Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - MATI212

Strony: [1] 2
1
Samoloty / Sęp III - 17
« dnia: Pon, 28 Sie 2017, 20:53:37 »

Dział lotniczy firmy Matt's Company, ma przyjemność zaprezentować swoje najnowsze dzieło - bombowiec Sęp III - 17.Zbudowany dla kerbalskiej armii, może przenieść ok. 20 ton bomb na odległość kilku tysięcy kilometrów. Dodatkowo, dzięki potężnym silnikom, może osiągnąć olbrzymie, jak na maszynę tej wielkości. prędkości. Nasi szaleni zacni piloci bardzo chwalą latanie ta maszyną - pomimo swojej masy, jest niezwykle zwrotna, dzięki statecznikom, zamontowanym na przodzie maszyny.

Pierwszy lot przebiegł bez żadnych zakłóceń. Wszystkie bomby zostały zrzucone blisko celu, dzięki wspaniałemu systemowi szkolenia pilotów, które również oferuję nasza firma

A oto słowa Jebediaha "Jeba" Kermana, pierwszego pilota, który zasiadł za sterami tej wspaniałej maszyny:
Cytuj
Zazwyczaj gdy oblatujemy bombowce przez cały lot towarzyszy nam ogromna nuda. Przecież w tym nawet nie da się zrobić beczki! A tutaj - zaskoczenie. Musiałem się trochę zabawić, ale to nie moja wina, że nawigator zemdlał. Wszystko miałem pod kontrolą: wiedziałem, że uda mi się wznieść 3 metry przed uderzeniem w ziemię. Udało się - podwozie jest ledwo porysowane. No, trochę wygięły się koła, ale... Eee... to może ja już pójdę. Spokojnie Wiil, odłóż ten klucz francuski, nie zrób czegoś, czego potem będziesz żałował.... Aua, ja nie chciałem!

Zapewnij sobie bezpieczeństwo, za jedynie 250 000 000 kerbodolarów! Nie inwestuj w tańsze bombowce - to nasz jest najlepszy. Nie czekaj, dzwoń pod: 000 565 000 789.
Oferta dotyczy podmiotów państwowych, takich jak; Armia, policja, straż graniczna, fiskus. Nie przyjmujemy prywatnych zleceń

2
Od kilku dni, zespól w składzie: Mati212 i Robson, pracował nad nowa stroną, gdzie mamy zamiar zebrać wszystkie napisane dotąd polskie opowiadania, poświęcone KSP. Aktualnie jest ich piętnaście, ale mamy nadzieję, że ta liczba będzie  sukcesywnie rosnąć.

Jeśli chcielibyście opublikować opowiadanie, lub znaleźliście jakieś warte polecenia skontaktujcie się nami na priv.

Link: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

3
KIedyś, przeglądając forum, natknąłem się na ciekwy komentarz. Nie pamiętam kto, ani kiedy go napisał, jednak pamiętam o czym opowiadał:O zebraniu wszystkich opowiadań z forum, aby stworzyć z nich książkę. Nie wiem, na ile był na serio, a na ile nie, jednka ponawiam to pytanie: Co gdyby wszystkie opowiadania zebrać na jednej stronie internetowej?

Proszę was o wypowiedzenie się w tej kwestii. Sama strona wyglądała by, jakoś tak:
4
Niedawno zainstalowałem nowe KSP, czego gorzko pożałowałem. Gra wyłącza się, przy połowie paska ładowania. Dodam, iż poprzednio działała bez zarzutu.   

Czym może to być spowodowane? Większymi wymaganiami sprzętowymi, tym że gram na linuxie....?

5
Dyskusje na dowolne tematy / Dyskusja nad blogiem O gwiezdnych wojnach
« dnia: Nie, 26 Mar 2017, 17:46:28 »
Pokrótce, zapraszam do dyskusji na temat, wyglądu i zawartości Bloga SW, dostępnego pod tym adresem.
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

6
Inne gry / Moje gry stworzone w programie Game Maker
« dnia: Nie, 12 Mar 2017, 11:45:07 »
Dzień dobry, chciałbym prosić o ocenę moich gier, dostepnych na stronie Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ..
Miłego grania.

