Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry

Galerie => Samoloty => Wątek zaczęty przez: TheDestroyer111 w Śro, 24 Sie 2016, 16:44:39

Tytuł: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: TheDestroyer111 w Śro, 24 Sie 2016, 16:44:39
Amerykańskie F-oloty, zwane wczesniej P-olotami, były i są jednymi z najnowocześniejszych myśliwców na świecie. F-numer to obecne oznaczenie tych samolotów w siłach zbrojnych stanów zjednoczonych. Jako że jestem fanem lotnictwa wojskowego, trudno się dziwić, że dużo z nich odtworzyłem w Kerbalu. Postanowiłem, aby je tutaj powoli postować. Wszystkie z nich używają broni z moda BDArmory. Buduję te samoloty zazwyczaj w taki sposób, aby były funkcjonalne i miały w miarę prostą konstrukcję (przyznam że mój laptop nie utrzyma zbyt dużej liczby części w grze, a często latam kilkoma pojazdami naraz). BTW jestem otwarty na sugestie. Czegoś brakuje, coś jest nie tak? Wyraźcie swoją opinię! A więc zaczynajmy!
 F-111A Aardvark [nowość]
Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.
F-15A Eagle
Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Sobol w Śro, 24 Sie 2016, 21:32:15
Całkiem zgrabnie to wygląda. Trzymaj tak, a może będziemy mieli kolejnego twórcę wielkich rzeczy. Jeśli oczywiście będziesz starał się rozwijać;)
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Bill2462 w Śro, 24 Sie 2016, 22:05:30
Czemu dałeś zdjęcia w spoilerze ? Rozumiem jakby to była jakaś spora galeria zawierająca 300 screenów ale 3 screeny?
W ten sposób pozbawiasz możliwości zobaczenia tych screenów przez gości naszego forum.

A poza tym to całkiem zgrabna konstrukcja.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: TheDestroyer111 w Czw, 25 Sie 2016, 11:29:14
Aha dopiero zauważyłem że gośćie nie mogą zobaczyć spoilerów, trochę to bez sensu, na innych forach każdy widzi spoilery...
Ale moja kolekcja jest naprawde duża. Dodam może dzisiaj coś nowego. Co byście tutaj chcieli zobaczyć? Chyba dodam następcę Orła.
//EDIT: A może nie. Już wiem co zrobię. BTW jakbyście coś chcieli zobaczyć, powiedzcie! tylko nic ruskiego
//EDIT2: No. Udało się w końcu zrobić 3 dobre zdjęcia. Dzisiaj wszelkie lagi i bugi postanowiły zwrócić się przeciwko mnie, i dwa razy zmieniałem plan co do tego, jaki samolot tu opisać.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: TheDestroyer111 w Pon, 29 Sie 2016, 19:12:23
Najprawdopodobniej następny będzie F-110 Spectre. Ale mam mały problem. Chciałbym wstawić fajne zdjęcie dogfightu z przeciwnikiem. Ale z nieznanego mi powodu autopilot BDArmory wznosi się moim MiG-21 do ogromnych wysokości aż samolotem właściwie nie da się sterować, i nie może wykonać wtedy żadnych znaczących manewrów bo za wysoko. Jak lecę pod niego to on wcale nie próbuje zmniejszyć wysokości aby mnie zaatakować. A jak przełączam wektorowanie ciągu na silniku, to czasami tymczasowo zacznie działać tak jak powinien, ale tymczasowo, bo po chwili w ogóle przestaje sterować samolotem i wali w ziemię. Czy ktoś może mi pomóc? Czy może być to wina tego, że mój "ołówek" nie jest samolotem jakimś super zwrotnym? Bo to by było dziwne.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: beryl w Śro, 07 Wrz 2016, 15:48:53
Dupy nie urywają, zwłaszcza, że robione z wykorzystaniem modów. F-111 ani trochę nie jest podobny do oryginału, F-15 jak się wie co udaje, to można się dopatrzyć pewnych podobieństw.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Śro, 07 Wrz 2016, 16:43:55
Jakieś podobieństwo jest

(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/RAAF_F111.jpg)

To jest właśnie F-111Nie mylić z F-117

(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a1/F-117_Nighthawk_Front.jpg)

