Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - NickEagle

Strony: [1] 2
1
Aktualności / Odp: [Wersja aktualna] KSP 1.2
« dnia: Śro, 14 Wrz 2016, 12:31:53 »
Z tego co wyczytałem, prerelease jest także dostępny dla osób które posiadają zakupioną grę na KSP Store.

2
Poproś o pomoc / Odp: Dokowanie do stacji
« dnia: Sob, 05 Wrz 2015, 01:03:10 »
Nie wiem czy już to znasz ale w pierwszej kolejności dobrze poznać narzędzia jak edytor manewrów czy oznaczanie celu, w planowaniu rendezvous; ja osobiście polecam
"Kerbal Space Program - Tutorial 2 - Rendezvous & Kerbal Alarm Clock" Boba Fitcha, choć jest już wiele nowszych (i możliwe, że lepszych) poradników :).

A co do ogólników:

Jeżeli względem kierunku, w jakim się poruszasz po orbicie, jesteś za celem i
masz taką samą orbitę co on, logicznym wydaje się przyspieszenie statku w jego stronę. Niestety powoduje to zwiększenie orbity, więc i okresu orbitalnego. Przez chwilę się zbliżasz, po chwili zaczynasz oddalać od celu.
Odwrotnie gy znajdujesz się przed celem i zaczynasz hamować.
Problem znany misji Gemini 4  - warto poczytać :)

Daleko od celu? Lepiej zrobić na odwrót.:
Jeżeli jesteś za celem to odpalaj w przeciwnym kierunku: twoja orbita się obniży ale cały czas w jakimś miejscu będzie stykać się z orbitą celu. Spowoduje to zmniejszenie okresu obiegu twojego statku i tym samym zbliżanie do stacji. Cała sztuka w tym by wyhamować tylko w takim stopniu by właśnie przy następnym/następnych przecięciach orbit spotkać się z e stacją. Przy spotkaniu wystarczy wyrównać prędkość względem niej.
Jak dobrze pójdzie, to właśnie jesteś przy stacji i masz prawie taką orbitę jak ona. (znowu; analogicznie dla odwrotnych manewrów).
 
Najefektywniej jednak po prostu startować tak, by po osiągnięciu orbity znajdować się blisko celu. Wtedy wystarczą drobne korekty już bezpośrednio w jego kierunku by doprowadzić do spotkania.

Taa, króciutki post o ogólnikach :D

3
Poproś o pomoc / Odp: RemoteTech-antena
« dnia: Czw, 30 Lip 2015, 18:57:23 »
W  Remote Tech anteny dzieli się m.in. ze względu na ich odporność na działanie oporu powietrza.

W skrócie - anteny, które się "rozkłada" nie wytrzymują siły oporu i się rozlatują. W opisie anteny możesz znaleźć informację, czy jest podatna warunki zwiększonego oporu.

Wykorzystaj podstawową antenę, o zasięgu 500 km, która jest odporna na siły aerodynamiczne, te o większym zasięgu rozkładaj co najmniej 30-40 km nad powierzchnią, gdy opór powietrza jest już znikomy.

4
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: internetowe znaleziska
« dnia: Pon, 29 Cze 2015, 00:14:52 »
Jak urodziny to i fajerwerki :)

Na razie wiadomo, że prawdopodobnie przyczyną awarii był nagły wzrost ciśnienia w zbiorniku ciekłego tlenu drugiego członu rakiety. Stało się to, gdy pracował jeszcze pierwszy człon.
Ciekawe co było powodem wzrostu ciśnienia.
Pierwszy start Falcona, który miałem okazję oglądać na żywo - nie tego się spodziewałem, ale pod względem efektowności z pewnością mnie nie zawiódł.
Chociaż chyba nie na miejscu jest tak pisać :)

5
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: Start rakiety Falcon 9
« dnia: Wto, 10 Lut 2015, 23:14:07 »
Na Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ można oglądać już relację - przed chwilą była mowa o nasilonym wietrze, głównie na większych wysokościach. Póki co, ok. T-50 min :)
Orientujecie się kiedy są jeszcze planowo "hold'y"? Ewentualnie gdzie można znaleźć jakiś plan startu Falcolna?

EDIT:

Odwołano z powodu wiatru. Następna próba jutro, warunki pogodowe mają być bardziej sprzyjające :)

6
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: AstroQuiz
« dnia: Pią, 06 Lut 2015, 19:05:10 »
Dobrze - Kaputnik. Były jeszcze inne, jak na przykład, skądinąd znany przez graczy KSP, Stayputnik. :)

7
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: AstroQuiz
« dnia: Pią, 06 Lut 2015, 16:50:17 »
Pod koniec lat 50 zarówno ZSRR jak i Ameryka próbowały wysłać sztucznego satelitę na orbitę. Jak wiemy, to ZSRR wygrało w tym wyścigu i Sputnik 1 został pierwszym obiektem stworzonym przez człowieka i krążącym w przestrzeni kosmicznej wokół Ziemi.

