Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Skuttter

Strony: [1]
1
Dyskusje o modyfikacjach / Odp: MechJeb - za, czy przeciw?
« dnia: Wto, 09 Kwi 2013, 18:46:24 »
Ja na początku przez jakiś czas grałem na czystych Kerbalach. Tak też nauczyłem się podstawowych umiejętności jak wynoszenie na orbitę, manipulacja orbitami, dokowania, loty i lądowania na innych ciałach niebieskich. I wszystko git, MechJeb nie był mi potrzebny i zabawa była świetna.

Od pewnego czasu gram na modach. Zrobiłem sobie paczkę modów jak najbardziej urealistyczniającą rozgrywkę. I MechJeb także się w niej znalazł, bo jakby nie było w dzisiejszych czasach nie ma praktycznie lotów bez udziału zaawansowanych komputerów i autopilotów. Co najlepsze MechJeb przydaje się tylko przy standardowych operacjach. Wszystkie problemy i dokładne korekty trzeba robić ręcznie, ponieważ komputer sobie nie radzi. I tak powinno być, kto by tracił czas na wyrównanie orbity ręcznie skoro może to zrobić za niego komputer, jednak już podczas dokowania nikt nie powierzy swojego życia komputerowi.

Dodatkową bardzo przydatną opcją i jak najbardziej wymaganą w każdej rakiecie są szczegółowe dane liczbowe. Bez takich danych astronauci praktycznie nie mieliby jak nawigować w przestrzeni kosmicznej. I tu jak dla mnie już bardziej przegięty jest tryb mapy z podstawowych Kerbali, gdzie mamy nanoszone na bieżąco pozycje wszystkich znajdujących się w kosmosie statków oraz ciał niebieskich i to z poziomu rakiety, a nie centrum kontroli lotów.

Podsumowując, wielu graczy mówi że MechJeb to program dla chiterów. Ja się z tym nie zgadzam. Jak dla mnie w MechJebie nie ma ani jednej opcji której nie dałoby się na dzień dzisiejszy zamontować w prawdziwej rakiecie (a podejrzewam że wprost przeciwnie, wszystkie te funkcje już od dawna są standardem podczas lotów kosmicznych). Dlatego jestem jak najbardziej za używaniem MechJeba.

Pozdrawiam
Skuttter

2
Poproś o pomoc / Odp: Klawisze
« dnia: Pon, 01 Kwi 2013, 20:08:45 »
Niestety, klawisze funkcyjne można przypisać tylko podczas budowy. Mam podobny problem z paroma moimi statkami będącymi już w kosmosie. Pozostaje tylko obsługa ręczna.

3
Bardzo ciekawy film. Co prawda na razie zastosowanie tego sposobu wchodzenia w atmosferę jest raczej niemożliwe, ale w przyszłości kto wie. Pomimo tego warto znać takie rzeczy jeśli już się bierze za loty kosmiczne :)

P.S.
Spróbuje to jeszcze przetestować na modzie "Deadly Reentry", może tam to zadziała.

4
Poproś o pomoc / Odp: Wyjście do space center
« dnia: Wto, 26 Mar 2013, 19:54:46 »
Sprawdź czy przypadkiem nie zwiększyłeś ciągu silników. Nawet jeżeli łazik nie ma zainstalowanych silników to jeżeli ciąg jest ustawiony powyżej 0 to blokuje możliwość przejścia do "Space Center"

5
Dyskusje ogólne / Nasze faile w Kerbalach
« dnia: Sob, 23 Mar 2013, 17:10:15 »
Witam

Czy znacie taką przykładową sytuację? Długi czas spędzony w hangarze przy budowie czegoś niesamowitego, żmudne wynoszenie naszego dzieła na orbitę, wiele manewrów aby orbita była idealna, precyzyjne podejście na orbitę innej planety. Wszystko wykonane precyzyjnie i... okazuje się że gdzieś popełniliśmy błąd i zabrakło nam paliwa na dokończenie przedsięwzięcia. Można się zdenerwować.

W moim wypadku wyglądało to tak:
Cel misji: Umieszczenie na Minmusie nowego (Stockowego) łazika dodanego w V0.19 z między-tankowaniem w bazie orbitującej nad Kerbinem.
Założenia:
1. Stworzyć rakietę wynoszącą na orbitę.
2. Na orbicie odłączyć wszystkie elementy poza jednym silnikiem i zbiornikiem paliwa.
3. Zadokować do stacji paliwowej celem uzupełnienia paliwa oraz zabrania Kerbala do modułu załogowego rakiety nośnej.
4. Lot na Minmusa.
5. Na orbicie Minmusa odłączyć łazik od rakiety nośnej (załogowej).
6. Lądowanie łazikiem na powierzchni oraz powrót rakietą nośną na Kerbin.
Wykonanie:Rakieta nośna skonstruowana, wynoszenie na orbitę z małymi problemami czego efektem jest odchylenie orbity o około 4,5o. Ustabilizowanie orbity na wysokości około 250000m, oraz korekcja konta nachylenia co daje dobrą orbitę pościgową w stosunku do bazy paliwowej. Niestety po ustabilizowaniu orbity baza paliwowa znajduje się po drugiej stronie Kerbinu. Rozpoczyna się żmudny pościg. W momencie zbliżenia się do bazy, przy próbie ustawienia rakiety na cel nie reaguje ona na polecenia.
Popełniony błąd: W chwili rozpoczęcia pościgu zapomniałem otworzyć paneli słonecznych, przez co włączony SAS zużył całą energię z baterii. Na domiar złego rakieta jest ustawiona silnikiem do słońca co skutecznie zapobiega łapaniu promieni słonecznych przez panele słoneczne zamontowane na łaziku.
Czas trwania misji:Budowa rakiety wynoszącej, testy, wynoszenie na orbitę, korekcja orbity, pościg = około 2h gry.

Sądzę że część z was także miała podobne Faile. Jeżeli tak podzielcie się nimi w tym temacie. Miło będzie po swojej wpadce pocieszyć się że nie jesteśmy jedyni ;)

Pozdrawiam

Nawet nie chcę wiedzieć, dlaczego otworzyłeś ten wątek w dziale "Mody"... Przenoszę./ Ravnarr

Przepraszam, moja wina. Nie spojrzałem na Kategorię, zobaczyłem tylko "dyskusje ogólne" i tam otworzyłem wątek. Dziękuję za przeniesienie.

Strony: [1]