Co do maszyn. Bardzo proste, niczym się niewyróżniające, po prostu OK. F-15 trochę dziwnie wygląda przy kokpicie, oba projekty nie są bardzo podobne do oryginałów. Może to mieć związek, z jak sam wspomniałeś, niemożliwością budowania skomplikowanych maszyn
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Sobol w Śro, 07 Wrz 2016, 16:46:35
Na ostudzenie emocji proponuję aby każdy sobie przypomniał swoją pierwszą konstrukcję w KSP nie koniecznie tą na forum ;)
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: TheDestroyer111 w Śro, 07 Wrz 2016, 19:36:58
No tak. Ten wątek świetnie pokazuje fakt że istnieją dwa sposoby robienia replik w Kerbalu:
Sposób 1: Replika która lata po prostu świetnie w KSP (no chyba że oryginał był słaby, to wtedy w KSP też jest słaba). Zazwyczaj ma part count w akceptowalnych limitach (poniżej 100 części). Wszystkie funkcje prawdziwego które da się zrobić w KSP są obecne w replice. Wygląda podobnie do oryginału. Wszystkie moje pojazdy jakiegokolwiek rodzaju są w ten sposób zrobione. Jeśli jakiś pojazd kiedykolwiek znajduje się w walce (obojętnie czy ze stockową bronią, czy z BDArmory, czy z innym modem na broń) to co najmniej 95% takich pojazdów (i 100% pojazdów które wygrywają) jest zrobionych w sposób 1. Można je często zbudować samemu bez pobierania pliku .craft, choć *czasami* pewne detale są ważne dla maszyny. Są prezentowane uczciwie, i nie mają specjalnie głośnej reklamy bo jej nie potrzebują (świat jest za głupi żeby to cokolwiek zrobiło dobrego...). Latać nimi potrafi każdy kto przeczytał krótką instrukcję.
Sposób 2: Replika która lata jak **** (czasami nawet wymaga do tego alt+f12 albo modów zmieniających rozgrywkę) albo w ogóle nie lata. Jest bardzo niestabilna (szczególnie w osi lewo-prawo) z powodu użycia skrzydeł w miejscach gdzie ich być nie powinno, albo ma bardzo duży opór z powodu użycia paneli strukturalnych w miejscach gdzie ich być nie powinno (a więc nigdy nie przekroczy 1 Mach). Wygląda jak katastrofa oczekująca na dopełnienie się, często przesadnie idzie w stronę wyglądu i przestaje wyglądać jak oryginał. Są reklamowane bardzo głośno (bez efektu, znowu świat jest za głupi aby cicho reklamować) i z użyciem różnych cheatów/modów gameplayowych aby zbudować fałszywy obraz zdolności repliki. Na pytania dotyczące problemów z lataniem pobranego pojazdu ich twórcy nie odpowiadają, bo na nie odpowiedzi nie ma bez cheatów, do których nie chcą się otwarcie przyznać.

Aby nie podgrzewać emocji, zostawiam refleksje wam.

Aha, mały status update: Chyba przebuduję "ołówka" aby nadawał się do robienia zdjęć z walki. A może po prostu rozwale innego przeciwnika samolotu który chcę tutaj sfotografować :)
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Śro, 07 Wrz 2016, 22:38:36
Powiem krótko. Dopóki nie zainstalujesz moda na proceduralne skrzydła (conajmniej) to nie będziesz robił replik. Bo te samoloty w najmniejszym nawet stopniu replikami nie są.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Pizmak w Czw, 08 Wrz 2016, 16:27:42
Gadasz bzdury Destroyer :) Wystarczy popatrzeć na repliki Wingeda. Większość jest prawie idealna względem oryginału, posklejana z różnych części, a latają jak ich odpowiedniki z prawdziwego świata. To co napisałeś, to tylko Twój wymysł i wymówka.

Namazane z P8 Lite przez Tapatalk

Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: mietek2o w Czw, 08 Wrz 2016, 16:45:38
Od siebie dodam, że do replik (i nie tylko) bardzo przydatną modyfikacją jet procedural tanks.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Sobol w Czw, 08 Wrz 2016, 17:40:35
Szkoda, że na polski nijak to przetłumaczyć ale po angielskiemu to będzie coś takiego: Stock-alike i myślę że coś w ten deseń powinny być nazywane takie maszyny a nie koniecznie repliki ;) Co do modów tak są one przydatne ale właśnie gdy ktoś chce zrobić jak najwierniejszą replikę.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: beryl w Pią, 09 Wrz 2016, 21:51:32
Zrobiłeś 2 paszkwile i snujesz swoje teorie na temat filozofii budowania replik. Zadziwiające. Rzuć najpierw okiem na repliki Kadafa albo Wingeda, potem próbuj się mądrować.

