Autor Wątek: Saturnem C-8 na Księżyc  (Przeczytany 5719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wto, 03 Lut 2015, 00:54:54

Offline Maciuś

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Witam po nieco dłuższej przerwie. W mojej okolicy szaleje zima i sesja egzaminacyjna, ale na rundkę Kerbali zawsze czas się znajdzie. Zwłaszcza, że loty na Księżyc to ja już teraz robię przed śniadaniem czekając aż mi masło rozmarznie :P


Tytułowy Saturn C-8 - 8000 ton złomu. Właściwie jest trochę za duży jak na ten konkretny ładunek, ale cóż.

Nie mam za bardzo co się rozpisywać o misji bo nie ma tu żadnych przełomowych osiągnięć. Przesiadłem się na 0.25, wgrałem chmurki, wywaliłem co się da, żeby móc odpalić Ziemię i Księżyc w 8K. No i podziwiałem chmurki :D




Z tego co się zorientowałem na mapach, to wylądowałem gdzieś w Apeninach (tych Księżycowych oczywiście). Ogromny krater który widać pod koniec startu to w takim razie Eratostenes.

Wto, 03 Lut 2015, 07:25:19
Odpowiedź #1

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Oj nie dałeś im wieżyczki startowej, nieładnie ;) Poza tym plus za cinematic i ścieżkę dźwiękową z Apollo 13. Myślałeś może kiedyś o odtworzeniu Cassini-Huygens ze wszystkimi asystami grawitacyjnymi?
« Ostatnia zmiana: Wto, 03 Lut 2015, 07:27:34 wysłana przez winged »

Reklama

Odp: Saturnem C-8 na Księżyc
« Odpowiedź #1 dnia: Wto, 03 Lut 2015, 07:25:19 »

Wto, 03 Lut 2015, 08:03:08
Odpowiedź #2

Offline MSSC

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
  • MSSC Incorporated
    • Zobacz profil
Cytuj
Przesiadłem się na 0.25, wgrałem chmurki, wywaliłem co się da, żeby móc odpalić Ziemię i Księżyc w 8K. No i podziwiałem chmurki :D

Wut,wut? co oznacza "w 8K"? xD
"Spieszmy się kochać adminów, tak szybko odchodzą."

Wto, 03 Lut 2015, 08:45:47
Odpowiedź #3

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Jakość tekstur planet.

Reklama

Odp: Saturnem C-8 na Księżyc
« Odpowiedź #3 dnia: Wto, 03 Lut 2015, 08:45:47 »

Wto, 03 Lut 2015, 20:01:28
Odpowiedź #4

Offline Maciuś

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Tak btw. to przeanalizowałem mapy dokładniej i wygląda na to, że wylądowałem nieco na północ od krateru Marco Polo B.

@winged
Nie będę robił rekonstrukcji rzeczywistych misji. Mam za to w planie zrealizować kilka z tych, które nigdy nie poleciały (lub nie polecą). Jedna będzie w okolicach Saturna ;)

Wto, 03 Lut 2015, 20:23:46
Odpowiedź #5

Offline Diakon

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
Wiesz co, dziś youtube nie może wyświetlić mi żadnego filmu. Bardzo się ucieszyłem, kiedy mogłem oglądać ciebie :)
Ja osobiście nie przejmuję się grafiką jakoś przesadnie, nie wiedziałem różnicy między innymi twoimi filmami.


Pomogłem? Kliknij "Pomógł". Taka mała rzecz, a cieszy.

Reklama

Odp: Saturnem C-8 na Księżyc
« Odpowiedź #5 dnia: Wto, 03 Lut 2015, 20:23:46 »

Śro, 04 Lut 2015, 16:54:11
Odpowiedź #6

Offline DragonsNightmare

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 505
  • Reputacja: 8
    • Zobacz profil
Masz zamiar odtwarzać niewykonane misje, tak? Możemy się spodziewać Fobos-Grunt?  ;)

Śro, 04 Lut 2015, 17:35:44
Odpowiedź #7

Offline Maciuś

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Hahaha, nie w tym sensie niewykonane :P Liczę, że Robson kiedyś w końcu to zrobi. Ale nie chcę spojlerować o jakie misje chodzi. Pierwszą mam nadzieję zrobić pod koniec przyszłego tygodnia.

Reklama

Odp: Saturnem C-8 na Księżyc
« Odpowiedź #7 dnia: Śro, 04 Lut 2015, 17:35:44 »

Śro, 04 Lut 2015, 18:27:55
Odpowiedź #8

Offline Robson

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 22
    • Zobacz profil
    • Opowieści Kerbali
Mogę zrobić Fobos-Grunt, ale pod pewnym dziwnym warunkiem. Chciałem żeby misja była odwzorowana bardzo dokładnie. Napotkałem jednak pewien problem nie do przeskoczenia.
Otóż silnik S5.92 nie jest w stanie osiągnąć orbity transferowej z powodu niezbyt ładnego kodu opisującego prawa dynamiki Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ , co dla mnie dyskwalifikuje całą misję.
Warunkiem w tym przypadku było by zmodyfikowanie parametrów owego silnika, lub właściwości paliwa, co niestety negatywnie wpłynie na całą charakterystykę rakiety nośnej ponieważ wszystkie stopnie napędzane są UDMH.
No i boję się tych noobskich komentarzy w stylu: "Zrobił sobie silnik OP i udaje cwaniaka"
Robson Kerman - Profesor Orbitologii Teoretycznej. Zabójca Piwo Grillsa Kermana zwanego Niedźwiedziem z Eve.
Jego oficjalnym guru jest Sobol - budowniczy wspaniałych części rakiet.

Śro, 04 Lut 2015, 18:35:13
Odpowiedź #9

Offline DragonsNightmare

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 505
  • Reputacja: 8
    • Zobacz profil
Cóż, RSS+RO może przynieść dużo realizmu, lecz nikt nigdy nie powiedział, że będzie w 100% tak samo jak w realu. Fizyka kerbali jest dość uproszczona i mimo, że RO sporo ją urealnia, to i tak niestety do realnego poziomu brakuje i tego się nie zmieni. Zawsze to powtarzałem: "Jak ktoś chce mieć maksymalny realizm, to powinien odstawić KSP i pograć w Orbitera". Nie znam lepszego darmowego symulatora kosmosu niż Orbiter. To pewnie jest powodem twoich problemów, zbytnio uproszczona fizyka KSP, lub nawet zbytnio nierealna fizyka KSP.

Reklama

Odp: Saturnem C-8 na Księżyc
« Odpowiedź #9 dnia: Śro, 04 Lut 2015, 18:35:13 »

Śro, 04 Lut 2015, 22:28:59
Odpowiedź #10

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Jedna będzie w okolicach Saturna ;)

Btw przypomniała mi się książka Titan Stevena Baxtera. Opowiada ona o locie na Tytana w jedną stronę przy użyciu wahadłowca i asysty grawitacyjnej Wenus. Trzeba mieć naprawdę sporo wyobraźni aby na coś takiego wpaść. A jednak, nie znam z szczegółów bo nie czytałem ale znając Baxtera (absolwenta matematyki bądź co bądź) wszystko tam jest poprawne z technicznego punktu widzenia.

 

Rakieta BCRNv2XL i lot na księżyc Duny

Zaczęty przez PoznanskaPyra

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3375
Ostatnia wiadomość Pią, 18 Lip 2014, 03:35:02
wysłana przez winged