Autor Wątek: R-004 "Ranger": Misja "Czerwona Planeta".  (Przeczytany 2646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pią, 24 Maj 2013, 03:02:31

Offline KnightMoritz

 • Szeregowy
 • *
 • Wiadomości: 93
 • Reputacja: 12
  • Zobacz profil

Po paśmie porażek, wypadków i testów dostępnych w tym wątku Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ , MSC wycofało się w cień i rozwiązało umowy ze wszystkimi stacjami telewizyjnymi, które jak dotąd relacjonowały sukcesy (a przede wszystkim potknęcia) firmy. Bill Moritz wyjechał w nieznane na zasłużony urlop, a część załogi MSC została zwolniona z pracy. Wyglądało na to, że MSC nie było tym, czego MPK oczekiwało. Rozpoczęły się przetargi, licytacje, kłótnie i zażalenia, prawie doszło do międzykorporacyjnej wojny. Mamy rok 2030, sytuacja polityczna na Kerbinie przez nagłe zniknięcie MSC z rynku jest cholernie skomplikowana. Jednakże, pewnego niepozornego poranka... w "Poranek z TVKerbal"...

"Przerywamy program, aby poinformować widzów przed telewizorami o niespodziewanym wystąpieniu publicznym, pierwszy raz od ośmiu lat, dyrektora MSC. Oświadczenie dotyczy kontynuacji programu kosmicznego! Łączymy się z Billem Moritzem."

"Dzień dobry pani, dzień dobry państwu. Od razu zdementuję plotki o domniemanym zakończeniu programu kosmicznego, na co dowodem są zdjęcia z naszego ostatniego sukcesu:Krótka pauza. "Ekhm. Tak, nie jesteście w błędzie. W tajemnicy przed mediami, MSC rozpoczęło pracę nad eksperymentalnym lotem załogowym w celu zbadania powierzchni Duny! Jak widać, lot się powiódł, przebiegł bez żadnych awarii. Misja okazała się totalnym sukcesem."

Kolejna pauza. "Taak. Aczkolwiek, dosyć mojego nudnego gadania. Załączam zdjęcia, abyście mogli rozkoszować się widokiem z lądowania oraz z powierzchni".Słowa Billa Moritza załagodziły znacząco sytuację polityczną na Kerbinie w ciągu kilku tygodni. Większość niewielkich spółek, które rywalizowały między sobą o przejęcie miejsca Moritz Shipyard Consortium wyprzedała swoje udziały lub rozpadła się, przez brak rządowych dotacji, wpompowanych ponownie w działania MSC. Do roku 2031 kryzys ogólnoplanetarny był już historią, a MSC zyskało kontrakt wieczysty na wyłączność w Programie Kosmicznym. Poniżej reszta zdjęć, także z lądowania.


Moment separacji modułu SkyCraneVII od łazika R-004 "Ranger"

Teraz już wszystko w rękach pilotów!


Nie obyło się bez uszkodzeń zawieszenia, jednak dzielny astronauta Sheplin Kerman szybko uporał się z awarią dzięki autorskiemu systemowi naprawczemu RepairNOW od MSCŁazik gotowy jest ruszyć w nieznane i zlokalizować punkt wypadowy oraz bazę dla kolejnych misji.

« Ostatnia zmiana: Nie, 26 Maj 2013, 15:35:27 wysłana przez KnightMoritz »

Sob, 25 Maj 2013, 00:05:57
Odpowiedź #1

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil
Łazik symetryczny do bólu, jednak ważne że działa. Podoba mi się w jaki sposób ląduje idealnie na koła. Moje konstrukcje z powodu przesunięcia środka ciężkości zazwyczaj opadają na dach/dziub/tył/kto wie jak inaczej. Jeśli w ogóle wyhamuje a nie się rozbije.

