Jest to mój pierwszy post na forum więc, witam wszystkich miłośników kosmicznych przygód. :) Z "Kerbalami" miałem styczność już wcześniej, niestety była spora przerwa i od niedawna wznowiłem badanie kosmosu. W wersji 0.18 zaszło wiele zmian od mojej ostatniej przygody z KSP ale mając dobre podstawy szybko nadrobiłem. 8)
Misja "Orion" - zakłada zbadanie (sondy) i zasiedlenie (bazy) całego układu, oraz stworzenie kilku stacji kosmicznych plus tajne projekty oraz eksperymenty. :D (finansowana z prywatnych funduszy) :)
Oto pierwsze testy.
Rakieta R-1 (sprawdzenie technologii spadochronów)
Są to testy i loty które zakończyły się sukcesem. Ku zadowoleniu zarządu, naukowców i inżynierów, kolejne projekty ruszyły pełną parą. Trwają intensywne prace nad stworzeniem stacji kosmicznej "Orion Prime" która to zapoczątkuje eksplorację oraz badania na niespotykaną dotąd skale.
Pierwsze zadanie to zbudowanie rakiety nośnej która byłaby w stanie unieść ciężkie komponenty stacji. Po wielu...wielu...wielu modyfikacjach powstała rakieta "Tytan"
Inżynierom udało się wreszcie skonstruować niezawodny system przepompowywania paliwa by można było korzystać ze spalania asynchronicznego. Wynikiem tego była modyfikacja rakiety Tytan.
Prototyp rakiety do wynoszenie ciężkich konstrukcji ( powyżej 200 t ) o roboczej nazwie (SpaceWeb 5). Pierwsze testy zadziwiły samych konstruktorów, na stabilną orbitę wyniesiono ładunek o wadze 244.75 t
No wreszcie pojawił się jakiś konkurent w ciężkich rakietach nośnych! 244 tony, brawo! Już myślałem, że poza mną nikt nie umie sklecać rakiet które uciągną powyżej dwustu ton na orbitę:)
Widzę przed tobą i twoim programem świetlaną przyszłość, bo mocna nośna to klucz do dalekich lotów! Do mojego rekordu tonażu brakuje ci co prawda jeszcze 58 ton, ale nie wykluczone, że mnie pobijesz:)
GRATULACJE! Post scalony: Wto, 25 Cze 2013, 09:13:40Możesz zdradzić ile ta nośna ma części?
Nie podpatruje, ot ciekawość, moja nośna póki co jest mocniejsza więc co tu podpatrywać :) Poza tym właśnie wzmocniłem moją najnowszą rakietkę, niesie conajmniej 310 ton. Wyniosła przed chwilą 307, ale jeszcze zostało w niej paliwo, więc pewnikiem uciągnie więcej. Post scalony: Wto, 25 Cze 2013, 12:18:37I to co jest w niej ciekawe, to to, że w ogóle nie wykorzystuje asparagusa...
Pierwsze rakiety świetne, ale jak zobaczyłem SpaceWeb 5, to zbierałem żuchwę z podłogi :D nie wyobrażam sobie, jakim sposobem takie monstrum nie wywoła piekła na Kerbinie... 10/10 :D
Ja wysłałem 362 tony (tyle waży ODZ Infinity), chyba Cię pobiłem Kadafie drogi ;) Generalnie to nie jest problem wysłać tyle złomu na orbitę, jeno sprzęt często nie domaga z takimi konstrukcjami ;) A co do powyższej konstrukcji - srogo to wygląda, podoba mnie się :D
OOOO Wawrzyn!!! Serio 362 tony? No kurde, gratki! :) Mój Triton dziś wyniósł 342 tony, więc 20 mi brakuje :) Mówisz, że to nie problem? Większość ludzi nie radzi sobie z ładunkami powyżej stu ton, więc możesz się zasłużenie poklepać po plecach :D
Ja ostatnio bawię się w robienie rakiet składających się głównie z dopalaczy i stocznię na orbicie, trochę znudziło mnie to, że większość konstrukcji uparcie dążyła, żeby wyglądać tak samo tudzież podobnie, a lubię jak kolejne człony się ładnie oddzielają po kolei. A co do budowy takiej rakiety-symetria, ważna rzecz. Dużo taśmy, coby to wszystko się nie gibało. No i mainsaile, mainsaile, mainsaile. Przy czym moja zasuwała z asparagusem zrzucając z siebie puste zbiorniki. Udało Ci się wysłać taki ładunek OSTO?
OSTO? Nie rozumiem o co chodzi. W Tritonie zrezygnowałem z asparagusa. Moja największa nośna z asparagusem, Ragus III niesie do 300 ton, ale ma chyba 16 faz i od groma części. Za to Triton ma fazy 4 i części połowę mniej, a niesie więcej. Dlatego asparagusowi podziękowałem:)
Dziękuję wam za słowa uznania :) Kadaf fakt taka rakieta daje sporo możliwości w dużych misjach, niestety na razie nie mam pomysłu na żadną. Do tego brak koncepcji na projekty pojazdów, baz czy stacji. Na razie pochłonęło mnie dalsze rozwijanie mega rakiety nośnej. :D Prototyp rakiety "SpaceWeb 5" składa się z 682 części.
