Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry
Galerie => Samoloty => Wątek zaczęty przez: Kris w Wto, 11 Lut 2014, 03:15:52
-
Trwają przygotowania do misji załogowej na Eve. Mając na uwadze że wykryto na tej planecie atmosferę, postanowiono że w dużej części przemieszczanie i eksploracja będzie odbywała się drogą powietrzną. Niestety brak tlenu w atmosferze wykluczał użycie silników odrzutowych, tak więc należało skonstruować samolot napędzany silnikami jonowymi. Konstrukcja drony X-50.DZ udowodniła że jest to możliwe. Potrzeby misji zakładały skonstruowanie samolotu transportowego, który mógłby przenosić personel, lekki ładunek oraz pojazdy. Konstruktorzy i inżynierowie po raz kolejny nie zawiedli, spory wkład w ten projekt miał również słynny Jebediah “Jeb” Kerman. I tak powstał pierwszy transportowo-załogowy samolot o napędzie jonowym X-125.SJ7
Na Kerbinie SJ7 sprawuje się wyśmienicie, wszystkie testy przebiegły pomyślne. Czas pokaże czy sprosta wyzwaniu jakim jest Eve.
(Pierwsza testowana wersja to model z podczepionym małym łazikiem )
----------
X-125.SJ7 - wersja z łazikiem
W stosunku do drony zwiadowczej, zmianie uległy przednie koła napędzające co umożliwiło lądowanie z większymi prędkościami.
Zamontowano też większą liczbę paneli słonecznych z myślą o misji na Laythe.
Możliwe też jest zamontowanie dodatkowego silnika.
Dane:
Waga - 3.33 KG (z dwoma kerbalami)
Ilość części - 278
----------
Start i pierwsze manewry X-125.SJ7.
(http://www.img.pl/hZzf.png)
(http://www.img.pl/fZzf.png)
(http://www.img.pl/dZzf.png)
(http://www.img.pl/cZzf.png)
(http://www.img.pl/bZzf.png)
(http://www.img.pl/ZYzf.png)
(http://www.img.pl/YYzf.png)
(http://www.img.pl/XYzf.png)
(http://www.img.pl/WYzf.png)
(http://www.img.pl/VYzf.png)
(http://www.img.pl/TYzf.png)
(http://www.img.pl/SYzf.png)
(http://www.img.pl/RYzf.png)
(http://www.img.pl/QYzf.png)
(http://www.img.pl/PYzf.png)
----------
Lądowanie.
(http://www.img.pl/BZzf.png)
(http://www.img.pl/xZzf.png)
(http://www.img.pl/wZzf.png)
(http://www.img.pl/vZzf.png)
(http://www.img.pl/tZzf.png)
----------
Testowanie mechanizmu transportowego oraz lekkiego łazika.
(http://www.img.pl/sZzf.png)
(http://www.img.pl/rZzf.png)
(http://www.img.pl/qZzf.png)
(http://www.img.pl/pZzf.png)
(http://www.img.pl/nZzf.png)
(http://www.img.pl/mZzf.png)
(http://www.img.pl/lZzf.png)
(http://www.img.pl/kZzf.png)
(http://www.img.pl/jZzf.png)
(http://www.img.pl/gZzf.png)
(http://www.img.pl/GZzf.png)
(http://www.img.pl/FZzf.png)
(http://www.img.pl/DZzf.png)
----------
Ponowny start.
(http://www.img.pl/CZzf.png)
(http://www.img.pl/zZzf.png)
(http://www.img.pl/yZzf.png)
Dokładniejszy opis niebawem :D ...
-
Niezwykle ciekawy projekt Kris. Czyżbyś planował start z Eve i wejście na orbitę? Będę śledził z uwagą.
-
Bardzo przypomina jednostkę z jakiegoś let's play'a polskiego twórcy. Transportowy? A co będzie transportował? Także ostrożnie na powierzchni Eve, bo gęsta atmosfera może utrudnić wzbicie się w powietrze.
-
Gęsta atmosfera będzie start ułatwiać właśnie. Raczej się obawiam co się będzie działo wyżej, ponieważ nie sądzę, by 1,5 kN było w stanie podnieść taką masę w górę tam, gdzie atmosfera już się kończy. Obawiam się, że będzie to wycieczka z biletem w jedną stronę, jakkolwiek niezwykle ciekaw jestem.