I nie jestem pewien czy pojazd który dostarcza łazik tylko na sub-orbitę można nazwać skycranem?
Best regards from Valhalla

Reklama

Odp: R-004 "Ranger": Misja "Czerwona Planeta".
« Odpowiedź #1 dnia: Sob, 25 Maj 2013, 00:05:57 »

Sob, 25 Maj 2013, 02:33:36
Odpowiedź #2

Offline KnightMoritz

 • Szeregowy
 • *
 • Wiadomości: 93
 • Reputacja: 12
  • Zobacz profil
Dzięki Dawster za odp :)

No właśnie ze względu na środek ciężkości staram się równoważyć masę jak się da. Ten tu jest prawie idealny  pod względem właściwości jezdnych. Przed chwilą pobiłem swój mały rekord- śmigałem 42 m/s :)

Hmmm, może to tylko skycrane z wyglądu, de facto posłużył do wyhamowania całego modułu. Ostatecznie okazał się zupełnie niepotrzebny- dużo łatwiej jest nawalić spadochronów i jak któryś urwie przy hamowaniu to zawsze zostaje więcej niż przewidziałem dla danej masy. Pobawiłem sie z tym troszeczke na kerbinie, i można rozmieszczeniem i ilością spadochronów wyrównać do idealnego poziomu każdy (jak dotąd) pojazd :D

Niedługo Kolejne informacje z Czerwonej Planety!

Sob, 25 Maj 2013, 09:47:02
Odpowiedź #3

Offline rafal3920

 • Plutonowy
 • ***
 • Wiadomości: 379
 • Reputacja: 10
  • Zobacz profil
Jak już mówiłem na chacie, bardzo mi się podoba, ale wrzuć jeszcze to fajne zdjęcie z IVA co na chacie pokazywałeś

Przepraszam za błędy językowe, złą odmianę itd... Często piszę z telefonu, a tam mam kiepski autotekst

Reklama

Odp: R-004 "Ranger": Misja "Czerwona Planeta".
« Odpowiedź #3 dnia: Sob, 25 Maj 2013, 09:47:02 »

Sob, 25 Maj 2013, 13:57:11
Odpowiedź #4

Offline Wawrzyn

 • Kapral
 • **
 • Wiadomości: 216
 • Reputacja: 12
 • Per aspera ad astra
  • Zobacz profil
Świetna relacja :D Kerbale pozwalają nawet na pisanie opowiadań SF okraszonych genialnymi zdjęciami. Jak ktoś ma wybujałą wyobraźnię (jak np. ja) to jest w siódmym niebie (kosmosie?) :D Pozwolisz, że w przyszłości spróbuję zastosować podobną konstrukcję łazika w moim ODZ Infinity i zobaczyć, czy da się dostarczyć Kerbalom pojazd na Laythe? ;)
« Ostatnia zmiana: Sob, 25 Maj 2013, 14:00:05 wysłana przez Wawrzyn »
Przez trudy do gwiazd

Sob, 25 Maj 2013, 15:09:30
Odpowiedź #5

Offline KnightMoritz

 • Szeregowy
 • *
 • Wiadomości: 93
 • Reputacja: 12
  • Zobacz profil
jasne :) Bardzo mnie cieszy, jak ludzie chcą z moich rozwiązań korzystać :> nawet ułatwię Ci robotę, proszę:

Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Post scalony: Nie, 26 Maj 2013, 06:07:27
A więc... tym razem będzie trochę inaczej.

Przedstawiam wszystkim sprawozdanie z przebiegu misji zgodnie z checklistą i planem lotów wyznaczonym przez Billa Moritza.

Dzień 274 misji, 150 dni od lądowania R-004 "Ranger".

"Dzisiaj nawigator dostrzegł czerwień Duny w iluminatorze, co potwierdziły przyrządy. Dolecieliśmy! Wszyscy tutaj są podekscytowani i przerażeni- nikt z nas nigdy nie był tak daleko od domu. O, pardon. Kerbin nie jest już naszym domem. Zostaliśmy wybrani przez samego Prezesa, każdy z nas jest kimś w rodzaju Prometeusza. Niesiemy przyszłość naszej rasie, prowadzimy podbój kosmosu. Jesteśmy pierwsi z wielu. To ostatni mój wpis w tym pamiętniku, gdyż tam, na Dunie, będę miał zbyt dużo zajęć i zbyt słaby dostęp do internetu, żeby kontynuować swoje rozmyślania. A więc, żegnam się z Wami, gdyż lądujemy!"