Szparag się sprawdza świetnie, tylko trzeba by mieć chyba kompa od NASA żeby se spokojnie na szparagach wysyłać ładunki rzędu 400 - 500 ton. Moja 300 tonówka szparagowa z ładunkiem to 1900 części. I dwie klatki na sekundę. A co do nośnych bez szparaga to hm, wydaje mi się, że wszystko jest kwestią bardzo prostą. Rakieta musi zapieerrdzielać zgodnie z tabelą prędkości ekonomicznych. Szparag daje pewną stabilność przez częste odrzuty zbiorników. Bez szparaga wydajność będzie mniejsza, ale można ją zniwelować rozsądnie mocując inne silniki i zbiorniki z nimi w celu uniknięcia sytuacji utraty przyspieszenia. Rakieta powinna przyspieszać równo.
Po ostatnim sukcesie prototypowej rakiety SpaceWeb 5, w czasie opijania sukcesu grupa inżynierów i projektantów (już lekko wstawiona :) ) zakomunikowała że do końca tygodnia podwoi masę ładunku który znajdzie się na orbicie. "Żę co ponad 490t na ORBICIE !!! Pogięło was !!!" takie o to zdanie wypluł z siebie szef całego projektu "Orion". A na to grupka zapaleńców "No co szefuncio my nie damy rady 8)". I tak oto powstała prototypowa rakieta do wynoszenia mega ciężkich ładunków "SpaceWeb 7" ---------- Dane Rakiety "SpaceWeb 7" - masa całkowita z ładunkiem (3433.07 t) - moc silników przy starcie (52620 KN) - ilość części rakieta + ładunek (1162) - ilość części sama rakieta (943) - waga ładunku wyniesiona na orbitę 505.39 T ----------
Rakieta, rakietą... A gdzie ładunek? :) Samym paliwem i silnikami to można i do 1000t dobić. Ale wynieść martwy ładunek... Już nie tak łatwo.
Ostatnio robiłem testy grupy silnikowej 4xFL-T45. Bez ładunku - ponad milion wysokości z pojedynczym zbiornikiem. Z ładunkiem dwóch kontenerów ledwo dobiło do 200 000. Na orbitę już wejść nie chciało. Za mało mocy by jednocześnie iść w górę i nabierać prędkości.
Tak więc - rakieta imponująca. Ale czy wyniesie ładunek o masie 10%, czyli 50t? Czy wejdzie z ładunkiem na orbitę? Czy wyjdzie ze strefy grawitacji Kerbinu? I tu jest wyzwanie.
Ładunkiem były pomarańczowe zbiorniki z paliwem. Zresztą widać na screenach. Podejrzewam, że jeśli zamiast tych zbiorników sklecić jakiś wahadłowiec ważący owe 500 ton, to już nie poszłoby tak łatwo z wynoszeniem, ale i tak gratsy się należą dla konstruktora i dla sprzętu, że podołał ;D
ech... ja prubuje zrobić coś małego ( dobra dużego ale nie jak to!!! ) i rakieta się krzaczy... a jak utrzymujesz to coś w kawałku żeby nie zaczęło wirować w powietrzu przy SAS'sie
Masz rację Wawrzyn 500 tonowy skomplikowany ładunek byłby sporym problemem, ale zmodyfikowana wersja bez dopalaczy spokojnie 400 ton wyniesie. Na bazie tej prototypowej konstrukcji powstaną mniejsze do 300 i 200 ton.
oli00PL tylko mam rcs,y i lotki no i nie należy zapomnieć o taśmie :D by była rakieta sztywna. Bo im mniej sztywna to bardziej nią rzuca. ;)
Po małej modyfikacji "SpaceWeb 7" 580,08 Ton na orbicie. ;D
---------- Asysta przy wykonywaniu misji - MechJeb. ----------
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: CupOfMayo w Pon, 05 Sie 2013, 18:36:38
Chciałem napisać komentarz... ale kurde nie umiem tego ubrać w słowa! XD Z pewnością zbudowałeś najcięższą rakietę na tym forum, czapka z głowy za konstrukcję. Tak teraz tylko myślę, skoro do tego doszło... Czy jest wgl możliwe zbudowanie czegoś jeszcze potężniejszego?
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Diakon w Wto, 06 Sie 2013, 08:35:16
do tych zbiorników użyłeś skipperów czy mainsali?
