Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Poproś o pomoc / Odp: Problem z Duną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kadaf dnia Dzisiaj o 02:29:56 »
Wcale nie uważam, żeby to było jakieś uiłatwienie, Pijany jestem konkretnie i szczerze mówiąc kalkulator olega dużo bardziej do mnie przemawia. A głupi w sumie nie jestem, tylko wiesz, czy warto używać stroboskopowegwo elekektronicznego półamutomatu ze sprżęzeniem zwrotnym, żeby drzwi lodówki otworzyć? Wystarczy, kurfa, mieć kciuk.

[Post scalony: Dzisiaj o 02:35:52]
Złośliwie napiszę Grabek, że być może Twoje osiągnięcia są tak marne, bo zapomniałeś czym jest KSP instalując dziesiątki debilnych programów, które na rzecz oszczędzenia jednej kilowatogodziny odebrały ci kwinstesencje kerbali, czyli latania na pałę bez potrzenia na więcej wskaźników, niż jest to absolutnie niezbędne, poniekąd współczuję. Bo teraz przyjrzałem się temu powyżej i wolałnbym dostać płynny ołów w płuca, niż się z tym zaznajamiać. Bo to nie jest mistrzostwo Maciusia, tylko jakie popierdoleństwo. Taaak, walcie hejty, mam to w nosie...
2
Poproś o pomoc / Odp: Problem z Duną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez grabek77 dnia Dzisiaj o 01:10:43 »
Za pomoca CKANa zainstaluj sobie Transfer Window Planner, znacznie ulatwia loty na inne planety.

Ustawiasz


i TWP ladnie Ci pokazuje gdzie, kiedy i w jakim kierunku poleciec z dokladnymi wartosciami Δv, co w polaczeniu z modem Precise Maneuver daje duza efektywnosc jesli chodzi o wykorzystanie paliwa.

3
Poproś o pomoc / Odp: Problem z Duną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kerbalik dnia Sob, 19 Sie 2017, 17:20:29 »
Zrobiłem to trochę łopatologiczne , otóż udało mi się wrócić na orbitę Kerbinu ale żeby już wylądować to niekoniecznie, zbudowałem drugi statek i poleciałem zabrać kerbale , ale trochę nauki z samych eksperymentów jest
Na przyszłość będę używał tego kalkulatora dzięki!  :D
4
Poproś o pomoc / Odp: Problem z Duną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kadaf dnia Sob, 19 Sie 2017, 13:01:09 »
Skoro nie wystarcza ci paliwa na powrót, to znaczy, że za mało go zabrałeś. A lata się nie z okołosłonecznej, tylko z orbity planety. Zgodnie z wytycznymi tego oto kalkulatora:

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
5
Poproś o pomoc / Odp: Problem z Duną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mithrill dnia Sob, 19 Sie 2017, 12:23:22 »
Jeśli latasz metodą: orbita Kerbinu ---> orbita słoneczna ---> orbita celu, to marnujesz paliwo. Lot bezpośredni jest znacznie oszczędniejszy i nie jest bardzo wymagający technicznie. Jedyne co potrzebujesz to wiedzieć, kiedy planety są w odpowiedniej pozycji względem siebie. Gdzieś na forum jest obrazek to pokazujący, ale nie pamiętam gdzie.
Jeszcze tutaj masz pewien stary poradnik: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ Możesz coś z niego wyciągnąć, żeby zaoszczędzić paliwo w pierwszej fazie lotu.
Mógłbyś też pokazać statek, może da się go jakoś ulepszyć.
6
Poproś o pomoc / Problem z Duną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kerbalik dnia Sob, 19 Sie 2017, 10:07:50 »
Witam mam problem z Duną , zbudowałem już chyba z pięć rakiet i każdej udaje się osiągnąć Dunę ale z powrotem jest już inaczej , paliwa nie wystarcza na powrót na Kerbin. Zauważyłem też , że żeby osiągnąć Dunę ( już z orbity słonecznej) muszę zużyć aż 2700 m/s i wydaje mi się , że robię coś źle
7
KerbCon / KerbCon 2017 - edycja letnia - panel 3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mithrill dnia Sob, 19 Sie 2017, 08:10:56 »


KerbCon 2017

19 sierpnia 2017r.

I znowu witam wszys... Ech, czy kogoś jeszcze obchodzi to moje witanie? Pewnie mało kogo, ale już trudno. Cokolwiek by nie było, doprowadzę to do końca.

Dziś zaczynamy prezentacje łazików i innych jeżdżących maszyn.
Jak zawsze, zapraszam do udzielania się.
8
KerbCon / Odp: KerbCon 2017 - edycja letnia - Panel 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mithrill dnia Pią, 18 Sie 2017, 20:51:32 »
O, w samą porę. Dobra, są zawodnicy, niech będzie więc głosowanie. Czas od teraz do 22:50. START!

[Post scalony: Sob, 19 Sie 2017, 06:13:38]
Yhm, no tak... Przepraszam za nietrzymanie się czasu, ale cóż, przysnęło mi się. Na ten moment Sobol zwycięża 1 do 0. Gratulacje i do zobaczenia na następnym panelu.
9
KerbCon / Odp: KerbCon 2017 - edycja letnia - Panel 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dzikfal dnia Pią, 18 Sie 2017, 20:44:37 »
NR-10
Rakieta z trybem "tam i z powrotem" (poza boosterami). Wynosi ładunek 10 ton na 200 km orbitę Kerbinu.
Stateczniki z proceduralnych.
Miała być fotka z lądowania, ale kerbalskie spadochrony lubią czasem znikać. Ale jak nie znikną to prędkość spada do 7,5 m/s.
10
KerbCon / Odp: KerbCon 2017 - edycja letnia - Panel 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mithrill dnia Pią, 18 Sie 2017, 20:04:25 »
Nocóż, no cóż, no cóż... niby jest już ten moment, ale nie wystartuję głosowania, skoro jest jeden uczestnik. Daję dodatkowy czas do 21, potem Sobol wygrywa walkowerem.
A zanim ktoś powie: ,,Przecież sam mógłbyś coś wrzucić!!!", śpieszę z informacją, że niestety Kerbale odmówiły dziś współpracy i nie jestem w stanie wejść do VAB ani do żadnego innego budynku. Też nad tym boleję, ale nic nie będzie.
Strony: [1] 2 3 ... 10