- z pamiętnika on-line Goffrey'a Kermana. W taki sposób na Dunie swój ostatni dok znalazł kolejny moduł Bazy "D-1". Jest to moduł łączności krótkiego zasięgu oraz echolokacji łazików w okolicy bazy. Ze względu na echolokację, ulokowano go w bezpiecznej odległości 2,4 km od D-1.Dzień 312: Przeprowadzono drobiazgowe testy nowego rodzaju pojazdu, dużej a zarazem ruchomej platformy mieszkalnej, umożliwiające swobodną ewakuację całego personelu bazy w ciągu kilku minut. Jest czymś w rodzaju autobusu, żartobliwie nazwany przez Jebediah' "Dunowozem". Ostateczne testy trwają, w celu ostatecznego sprawdzenia pojazdu "w akcji"... wysłano go na Eve.

"Pozdrowienia z Eve"- pocztówka okolicznościowa, do nabycia w kioskach MSC za jedyne 99,99 kerbodolców.Dzień 383: Na dunę startuje kolejna rakieta, tym razem mniejsza- jej ładunkiem jest nieduży łazik, R-005 "Recon", którego głównym i podstawowym celem jest dowiezienie kerbonautów do oraz z modułu lokacyjnego. Niestety, tuż po lądowaniu łazik ów (oraz jego rakieta pchająca) wykazał szereg błędów konstrukcyjnych i w ostatecznym rozrachunku, doprowadziło to do zniszczenia pojazdu i śmierci kierowcy.Dzień 400: Start rakiety z dużym modułem mieszkalnym, mającym być pierwszym stricte nieruchomym segmentem D-1. Lądowanie o mały włos skończyłoby się katastrofą- moduł wylądował kilka metrów od wielkiego, masywnego, marsjańskiego głazu. Nikt jednak nie zginął, a z odsieczą pospieszyła załoga "Rangera". Przez niefortunne lądowanie (trwają prace nad ulepszeniem systemu namierzania), ostateczne miejsce lokacji bazy zmieniono z kwadrantu Zero-Alfa-Tango na One-Alfa-Foxtrott. Lądowanie odbyło się 547 dnia misji "Czerwona Planeta". Niestety, w momencie przyziemienia, uszkodzone zostały wszystkie panele słoneczne, przez co moduł zasilany jest tylko i wyłącznie z generatorów termoelektrycznych.


na zdjęciu: R-004 "Ranger" chwilę po spotkaniu z B-009 "Dune". w tle odnalezione przez stację echolokacji szczątki "Recona"


Baza w tym momencie była już w pełni operacyjna i obsadzona, rozpoczęły się także testy głównego modułu serwerowego, naukowego oraz zaawansowanego technologicznie składu żywności. Nazwano je kolejno: B-010, B-011, B-012. Kerbonauci z Eve w wiadomości, wysłanej za pośrednictwem anteny dalekiego zasięgu, skarżyli się na niestabilność podwozia "Dunowozu". Rozpoczęto długie i mozolne prac nad usprawnieniem konstrukcji. Poszerzono rozstaw osi i maksymalnie obniżono środek ciężkości każdego nowowybudowanego pojazdu.

Zdjęcie złożonego zestawu podczas testów.Dzień 983: W stu procentach udane i, o dziwo, bezawaryjne lądowanie pierwszego Mobilnego Modułu Międzyplanetarnego, B-012. Moduł, dzięki usprawnionemu systemowi namierzania oraz lepszemu przeszkoleniu pilotów, wylądował jedyne 300 metrów od bazy, po czym spokojnie włączył elektryczne silniki i ustawił się na pozycji.Dalsze plany: Budowa bazy jest praktycznie na ukończeniu. W następnym locie MSC planuje wysłać trzy platformy samojezdne z niezależnym systemem sterującym, do wykonywania podstawowych prac naprawczych i podtrzymujących sprawność techniczną elementów bazy. Potem dosłane zostaną ostatnie moduły oraz powstanie orbitalna stacja przekaźnikowa. MSC nie przewidziało, iż komunikacja z Kerbinem będzie z Duny tak bardzo utrudniona. Okienko na wysłanie wiadomości to jedyne czterdzieści dwie sekundy! Moduł echolokacji, dzięki zaawansowanym antenom, wydłużył ten czas do czterech minut.

