Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Padalec

Strony: [1] 2 3
1
Nie widziałem na oczy angielskiej wersji, ale tak mi się rzuciło na oczy, że chyba jest drobny (bo w gruncie rzeczy literówka) ale wredny w swojej istocie błąd.

2 screen, panel "Dodaj pojazd".

Czy przypadkiem w oryginale nie było "Unmanned" zamiast "Unnamed"? Mała różnica po angielsku, a po polsku to tyle co bezzałogowy a nienazwany ;)

2
Aktualności / Odp: Wersja 1.4.1
« dnia: Pią, 30 Mar 2018, 10:19:00 »
Przy czym grywalna chyba nadal jest wersja 1.3.1, bo nie wszystkie mody się przesiadł na nowsze :)

3
Poproś o pomoc / Odp: Powrót dopalaczy na powierzchnię.
« dnia: Pon, 19 Mar 2018, 14:16:30 »
A jak ma być tak jak u Moskita, to faktycznie mod Stage Recovery. Na 1.3.1 działa jeszcze. Przy 1.4 nie wiem.

4
Dyskusje ogólne / Odp: Stare wersje KSP
« dnia: Pon, 12 Mar 2018, 22:03:23 »
Hmmm...
A mniej legalne źródła przepatrzyłeś? Ty jako posiadacz oryginalnego klucza jesteś teoretycznie kryty o ile nie udostępniasz. Nie wiem jak wygląda kwestia tego, że Squad nie udostępnia tych wersji do ściągnięcia.

5
Cześć.
Znowu zacząłem powoli grać, no i oczywiście wyszła nowa wersja rozwalająca mody.
Wróciłem do 1.3.1 ale save niestety się zaktualizował do nowej i nie chce działać po powrocie.

Jest jakiś sposób na naprawę sejwa? Wystarczy pozmieniać wszystkie 1.4.0 w plikach sfs na 1.3.1?

Zachciało mi się kurde...

6
Własna twórczość / Odp: [OPOWIADANIE] Rutynowy lot
« dnia: Śro, 04 Paź 2017, 01:48:52 »
Cieszę się, że się podobało :)

Co do Pirxa, to pewnie można zauważyć podobieństwo bo pamiętam, że pisałem pod sporym wpływem książek Stanisława Lema (chociaż nie czytałem wtedy właśnie "Opowieści o...") i uważam jego narrację za genialną do książek o kosmosie. Nie było to jednak moim zamierzeniem aby wzorować się na tej postaci. Ponieważ chodziło o czynność rutynową która miała zakończyć się jakąś pointą, pilot musiał posiadać cechy (negatywne?) które pozwolą całej sytuacji wystąpić. A te pokrywają się akurat z cechami lekkoducha Pirxa w początkowym okresie jego kariery. Wygodne to dla autora, gdy protagonista posiada taką cechę :)

Stanisław Lem to akurat dla mnie niedościgniony wzór jeśli chodzi o kreację świata - chyba nie ma drugiego autora, który by się skupiał w równym stopniu na najprostszych czynnościach wykonywanych przez bohaterów jak i na tych wielkich czynach które są tematem książki. Nie czytałem autora który równie lekko by potrafił wspomnieć o takiej drobnostce jak np. wtyczki pomylone przez technika podczas podłączania tylko dlatego, że były do siebie podobne.
Dlatego strasznie miło było przeczytać, że coś z mojego opowiadania przypomniało komuś elementy stworzone przez Stanisława Lema. Dzięki :)

7
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: Silnik Atomowy w rzeczywistości.
« dnia: Pon, 21 Lis 2016, 18:56:21 »
Trochę odkopię, ale NASA oficjalnie potwierdza. Em Drive działa i generuje 1.2±0.1  mN/kW

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

8
Kampanie / Odp: Pomysł-Forumowa megakonferencja
« dnia: Czw, 17 Lis 2016, 12:12:19 »
A gdyby tak, aby uniknąć wydłużania czasu trwania akcji, ale aby dać więcej czasu zmienić formułę? (nie czytałem całości, może już ktoś to proponował, wtedy po prostu jestem za ;) )

W opcji którą proponuję dni nie określałyby czasu trwania danego bloku, tylko ich start. Kończyłyby się wszystkie razem 2 lub 3 dni przed końcem. Dlatego też najdłuższy blok rozpoczynałby się dnia pierwszego, a najkrótszy dnia ostatniego. Te ostatnie 2-3 dni, to zakończenie oficjalnej części imprezy i czas głosowania, oraz możliwość prezentowania wszystkiego co nie pasowało wcześniej ze względu na prostotę/przeznaczenie humorystyczne/strach przed konkurencją/inne. Taki hydepark.

