Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - adrianoos966

Strony: [1]
1
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Sob, 21 Cze 2014, 21:39:56 »
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Widzę, że afera się zawiązała, więc też się odezwę. Do autora tematu: we wcześniejszych postach pisałeś, że wysyłałeś dziesiątki sond na Muna i Minmusa oraz zbudowałeś jakąś tam bazę na Minmusie, a tymczasem nie umiesz sterować orbitą? (poprawcie mnie jeżeli się mylę) Coś mi tu śmierdzi, tak samo to, gdzie napisałeś, że korzystasz z wersji 0.23. Jeżeli mamy Ci w jakikolwiek sposób pomóc, czy też wyjaśnić, jak małemu dziecku o co chodzi w tej grze, pobierz demo, lub kup grę na steamie oraz przedstaw nam dowód (przekonaj nas) że masz legalną wersję tej gry. Koniec kropka.

Co do sterowanie orbitą, od początku do końca chodziło mi o zrobienie takiej orbity żeby jej nie poprawiać, w czasie manewru jest niebieski znacznik na który najeżdżałem jak potrafiłem ale manewr za jeden raz nie wychodził dlatego sądziłem że robię coś źle. Potem chciałem użyć mechjeba aby zrobił tę robotę PRECYZYJNIE (manewr prościutko na planetę) Wtem na owym forum dowiedziałem się że krzywizny to norma a ja histeryzuje.
Co do problemu legalności i twojej "afery", jeśli w regulaminie zabronione jest pomagać piratom lub banowanie ich to nie pomagaj albo banuj jeśli regulamin tego nakazuje (regulaminu nie czytałem  ???)
Ty nie pomagasz i nie mam do ciebie o to pretensji, jeśli ktoś nie chcę pomagać, czy ze mną rozmawiać niech nie rozmawia i nie pomaga.

Tak TheVitcim, dam ci lajka za pomoc w zamknięciu tego tematu, i postaram się więcej nic nie zakładać.
Proszę o zamknięce tematu
Pozdro.

2
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Sob, 21 Cze 2014, 20:01:59 »
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Wolę nie wiedzieć co ty planujesz wynieść na orbitę, jeżeli potrzebujesz aż takiej konstrukcji. Ogólnie poza zaaplikowaniem moda Joint Reinforcement i taśmą, to raczej nie widzę innego rozwiązania. Zresztą Twoja konstrukcja jest w moim mniemaniu po prostu zła.

To że konstrukcja nie jest najwyższych lotów to ja wiem.
Osobiście nie znam innych sposobów wynoszenia ciężkich ładunków oprócz ładowania silników i paliwa do bólu uszu od ryku silników i lagów na kompie, a jest jeszcze taka sztuka że trzeba się ograniczać z częściami... bo laguje!
Ściągam moda a i linki widać jednak będę musiał zastosować.

Jaki proponujesz sposób na tę rakietę???
Bo buduje i buduje i brak mi już pomysłów na prostą w budowie, b. silną i stabilną rakietę oprócz tego "czegoś" co zaprezentowałem
Ale poszukam też na forum jak budują duże rakietnice.

3
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Sob, 21 Cze 2014, 17:29:10 »
Jak budować wielkie rakiety...
Jeśli wokół głównego najniższego członu dam 12 lub 16 silników, moc jednego 2500 a jeden baniak z paliwem waży 82t to silniki te w czasie lotu są pochylone o 30st. do wnętrza rakiety.
Ogólnie się kiwają, czy tylko paskami można to ustabilizować???
Chciałbym je ograniczyć bo będzie lagowało powyżej 600 części, a ja lagów nie nawidzę.
Znacie jakiś sposób na montaż wielu silników warstwowo wokół głównego silnika bez takich cyrków i BEZ NADMIARU LINEK?
Wiadomo że nie będzie sztywne jak... ale TO obecne nie przejdzie.