7
Inne / Zdjęcia z kadłubów rakiet
« dnia: Sob, 25 Lut 2017, 19:27:26 »
Cześć! Zawsze lubiłem zdjęcia z kadłubów rakiet. Przedstawiały one starty(i nie tylko) z zupełnie innej, nieznanej perspektywy.
A więc utworzyłem ten wątek, aby każdy mógł się podzielić swoimi zdjęciami.
Zasady:
-Zdjecia muszą byc robione za pomocą kamer pokładowych dostępnych w róznych modach(np. Hullcam)
-Zdjęcia nie mogą byc poddawane, żadnej dodatkowej obróbce (Gimp, Photoshop, Paint)

Przykład:
Oto moje zdjęcia zrobione podczas pierwszego startu rakiety, w trybie "Science"

Zdjęcie zrobione w średnich warstwach atmosfery


Lądujemy, niemal w miejscu startuNie mam pojęcia czy ten wątek wypali. Piszcie co o nim sądzicie.

8
Statki kosmiczne / Misja Ariadna-Badamy Ike-a!
« dnia: Sob, 18 Lut 2017, 21:00:03 »
Witajcie. Zauważyłem że w swoich badaniach układy Kerbolskiego, kmpletnie ignorowałem, księżyce innych planet. Czas to zmienić!
Na pierwszy ogień poszedł księzyc Duny, Ike. Jest jedynym naturalnym satelitą, tej czerwonej planety. Nic więc dziwnego że od wielu lat rozpalał wyobraźnie Kerbińskich naukowców. Czy może istnieć tam życie? A może znajdują się tam jakieś cenne zasoby naturalne?

Naturalnym więc było, że naukowcy i inżynierowie zaczeli przekonywac kongres, aby sfinansował misję na to ciało niebieskie. Udało się.
Na orbicie ma zostać umieszczona niewielka sonda badawcza "Ariadna" (nie mam pojęcia jak uzasadnic tą nazwę. Jakieś pomysły?  ;)). Do jej wyniesienia zostanie użyta, znana wam już (mam nadzieję) rakieta "STAL 10", ze zmodyfikowanymi dopalaczammi.

Start odbył się 18 lutego 2017 r., o godzinie 17:00. Rakieta bezproblemowa osiągneła orbitę, a w zbiornikach pozostało dużo paliwa.


Zdjęcie zrobione czarno-biała kamerą sondy. W dole widoczne KSC

Po udanym transferze, sonda został zahibernowana.


Ostatnie zdjęcie, wysłane przed opuszczeniem Kerbinu.

Po strasznym manewrze poprawkowym (Męczyłem się z nim przez godzinę), w końcu sonda dociera, cała i zdrowa w pobliże Duny.


"Ariadna" mija planetę w odległości ok.1500km. To nie ona jest naszym celem.

W końcu docieramy, w strefę wpływu grawitacyjnego Księżyca.

Do zgubienia, było jakieś 1300m/s, ale udało się.

Sonda natychmiast zabiera się do pracy i przesyła pierwsze zdjęcia.
MIsje uważam za udaną. "Ariadna" dotarła do celu.

9
Własna twórczość / [Opowiadanie ]Przygody Billa Kermana
« dnia: Nie, 05 Lut 2017, 16:26:07 »
Przygody Billa Kermana

Poniżej przedstawiam wam, moje perwsze opowiadanie które wstawiam na forum. Piszcie co o nim sądzicie