Post Scriptum: Wszystkie moduły doleciały na swoje miejsce przy pomocy najnowszego typu rakiety nośnej: R-007 "Hönir", nazwany od nordyckiego boga, który wraz z Odynem miał stworzyć pierwszych ludzi- nazwa więc jest nieprzypadkowa.
« Ostatnia zmiana: Nie, 26 Maj 2013, 15:29:38 wysłana przez KnightMoritz »

Reklama

Odp: R-004 \"Ranger\": Misja \"Czerwona Planeta\".
« Odpowiedź #5 dnia: Sob, 25 Maj 2013, 15:09:30 »

Nie, 26 Maj 2013, 15:48:08
Odpowiedź #6

Offline DawsterTM

 • Sierżant
 • ****
 • Wiadomości: 527
 • Reputacja: 35
 • *being dead intesifies*
  • Zobacz profil
Oj oj oj, ten "Dunobus"

Okropnie zaciąga moim Maulem.

Plagiat najwyższą formą uznania? Nie wiem, ale wiem że u mnie nie ma:
Cytuj
"Kerbonauci z Eve w wiadomości, wysłanej za pośrednictwem anteny dalekiego zasięgu, skarżyli się na niestabilność podwozia "Dunowozu"
Bazik "Maul" jest wyważony, rozstaw kół pozwala na skręty przy maksymalnej prędkości do 45m/s, a jedyne na wielkich hopkach jedna z opon ma tendencję do pękania.

No i usunięcie niepotrzebnych zdjęć naprawdę pomogło tej relacji.
« Ostatnia zmiana: Nie, 26 Maj 2013, 15:49:39 wysłana przez DawsterTM »
Best regards from Valhalla

Nie, 26 Maj 2013, 15:51:00
Odpowiedź #7

Offline KnightMoritz

 • Szeregowy
 • *
 • Wiadomości: 93
 • Reputacja: 12
  • Zobacz profil
O kurde faktycznie są podobne rozwiązania... Długo głowiłem się nad rozwiązaniem i widocznie nieświadomie popełniłem plagiat. Nie moja wina że rozwiązanie sie sprawdza... :P

Cóż, ja nad stabilnością pracuję wciąż.

Reklama

Odp: R-004 "Ranger": Misja "Czerwona Planeta".
« Odpowiedź #7 dnia: Nie, 26 Maj 2013, 15:51:00 »

 

Lądownik "Mun Or Bust!" i pojazd "Flat-Finder"

Zaczęty przez Ketrab

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1779
Ostatnia wiadomość Czw, 30 Maj 2013, 13:20:38
wysłana przez Ketrab
PRZENIESIONY: Bezzałogowy łazik księżycowy "Auraxis 2"

Zaczęty przez Ravnarr

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 985
Ostatnia wiadomość Sob, 23 Mar 2013, 17:07:15
wysłana przez Ravnarr
Program "MILLENNIUM" wielki podbój Tylo.

Zaczęty przez SPS 22

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4201
Ostatnia wiadomość Sob, 03 Sty 2015, 13:40:00
wysłana przez Kadaf
Program "CYKLON" wielki podbój Eve.

Zaczęty przez SPS 22

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4418
Ostatnia wiadomość Nie, 25 Sty 2015, 12:02:09
wysłana przez SPS 22
Program eksploracji Moho "PEM".

Zaczęty przez SPS 22

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3289
Ostatnia wiadomość Wto, 07 Kwi 2015, 17:01:29
wysłana przez Drangir