Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - TYMPANON

Strony: [1]
1
Dyskusje na dowolne tematy / Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« dnia: Nie, 23 Gru 2012, 00:00:09 »
To i ja się pochwalę przy jakiej muzyce najczęściej latam :)
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

2
Niestety, zapomniałem o spadochronie, poświęciłem go na rzecz łączności :(

3
Luna II jest obiektem powstałym w ramach Księżycowego Programu Badawczego Kerbali. Program ten ma za zadanie przeprowadzanie badań na Mun w celu postawienia w przyszłości centrum badawczego na powierzchni księżyca, a także stacji paliwowej orbitującej wokół Mun, która umożliwiła by loty do najdalszych czeluści Kerbalskiego Układu Słonecznego.
 Po ćwiczeniach praktycznych, dłuugiej nauce uzyskiwania odpowiednich orbit, rutynowych lotach załogowych na Mun i z powrotem, uznałem, że pora wysłać miniaturową bazę na powierzchnię Księżyca, a także jednoczęściową stację kosmiczną, która orbitowałaby dookoła niego. W ten sposób sprawdziłbym, jakie warunki muszę spełnić, aby osiągnąć cele programu. ramach kryzysowego cięcia kosztów, rada Programu uznała, że należy zrobić to za jednym zamachem.
Program trwa nieco długo przez przerwy powodowane innymi obowiązkami gracza  ;) (szkoła, znajomi, partnerka itp.)
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
To jest stacja kosmiczna i miniaturowa baza, a także napęd atomowy, który ma ją wynieść do Mun.
Załoga jest dwuosobowa.
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Oto Luna II na kosmodromie.
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Wysokość orbity stacji Badawczej Luna II wynosi  około 100,300 m
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Oto orbitalna stacja badawcza Luna II
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
A to Miniaturowa Baza na powierzchni Mun. Niestety ten Kerbal poświęci swe życie dla dobra nauki, gdyż nie ma on możliwości powrotu ani na stację, ani na planetę :(

Sory za tą ilość tekstu, ale lubię fabularyzować KSP, wtedy jest całkiem ciekawie :)
Zrobiłbym chętnie kilkuczęściową stację, ale nie umiem jeszcze dokować :(


4
Poproś o pomoc / [Rozwiązany] Wyprawy dalsze niż podróż na Mun
« dnia: Nie, 16 Gru 2012, 14:01:10 »
Czy ktoś mógłby udzielić wskazówek, czy też napisać poradnik, jak dostać się na ciała niebieskie dalsze niż Mun, np. na Minimus albo Dunę ? Byłoby super.


5
Gotowe poradniki / Odp: [Tutorial] Mun - budowa rakiety, lot i powrót
« dnia: Pią, 14 Gru 2012, 15:46:03 »
Dzięki tym radom udało mi się wreszcie wrócić z Mun, wielkie dzięki :)

6
Nie jestem aż takim NewBe, paradoksalnie wcześniej udało mi się wylądować na Mun niż zrobić równą orbitę wokół Kerbala  ;)

7
haha, kiedyś właśnie się z nich uczyłem, często latam nawet tym modelem rakiety przerobionym na moje potrzeby :) Spoko, przypomniałem sobie parę rzeczy i może nie mam idealnie równej orbity za 1 podejściem , ale potem umiem ją zmanipulować do różnicy 1 M w Apocentrum i Perycentrum. Przydałby się jednak dokładniejszy poradnik jak orbitować np. wokół Mun z tymi znacznikami grawitacji, non stop mam problem i nie umiem precyzyjnie wylądować w wybranym przez mnie punkcie.

8
Okej, jak zrobisz to daj znać, chętnie skorzystam z pomocy :)

9
Pewnie, ale mam raczej mało czasu na latanie w ksp, więc gdyby dałoby się streścić te porady byłoby miło, pewnie nie jestem jedyny z tym kłopotem :(  Jeśli jednak znajdę trochę więcej czasu, chętnie się zgłoszę :) Dzięki za chęć pomocy :)

10
Ja mam pewien kłopot, mam problem z uzyskaniem równej orbity, umiem wznieść się na orbitę i uzyskać prędkość do niej potrzebną, ale nieraz między dwoma wysokościami orbity mam różnice rzędu nawet 80 km - 230 km i więcej. Ktoś może mi poradzić, co to powoduje? na wysokości ok 100 km uzyskuję prędkość 2200 m/s. Rady z tego innego poradnika umożilwiają mi jej modyfikację, ale nie na tyle, żeby móc zniwelować te różnice :(
A i jeszcze jedno, jak korzystać z tych żółtych wskaźników przy orbitowaniu wokół innych ciał niebieskich? Bo nie umiem tego i zwykle grawitacja innej planety czy księżyca wywala mnie gdzieś na orbitę wokół słońca :(

Strony: [1]