Część pierwsza


Bill spał. I zapewnie pozostałby w tym wspaniałym stanie, gdyby telefon nie zadzwonił.
Zirytowany Kerbal otworzył jedno oko. Potem drugie. Następnie usiadł, przetarł oczy i z irytacją powiedział sam do siebie:
-Chyba nawet wiem kto dzwoni...
Zwlókł się z łóżka(pamietając aby wstać prawą nogą) i poszedł do salonu. Szybkim ruchem zgarnął telefon ze stołu, i odebrał połączenie:
-Słucham Gene, jaka to ważna sprawa sprawiła, że obudziłeś mnie w środku nocy?
Ze słuchawki dobiegł zdziwiony głos:
-Skąd wiesz, że to ja?
-Po primo:tylko ty budzisz Kerbala o drugiej w nocy, po secundo:Wyświetlił mi się twój numer. A więc mów szybko, czego chcesz, bo chciałbym powrócić do tej zacnej czynności, jaką jest sen.
Gene zdziwił się. Zupełnie nie rozumiał, dlaczego Bill jest wkurzony. W administracji wszyscy pracowali już od kilku godzin. Chociaż w sumie...Kerman był na urlopie, więc chyba chciał odpocząć.
-Coś mi się wydaje, że dzisiaj się nie wyśpisz. Potrzebuję cię tutaj. Ubieraj się i przyjedź na lotnisko. Wyślę po ciebie awionetkę.
Bill jęknął.
-A mój urlop?
-Został chwilowo zawieszony.-powiedział Gene Kerman i rozłączył się.
Ważył przez chwilę ciężar telefonu, po czym włączył intekom i wywołał pilota. Nie „Jeba”, tylko jakiegoś Gilberta... a może Gilbusa? AAA...Nieważne, trzeba zająć się poważnymi sprawami.
                                                                         ***
Bill pospiesznie ubrał się i wsiadł do swojego pięknego samochodu(Kerbal 2000, najnowszy model!), po czym narzekając na stan Kerbińskich dróg, pojechał w stronę lotniska.
Według niego była to zbyt wyolbrzymiona nazwa. Był to po prostu równy pas, średnio utwardzonej ziemi, a także opuszczone hangary i wieża kontroli lotów. Też nieużywana. Kiedyś lotnisko tętniło życiem, a teraz... mogły lądować tu tylko niewielkie awionetki. Piloci tych maszyn, oznaczyli ten teren, dla żartu, „Lądujesz na własne ryzyko”. Bill nigdy nie podzielał poczucia humoru pilotów. Może dlatego że to zawsze on naprawiał to, co zepsuł Jebediach. A naprawdę trudno naprawia się elektronikę, gdy siedzi się w wirującym bez ładu i składu, pojeździe kosmicznym, gdy Jeb wpadł w panikę, a Bob zemdlał ze strachu. Ta... cudem przeżyli tę misję na Dunie.
Pogrążony w myślach, wjechał na teren lotniska. Wysiadł i zaczął czekać na światła samolotu. Temperatura powietrza, była taka, jaka powinna być latem na równiku: gorąca i sucha.
Spojrzał na zegarek. Dochodziła trzecia.”Powinien już być” pomyślał. Wtedy, znad oceanu dobiegł go hałas. Jest!
Awionetka była dosyć mała. Bill znał ten model. Została zaprojektowana do przewozu VIP-ów. Wiedział też że została wysłana nie dlatego, że Kerbal był sławny, ale dlatego że była cicha i nierzucająca się w oczy. Sprawa musiała być naprawdę poważna.
Pilot zniżył lot, kierując dziób maszyny ku dołowi. Następnie zgrabnie wylądował, tuż obok Billa.
-Dzień dobry, panie Kerman. Mam rozkaz dostarczyć pana do KSC.-powiedział do stojącego obok Billa.-Proszę wsiadać!
-Dzień dobry, dzień dobry.-powiedział Bill wsiadając. Umościł się wygodnie w fotelu. „Ten lot może być nawet przyjemny” pomyślał właczając masaż. Tymczasem samolot włączył silniki i poszybował w kierunku KSC.
                                                                         ***
Bill szybko wysiadł z samolotu i popędził do budynku administracji. W drzwiach zderzył się ze swoim pracodawcą.
-Jesteś wreszcie! Już miałem po ciebie iść-powiedział pomagając wstać Billowi-Sprawa jest bardzo poważna i nie mogłem ci zdradzić wiele przez telefon.
Szybko przeszli do gabinetu Gena, mijając poddenerwowanych kontrolerów. „Coś jest tutaj nie tak” pomyślał „Często są zdenerwowani, ale żeby aż tak?”. Dyrektor zamknął drzwi.
-Dobra, zapewne jesteś ciekaw co się tutaj dzieje, prawda?
-To najgłupsze pytanie, jakie kiedykolwiek słyszałem. Oczywiście że chce!
Gene oparł się o krawędź biurka.
-Okej, więc bez przedłużania: nasze satelity uchwyciły na zdjęciach, dziwny obiekt.
Bill zmarszczył brwi. Usłyszał już masę głodnych kawałków, o UFO i innych takich.
-Co to niby jest? Statek kosmiczny kosmitów?
-Sam zobacz.-Gene wręczył mu fotografię-Co tutaj widzisz?
Kerman przyjrzał się zdjęciu. Nie zauważył na nich nic dziwnego, poza tym, że w rogu widniała dosyć duża satelita.
-No co? Jakaś satelita
-Jakaś? No to musisz wiedzieć że tam nie ma satelity. Nawet wojskowej.
Bill wzruszył ramionami.
-Może to kosmiczny śmieć?
Gene pokręcił głową.
-Nie, jest za duży. Sprawdziliśmy, i według nas na jest to prawdopodobnie nielegalny satelita.
Jego gość powstrzymał się od parsknięcia śmiechem.
-Nielegalny satelita? Naprawdę? Wiesz jak to brzmi? Nie wiem czy wiesz, ale nie da się ukryć startu rakiety. A patrząc na rozmiar ma...nie wiem 4 metry? Przecież musiała go wynosić dosyć duża rakieta!
-8. Wiem, mi też wydaję się to nieprawdopodobne. Ale to nie jest byle jaki kawałek żelastwa. Ma złożone systemy zagłuszające, nasze radary nic nie wykryły. Gdyby K-Kom przypadkiem, się z nim nie spotkał nie wiedzielibyśmy o nim.
Bill wstał. Gene również.
-No dobrze, wypatrzyliście go. I co w związku z powyższym?
Jego rozmówca popatrzył na niego, swoimi zielonymi oczyma. Westchnął.
-Widzisz te linie? Obok „głównego” kształtu?
-Tak.
-Jak myślisz co to jest?
-Nie wiem...oprzyrządowanie?
Dyrektor popatrzył na niego ze smutkiem.
-Nie Bill. Według naszych ekspertów, są to wycelowane w Kerbin rakiety. Jedna z nich wystarczy, aby zrównać niewielkie miasto z ziemią, tylko za pomocą siły kinetycznej. A mogą przenosić także „Kerbalówki”. Ich orbita przecina, najważniejsze Kerbalskie miasta. Jeśli czegoś nie zrobimy, ten tajemniczy „Ktoś”, będzie miał w szachu cały Kerbin. Wszystkich polityków. Wojskowych. Zwykłych obywateli.
Kerman nie wytrzymał. Z wrażenia zrobił kilka kroków, do tyłu. „Przecież takie rzeczy zdarzają się tylko w filmach.”.
-Czyli sprawa naprawdę była poważna...
Między nimi zapanowała niezręczna cisza. Dopiero po minucie przerwał ją Bill.
-Więc... jak mogę ci pomóc?
Gene uśmiechnął się. Takiego Billa lubił.
-Polecisz strącić ją z orbity, razem z Bobem i Jebediachem.
Szczęka opadła kerbalowi, prawie do podłogi.
-Co!? Nie, ja nie lecę z tym wariatem! Z Bobem to jeszcze, ale z nim?! Pamiętasz co się stało na Dunie?!!
-To było dawno...-próbował uspokoić go Gene.
-Dawno, dawno...omal nie zginąłem.-powoli uspokajał się Bill.
-Pamiętaj że tu nie chodzi tylko o ciebie. Musisz uratować cały Kerbin.
Spojrzenie Kermana mogłoby zamrozić Eve, najgorętszą planetę w układzie Kerbolskim.
-Dobra.Wrr...gdzie oni są?
-Czekają w „Spaceplane Hangar”
-Okej. Chodźmy.
I wtedy Bill podążył za przeznaczeniem.