-
Wszystko się da... Jak wylecisz poza atmosferę to grawitacja będzie ciut niższa i zniknie opór powietrza.
Najgorzej będzie przy ustalaniu orbity, transferach orbitalnych, chwilach po ciemnej stronie planety.
Ale jak wszystko rozwiążesz to zrobisz SSTE?
(Single Stage To Eve) :D
-
Gęsta atmosfera + duża grawitacja Eve faktycznie może ci utrudnić start, ale po wzbiciu się w powietrze siła nośna powinna sprawić, że samolot będzie gładko leciał na małym ciągu. Nie wiem czy gra jeszcze poprawnie interpretuje opór atmosferyczny, ale dla pewności powinieneś dać z przodu na komputer nakładkę aerodynamiczną, żeby nie hamował on samolotu. Ale sam projekt świetny.
-
kamils, zauważ że maszynka Krisa ma koła napędzane elektrycznie, więc do 20 m/s, czyli 70 km/h się rozpędzi. Myślę, że to wystarczy. Nie wiem jak z ciągiem jonowych za to, czy pozwolą utrzymać prędkość powyżej przeciągnięcia.
Grzegorz, mylisz się całkowicie. Tak mała ilość silników jonowych nie pozwoli zwalczyć grawitacji Eve. Dokonałem prostego obliczenia - żeby maszynka Krisa spokojnie osiągnęła orbitę Eve, powinna ważyć OSIEM KILO
-
Z waszych komentarzy wywnioskowałem że samolot ma za zadanie wylot na orbitę. :) A to błędne założenie, samolot ma transportować personel, ładunki i małe pojazdy pomiędzy główną bazą a koloniami badawczymi. A to czy się uniesie się w przestworza Eve to inna kwestia. :D
-
Zauważyłem kółka, ale w powietrzu to one i tak nic nie pomogą.
-
@UP
Przecież każdy wie że porządny samolot startuje ocierając silnikiem o ziemię, a ląduje zrzucając pod siebie ciała nienarodzonych dzieci oddanych w ofierze Krakenowi.
Kamils, myślałeś kiedyś o tym żeby pomyśleć? Jeśli nie, to daj znać. Powiem ci jak wylogować się na stałe z forum.
-
Świetny samolot. Skrzydła w kształcie łuku prezentują się imponująco. Pytanie co do części. Ile SJ7 ich posiada? Jak płynność przy tylu panelach?
-
@DawsterTM: Obawiam się, że chyba się nie zrozumieliśmy. Ja na początku napisałem, że jeżeli gra interpretuje opór atmosferyczny w zależności od kształtu części(tego nie jestem pewny, bo nigdy nie robiłem takich pojazdów), to ten komputer z przodu będzie w powietrzu powodował hamowanie, bo nie ma opływowych kształtów i zasugerowałem założenie nakładki aerodynamicznej(tego czubka). Nie wiem skąd się wywiązała dyskusja o kołach i startowaniu(oraz lądowaniu), chyba, że to ja czegoś tu nie rozumiem. Jeżeli ja coś nakręciłem to pokaż mi mój błąd, jeżeli będzie słuszny to przeprosze i przyznam się do błędu.
-
Zauważyłem kółka, ale w powietrzu to one i tak nic nie pomogą.
Zauważyłem kółka, ale w powietrzu{...}
Zauważyłem kółka{...}
{..}kółka{...}
-
Schulze13 dodałem opis do pierwszego postu. A co do płynności, to przy starcie w KSC i dalszym locie waha się w przedziale od 30 do 35 FPS.
-
Wszystko już wyjaśnione na PW, faktycznie, narobiłem trochę zamieszania i niedokońca precyzyjnie się wyrażałem. Przepraszam za bałagan i nieporozumienie.
-
Kris, po co dawałeś tyle tych krótszych kratownic, skoro mogłeś użyć tych większych? Zmniejszysz ilość części i zwiększysz płynność (sam samolot to może ci nie ścinać, ale z pchaczem mogą pojawić się problemy).
Sory, teraz zauważyłem, że użyłeś kostek.
-
Ten samolot jest :) dość pomysłowy i ma bardzo dziwne skrzdła:-)
[Post scalony: Pon, 12 Maj 2014, 20:22:51]
Podoba mi się ten samolot.
Ma łazik dwu osobowy :) i dwa stateczniki :)