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Kris w Wto, 06 Sie 2013, 16:03:19
CupOfMayo oczywiście że jest możliwość zbudowania rakiety która wyniesie jeszcze większy ładunek, barierą jest sama gra oraz posiadany procesor :).
diakon Mainsail,e zostały użyte, w tego typu rakietach potrzebna jest moc, dużo mocy. :D
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Diakon w Wto, 06 Sie 2013, 16:52:46
mainsale się szybko przegrzewają z pomarańczowymi silnikami
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Wto, 06 Sie 2013, 17:08:48
Dlatego mają białe, małe zbiorniki przed silnikiem :)
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Kris w Pon, 12 Sie 2013, 20:49:41
Przed inżynierami i konstruktorami powstało kolejne wyzwanie. Do szefa projektu doszły informacje że konkurencja wysłała na orbitę ponad 700 ton (dane - serwis YouTube), sponsorzy oraz reklamodawcy naciskali by jak najszybciej uzyskać przewagę i wysłać na orbitę ponad 800 ton. Ekipa zajmująca się projektem SpaceWeb stwierdziła że bez problemu ten cel zostanie osiągnięty, wystarczy przeprojektować rakietę oraz system odczepiania ładunku ponieważ poprzedni nie wytrzymał by takiego ciężaru. Zamiast jednego ładunku podzielono go na sekcje z różnymi zbiornikami. I powstała kolejna wersja rakiety SpaceWeb
---------- Specyfikacja rakiety SpaceWeb 10
- masa całkowita z ładunkiem (6075.21 t) - moc silników przy starcie (80260 KN) - ilość części sama rakieta (1675) - waga ładunku wyniesiona na orbitę 801 Ton (Rockomax Jumbo-64 Fuel Tank - 16) (Rockomax X200-32 Fuel Tank - 8) (Rockomax X200-16 Fuel Tank - 8) (FL-T200 Fuel Tank - 8) ---------- Dobra wiadomość jest taka że w jednym zbiorniku w rakiecie nośnej pozostało jeszcze sporo paliwa, więc ładunek można wynieść na wyższą orbitę. ---------- (http://www.img.pl/tQJc.png)
(http://www.img.pl/yPJc.png)
(http://www.img.pl/xPJc.png)
(http://www.img.pl/wPJc.png)
(http://www.img.pl/vPJc.png)
(http://www.img.pl/tPJc.png)
(http://www.img.pl/sPJc.png)
(http://www.img.pl/rPJc.png)
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Shinzo w Wto, 13 Sie 2013, 12:13:45
Coś pięknego! Moja technologia SSTO już raczej tego nie pobije. Myślałem o wyniesieniu 600t, to by było do zrobieia chyba, ale ponad 800t... watpię :/
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Wawrzyn w Wto, 13 Sie 2013, 12:23:36
Gratuluję cierpliwości przy wynoszeniu tego ;) Teraz wystarczy dodać kilka doków do tego kolosa i mamy fantastyczną stację paliwową, zdolną zatankować wszystko, co tylko do niej zadokuje.
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Fifi w Śro, 14 Sie 2013, 16:59:39
Chylę czoła. To zapewne rekord świata. :O
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Diakon w Śro, 14 Sie 2013, 17:36:36
serio sam ładunek ważył 800 ton? Jeżeli tak to wyniesiesz moją rakietę którą lecę na księżyc w całości
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Kris w Śro, 14 Sie 2013, 17:55:59
Tak diakon, waga zbiorników paliwa które posłużyły jako ładunek wynosi 801 Ton. :)
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: DawsterTM w Śro, 14 Sie 2013, 17:58:50
Które posłużyły za ładunek. Pytaniem jaka była masa ładunku PO wyniesieniu. Czy z przenoszonych baków paliwa wyciekł choć jeden malutki kerbalitr czegokolwiek?
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: Kris w Śro, 14 Sie 2013, 18:02:13
DawsterTM nic nie wyciekło ;D, nawet został prawie cały zbiornik paliwa w środkowej sekcji rakiety nośnej. W zakładce o zasobach masz ilość paliwa jaka została, przelicz sobie na tony uwzględniając wagę pustych zbiorników. :)
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: DawsterTM w Śro, 14 Sie 2013, 18:17:08
W takim wypadku Kris.... (http://i.imgur.com/ACuoyt3.gif) U AR OSOM Aż specjalnie odpaliłem gimpa i zrobiłem tego gifa tylko żeby ci go wysłać.
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: skiper w Pon, 12 Maj 2014, 12:47:36
Ta rakiata bardzo mi się podoba:-)
Tytuł: Odp: Kosmos. Ostateczna granica. Misja "Orion"
Wiadomość wysłana przez: PanKurczak w Pon, 12 Maj 2014, 16:58:36
Gratulacje!!! wygrałeś złotą łopatę za odkopanie tego wątku (http://i.imgur.com/wTIlvaF.jpg)
Wiem, że odkopuję, ale czy tylko ja widzę zamiast zdjęć logo zrzut.pl?
A tak na serio, przekroczyłeś 100m. w mojej skali wg. opadu szczęki samymi danymi. 800t na orbitę to nie w kij dmuchał. Powiedz jeszcze, na jakiej wersji to robiłeś.