Autor Wątek: Umieszczenie ISS na orbicie.  (Przeczytany 8921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie, 10 Sty 2016, 14:20:09

Offline Holkar

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Witam, po baaardzo długim czasie postanowiłem wrócić do Kerbali. Ściągnąłem ten mod: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Dodaje on doskonale odwzorowaną ISS oraz Mir, Sojuzy, Progresy itp. Jednak wynoszenie tej stacji na orbitę segment po segmencie i złożenie jej zgodnie z rzeczywistością jest póki co dla mnie dość trudne. Można jednak w VAB załadować całą stację, od razu zmontowaną ze wszystkich segmentów, tak jak być powinno. I moje pytanie brzmi: czy jest jakiś program, mod, cokolwiek, co pozwoli ustawić ISS na orbicie bez wynoszenia jej rakietami? Ja wiem, że jest to dość cheaterskie, ale jednak chciałbym to zrobić.

I drugie pytanie trochę odbiegające od tematu: czy możecie polecić jakiś dobrze odwzorowany, jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości prom kosmiczny?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  ;)

Nie, 10 Sty 2016, 14:22:12
Odpowiedź #1

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
Jest taki mod, nazywa się HyperEdit.



Teraz przygotuj się na morze kaki od reszty userów :P
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Odp: Umieszczenie ISS na orbicie.
« Odpowiedź #1 dnia: Nie, 10 Sty 2016, 14:22:12 »

Nie, 10 Sty 2016, 14:37:18
Odpowiedź #2

Offline angorek

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 35
    • Zobacz profil
HyperEdit jak Drangir wspomniał :P
Załaduj stację na pas startowy mocując ją uprzednio na Launch Clamps, wciśnij Alt+H i wynieś na orbitę.

Co do wahadłowca to najlepszy jest CSS Component Space Shuttle, dostępny na Kerbalstuff, z fixem pod 1.0.5 w oficjalnym wątku.
Ale wahadłowce niestety nie należą do najprostszych w pilotażu ;)
Pozdrawiam Daniel
rakiety.org.pl In thrust we trust !

Nie, 10 Sty 2016, 14:49:17
Odpowiedź #3

Offline Holkar

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Dzięki bardzo :D Właśnie z tym wahadłowcem zrobiłem coś nie tak, wyskakiwał komunikat o brakujących częściach. Spróbuję jednak raz jeszcze. Żeby już nie zakładać nowych wątków zapytam w tym: czy jest jakiś mod dodający chmury? Kiedyś znalazłem coś takiego do poprzednich wersji, ale do aktualnej coś nie mogę.

Reklama

Odp: Umieszczenie ISS na orbicie.
« Odpowiedź #3 dnia: Nie, 10 Sty 2016, 14:49:17 »

Nie, 10 Sty 2016, 15:01:13
Odpowiedź #4

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Na chmurki jest mod zwany EVE czyli EnvironmentalVisualEnhancements, swoją drogą szkoda, że poddałeś się od razu na początku z ta stację ja ją zrobiłem na RSS więc myślę, że na stocku to idealny trening na dokowanie i precyzyjne wykonywanie manewrów.

Nie, 10 Sty 2016, 15:15:03
Odpowiedź #5

Offline krzychu072

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 5
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
czy jest jakiś mod dodający chmury? Kiedyś znalazłem coś takiego do poprzednich wersji, ale do aktualnej coś nie mogę.
EnvironmentalVisualEnhancements
:)

edit obiegłeś mnie sobol :D
jest jeszcze scatterer ładną woda i atmosfera
« Ostatnia zmiana: Nie, 10 Sty 2016, 15:16:43 wysłana przez krzychu072 »

Reklama

Odp: Umieszczenie ISS na orbicie.
« Odpowiedź #5 dnia: Nie, 10 Sty 2016, 15:15:03 »

Nie, 10 Sty 2016, 17:13:30
Odpowiedź #6

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Od pewnego czasu mam modpacka KSPRC. Zawiera w sobie EVE, podkręcone wizualnie części, oraz powierzchnie planet. Wygląda to całkiem nieźle wszystko razem. Wada taka, że dramatycznie obciąża ta paczka kompa. Crashe są na porządku dziennym, spadek fps też bolesny. Maszyna 300 części to u mnie poniżej 10 klatek na sekundę. Coś, co bez KSPRC zdarzało się dopiero w okolicach 800. Modpacka polecam posiadaczom monstrów elektrycznych.