Zdjęcia:





Nie patrzcie że to ledwo leci (ale nie jest tak źle, gdyż daleeeeko wylecą same silniki)
To faza projektowa, po prostu chcę zbudować kolosa gdyż jest mi potrzebny, a mam problem z kolejnymi silnikami i konstrukcją. I jeszcze się obraca pomimo zastosowania 2x dużego SAS ale to najpewniej przez "krzywe" silniki
Na pewno podsunięcie mi tu pomysł asparagusa, dobry sposób ale nie na ciężkie towary.
Pozdro.

4
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Pią, 20 Cze 2014, 23:00:10 »
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Da się po odłączeniu kontrolować wszystkie pojazdy - wystarczy zamontować w każdym jakąś kabinę albo to ustrojstwo bezzałogowe. Tylko trzeba pamiętać o prądzie.

Dobra wiadomość!
Trzeba opcję nacisnąć jakąś z modułu dowodzenia żeby to odłączyło sie jako satelita a nie śmieć kosmiczny?

5
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Pią, 20 Cze 2014, 22:55:24 »
Mechjeb nie okazał się jednak takim fajnym programem, jedynie orbity i do dokowania pozycje ładnie robi oraz wynoszenie ładunków pod moją nieobecność, choć i tak często się knoci. Do tego będę go więc używał. Z resztą funkcji mechjebowi podziękuje. Manewrów mechjebem nie wiem jak robić a jako że samemu jakoś to wychodzi nie będę do tego korzystał z mechjeba.
Co idealnego kursu to... jestem perfekcjonistą w negatywnym tego słowa znaczeniu. Teraz nie muszę siebie obwiniać o nie idealny kurs :-\ , choć tracę trochę paliwka ::)
Miałem problem z przybiciem do doku stacji kosm., nie mogłem się przybliżyć do statku na bliżej niż 200-300m po prostu wszystko się mijało i tak sobie krążyłem i próbowałem chyba kilka godzin, może dlatego że człon ważył 40ton  :D i niesamowicie ciężko było manewrować. Było to moja piersza próba, będę robił następne z małymi członami.

Klasycznie, pytanie- Czy da się wysłać sondę na np. Eve ale w taki sposób że robię orbitę dla sondy z której odłącza się lądownik, łazik i ja chcę kontrolować te 3 pojazdy jako osobne sondy. Bo nie chcę spamować sondami i robić razy 3 jak można za jednym razem. Odpowiednie zaprojektowanie to nie problem. Ale czy sie da??

6
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Nie, 15 Cze 2014, 21:43:35 »
Ok, nie mam ci za złe.
A co jeśli miałbym legalną wersję, chciał wam to udowodnić i chciałbym też "normalnie" korzystać z forum?. Czy może wasze obecne podejrzenia oznaczają że jestem skreślony na forum po wsze czasy?

7
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Nie, 15 Cze 2014, 21:31:50 »
Ok, spodziewałem się takiej odpowiedzi. Ale to że nie podoba mi się jakaś część/ szczegół gry nie znaczy że jej nie lubię, jest nie dla mnie. Co do orbity to robiłem to wystarczająco często żeby mi się już znudziło. W czasie robienia pierwszych orbit cieszyłem się jak idiota, niestety radość przeszła a wielka szkoda. Co do manewrów na moona czy minmusa nigdy nie użyłem mechjeba a wysłałem tam dziesiątki satelitów, łazików, lądowników a teraz robię bazę na minmusie, wszystkie misje zakończyły się powodzeniem. Chcę wysłać sondę gdzieś dalej i zaczyna się problem, problem z precyzją dlatego używam mechjeba bo w imię czego mam to wszystko robić ręcznie gdzie realnie robią to komputery? Wolę przelecieć bliziutko planety i księżyców z lądownikami, łazikami przy pomocy mechjeba niż ciągle poprawiać kurs ręcznie z niepewnym finałem gdyż to MI odbiera radość z gry. Chcę się pobawić w NASA a tam nie stawiają na ilość a jakość. Ja jednak nie potrafię zrobić ręcznie żeby było najwyższej jakości  :)
Dla mnie używanie mechjeba służy do pomocy realizowania zaawansowanych misji. Na bliskie odległości się nie opłaci go uruchamiać.
Dla jednych robienie orbit jest satysfakcjonujące dla innych tworzenie zaawansowanych misji przy pomocy komputera do tego właśnie żeby było bardzo dobrze zrobione (mechjeba) a gra ma być przyjemnością, nie obowiązkiem czy wyścigiem.
Może brak mi doświadczenia bo gram dopiero od kilku dni.
Ogólnie to macie uczulenie na mechjeba. Korzystasz z przeglądarki internetowej? Jeśli tak to korzystasz z internetowego mechjeba gdyż można przeglądać internet na kodzie binarnym.
Każdy gra jak chce
Jak zwykle się rozpisałem, już dość o tym.