JackRyan, wiem jak wygląda F-111.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Sobol w Pią, 09 Wrz 2016, 22:59:43
@up "Z ust Wać Pana żółć i ślina, nie wylewaj Wać Pan wina." Chciałem tylko zauważyć poza tematem, że to forum chyba nigdy nie doczeka się konstruktywnej krytyki tylko trzeba od razu człowieka zgnoić. Jako wzór jednak mogę postawić Moritza, który owszem na chacie zrównał mnie z ziemią, jednak na forum zapisał swoje uwagi w sposób motywujący do dalszego działania, a nie zmuszający do opuszczenia forum.
Tak, jest garstka wspaniałych  konstruktorów, którzy dla większości są niedoścignionym wzorem, ale nie każdy jest w stanie taki poziom osiągnąć. I jeszcze jedno bardzo boli mnie to gdy mówi się, że coś jest ohydne nie podkreślając przy tym, że to tylko moja prywatna opinia. No i na koniec słowo krytyki do wszystkich. Bardzo wielu z nas osiągnęło już jakiś poziom w tej grze. Jednak przykro to przyznać ale ceni się tu tylko weteranów. Nie ma akceptacji dla POCZĄTKUJĄCYCH. Niektórzy chcieliby aby pierwszy projekt gracza dorównywał choćby Misji Totalnej Kadafa. Niestety on też kiedyś zaczynał i to forum jest w stanie pokazać rozwój jego kunsztu. Także więcej wsparcia dla nowych, mniej negatywnych epitetów. To może kolejny KerbCon będzie miał 150 wyświetleń dziennie zamiast 50. Jeszcze raz przepraszam, że powtarzam tak często podejmowany już temat, ale nie mogłem się powstrzymać.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Sob, 10 Wrz 2016, 00:56:11
Tu też chodzi o coś innego. O stopniowanie. Gdy ktoś pisze, że robi repliki, to niech pierwej zajrzy na forum i popatrzy, z czym przyjdzie mu się mierzyć. Moje i Wingeda uważam za całkiem niezłe. No i teraz mamy coś na stocku. To trochę tak, jakby koleś zbudował z desek hulajnogę i postanowił się wystawić między salonami kawasaki a Hondą twierdząc, że ma cudny motocykl wyścigowy. No to zrobi z siebie pośmiewisko w najlepszym wypadku, w najgorszym zostanie wyrzucony z doborowego towarzystwa, bo aż wstyd. Dziwi mnie więc samouwielbienie twórcy, bo to nie są absolutnie żadne repliki. Gdyby twórca klepnął, stockowy F-16, czy stockowy Mig. To by było w porządku! Na niczyjej twarzy, po wcześniejszej obserwacji replik Wingeda nie pojawiał by się wyraz niesmaku. A tu mamy kolesia od drewnianej hulajnogi między wymuskanymi ścigaczami. Sorry, ale twórca sam jest sobie winny.

Więc Destroyer, albo zainstaluj conajmniej moda na proceduralne skrzydła, z których jak kiedyś udowodniłem da się zrobić WSZYSTKO, albo nie stosuj określenia "repliki" do swoich konstrukcji. Bo niestety, raczej nikt nie pochwali. Masz tu zbyt silną konkurencję, po prostu. To co robisz, to stockowe samoloty, które mogą nawiązywać do czegoś, ale do diabła, absolutnie nie są to repliki.

Nie odnoszę się do tych zasad budowania, które opisałeś. Bo dla mnie nie mają sensu. Moje wszystkie repliki latają w sposób dość zbliżony do oryginałów (ku mojemu zaskoczeniu), repliki Wingeda sądzę że latają niemal identycznie jak ich odpowiedniki. Sądzę, że masz na myśli stockowe hm, "repliki" zbudowane na przykład z płyt metalowych. To wówczas faktycznie, takie cuś nie polata bez czitów, bo blachy wydaje mi się nie wytwarzają siły nośnej (mogę się mylić). A w każdym razie nie mają odpowiedniej wagi. Więc powtarzam moją sugestię. Mod na proceduralne skrzydła. Jak go zainstalujesz, to wierz mi, będziesz mi za to nakłanianie dziękował i kłaniał się w pas. Bo nagle dostaniesz wspaniałe, fenomenalne narzędzie do budowy replik, prawdziwych replik...
Tytuł: Odp: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: winged w Śro, 14 Wrz 2016, 09:48:36
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Tak, jest garstka wspaniałych  konstruktorów, którzy dla większości są niedoścignionym wzorem, ale nie każdy jest w stanie taki poziom osiągnąć. I jeszcze jedno bardzo boli mnie to gdy mówi się, że coś jest ohydne nie podkreślając przy tym, że to tylko moja prywatna opinia. No i na koniec słowo krytyki do wszystkich. Bardzo wielu z nas osiągnęło już jakiś poziom w tej grze. Jednak przykro to przyznać ale ceni się tu tylko weteranów. Nie ma akceptacji dla POCZĄTKUJĄCYCH. Niektórzy chcieliby aby pierwszy projekt gracza dorównywał choćby Misji Totalnej Kadafa. Niestety on też kiedyś zaczynał i to forum jest w stanie pokazać rozwój jego kunsztu. Także więcej wsparcia dla nowych, mniej negatywnych epitetów.