Kilka miesięcy po tym wydarzeniu amerykanie dokonali próby wystrzelenia własnego satelity. Próby nieudanej, ponieważ rakieta nośna uniosła się na około 1 metr, a następnie spadła na platformę startową.

Podaj przynajmniej jedną nazwę, jaka została nadana temu wydarzeniu przez amerykańskie gazety. :)

8
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: AstroQuiz
« dnia: Pią, 06 Lut 2015, 16:19:30 »
Jeżeli zwierzęta, to muszki owocówki w V2, wcześniej w kosmos były wysyłane chyba rośliny.

9
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
I po to wymyślono regulacje siły ciaguciągu.
I właśnie dlatego w RO jest to utrudnione, bo większość silników możliwości takiej regulacji nie ma :)

10
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Jeśli się nie mylę to jest to 360* odjąć argument of periapsis odjąć true anomaly.
Przynajmniej tak wynika ze schematu podanego w wiki.

I znowu: jeżeli będę się mylił, będę wdzięczny za poprawę :)

Średnio mi to pasuje, ponieważ, czy nie znaczyłoby to, m.in., że długość węzła wstępującego jest uzależniona od pozycji satelity na orbicie?

Cóż, to jak wyliczyć tę wartość to nie jest raczej wymagana wiedza do wykonywania kontraktów - wystarczy zrobić to właśnie "na oko" :). Po prostu ciekawiło jak to jest na przykład z tym punktem odniesienia w przypadku Kerbali.

11
W ramach tego tematu pozwolę sobie zadać podobne pytanie, może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć: jak odmierzyć długość węzła wstępującego, także wymaganego przez niektóre kontrakty? Pomijam kwestie oczywiste, jak "na oko", albo sprawdzenie wartości w MJ/KER.
Z tego co się orientuję, w przypadku m.in. Ziemi, punktem odniesienia do zmierzenia tego kąta jest Punkt Barana.
Co jest punktem referencyjnym w przypadku Kerbali i czy jest on rozpoznawalny?
Czy też, jest to po prostu jakiś punkt zapisany w kodzie gry, a który nie jest ściśle określony przez żaden obiekt/ciało niebieskie?

12
Z tego co się orientuję, takiego parametru nie znajdziesz, bo nie jest wymagane dodawanie innych znaczników - jedyne co potrzebujesz to pozycja perycentrum orbity, która wymagana jest do osiągnięcia.
Punkt perycentrum twojej orbity musi się pokrywać punktem perycentrum orbity wymaganej w kontrakcie. A to gdzie znajduje się perycentrum i apocentrum "kontraktowej" orbity, można sprawdzić w Tracking Station już na pierwszym poziomie.

Oczywiście zadziała to, jeżeli inne parametry twojej orbity będą prawidłowe :) Argument perycentrum w ogólnym tłumaczeniu to kąt mierzony pomiędzy węzłem wstępującym (AN - Ascending Node) a perycentum orbity - jeżeli się nie mylę, mierzony w kierunku, w którym porusza się orbitujący obiekt.

13
Szukam modyfikacji / Odp: Silniki i zbiorniki
« dnia: Czw, 01 Sty 2015, 13:26:33 »
Ja swego czasu grałem na Realism Overhaul - niby utrudnia grę, a jednak wiele łatwiej jest z nim wynosić ładunki na orbitę, niż w przypadku samego RSS - kwestia m.in dodanego FAR, zmienionych parametrów silników, czy też właśnie proceduralnych części.

14
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: Lądowanie Rosetty
« dnia: Pią, 14 Lis 2014, 18:45:37 »
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Bardzo fajnie że udało im się wylądować. Ale mam pytanie. Czy przypadkiem NASA nie próbowała kiedyś wylądować na komecie? Chyba że to była asteroida...

Może chodziło ci  misję, chyba w ramach Flexible Path. NASA ma zamiar wysłać załogowy lot w kierunku asteroidy (Asteroid Redirect Mission) w drugiej połowie lat 20. Misja skądinąd znana m.in. graczom KSP, którzy swego czasu oczekiwali na 0.23.5 :D

Z bezzałogowych zaś większy rozgłos uzyskała sonda Deep Impact. Ale nie chodziło tutaj o lądowanie na komecie, co raczej przy...sadzenie w nią :)

15
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: Lądowanie Rosetty
« dnia: Czw, 13 Lis 2014, 20:40:19 »
Niech mnie ktoś poprawi, jeżeli się mylę, ale to chyba Philae wylądował, nie Rosetta :P

Z ciekawszych informacji znalezionych na polskich forach astronautycznych (chyba nieoficjalna interpretacja odebranych danych): pojazd lądował nie raz, nie dwa, ale trzy razy. A po pierwszym zetknięciu z powierzchnią, odbił się i "wisiał w powietrzu" przez następne 2 godziny :D

Mi, osobiście, pozostaje czekać na lot testowy Oriona i przelot New Horizons obok Plutona.


Strony: [1] 2