I odemnie morza kaki Drangir nie będzie. Użytkownik nie napisał niczego w rodzaju - ej ludzie, instalujcie moda na ISS. Napisał że po prostu chce coś takiego zaznaczając uczciwie, że wynoszenie hyperem to cziterstwo. Ale może Holnara nie bawią wielkie zabawy w konstruowanie. On sobie chce pooglądać ISS na orbicie w swojej grze. No i droga wolna, absolutnie nie widzę w tym nic złego.

Właściwie, skoro ISS, to może mod RSS byłby na miejscu. RSS czyli Real Solar System. Wszak ISS nie fruwa nad Kerbinem.

Sob, 16 Sty 2016, 15:22:02
Odpowiedź #7

Offline Holkar

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi  :)  Czy jest jakiś sposób na to, aby z poziomy VAB zarządzać paliwem? Udało mi się zainstalować w końcu podlinkowany wyżej prom kosmiczny, jednak ma on chyba jakiegoś buga, ponieważ zbiorniki na paliwo do RCS są puste. Chciałem to obejść w ten sposób, że montowałbym w ładowni zbiorniki z tymże paliwem i przepompowywał je do zbiorników orbitera. Na wyrzutni da się to zrobić, ale w VAB nie mogę. Jest na to jakiś sposób?

Reklama

Odp: Umieszczenie ISS na orbicie.
« Odpowiedź #7 dnia: Sob, 16 Sty 2016, 15:22:02 »

Sob, 16 Sty 2016, 15:28:23
Odpowiedź #8

Offline Bill2462

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 38
    • Zobacz profil
Jeśli klikniesz na zbiornik prawym przyciskiem myszy to wyświetli ci się taki mały panel kontrolny. Jest tam taki zielony pasek którym możesz zmieniać ilość paliwa w zbiorniku. To samo tyczy się innych części.

Sob, 16 Sty 2016, 15:36:08
Odpowiedź #9

Offline Holkar

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Ooooooooo faktycznie! Super :D To jeszcze jedno i już chyba wszystko będzie dla mnie jasne. Czy w obecnej wersji da się zrobić tak, żeby umieścić w ładowni wahadłowca zbudowany wcześniej element stacji? Wiem, że kiedyś był potrzebny do tego mod, niestety nie pamiętam jego nazwy. Jak jest teraz?

Reklama

Odp: Umieszczenie ISS na orbicie.
« Odpowiedź #9 dnia: Sob, 16 Sty 2016, 15:36:08 »

Sob, 16 Sty 2016, 17:29:47
Odpowiedź #10

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
Da się w zaawansowanych opcjach konstrukcyjnych, trzeba naciśnąc strzałkę w lewym górnym rogu.
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Pon, 03 Paź 2016, 15:05:54
Odpowiedź #11

Offline Discovery

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Elo, zapoda ktoś link do CSS Component Space Shuttle bo ten link Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ nie działa.

Reklama

Odp: Umieszczenie ISS na orbicie.
« Odpowiedź #11 dnia: Pon, 03 Paź 2016, 15:05:54 »

Pon, 03 Paź 2016, 15:41:33
Odpowiedź #12

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Nie wiem czy ten mod jest jeszcze rozwijany. Możesz sprawdzić tutaj: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Jeśli nie działa to proponuję mod od DECQ:
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Nie ma za co. Na przyszłość polecam również przeglądarkę google lub skorzystanie z globalnego forum: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Pon, 03 Paź 2016, 15:54:22
Odpowiedź #13

Offline Discovery

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Tak tylko SSU to mod dla Orbitera, google wcześniej przekopałem i żaden link do downloadu nie działa. Twój pierwszy także. Nawet ten stąd Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Reklama

Odp: Umieszczenie ISS na orbicie.
« Odpowiedź #13 dnia: Pon, 03 Paź 2016, 15:54:22 »

Pon, 03 Paź 2016, 15:56:02
Odpowiedź #14

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Proszę bardzo mod nawet zaktualizowany do wersji 1.1 czyli obecnej.

 

Docking Fuel Pump - łatwe tankowanie na orbicie

Zaczęty przez angorek

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4123
Ostatnia wiadomość Pon, 05 Gru 2016, 19:44:27
wysłana przez angorek