To są problemy wynikające z niewielkich rozmiarów tego forum. Np. na głównym forum jakbyś wrzucił coś słabego - to w tym samym dnu pojawi się 100 innych projektów - dobre są chwalone a słabsze utoną w morzu innych, po prostu nikt nie zwróci na nie uwagi. U nas jak coś wrzucisz to jest to jedyny post w całym dniu albo i w tygodniu i siłą rzeczy uwaga wszystkich użytkowników będzie koncentrować się na tym jednym poście.

Na głównym forum nie doświadczysz krytyki bo ludzie którzy mogliby skrytykować słaby post będą zajęci oglądaniem i chwaleniem 10 lepszych projektów, które zostały wrzucone w tej samej godzinie.

Wniosek: trzymaj się z dala od małych forów jeśli twój poziom nie dorównuje najlepszym jego użytownikom :)
Tytuł: Odp: Odp: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: TheDestroyer111 w Czw, 15 Wrz 2016, 21:54:28
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Tak, jest garstka wspaniałych  konstruktorów, którzy dla większości są niedoścignionym wzorem, ale nie każdy jest w stanie taki poziom osiągnąć. I jeszcze jedno bardzo boli mnie to gdy mówi się, że coś jest ohydne nie podkreślając przy tym, że to tylko moja prywatna opinia. No i na koniec słowo krytyki do wszystkich. Bardzo wielu z nas osiągnęło już jakiś poziom w tej grze. Jednak przykro to przyznać ale ceni się tu tylko weteranów. Nie ma akceptacji dla POCZĄTKUJĄCYCH. Niektórzy chcieliby aby pierwszy projekt gracza dorównywał choćby Misji Totalnej Kadafa. Niestety on też kiedyś zaczynał i to forum jest w stanie pokazać rozwój jego kunsztu. Także więcej wsparcia dla nowych, mniej negatywnych epitetów.

To są problemy wynikające z niewielkich rozmiarów tego forum. Np. na głównym forum jakbyś wrzucił coś słabego - to w tym samym dnu pojawi się 100 innych projektów - dobre są chwalone a słabsze utoną w morzu innych, po prostu nikt nie zwróci na nie uwagi. U nas jak coś wrzucisz to jest to jedyny post w całym dniu albo i w tygodniu i siłą rzeczy uwaga wszystkich użytkowników będzie koncentrować się na tym jednym poście.

Na głównym forum nie doświadczysz krytyki bo ludzie którzy mogliby skrytykować słaby post będą zajęci oglądaniem i chwaleniem 10 lepszych projektów, które zostały wrzucone w tej samej godzinie.

Wniosek: trzymaj się z dala od małych forów jeśli twój poziom nie dorównuje najlepszym jego użytownikom :)
HMMMMMMMMMMMMmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
A myślałem że jest na odwrót  :o
Że jak mam dawać coś co uznają za słabe, to na małym forum a nie dużym bo na dużym to utonie w morzu postów.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Czw, 15 Wrz 2016, 22:34:42
Chyba czegoś poważnie nie zrozumiałeś Destroyer....

Winged, z tą koniecznością dorównywania najlepszym to przesadziłeś. Wystarczy po prostu nazywać rzeczy po imieniu. Czyli tutaj nie żadne repliki, tylko stockowe albo niemal stockowe maszyny nawiązujące do czegoś. I wystarczy przecież. Nie trzeba zaraz dorównywać koniecznie do najlepszych.
Tytuł: Odp: Niszczycielskie F-oloty Niszczyciela111!
Wiadomość wysłana przez: Hendryk w Wto, 15 Lis 2016, 12:59:38
> Narzekaj że początkującemu źle wychodzi stockowa replika.

> Broń Boże nie pochwalaj że się stara, nowego trzeba zgnoić. Zgnojenie mu pomoże tworzyć lepsze repliki, pochwalenie bądź zachęcenie tylko pogorszy sprawę.

> Dziw się że mało to na forum publikuje swoje dzieła.

Mniej więcej dlatego nie publikuję swoich projektów na forum.