 wysłana przez TheDestroyer111 »

Śro, 24 Sie 2016, 21:32:15
Odpowiedź #1

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Całkiem zgrabnie to wygląda. Trzymaj tak, a może będziemy mieli kolejnego twórcę wielkich rzeczy. Jeśli oczywiście będziesz starał się rozwijać;)

Reklama

Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
« Odpowiedź #1 dnia: Śro, 24 Sie 2016, 21:32:15 »

Śro, 24 Sie 2016, 22:05:30
Odpowiedź #2

Offline Bill2462

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 38
    • Zobacz profil
Czemu dałeś zdjęcia w spoilerze ? Rozumiem jakby to była jakaś spora galeria zawierająca 300 screenów ale 3 screeny?
W ten sposób pozbawiasz możliwości zobaczenia tych screenów przez gości naszego forum.

A poza tym to całkiem zgrabna konstrukcja.

Czw, 25 Sie 2016, 11:29:14
Odpowiedź #3

Offline TheDestroyer111

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Aha dopiero zauważyłem że gośćie nie mogą zobaczyć spoilerów, trochę to bez sensu, na innych forach każdy widzi spoilery...
Ale moja kolekcja jest naprawde duża. Dodam może dzisiaj coś nowego. Co byście tutaj chcieli zobaczyć? Chyba dodam następcę Orła.
//EDIT: A może nie. Już wiem co zrobię. BTW jakbyście coś chcieli zobaczyć, powiedzcie! tylko nic ruskiego
//EDIT2: No. Udało się w końcu zrobić 3 dobre zdjęcia. Dzisiaj wszelkie lagi i bugi postanowiły zwrócić się przeciwko mnie, i dwa razy zmieniałem plan co do tego, jaki samolot tu opisać.
« Ostatnia zmiana: Czw, 25 Sie 2016, 21:13:55 wysłana przez TheDestroyer111 »

Reklama

Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
« Odpowiedź #3 dnia: Czw, 25 Sie 2016, 11:29:14 »

Pon, 29 Sie 2016, 19:12:23
Odpowiedź #4

Offline TheDestroyer111

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Najprawdopodobniej następny będzie F-110 Spectre. Ale mam mały problem. Chciałbym wstawić fajne zdjęcie dogfightu z przeciwnikiem. Ale z nieznanego mi powodu autopilot BDArmory wznosi się moim MiG-21 do ogromnych wysokości aż samolotem właściwie nie da się sterować, i nie może wykonać wtedy żadnych znaczących manewrów bo za wysoko. Jak lecę pod niego to on wcale nie próbuje zmniejszyć wysokości aby mnie zaatakować. A jak przełączam wektorowanie ciągu na silniku, to czasami tymczasowo zacznie działać tak jak powinien, ale tymczasowo, bo po chwili w ogóle przestaje sterować samolotem i wali w ziemię. Czy ktoś może mi pomóc? Czy może być to wina tego, że mój "ołówek" nie jest samolotem jakimś super zwrotnym? Bo to by było dziwne.

Śro, 07 Wrz 2016, 15:48:53
Odpowiedź #5

Offline beryl

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Dupy nie urywają, zwłaszcza, że robione z wykorzystaniem modów. F-111 ani trochę nie jest podobny do oryginału, F-15 jak się wie co udaje, to można się dopatrzyć pewnych podobieństw.

Reklama

Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
« Odpowiedź #5 dnia: Śro, 07 Wrz 2016, 15:48:53 »

Śro, 07 Wrz 2016, 16:43:55
Odpowiedź #6

Offline JackRyanPL

  • Redaktor
  • Podporucznik
  • *****
  • Wiadomości: 924
  • Reputacja: 65
    • Zobacz profil
Jakieś podobieństwo jest


To jest właśnie F-111



Nie mylić z F-117


Co do maszyn. Bardzo proste, niczym się niewyróżniające, po prostu OK. F-15 trochę dziwnie wygląda przy kokpicie, oba projekty nie są bardzo podobne do oryginałów. Może to mieć związek, z jak sam wspomniałeś, niemożliwością budowania skomplikowanych maszyn
« Ostatnia zmiana: Śro, 07 Wrz 2016, 16:46:22 wysłana przez JackRyanPL »

Śro, 07 Wrz 2016, 16:46:35
Odpowiedź #7

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Na ostudzenie emocji proponuję aby każdy sobie przypomniał swoją pierwszą konstrukcję w KSP nie koniecznie tą na forum ;)

Reklama

Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
« Odpowiedź #7 dnia: Śro, 07 Wrz 2016, 16:46:35 »