Trzeba by tylko ustalić jakiś sensowny harmonogram, tak aby najpopularniejsze konstrukcje miały najwięcej czasu a te rzadziej budowane (specjalistyczne wydobycie surowców?) najmniej. Ja nic w tej kwestii nie proponuję, bo gram za rzadko i tylko w trybie kariery.

9
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: internetowe znaleziska
« dnia: Nie, 16 Paź 2016, 23:18:56 »
Nie czytałem całości jeszcze, ale widzę tam tylko informację o tym, że za maksymalnie 120 dni od wydania tego oświadczenia zostanie przedstawiony plan testów na wypadek skutków takiego rozbłysku.

Internet też milczy w tej kwestii bo szukałem na szybko potwierdzenia w formie informacji od miediów, ale tylko fajne teorie spiskowe znalazłem, np. że Obama przygotowuje ściemę, żeby można było mówić że to ISIS zaatakowało, albo żeby namieszać podczas wyborów prezydenckich :D

10
Problemy z modyfikacjami / Odp: Ksp kis
« dnia: Czw, 07 Lip 2016, 07:21:02 »
Ty no musisz te żeczy z ekwipunku a potem kliknąć je tam co tego wybrałeś ale uwarzaj bo jak będzie zielone mam nadzieję że pomogłem

11
Poproś o pomoc / Odp: Zmartwychwstanie Jebediaha
« dnia: Pią, 03 Cze 2016, 13:19:25 »
Sprawa dość prosta. Jeb spakował Twoje "know-how" do walizki, upozorował własną śmierć, a potem czmychnął do konkurencji. Zamiast go wskrzeszać, Pirxa wyślij. On potrafi rozwiązać każdą kosmiczną zagadkę :)

12
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: internetowe znaleziska
« dnia: Czw, 07 Kwi 2016, 07:16:42 »
No dobra. Przekonaliście mnie :)

BO straszy, że następna rakieta będzie sporo większa, więc może i coś więcej pokażą.

13
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: internetowe znaleziska
« dnia: Wto, 05 Kwi 2016, 22:33:59 »
Space X próbuje i próbuje, a Blue Origin, dnia 2 kwietnia po raz trzeci udanie wylądował po starcie :)


14
No czyli tak jak myślałem po tym jak napisałeś że pracujesz z tekstem. Z takim sztabem ludzi to faktycznie sprawa prostsza. Ja znam raczej ludzi pracujących w jednoosobowych firmach, które zajmują się tylko tłumaczeniem dostarczonego tekstu, a cała reszta leży po stronie firmy której to tłumaczenie potrzebne. Wtedy ułańska fantazja ludzi ponosi, jeśli chodzi o cięcie kosztu tłumaczenia (bo kto by słowa liczył - strona jest strona). Znamy to jak widzisz z dwóch różnych ujęć.

A nadal nie ogarniasz czemu napisałem o robieniu biznesów to co napisałem, i dlaczego napisałem że bym się tego właśnie biznesu na tym forum nie podjął. Trudno, ale jakoś to przeżyjemy że się nie dogadaliśmy ;)

15
/właśnie zaczynałem po raz kolejny tłumaczyć czego nie ogarniasz, ale pewnie znowu nie zrozumiesz więc wykasowałem/

Skoro zajmujesz się tłumaczeniem tekstów to szczerze Ci gratuluję porządnych zleceń, i życzę abyś nigdy nie dostał tekstu z kategorii tych, które wymuszają czasami podawanie konkretnego formatowania. Wybacz, że nie wkleję przykładowego prawdziwego tekstu, ale pewnie rozumiesz dlaczego nie mogę tego zrobić (pomijając fakt, że bym musiał najpierw go od pewnego tłumacza dostać).

/i tak jeszcze w ramach gratisu - padalec (zwierz taki, bo pewnie o nim myślałeś, pisząc że mam nick adekwatny) jest to jaszczurka. Nie wąż czy wręcz żmija jak byś pewnie wolał, chociaż rząd ten sam. Ale chyba jednak kiepski strzał z tym porównaniem/

Strony: [1] 2 3