Spotkałeś się z takim problemem RCS???

8
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Nie, 15 Cze 2014, 13:05:23 »
Teorytycznie umiem to robić tylko jestem... nieporęczny?, zawsze ustawiając manewr wyślizgnie, poprzesuwa mi się trajektoria na końcu a to znaczy tysiące kilometrów strat w odległości od planety. A o orbitowaniu już nie wspominam. Ok 200lotów wykonanych, jak myślę o orbitowaniu już mi się grać nie chcę. Orbitowanie na mechjebie to podstawa (dla mnie)
Po co mam się denerwować jak mogę... siedzieć z kerbalami na pokładzie i oglądać galaktyki a mechjeb zrobi tą orbitę IDEALNIE PROSTO.
Mechjeb powinien być narzędziem w podstawowym KSP. Nie odczuwam żadnej przyjemności z samodzielnego nastawienia orbity, czuję raczej zniechęcenie. To robota dla komputerów. Co innego lądowanie łazików, jeżdżenie nimi, przybijanie do stacji (dokowaniu), budowaniu itp. to się robi wyśmienicie.

I mam jeden problem techniczny z KSP, nie chcę tworzyć nowego tematu więc może ktoś odpisze.
RCS mi się poprzestawiało, bug czy coś... Chodzi o to że RCS zamiast klawiszy "W""S" mam "Q""E""
I TO NIE SĄ PRZESTAWIONE KLAWISZE. Choć przyciskam zamiast W/S Q/e to nie działa wtedy MechJeb, nie działa samodzielna trajektoria, robię to co trzeba a leci całkiem gdzie indziej od planowanego, nie odlicza prędkości choć na innej sondzie dla przykładu leci gdzie trzeba. Zauważyłem że ten bug zależny jest od modułów!
Zna ktoś coś takiego?
Strasznie mnie zniechęca i wk...a bo co chwilę muszę budować nowy "towar" który przewożę na rakiecie bo raz ten bug wystąpi, raz nie. I tak buduje po 5 razy zanim łaskawie będzie działał RCS >:(

Mam mody:
FusTek
Kerb Track
Mod Statistics
Planet Factory
Squad

Jeszcze Kethane 0.8.6 ale on nie był zgodny z KSP 0.23 więc go wyrzuciłem.

9
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Nie, 08 Cze 2014, 15:22:56 »
Ok, prosto i konkretnie.

10
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Nie, 08 Cze 2014, 11:41:51 »
Dzięki za wartościowszą odpowiedź
Nie byłby problem gdyby nie to że aby wyjść i zapisać sondę trzeba wyłączyć silniki.
Dlatego jestem ciekaw czy da się zrobić tak aby one pracowały bez naszej obecności przy sondzie.
Jakaś część dowodząca sondą czy coś takiego.
Ale jeśli jest tylko wybór przyspieszacza czasu to trudno.

11
Obsługa techniczna / Odp: Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Nie, 08 Cze 2014, 11:28:25 »
Gdzie są te biegi?
Bo daje pełną moc silników (shift) do rakiety która wyniosła stację orbitalną ważącą 70ton gdyż chciałem uniknąć kłopotliwego dokowania. Dlatego wolno leci gdyż jest pełna paliwa.
Z tego co widzę to tylko hejtujesz... i lepiej nie odpisuj
Jak masz jakiś problem do mnie to powiedz tu i teraz albo zrób coś z tym a nie tylko obrażasz.
Nie ma idiotycznych pytań, są tylko złe odpowiedzi których praktycznie nie dostałem.

