Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Hipekhop

Strony: [1]
1
Humor / "Loty w kosmos są niewykonalne"
« dnia: Śro, 21 Sty 2015, 01:59:45 »
Tak się zagubiłem w internecie... o ile czasem tego typu filmy (dowodzące niby płaskości ziemi) pokazują interesujące rzeczy, naprawdę zastanawiające, to cudem jest, jeżeli na jeden film napomkną o takim przypadku. Że wymienię: skok Feliksa był kręcony przez rybie oko, tego zanegować nie można, na jednym z nagrań z ISS pojawia się przyśpieszenie- skąd niby się tylko ono tam wzięło? No, ale to tak na obronę tego, że warto oglądać takie bzdurki czasem, bo raz na dwie godziny śmiechu człowiek się zastanowi i ma zagadkę do rozważenia :D
Ad fontes:

A Wy co robicie po starcie? Przy jakiej prędkości? :D

2
Dyskusje na dowolne tematy / Wspieranie forum bitcoinami
« dnia: Pon, 22 Gru 2014, 20:10:08 »
Męczy mnie i złości znacznik określający mnie nielitościwym, konkretnie chodzi o komunikat informujący, że jako użytkownik ADBlocka przyczyniam się do upadku społeczności (imho forum, ale mniejsza ;) ). Fajnie by było, gdyby można było wspierać forum bitcoinami, każdy kto wie co to jest zdaje sobie również sprawę z tego, że forum honorujące BTC warto wspierać już choćby z tego tylko powodu, że można :) ADBlock resetuje mi chyba ustawienia, a gdyby była możliwość pomocy kryptowalutą, to bez wątpienia forum byłoby na tym bardzo do przodu i mogło organizować nawet jakieś bardziej spektakularne konkursy ;> Tak, czy siak- na serwer by starczyło :D

3
Dyskusje ogólne / Silniki odrzutowe w rakietach wynoszących
« dnia: Nie, 23 Lis 2014, 03:11:23 »
Od dłuższego czasu się nad tym zastanawiam. Zgodnie z moimi testami niezwykle wydajnym wagowo (i wręcz przeciwnie, jeżeli chodzi o ilość części) jest zastosowanie silników odrzutowych w charakterze pierwszego etapu wynoszenia. W ten sposób możemy dociągnąć do kilkunastu, a nawet dwudziestu kilometrów. Stosujecie czasem silniki odrzutowe w swoich rakietach? Pomijając ewentualną zmienną lenistwa- też uważacie to za optymalne rozwiązanie, czy jednak całkowicie bagatelizujecie odrzutówki i bazujecie wyłącznie na mieszankach i paliwie stałym?

4
Szukam modyfikacji / Akcja grupowa jako stage
« dnia: Sob, 30 Sie 2014, 06:25:51 »
Jak w temacie, chyba nie ma co rozwijać. Widziałem kiedyś na jakimś filmiku (tak, też uwielbiam takie "przybliżenia" ;) ) coś, co - jak zrozumiałem przynajmniej - umożliwiało nadanie grupom akcji statusu elementu, który można było wstawić do listy stage'ów. Teraz mi się to przypomniało jako coś spełniającego moje najskrytsze marzenia senne i pobudzającego o poranku do działania. Czy ktoś kojarzy coś takiego i mógłby się podzielić nazwą?
//Może jest to w stocku, ale google twierdzi inaczej.

5
Społeczność użytkowników Linuksa składa się na osoby dość kreatywne, niemniej każdy kiedyś zaczynał, nie wiedział "co do czego", oraz padał ofiarą głupich przesądów. Temat stopniowo będzie się rozrastał, w miarę pomysłów i potrzeb.
Dziękuję [tu za pozwoleniem może pojawić się nick] za OS-war na chacie, stał się inspiracją dla tego tematu :)Zakładam, że posiadasz oryginał KSP na steam. Dlaczego? Ponieważ sam takiej używam i mam ją - wraz z całym bogactwem inwentarza - pod ręką. W temacie można zadawać oczywiście pytania dotyczące wersji sklepowej- coś wymyślimy ;)Instalacja steam- sprawa prosta.

Unpackaged
Download the latest build, extract it, and run ./steam or type "sudo make install"
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Arch Linux
A package is available from the official repositories. It can be installed by typing pacman -S steam.
You will first need to enable the multilib repository if you are on a 64-bit system.

Debian
Steam packages are available for jessie and sid. To install Steam, use apt-get install steam or aptitude install steam.
If you are on a non-i386 architecture (e.g. amd64), you need to enable multiarch.
Further installation and usage instructions can be found in the Steam Debian wiki article.