Koniec części pierwszej

10
Statki kosmiczne / Wielka ofensywa kosmiczna-Projekt ekploracji Duny
« dnia: Pią, 20 Sty 2017, 18:15:35 »
Stało się! Dyrekcja uznała że zasługujemy na fundusze i dzięki temu możemy rozpocząć ambitny projekt bezzałogowej eksploracji Duny.(Jak się rozkręcę to może nawet załogowej :))

Założenia misji DUNA EXPRESS są następujące.
-Zapewnienie stałej łączności między Kerbinem, a Duną, poprzez satelity.
-Wysłanie na Dune 3 lądowników
-Wysłanie 2 łazików
-Wysłanie pojazdu, który wyląduje, i bezpiecznie powróci na Kerbin.
-Wysłanie satelity i lądownika, na księżyc Duny, Ike
Cele dodatkowe
-Załogowe okrążenie Duny
-Załogowe lądowanie na Dunie

Część pierwsza:łączność
Zacząłem, standardowo, od realizacji pierwszego celu. Początkowo planowałem sięć niewielkich, umiejscowionych na geostacjonarnych orbitach, mikrosatelitów. Projekt ten jednak zarzuciłembo nie chciało mi się tego wszystkiego wysyłać ponieważ koszty były zbyt wysokie.

Ostatecznie zdecydowałem się na dwie olbrzymie satelity ComSat 1 i 2, wyposażone w najmocniejszy sprzęt nadawczo-odbiorczy, dostępny na Kerbinie

Do ich wyniesienia zostały użyte 2 potężne rakiety "STAL 9".


Start odbył się, ze względów bezpieczeństwa, w nocy. 15 stycznia 2017 r.

Po kilku minutach lotu(Jak zgaduję 4), odrzucone zostały boczne rakiety pomocnicze.

Potem standardowo, wejście na orbitę, odrzuceni owiewki, pierwszego, drugiego członu...
Przy okazji okazało się, że rakieta jest trochę za potężna, i zostało dużo paliwa. Niestety użycie innej rakiety nie wchodziło w grę, ponieważ dyrekcja uznała że "Moc być musi", i to dobrze oddziałowywuje na wizerunek.

