Autor Wątek: KSP x64  (Przeczytany 5261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wto, 10 Lis 2015, 02:06:35

Offline separat

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
hej wszystkim. Czy wie ktos czy wersja kerbal space proram w wersji 1.0.4 badz 1.0.5 jest obslugiwana takze dla x.64 ?
Otoz troszke zaszalalem ostatnio i zainstalowalem ponad 7000 dodatkow (wedlug modularmenagera ;x)
Oczywiscie gra sie sypie przy starcie (ponad 85% ramu zajetego) Wlaczylem ja z open gl ale jest troche kanciata i niewiem dlaczego wywalilo mi cala kopule nieba i niewiem czy to jest spowodowane bledem jakiegos modu czy to wina openGL
Chce zeby to jakos wygladalo a zarazem jestem takim troche chomikiem jesli chodzi o mody. Ktos umie pomoc ?

Wto, 10 Lis 2015, 09:50:19
Odpowiedź #1

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Kup komputer od NASA albo zrezygnuj z modów.

Reklama

Odp: KSP x64
« Odpowiedź #1 dnia: Wto, 10 Lis 2015, 09:50:19 »

Wto, 10 Lis 2015, 16:00:18
Odpowiedź #2

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
@up
Komputer z NASA nic nie pomoże przy aplikacji 32-bitowej, po przekroczeniu bariery zużycia 3~ GB pamięci. To nietrudne z modami na części. Jedyną radą jest wybieranie i wykasowywanie tych modów i części, których nie potrzebujemy.

Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Wto, 10 Lis 2015, 16:21:33
Odpowiedź #3

Offline separat

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Czyli nie ma i raczej nie bedzie aplikacji 64bit?
Odkrylem dlaczego kopula nieba mi zaginela. Nie wiem dlaczego mod Kopernikus wysypuje mi niebo i zmiejsza Kerbol do dziwnych rozmiarow o.O Wie ktos moze z czym moze gryzc sie mod Kopernikus i czy wymaga czegos specjalnego?
Dodam ze uzywalem rowniez rozszerzenia Kopernikus Extended
Co do trybu open GL narazie nie wyglada tak "zle" A faktycznie sporo oszczedza jesli chodzi o zuzycie Ram

Reklama

Odp: KSP x64
« Odpowiedź #3 dnia: Wto, 10 Lis 2015, 16:21:33 »

Wto, 10 Lis 2015, 17:42:58
Odpowiedź #4

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Próby gry z ilością modów większą niż 20-30 niezmiennie kończą się fiaskiem. Co do wersji 64 bit to jest ona z tego co wiem szykowana cały czas. 64 bity i przejście na Unity 5. Przewiduję, że pojawi się na gwiazdkę. W tej chwili nie ma stabilnych wersji 64 bit i dopóki powyższe przejście na U5 się nie dokona, to nie będzie. 7000 modów? To nie może działać w absolutnie żaden stabilny sposób. Powiem więcej, nie potrzebujesz nawet 1/10 z nich. Ja używałem modów bodajże sześciu, a nikt nie powie, że to co robiłem z nimi jest słabe.

Powodem nieprawidłowego działania moda może być:
1. Przeciążenie kompa, czyli na ogół ramu.
2. Błąd wewnętrzny kodu moda.
3. Błąd wynikły z relacji z częściami kodu innych modów.

Możesz spróbować to rozplątać szukając czy coś się nie zgadza linijka po linijce w kodzie źródłowym moda. Powodzenia i krzyżyk na drogę.

« Ostatnia zmiana: Wto, 10 Lis 2015, 17:47:01 wysłana przez Kadaf »

Wto, 10 Lis 2015, 18:53:29
Odpowiedź #5

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
Tak jak powiedział Kadaf, wersja 64 bit jest szykowana, ale z moich doświadczeń i z dzienników twórców wynika, że jej wprowadzenie będzie prawdziwym POGROMEM dla modów ze względu na różnice w kodzie. Po części pewnie nowy module manager to poprawi, ale cudów nie oczekuję.
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Odp: KSP x64
« Odpowiedź #5 dnia: Wto, 10 Lis 2015, 18:53:29 »

Wto, 10 Lis 2015, 19:21:44
Odpowiedź #6

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Próby gry z ilością modów większą niż 20-30 niezmiennie kończą się fiaskiem.

czym? :)



Naliczyłem 79 folderów w mojej instalce.

Wto, 10 Lis 2015, 19:30:57
Odpowiedź #7

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
@up&@Kadaf

Kwestia doboru. Kiedy instalacja modyfikacji polega na "Lubię ten... i ten jest spoko. Ten ma ładne części... o, ładniejsze efekty cząsteczkowe!" to 30 modów prędzej połamie grę. W twoim wypadku są one nie dość że precyzyjnie dobierane, to jeszcze usuwasz z nich zbędne rzeczy, przez co siłą rzeczy zajmują mniej. Tyle że do tego potrzeba doświadczenia i znajomości struktury plików gry, wątpię by Separat taką posiadał, skoro pyta ;)
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Odp: KSP x64
« Odpowiedź #7 dnia: Wto, 10 Lis 2015, 19:30:57 »

Wto, 10 Lis 2015, 20:33:01
Odpowiedź #8

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Winged, o ile sobie dobrze przypominam, to nad uruchomieniem prawidłowym gry na RSS walczyłeś długo (nie pamiętam, dni czy tygodnie), kombinując nad kawałkami modów z różnych wersji, by ze sobą zagrały. To jest zabawa programistyczna i podchodzi pod moją propozycję numer 3. Czy może mi powiesz, że instalowałeś jak leci i nigdy, ale to nigdy niczego przy nich nie kombinowałeś, bo wszystko pięknie banglało?

Wto, 10 Lis 2015, 21:00:52
Odpowiedź #9

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Nie tyle walczyłem co po prostu usunąłem wszystkie zbędne części z każdego moda i ze stocka :)

Reklama

Odp: KSP x64
« Odpowiedź #9 dnia: Wto, 10 Lis 2015, 21:00:52 »

Wto, 10 Lis 2015, 21:26:54
Odpowiedź #10

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
W porządku Winged. Proponuję ci zakład o skrzynkę wódki. Instaluję sto modów, jakie mi się nawiną pod oko. Jeżeli cokolwiek, powtarzam, cokolwiek nie będzie działało jak należy, to wysyłasz towar kurierem. Jeśli nie będzie żadnych błędów i wszystko będzie hulać, to ja ci wysyłam karton. Deal? :)

Wto, 10 Lis 2015, 21:57:37
Odpowiedź #11

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
No ok, ok :) Chciałem tylko napisać, że nie jest to niemożliwe jeśli ktoś bardzo chce.
« Ostatnia zmiana: Wto, 10 Lis 2015, 22:25:40 wysłana przez winged »

Reklama

Odp: KSP x64
« Odpowiedź #11 dnia: Wto, 10 Lis 2015, 21:57:37 »