Ankieta

Czy podane rozwiązanie problemu pomogło?

Pomogło
2 (11.1%)
Nie pomogło
1 (5.6%)
Nie próbowałem, bo od początku wszystko dobrze działa
15 (83.3%)

Głosów w sumie: 18

Autor Wątek: update 0.20 - poprawna instalacja - rozważania nad proponowanym rozwiązaniem  (Przeczytany 4332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pią, 24 Maj 2013, 22:33:16

Offline Schulze13

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 13
  • Nie mam pojęcia co robię.
    • Zobacz profil
Witam.
Ostatnio mogę przeczytać na forum bardzo dużo skarg na optymalizacje. Tak więc użyłem mocy umysłu i stwierdziłem, że problem tkwi w sposobie instalowania aktualizacji. Jak można zauważyć wszystkie party, dźwięki, skrypty, planety i cały kosmos znajduje się w folderach tuż obok pliku ksp.exe. I teraz uwaga! Patch 0.20 zmienia te założenia! Wszystkie te szeniem wymienione rzeczy + inne i nowe znajdują się w folderze GameData/Squad/. I tu jest haczyk. Ksp ciągle używa folderów i części w nich zawartych znajdujących się obok .exe. Ksp używa ciągle używa obu lokalizacji, więc wszystkie części, kosmosy, dźwięki dublują się!

Rozwiązanie: Zainstaluj czyste 0.20 a potem mody (część z nich wciąż jest niekompatybilna) i skopiuj save-y.
Instalacja starych modów Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Oczywiście mogę się mylić, bo nie testowałem tego . Zrobiłem tak od razu :P

Prośba
Do moderacji: Czy można zrobić ankietę? Z telefonu nie mam opcji :(. Odpowiedzi: "Pomogło","Nie pomogło";"Zrobiłem tak od razu i mam milon fpsów!"
« Ostatnia zmiana: Wto, 28 Maj 2013, 09:58:28 wysłana przez Schulze13 »
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub polonistą, gdyż każdy post niewłaściwie czytany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pią, 24 Maj 2013, 22:52:53
Odpowiedź #1

Offline Ravnarr

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
Ankieta dodana. Ja od początku wszystko instalowałem na nowo a z modów poza MechJebem nie korzystam, więc dla mnie wszystko działa od początku świetnie.

Reklama

Odp: update 0.20 - poprawna instalacja - rozważania nad proponowanym rozwiązaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Pią, 24 Maj 2013, 22:52:53 »

Pią, 24 Maj 2013, 23:00:56
Odpowiedź #2

Offline Ar3k

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 13
    • Zobacz profil
Ja poradziłem sobie inaczej... otóż budowałem na Kerbinie bazę, cięło strasznie. W międzyczasie poleciałem i wylądowałem na Minimusie. Po ponownym uruchomieniu gry zniszczyłem bazę (dosłownie) i z małymi ulepszeniami rozpocząłem ponowną budowę. I co? Zero ścin. Wszystko płynie chodzi, buduje się miodzio. Nie wiem jaki jest powód takiej zmiany, ale wiem jedno, optymalizacja jednak działa :]

Pią, 24 Maj 2013, 23:54:30
Odpowiedź #3

Offline Wawrzyn

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 12
  • Per aspera ad astra
    • Zobacz profil
Od siebie tylko dodam, że KSP wreszcie przestało się crashować :)
Przez trudy do gwiazd

Reklama

Odp: update 0.20 - poprawna instalacja - rozważania nad proponowanym rozwiązaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Pią, 24 Maj 2013, 23:54:30 »

Sob, 25 Maj 2013, 09:42:49
Odpowiedź #4

Offline rafal3920

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
No i to wyjaśnia dlaczego mnie działało, a innym nie! Ja tak zawsze robię z grami indie, bo może się coś zawsze zepsuć!

Przepraszam za błędy językowe, złą odmianę itd... Często piszę z telefonu, a tam mam kiepski autotekst

Sob, 25 Maj 2013, 10:48:45
Odpowiedź #5

Offline H^

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 3
    • Zobacz profil
Na steamowej to będzie działało? Bo mam straszne spadki FPSów które zniechęcają do gry.

@Edit, reinstalowałem wersje Steamową i nic to nie dało. Nadal się tnie, laguje i aż nie chce się grać...
« Ostatnia zmiana: Sob, 25 Maj 2013, 11:07:31 wysłana przez maxkeypl »

Reklama


Sob, 25 Maj 2013, 11:59:24
Odpowiedź #6

Offline Witold

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
U mnie to samo. Na wersji steamowej nadal zacina.