Śro, 07 Wrz 2016, 19:36:58
Odpowiedź #8

Offline TheDestroyer111

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
No tak. Ten wątek świetnie pokazuje fakt że istnieją dwa sposoby robienia replik w Kerbalu:
Sposób 1: Replika która lata po prostu świetnie w KSP (no chyba że oryginał był słaby, to wtedy w KSP też jest słaba). Zazwyczaj ma part count w akceptowalnych limitach (poniżej 100 części). Wszystkie funkcje prawdziwego które da się zrobić w KSP są obecne w replice. Wygląda podobnie do oryginału. Wszystkie moje pojazdy jakiegokolwiek rodzaju są w ten sposób zrobione. Jeśli jakiś pojazd kiedykolwiek znajduje się w walce (obojętnie czy ze stockową bronią, czy z BDArmory, czy z innym modem na broń) to co najmniej 95% takich pojazdów (i 100% pojazdów które wygrywają) jest zrobionych w sposób 1. Można je często zbudować samemu bez pobierania pliku .craft, choć *czasami* pewne detale są ważne dla maszyny. Są prezentowane uczciwie, i nie mają specjalnie głośnej reklamy bo jej nie potrzebują (świat jest za głupi żeby to cokolwiek zrobiło dobrego...). Latać nimi potrafi każdy kto przeczytał krótką instrukcję.
Sposób 2: Replika która lata jak **** (czasami nawet wymaga do tego alt+f12 albo modów zmieniających rozgrywkę) albo w ogóle nie lata. Jest bardzo niestabilna (szczególnie w osi lewo-prawo) z powodu użycia skrzydeł w miejscach gdzie ich być nie powinno, albo ma bardzo duży opór z powodu użycia paneli strukturalnych w miejscach gdzie ich być nie powinno (a więc nigdy nie przekroczy 1 Mach). Wygląda jak katastrofa oczekująca na dopełnienie się, często przesadnie idzie w stronę wyglądu i przestaje wyglądać jak oryginał. Są reklamowane bardzo głośno (bez efektu, znowu świat jest za głupi aby cicho reklamować) i z użyciem różnych cheatów/modów gameplayowych aby zbudować fałszywy obraz zdolności repliki. Na pytania dotyczące problemów z lataniem pobranego pojazdu ich twórcy nie odpowiadają, bo na nie odpowiedzi nie ma bez cheatów, do których nie chcą się otwarcie przyznać.

Aby nie podgrzewać emocji, zostawiam refleksje wam.

Aha, mały status update: Chyba przebuduję "ołówka" aby nadawał się do robienia zdjęć z walki. A może po prostu rozwale innego przeciwnika samolotu który chcę tutaj sfotografować :)

Śro, 07 Wrz 2016, 22:38:36
Odpowiedź #9

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Powiem krótko. Dopóki nie zainstalujesz moda na proceduralne skrzydła (conajmniej) to nie będziesz robił replik. Bo te samoloty w najmniejszym nawet stopniu replikami nie są.

Reklama

Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
« Odpowiedź #9 dnia: Śro, 07 Wrz 2016, 22:38:36 »

Czw, 08 Wrz 2016, 16:27:42
Odpowiedź #10

Offline Pizmak

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 3
    • Zobacz profil
Gadasz bzdury Destroyer :) Wystarczy popatrzeć na repliki Wingeda. Większość jest prawie idealna względem oryginału, posklejana z różnych części, a latają jak ich odpowiedniki z prawdziwego świata. To co napisałeś, to tylko Twój wymysł i wymówka.

Namazane z P8 Lite przez Tapatalk

Dom jest tam, gdzie znacznik prograde.

Czw, 08 Wrz 2016, 16:45:38
Odpowiedź #11

Offline mietek2o

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Od siebie dodam, że do replik (i nie tylko) bardzo przydatną modyfikacją jet procedural tanks.

Reklama

Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
« Odpowiedź #11 dnia: Czw, 08 Wrz 2016, 16:45:38 »

Czw, 08 Wrz 2016, 17:40:35
Odpowiedź #12

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Szkoda, że na polski nijak to przetłumaczyć ale po angielskiemu to będzie coś takiego: Stock-alike i myślę że coś w ten deseń powinny być nazywane takie maszyny a nie koniecznie repliki ;) Co do modów tak są one przydatne ale właśnie gdy ktoś chce zrobić jak najwierniejszą replikę.

Pią, 09 Wrz 2016, 21:51:32
Odpowiedź #13

Offline beryl

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Zrobiłeś 2 paszkwile i snujesz swoje teorie na temat filozofii budowania replik. Zadziwiające. Rzuć najpierw okiem na repliki Kadafa albo Wingeda, potem próbuj się mądrować.

JackRyan, wiem jak wygląda F-111.

Reklama

Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
« Odpowiedź #13 dnia: Pią, 09 Wrz 2016, 21:51:32 »

Pią, 09 Wrz 2016, 22:59:43
Odpowiedź #14

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
@up "Z ust Wać Pana żółć i ślina, nie wylewaj Wać Pan wina." Chciałem tylko zauważyć poza tematem, że to forum chyba nigdy nie doczeka się konstruktywnej krytyki tylko trzeba od razu człowieka zgnoić. Jako wzór jednak mogę postawić Moritza, który owszem na chacie zrównał mnie z ziemią, jednak na forum zapisał swoje uwagi w sposób motywujący do dalszego działania, a nie zmuszający do opuszczenia forum.
Tak, jest garstka wspaniałych  konstruktorów, którzy dla większości są niedoścignionym wzorem, ale nie każdy jest w stanie taki poziom osiągnąć. I jeszcze jedno bardzo boli mnie to gdy mówi się, że coś jest ohydne nie podkreślając przy tym, że to tylko moja prywatna opinia. No i na koniec słowo krytyki do wszystkich. Bardzo wielu z nas osiągnęło już jakiś poziom w tej grze. Jednak przykro to przyznać ale ceni się tu tylko weteranów. Nie ma akceptacji dla POCZĄTKUJĄCYCH. Niektórzy chcieliby aby pierwszy projekt gracza dorównywał choćby Misji Totalnej Kadafa. Niestety on też kiedyś zaczynał i to forum jest w stanie pokazać rozwój jego kunsztu. Także więcej wsparcia dla nowych, mniej negatywnych epitetów. To może kolejny KerbCon będzie miał 150 wyświetleń dziennie zamiast 50. Jeszcze raz przepraszam, że powtarzam tak często podejmowany już temat, ale nie mogłem się powstrzymać.