12
Obsługa techniczna / Prędkość sondy kosmicznej
« dnia: Nie, 08 Cze 2014, 09:31:23 »
Witam
Przejdźmy od razu do sedna sprawy
Zbudowałem sondę z łazikiem która leci z prędkością 5200m/s do wewnętrznego układu słonecznego. Taka misja krajoznawcza oraz badanie osiągnięć sondy, rozmiarów układu oraz lądowanie na planecie (może się jakaś trafi). Sondę wysłałem od razu z powierzchni ziemi żeby była większa prędkość. Użyłem najlepszych silników rakietowych na ziemi i w kosmosie.
Na razie ów sonda zaznaczyła orbitowanie po całym układzie słonecznym gdzie jeden koniec ma 16dni drugi 67dni (nie ogarniam tego do końca) W każdym razie zdaje mi się że będzie sobie latała po tym układzie tylko że... trochę za wolno.
Myślałem nad użyciem "asparagusa" ale on też osiąga te 5300m/s a więcej paliwa na pokładzie nie wchodzi w grę. Ale wciąż opracowuje tego typu szybszy pojazd.
Aby użyć silniki atomowe i elektryczne musiałbym siedzieć przy sondzie godziny...
Czy da się zrobić tak aby silniki pracowały (elektr., atomowe) bez obecności gracza przy nich???
Jak wy robicie dalekie loty? Czy wykorzystujecie tylko asystę grawitacyjną?
Tylko tak da się rozwinąć większe prędkości?
Ja wiem że wpierw się orbituje, następnie wyznacza kurs na np. księżyc. Mi już leci tam łazik i stacja która wykorzystując grawitację moona wpadnie w ziemię (stacja mi już nie potrzebna)
Kończę i pozdrawiam

Oj, chyba źle wrzuciłem temat. To są problemy techniczne ale komputerów.

13
Poproś o pomoc / Pytania
« dnia: Śro, 04 Cze 2014, 11:59:01 »
Witam
Mam kilka pytań
Jak zakończyć misję? wysłałem satelitę w stronę dalekich rubieży układu (to były testy)
Nie mogłem zakończyć misji, musiałem anulować misję żeby wrócić do stacji.
Jak wygladają dalekie misje np. załogowe, chyba nie można zakończyć misji i do niej powrócić. Siedzicie przy grze np 10h aż doleci do planety???
Są zapisy?
Jak mniej więcej wygląda budowa stacji na orbicie?
Jak dajecie rady dotrzeć równo do miejsca stacji, jeśli to obliczacie to nie musicie tłumaczyć jak.
Dzięki

14
Poproś o pomoc / Odp: Kerbal Space Program wersje i spolszczenie
« dnia: Pon, 02 Cze 2014, 21:33:42 »
To ja narazie pogram w demo.
Na stronie Gryonline.pl zaznaczona jest gra jako oczekiwana, myślałem że te wszystkie wersje są demami.

15
Poproś o pomoc / Kerbal Space Program wersje i spolszczenie
« dnia: Pon, 02 Cze 2014, 21:04:28 »
Witam
Ostatnio znalazłem grę "Kerbal Space Program" Niesamowicie mnie zaciekawiła...
Mam zainstalowaną wersję 0.22.2 do tego spolszenie które mi nie działa "Spolszczenie Kerbal Space Program alpha 0.5.5"
Wklejam do folderu z grą albo przez automat a spolszczenie po prostu mi nie działa.
1. Jaką wersję gry polecacie tak żeby było możliwie jak najwięcej spolszczona
2. Czy wszystkie wersje Kerbal Space Program to wersje demo???
3. Domyśla się ktoś dlaczego spolszenie mi nie działa?
4. Jak duży jest kosmos w Kerbal Space Program (ile planet/naturalnych satelit czy gwiazd)???
Pozdrawiam

Strony: [1]