• DarkTime [v1.0] by ShookTea 5 1
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: DarkTime [v1.0] by ShookTea  (Przeczytany 5322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sob, 01 Sie 2015, 19:55:36

Offline ShookTea

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 20
    • Zobacz profil
KSP DarkTime Calculator
Wersja: 1.0
Autor: ShookTea (czyli ja)

Opis:
Nie jest to modyfikacja, lecz narzędzie. Pozwoli ci ono na:
1. Wyliczenie, ile czasu na danej orbicie twoja sonda spędzi w cieniu
2. Wyliczenie, ile potrzebujesz pojemności baterii, by zapewnić stałą pracę sondy (a więc by starczyło baterii na operacje w cieniu)

Program wymaga do działania zainstalowanej najnowszej wersji Javy.

Wprowadź planowaną apoapsę i peryapsę orbity; wybierz obiekt, wokół którego orbitujesz; wpisz sumę wykorzystywanej energii w ciągu sekundy; wciśnij "Oblicz" i gotowe!
Program nie przewiduje w swych obliczeniach ewentualnych zaćmień Słońca. Zwykle jednak nie trwają one zbyt długo. Program ignoruje również nachylenie orbity, jednak nie pogorsza wyników - w orbicie polarnej zdarzają się okresy, w których satelita zawsze jest oświetlony.

Lista obiektów zawiera wszystkie domyślne obiekty w KSP z wyjątkiem Kerbolu.
Można łatwo dodać kolejne obiekty, otwierając plik .JAR za pomocą programu typu WinZip, 7Zip oraz edytując plik planets.txt, dodając w nowych linijkach kolejno: nazwę obiektu, promień w metrach i masę w kilogramach.
Niżej w pobieraniu, oprócz samego programu znajduje się także link do pobrania pliku planets.txt zawierającego również obiekty z moda KerbolPlus.

Uwagi
Należy uważać na margines błędu, który rośnie wraz z wysokością orbity, ekscentrycznością i wielkością obiektu, wokół którego krąży orbita. Margines ten nie powinien jednak przekroczyć 3 minut: w kalkulacji testowej (orbita 100 km x 100 km wokół Kerbinu z wykorzystaniem 0.09 jednostki energii / sekundę) podaje poprawny wynik, zaś w drugiej kalkulacji testowej (orbita 700x200 km wokół Joola z wykorzystaniem 0.21 jednostki energii / sekundę) podaje wynik 572 jednostek, podczas gdy poprawnym wynikiem jest 505 jednostek. Margines ten nie zależy ode mnie, a od ograniczeń procesora wykonującego działania matematyczne (dobrze chociaż, że zawyża, a nie zaniża :P)


Pilnujcie, aby podawać wymiary orbity poprawnie, w metrach. Wielokrotnie zdarzyło mi się przez przypadek podać orbitę w kilometrach i dziwić się, czemu wyszedł błędny wynik.

Zdjęcia programu
Interfejs z wprowadzonymi i przeliczonymi danymi:


Rozwinięta lista obiektów:


Zainstalowany plik planets.txt:


Linki
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Licencja
Program jest udostępniany na licencji Creative Commons CC-BY-SA.
Oznacza ono, że możesz tworzyć własne wersje programu, w tym modyfikacje pliku planets.txt. Możesz rozpowszechniać zarówno swoje modyfikacje, jak i oryginał, jednakże w obydwóch przypadkach musi być podany autor oryginału i link do tego tematu na forum oraz musi być wykonane na podstawie tej samej licencji. Licencja ta zezwala na używanie komercyjne programu i jest zgodna z definicją Licencji Wolnej Kultury.

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ by ShookTea is licensed under a Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
« Ostatnia zmiana: Sob, 01 Sie 2015, 19:57:15 wysłana przez ShookTea »