Następny start odbył się miesiąc później. Tak jak poprzedni, przebiegł bez zakłóceń.

Obie satelity zapewniają łączność z naszymi kerbińskimi odbiornikami

Potem nadszedł czas na 3 misję. Ta była wyjątkowa, ponieważ miała zapewnić łączność między dwiema planetami. Została nazwana DUNA EXPRESS SAT i wyposażona podobnie jak poprzednicy.
Do jej wyniesienia, oczywiście, użyto rakiety "STAL 9". Tylko ona miała dostatecznie dużo mocy.

Start ponownie odbył się w nocy, z 17 na 18 stycznia 2018 r. Rakieta spisała się znakomicie, i dostarczyła nas na orbitę.
Jej ostatni człon popchnął nas w kierunku obcej planety.

Po ponad pół roku podróży, wreszcie wchodzimy w pole grawitacyjne Duny.

Coraz bardziej przybliżamy się w kierunku planety

Ze względów bezpieczeństwa (nie chciałbym uszkodzić delikatnej sondy), nie decyduję się na hamowania atmosferyczne. Zamiast tego, zużywam resztkę paliwa, by wyhamować.

Wchodzimy na niemalże polarną orbitę, co postanowiliśmy wykorzystać, robiąc mapę całej Duny.


Następna część, już wkrótce!

Użyte mody:
-Tantares
-TantaresLV

11
Poproś o pomoc / Jak włączyć kamerę w modzie hullcam?
« dnia: Pią, 20 Sty 2017, 08:14:36 »
Niedawno zainstalowałem sobie moda HullCam, ale niestety nie mam pojęcia jak włączyć, dodane w nim kamery. Pomożecie?

12
Szukam modyfikacji / Cześci do budowy wahadłowców
« dnia: Śro, 18 Sty 2017, 13:57:17 »
Cześć poszukuje moda(lub modów), dzięki którym będę mógł zbudować wahadłowiec NASA, albo Burana. Chodzi mi głównie o rakiety, silniki i zbiorniki z paliwem.

13
Jako że koszty transportu orbitalnego sukcesywnie rosną, inżynierowie MatCompany postanowili zbudować funkcjonalny wahadłowiec. A oto skutek miesięcy ich prac, i wielu nieprzespanych nocy.

A oto oddział astronautów programu omega


Aktualnie zbudowano dwa wahadłowce: Thor i Prometeusz
Starty wahadłowców są numerowane w następujący sposób:
Wahadłowiec+numer startu wahadłowca+Numer startu w całym programie

Dzisiaj wahadłowiec Thor wynosi Kosmiczny Teleskop Kermana(wielki astronom!), w misji Prometeusz 2-4Odrzucamy zbędny już zbiornik paliwa, a resztę orbity wykonujemy na silnikach orbitalnych


Po uzyskaniu docelowej orbity Ribbal Kerman, dokonuję wyjścia EVA aby skontrolować stan teleskopu


Bardzo szczegółowej inspekcji...Nie ma co dłużej czekać. Wypuszczamy teleskop, i wracamy na Kerbin


Dokonujemy korekty, aby nie wpaść do wody


Udało się! A wahadłowiec można wykorzystać jeszcze raz.
14
Witam, niedawno zbudowałem statek do łączności z moja jeszcze niezbudowaną stacją kosmiczną.
 Panie i panowie:OTO ODYN!!

Statek prezentuje ciekawy sposób odpalenia silników: Najpierw główny, potem 4 pomocnicze.


Ponieważ cenimy życie załogi, pojazd rozpoczął swoja historie, od testów systemu ucieczkowegoCo prawda nie jest pewne, czy wytrzymają 7g, ale co tam

Po tych wszystkich, testach nadszedł czas na lot próbny


lot próbny.
Dokowanie (Nie mogłem się powstrzymać)


Piszcie co sądzicie o statku, co w nim poprawić itp.Poza tym zdjęcie wykonane przez załogę


15
Poproś o pomoc / Jak instalować mody do KSP
« dnia: Wto, 20 Gru 2016, 20:14:49 »
Dzień dobry. Gram w KSP już od pół roku, na "biednym" stocku, i poczułem że potrzebuje modów, aby zacząć dobrze się bawić.
Tak więc moje pytanie brzmi:Jak instalować mody?

UWAGI:
1.Mam linuxa
2.Mam linuxa
3.Grę zakupiłem na steamie

Strony: [1] 2