Fedora
RPM packages are available from RPMFusion for all supported Fedora releases. The package works fine on both i686 and x86_64 systems and already contains support for the S3 Texture compression library for open source drivers (radeon, intel and nouveau) along with all the required libraries to start playing with Steam games.
To install, after enabling the RPMFusion repositories, simply issue a yum install steam.
Note: There is also a staging repository where additional options are added to the package, like Valve's xpad driver and packages for running the SteamOS client in SteamOS mode. These features might not end up in RPMFusion. The repository is available at negativo17.org.

Gentoo
Inofficial ebuilds are available through gamerlay, progress is tracked on Gentoo Bug 442176.
openSUSE / SUSE
Install the RPM package for openSUSE.
Further information: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Ubuntu
Update your system with the latest updates, then install the deb package:
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

PCLinuxOS
Launch Synaptic Package Manager and click reload.
Search for Steam, right click steam-launch, click mark for installation.
Click apply and when the installation is done Steam will be in the internet category.

//Tłumaczenie sobie odpuściłem- zbyt jasno spisane, by to psuć :) Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘPewnie masz 64bitowego pingwinka, także dobrze by było ustawić w opcji uruchamiania co następuje:
Kod: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
LC_ALL=C %command%_64Nie wiesz gdzie? Jak już masz zainstalowaną grę, to w bibliotece kliknij w nią prawym, wybierz właściwości, następnie w nowo-otwartym okienku (w zakładce ogólne) przycisk ustaw opcje uruchamiania i przeklej tam powyższą linijkę. Potwierdź ;)Jedną z rzeczy które warto dodatkowo zrobić (w przyszłości z pewnością to poprawią- być może dla Ciebie już jest to nieaktualna porada) jest uchronienie się przed crashem pojawiającym się przy użyciu TR-38-D (największego z dostępnych decouplera "pierścieniowego").

0) Close KSP if it's open.
1) With a text editor (such as notepad) open up the part.cfg file for the TR-38-D. It should be located in KSP\GameData\NASAmission\Parts\Size3Decoupler\part .cfg (przez bibliotekę steam i wspominane już właściwości przejść do zakładki pliki lokalne i wybierz przycisk przeglądaj pliki lokalne, oszczędzisz sobie szukania ;) ).
2) Find the line that says “PhysicsSignificance = 1” and change it to “PhysicsSignificance = 0”
3) Save the file. Now you can have fun.

//Ponownie uznałem, że nie ma sensu tłumaczyć. Zmieniłem co mi się w opisie nie podobało, szerszy (już w sporej części chyba nieaktualny- squad połatał dziury w kodzie?) Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ.Spolszczenie

Prace nad nim trwają na tym forum i właśnie z niego je ściągamy :)
Znajduje się Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ.
Co robimy? Dostanie się do plików gry zostało już przedstawione. Całą sztuczką jest przekopiowanie plików zawartych w archiwum i nadpisanie innej wersji językowej. Spolszczenie nie jest kompletne, ale cóż... komu się nie podoba- niech pomoże i nie narzeka :PW razie jakichkolwiek pytań w kwestii cudownego połączenia pingwinka i KSP- jest to chyba najlepsze miejsce do tego :)

6
Poproś o pomoc / [SOLVED] Klawisz ALT nie działa pod linuksem
« dnia: Śro, 25 Cze 2014, 05:46:58 »
Wystarczyło... przypomnieć sobie starą dobrą lekturę: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Dla różnych systemów jest różna klawiszologia, ot i cała historyja. Temat do zamknięcia/usunięcia- osobiście modyfikuję by ewentualnie służył pokoleniom podobnych mi sklerotyków :)

7
Jak w tytule. Nie wiem, czy coś robię źle, czy może jakoś się porty uszkodziły... Czy każdy port dokowania pasuje do każdego innego (o tym samym rozmiarze oczywiście)? Póki co wiem, że Shelded pasuje do innych Shelded, ale pozostałe jakoś mi się ze sobą nie chcą łączyć... ;/

Na dodatek wszystkie porty podczas próby dokowania mają status locked, nawet te, które są daleko od miejsca w którym próbuję wiązać.

8
Na wstępie wypadałoby się przywitać (po długim czasie cichego czytania). A skoro tak, to... dzieeeń dooobryyyy :)

Mam banalny wręcz problem, a zgłupiałem jak dziecko. Nie mogę wystartować jakąkolwiek rakietą- mam zablokowany Stage (dioda jest fioletowa) i nie idzie zrobić nic więcej ponad ręczne (prawym klawiszem) odpalanie poszczególnych silników etc. Oczywiście to się mija z celem ;) Przepustnica, SAS, RCS i cała reszta działa, po prostu chyba kliknąłem jakąś blokadę przełączania stage (tylko jak to odblokować? :D ).

EDIT: Brak opcji usuwania wiadomości? No trudno... Pszeszukałem w pamięci co robiłem przy dokowaniu i odkryłem magiczne ALT+L. Prośba do moderatora o usunięcie mojej sklerotycznej kompromitacji :D

Strony: [1]