Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry

Tutoriale => Poproś o pomoc => Wątek zaczęty przez: Kerbalik w Sob, 19 Sie 2017, 10:07:50

Tytuł: Problem z Duną
Wiadomość wysłana przez: Kerbalik w Sob, 19 Sie 2017, 10:07:50
Witam mam problem z Duną , zbudowałem już chyba z pięć rakiet i każdej udaje się osiągnąć Dunę ale z powrotem jest już inaczej , paliwa nie wystarcza na powrót na Kerbin. Zauważyłem też , że żeby osiągnąć Dunę ( już z orbity słonecznej) muszę zużyć aż 2700 m/s i wydaje mi się , że robię coś źle
Tytuł: Odp: Problem z Duną
Wiadomość wysłana przez: Mithrill w Sob, 19 Sie 2017, 12:23:22
Jeśli latasz metodą: orbita Kerbinu ---> orbita słoneczna ---> orbita celu, to marnujesz paliwo. Lot bezpośredni jest znacznie oszczędniejszy i nie jest bardzo wymagający technicznie. Jedyne co potrzebujesz to wiedzieć, kiedy planety są w odpowiedniej pozycji względem siebie. Gdzieś na forum jest obrazek to pokazujący, ale nie pamiętam gdzie.
Jeszcze tutaj masz pewien stary poradnik: http://forum.kerbale.pl/gotowe-poradniki/efekt-obertha-latajmy-ekonomicznie/ Możesz coś z niego wyciągnąć, żeby zaoszczędzić paliwo w pierwszej fazie lotu.
Mógłbyś też pokazać statek, może da się go jakoś ulepszyć.
Tytuł: Odp: Problem z Duną
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Sob, 19 Sie 2017, 13:01:09
Skoro nie wystarcza ci paliwa na powrót, to znaczy, że za mało go zabrałeś. A lata się nie z okołosłonecznej, tylko z orbity planety. Zgodnie z wytycznymi tego oto kalkulatora:

http://ksp.olex.biz/
Tytuł: Odp: Problem z Duną
Wiadomość wysłana przez: Kerbalik w Sob, 19 Sie 2017, 17:20:29
Zrobiłem to trochę łopatologiczne , otóż udało mi się wrócić na orbitę Kerbinu ale żeby już wylądować to niekoniecznie, zbudowałem drugi statek i poleciałem zabrać kerbale , ale trochę nauki z samych eksperymentów jest
Na przyszłość będę używał tego kalkulatora dzięki!  :D
Tytuł: Odp: Problem z Duną
Wiadomość wysłana przez: grabek77 w Nie, 20 Sie 2017, 01:10:43
Za pomoca CKANa zainstaluj sobie Transfer Window Planner, znacznie ulatwia loty na inne planety.

Ustawiasz
(http://i.imgur.com/R4hPsIp.png)

i TWP ladnie Ci pokazuje gdzie, kiedy i w jakim kierunku poleciec z dokladnymi wartosciami Δv, co w polaczeniu z modem Precise Maneuver daje duza efektywnosc jesli chodzi o wykorzystanie paliwa.
(http://i.imgur.com/269WHaz.png)
Tytuł: Odp: Problem z Duną
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Nie, 20 Sie 2017, 02:29:56
Wcale nie uważam, żeby to było jakieś uiłatwienie, Pijany jestem konkretnie i szczerze mówiąc kalkulator olega dużo bardziej do mnie przemawia. A głupi w sumie nie jestem, tylko wiesz, czy warto używać stroboskopowegwo elekektronicznego półamutomatu ze sprżęzeniem zwrotnym, żeby drzwi lodówki otworzyć? Wystarczy, kurfa, mieć kciuk.

[Post scalony: Nie, 20 Sie 2017, 02:35:52]
Złośliwie napiszę Grabek, że być może Twoje osiągnięcia są tak marne, bo zapomniałeś czym jest KSP instalując dziesiątki debilnych programów, które na rzecz oszczędzenia jednej kilowatogodziny odebrały ci kwinstesencje kerbali, czyli latania na pałę bez potrzenia na więcej wskaźników, niż jest to absolutnie niezbędne, poniekąd współczuję. Bo teraz przyjrzałem się temu powyżej i wolałnbym dostać płynny ołów w płuca, niż się z tym zaznajamiać. Bo to nie jest mistrzostwo Maciusia, tylko jakie popierdoleństwo. Taaak, walcie hejty, mam to w nosie...
Tytuł: Odp: Problem z Duną
Wiadomość wysłana przez: grabek77 w Nie, 20 Sie 2017, 04:24:32
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Wcale nie uważam, żeby to było jakieś uiłatwienie,
Niewatpliwie jest wiekszym ulatwieniem niz kalkulator Olega.

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Pijany jestem konkretnie i szczerze mówiąc kalkulator olega dużo bardziej do mnie przemawia. A głupi w sumie nie jestem, tylko wiesz, czy warto używać stroboskopowegwo elekektronicznego półamutomatu ze sprżęzeniem zwrotnym, żeby drzwi lodówki otworzyć? Wystarczy, kurfa, mieć kciuk.
Wszystko wedle uznania. Mozna jesc ryz lyzka albo masakrowac sie paleczkami.


Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

[Post scalony: [time]Nie, 20 Sie 2017, 02:35:52[/time]]
Złośliwie napiszę Grabek, że być może Twoje osiągnięcia są tak marne, bo zapomniałeś czym jest KSP instalując dziesiątki debilnych programów, które na rzecz oszczędzenia jednej kilowatogodziny odebrały ci kwinstesencje kerbali, czyli latania na pałę bez potrzenia na więcej wskaźników, niż jest to absolutnie niezbędne, poniekąd współczuję.
Pomijajac kwestie moich "marnych" osiagniec (ktorymi, byc moze pochwale sie w innych watkach), to zaden z (wedlug Ciebie Kadaf) debilnych programow, nie odebral mi kwintesencji gry w kerbale. Wrecz przeciwnie, uczynily ta gre przyjemniejsza, skoro uwazasz inaczej to powiem zlosliwie - mam to w dupie.

Reszta ciach bo szkoda czasu na komentowanie tych wypocin...
Tytuł: Odp: Problem z Duną
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Pon, 21 Sie 2017, 12:38:23
A ja bardzo dziękuję za programik. Szykuję się do instalacji systemu Galileo i z pewnością przyda mi się mod pobierający dane z gry, a nie hard-codowane w kalkulator na stronie.

Poza tym marudzenie na podsunięcie kilku różnych opcji z których niezaznajomiony użytkownik może wybrać (a nie z mojej jedynej właściwej i koszernej) jest po prostu bez sensu. Lepiej mieć dwa ciastka.

Wyzywanie i dyskredytacja osiągnięć innego forumowicza, którego jedyną intencją była chęć pomocy, w grze która służy do zabawy (i nauki przez zabawę) to chwyt niezwykle niski i bardzo niemile się to czyta.