Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - 88mph

Strony: [1]
1
Łaziki / Łazik MunRover K1 [Mun] + Bonus
« dnia: Czw, 21 Mar 2013, 16:08:58 »
Po wprowadzeniu poprawki 0.19.1 zabrałem się za ponowną zabawę z łazikami,
cel: Mun, badanie kraterów księżyca załogowym łazikiem.
Przyjęte cele to wysoka stabilność łazika i niska zasobożerność.

Po wstępnych badaniach zachowania łazika na powierzchni Kerbinu, została skonstruowana prosta rakieta, której celem zostało dotarcie i bezpieczne zacumowanie łazika wraz z załogą na powierzchni Muna:


Kierunek: Mun:


Deorbitacja już nad powierzchnią Księżyca:


Ostatnia faza lądowania:


Miejsce lądowania i zarazem pierwszy zbadany krater:


Pamiątkowe zdjęcie:


W czasie pierwszej godziny misji na Księżycu, wykonano kilka testów łazika,
Pierwszy rekord pobity: łazik poruszał się stabilnie z prędkością 135 km/h,
w kolejnych dniach misji zaplanowane jest sprawdzenie maksymalnej bezpiecznej prędkości:



Skrętność łazika jest wyśmienita, w czasie jazdy gwałtowne manewry są możliwe do wykonania przy prędkości nie większej niż 15 m/s. Silniki rakietowe przyśpieszające łazik mają zapas paliwa na około 25 minut ciągłej pracy, łazik został wyposażony dodatkowo w 2 porty dokujące. W najbliższym czasie planowany jest test tankowania już na powierzchni Muna.



Na koniec zapowiedziany bonus:
Podczas testów łazika na powierzchni Kerbinu, odkryłem swoją pierwszą "Anomalię",
całkiem niedaleko kosmodromu:


Pozdrawiam! :)

2
Łaziki / Łazik MunRoverC 1 Al'a Curiosity [Mun]
« dnia: Sob, 23 Lut 2013, 00:49:20 »
Zachęcony udaną misją poprzedzającą przystąpiłem do konstruowania i testowania łazika przeznaczonego do odkrywania Muna. Zdecydowałem się na napęd RCS do prowadzenia łazika, jednak po kilkunastu testach na powierzchni Kerbinu dodatkowo zamontowałem lekki napęd wspomagający na paliwo ciekłe.



Faza projektowania rakiety nośnej była najtrudniejszą częścią misji, ale po kilkunastu próbach i z tym udało mi się poradzić. Paliwa starczyło, łazik bezproblemowo wylądował na Księżycu.





Jest to moja pierwsza tego typu konstrukcja, tym bardziej jestem dumny, że misja się powiodła i wszystko działa tak jak zostało to zaplanowane. Skrętność pojazdu jest wystarczająca, stabilna prędkość nawet przy nierównym terenie to około 30m/s, czyli ponad 100km/h. Paliwa RCS wystarcza na około 12 minut ciągłej pracy, plus paliwa ciekłego na około drugie tyle. Pojazd jest oczywiście wyposażony w dok umożliwiający tankowanie oraz generatory prądu, zapewniające nieprzerwany zasób energii elektrycznej.







Niedługo dodam relację wideo z misji,
Pozdrawiam!

3
Inne / Lądownik Al'a Curiosity [Mun]
« dnia: Wto, 19 Lut 2013, 22:18:04 »
Nieco zainspirowany misją Curiosity zaplanowałem wylądować na Munie obiektem, który po wylądowaniu, odczepiał by lądownik a sam opuszczał miejsce zakończonej deorbitacji.
Misja powiodła a sam efekt spodobał mi się na tyle, że umieściłem krótką wideo relację z ostatniej fazy misji :)

Kierunek Mun:


Przygotowanie do fazy lądowania:


Po odpaleniu rakiet hamujących:

Bardzo efektowny manewr, niestety nie nagrywałem tego. Szereg dopalaczy przypisanych klawiszowi akcji wyhamowało obiekt tuż nad powierzchnią o kilkadziesiąt m/s.

I najmilsza dla oka część misji, czyli oderwanie modułu wyhamowującego od lądownika:


Pozdrawiam! :)

4
Stacje kosmiczne / KSStation 1
« dnia: Wto, 12 Lut 2013, 21:42:00 »
Pozdrawiam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, jak i opis dziewiczej stacji kosmicznej, nad którą  pracuje Kerbalska Agencja Kosmiczna. Po wysondowaniu i wylądowaniu na większości ciał niebieskich z układu słonecznego Kerbinu Agencja poczuła się na siłach zbudowania na orbicie pierwszej stacji kosmicznej.
Przygotowania nie trwały długo, po wstępnym określeniu strategii rozwoju stacji zdecydowano się na wysłanie na orbitę członu-matki stacji KSStation 1:



Po osiągnięciu stabilnej orbity +/- 1 km na wysokości 300 000 km stacja została rozłączona od rakiety nośnej:



Następny etap rozwoju stacji zakończył się tragicznie dla misji KSS1b a prace nad rozbudową stacji zostały wstrzymane na dłuższy czas. Po długich i wyczerpujących pracach naukowców KAK uzyskano zgodę na wysłanie w przestrzeń kosmiczną członu KSS1b2:



Misja zakończyła pomyślne, o zgrozo w przeciw oczekiwaniom większości naukowców KAK:



Kolejnym zaplanowanym etapem było zadokowanie modułu KSS1c wyposażonego w silniki umożliwiające dokładną korekcje orbity oraz urządzenia zdolne zaspokoić wszystkie potrzeby Stacji na energię elektryczną:



Misja w końcowych etapach napotkała na spore trudności, przyprawiające konstruktorów KSS1 o cukrzycę.
Mimo, że misja końcowo przebiegła pomyślnie, dalszy rozwój stacji został chwilowo wstrzymany. Orbita została ustabilizowana na wysokości 300 000 km +/- 50m



Dalszy rozwój stacji przewiduje dołączenie zbiorników paliwa dla statków z misją podboju dalszej części układu, a co za tym idzie załączenie doków obydwu typów wraz z ułatwieniami do tankowania.



Strony: [1]