(http://imagizer.imageshack.us/a/img138/6133/htq.png)
Po dłuższej nieobecności na rynku, E4 pragnie zaprezentować najnowsze dzieło naszych inżynierów lotniczych. Myśliwiec przechwytujący FU-N L01.
(http://i.imgur.com/7BPr0R2.png)
W dalszej części przyjrzymy się możliwościom samolotu, lecz najpierw rzućmy okiem na kokpit oraz nowoczesne rozwiązania zastosowane w tej niesamowitej maszynie.
(http://i.imgur.com/pqO8HFZ.png)
Pilot tej maszyny, poza podstawowymi przyrządami ma do dyspozycji szereg innowacyjnych urządzeń. Termometr - dzięki szybkiemu spojrzeniu na prosty wykres, pilot nie musi już kontaktować się z centrum meteorologicznym, aby dowiedzieć się jaka jest pogoda. Wystarczy szybka obserwacja otoczenia i rzut oka na to wspaniałe urządzenie aby dowiedzieć się w jakich warunkach przyjdzie mu toczyć bój. Teraz pilot zawsze się dowie, czy akurat walczy w monsunowej ulewie, czy gdy z nieba pada grad albo śnieg! Wszystko dzięki temu niezwykłemu urządzeniu.
Wśród przyrządów znajdziemy również, bardzo zaawansowany technologicznie, binarny miernik grawitacji - aby pilot wiedział, czy aby nie wyleciał poza planetę w ferworze walki. Takie eskapady mogą się zakończyć katastrofą, albo co gorsze - zaginięciem pilota.
Następny przyrządem godnym podziwu jest niebieski drewniany kołek na sznurku. Głównym zadaniem tego urządzenia jest zadbać o komfort psychiczny pilota! Niebieski kolor kołka uspokaja i pomaga pilotowi skoncentrować się na aktualnym zadaniu. Gdy pilot chwyci kołek w dłoń, poczuje przyjemną w dotyku fakturę prawdziwego drewna. W chwilach stresu lub gdy pilot się zdenerwuje - może od razu odreagować szarpiąc przyczepiony sznurkiem kołek i zapewnić sobie masaż pleców, ponieważ sznurek jest połączony z systemem wałków do masażu wmontowanych w oparcie fotela!
Bezpośrednio przed pilotem znajduje się dotykowy panel pozwalający na zmianę różnych parametrów lotu i włączaniu różnych funkcji. Ponadto pokazuje informacje.
(http://i.imgur.com/M4m34D5.png)
Zwróćmy uwagę na nietypowy napęd. Wykorzystując zaawansowane materiały konstruktorom udało się obniżyć masę samolotu do niezbędnego minimum zachowując przy tym aerodynamiczny kształt. Nowatorski układ napędowy wykorzystuje znane i niezawodne paliwo, które do tej pory nie było w ten sposób używane.
Sprawdźmy jak to działa w praktyce. Za sterami usiądzie jeden z najbardziej doświadczonych pilotów - Edson Kerman.
(http://i.imgur.com/ezqCTvW.png) (http://i.imgur.com/Goq1c6O.png)
Niewielka odległość potrzebna do wzbicia się w przestworza jest niewątpliwym atutem tej niewielkiej maszyny. Pozwala jej operować praktycznie z każdego miejsca na Kerbinie, zakładając, że znajdziemy kawałek płakiego terenu.
(http://i.imgur.com/Vk9Nezm.png)
Krótki lot załogowy dobiega końca. Teraz przetestujemy możliwości w trybie zdalnego sterowania oraz tryb "dron", który podąża predefiniowaną trasą.
(http://i.imgur.com/zFCfbc1.png) (http://i.imgur.com/K7DZerN.png)
W trybie zdalnego sterowania nie musimy się martwić o przeciążenia - maszyna potrafi znieść wiele więcej niż pilot.
(http://i.imgur.com/s1C8Cps.png) (http://i.imgur.com/RxYNVWH.png)
W ofercie dostępne są również wersje o przedłużonym zasięgu oraz modele treningowe.