Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry
Tutoriale => Poproś o pomoc => Wątek zaczęty przez: gumiss88 w Pią, 07 Lut 2020, 16:31:13
-
Witam,
Mam pytanie z którym się borykam. Potrzebuję przetestować moduł (osłona termiczna0.625m) na pewnej wysokości (59000~69000m) z odpowiedni prędkości(1,820~2,300m/s). Chcę dobrać odpowiednie moduły, paliwo i ciąg. Są to pewnie podstawy ale nie mogę odnaleźć nigdzie informacji na ten temat. Jak mogę obliczyć:
- na jaką wysokość dolecę jeżeli będę miał takie, a takie moduły, tyle i tyle paliwa oraz przez tyle i tyle będę leciał pod kątem 90*, od takiej wysokości pod kątem 45*?
- jaką prędkość osiągnę przy wejściu w atmosferę?
Jeżeli gdzieś to jest opisane to bardzo przepraszam ale nie znalazłem.
Albo jak mogę obliczyć np.
Mam sam moduł Mk1 (masa 0.84t), AP wynosi np. 100 000m, jak prędkość będę miał przy 60 000m jeżeli będę opadał z AP w kierunku Kerbinu?
-
Heh obliczaniem takich danych zajmuja sie komputery w NASA :)
A powaznie to nie ma sensu tego liczyc na piechote bo utknalbys zapewne na dlugie miesiace z kalkulatorem w reku, ze nie wspomne wyszukiwania skomplikowanych wzorow.
W KSP wystarczy zaladowac dwa, trzy zbiorniki i testowac. Jak masz misje by testowac cos tam na wysokosci 59000 - 69000m to bedziesz jeszcze w atmo. Umowna linia Karmana (gdzie zaczyna sie kosmos) w KSP konczy sie na 70000m.
Wystarczy pilnowac wysokosci i predkosci, porownujac je z wymaganiami danej misji.
Jesli chcesz znac rozne wartosci jak cisnienie, predkosc Mach czy dV jakie ci pozostalo to mozesz zainstalowac maly modzik o nazwie Kerbal Engineer Redux (jeste na CKANie), ktory idealnie podaje te wartosci.
Jesli chcesz pozostac przy Vanilii to zawsze mozesz uzyc wbudowanej telemetrii (dV masz podane po lewej stronie na dole przy kazdym STAGEu (kliknij pomaranczowe paski przy silnikach)), ktora mozesz wlaczyc wciskajac Alt+F12, z menu wybierajac Physics-->Aero i wlaczajac Display Aero Data GUI (zdjecie ponizej).
(https://i.imgur.com/5QAjxbb.png)
Powodzenia i pochwal sie zdjeciami z misji.
-
Dziękuję za odpowiedź i podsunięcie pomysłu :) Mam jeszcze jedno pytanie, czy gdzieś znajdę informację o gęstości poszczególnych warstw atmosfery Kerbinu?
-
Aero GUI ("Telemetria") pokazuje gestosc, zaraz pod dwoma rodzajami cisnienia.
(https://i.imgur.com/fk5D8vv.png)
-
Już to zaobserwowałem ale przed sprawdzeniem niepotrzebnie napisałem. Dzięki wielkie.