Sob, 25 Maj 2013, 19:20:12
Odpowiedź #7

Offline Schulze13

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 13
  • Nie mam pojęcia co robię.
    • Zobacz profil
Jak reinstalowaliście ksp na steamie? Jeżeli wybraliście z menu "usuń zawartość lokalną" to stream stwierdzi, że to zrobił. Natomiast w folderze Steam/SteamApps/common/ nadal będzie nie ruszone ksp :P. Więc steam po ponownym zainstalowaniu robi to samo co zostało omówione w pierwszym poście: kopiuje nowe i nie usuwa staryc plików. Sam przeniosłem na steama ksp i najpierw usunąłem za "pomocą" steama, a potem ręcznie. Następnie zainstalowałem i wszystko cacy. Mam nadzieję, że pomogłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub polonistą, gdyż każdy post niewłaściwie czytany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Reklama


Sob, 25 Maj 2013, 20:22:42
Odpowiedź #8

Offline Witold

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Oczywiscie, ze usunalem recznie reszte plikow.
U mnie po usuniecie kerbali ze steamu wszystko jest czyste, nie wiem dlaczego Ci nie usuwa.
« Ostatnia zmiana: Sob, 25 Maj 2013, 20:27:44 wysłana przez Witold »

Nie, 26 Maj 2013, 11:33:51
Odpowiedź #9

Offline Bigmikepl

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
u mnie ...     

musiałem usunąć  wszystkie  mody  i zainstalować na czysto ksp   bo nie chciało się uruchomić i od nowa zaczynam budowę i zabawę w grze 


refleksje:  Jestem mocno zadowolony po zmianach w tym patchu  szczególnie przypadł mi najbardziej ten przezroczysty szklany pod.  Budowanie rakiet  bez problemowo   o raz  na max detalach  przy skomplikowanych konstrukcjach idealnie chodzi

Reklama


Nie, 26 Maj 2013, 14:01:00
Odpowiedź #10

Offline H^

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 3
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Jak reinstalowaliście ksp na steamie? Jeżeli wybraliście z menu "usuń zawartość lokalną" to stream stwierdzi, że to zrobił. Natomiast w folderze Steam/SteamApps/common/ nadal będzie nie ruszone ksp :P. Więc steam po ponownym zainstalowaniu robi to samo co zostało omówione w pierwszym poście: kopiuje nowe i nie usuwa staryc plików. Sam przeniosłem na steama ksp i najpierw usunąłem za "pomocą" steama, a potem ręcznie. Następnie zainstalowałem i wszystko cacy. Mam nadzieję, że pomogłem.

To pomogło! Łap plusa, teraz ta optymalizacja to optymalizacja. :)

Nie, 26 Maj 2013, 14:09:03
Odpowiedź #11

Offline Schulze13

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 13
  • Nie mam pojęcia co robię.
    • Zobacz profil
Dziękuję :). Cieszę się, że pomogło. Niestety nie wiem czemu Ci Witoldzie nie działa.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub polonistą, gdyż każdy post niewłaściwie czytany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Reklama

Odp: update 0.20 - poprawna instalacja - rozważania nad proponowanym rozwiązaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Nie, 26 Maj 2013, 14:09:03 »

Nie, 26 Maj 2013, 20:44:21
Odpowiedź #12

Offline thejas8445

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil

Nie, 26 Maj 2013, 20:56:21
Odpowiedź #13

Offline H^

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 3
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
jak dawać plusy? bo nie wiem

Pod avaterm użytkownika któremu dajesz plusa masz łapkę w górę.

Reklama

Odp: update 0.20 - poprawna instalacja - rozważania nad proponowanym rozwiązaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Nie, 26 Maj 2013, 20:56:21 »

 

Problem z Update'm

Zaczęty przez H^

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1840
Ostatnia wiadomość Wto, 25 Gru 2012, 09:39:08
wysłana przez Reinicke
Problem z update'm

Zaczęty przez Reinicke

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3092
Ostatnia wiadomość Wto, 02 Kwi 2013, 09:01:06
wysłana przez Reinicke
[Rozwiązane] Update 0.18.2 - problem

Zaczęty przez Reinicke

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2946
Ostatnia wiadomość Nie, 23 Gru 2012, 11:05:35
wysłana przez Raynus
Instalacja 0.24

Zaczęty przez krzycho0306

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1575
Ostatnia wiadomość Sob, 30 Sie 2014, 22:37:57
wysłana przez krzycho0306