Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry

Galerie => Lądowniki załogowe, bazy, kolonie => Wątek zaczęty przez: Nolanoth w Śro, 01 Cze 2016, 21:37:08

Tytuł: AT - Program Lądowników Załogowych
Wiadomość wysłana przez: Nolanoth w Śro, 01 Cze 2016, 21:37:08
AT - Program Lądowników Załogowych
(http://i.imgur.com/4XjftPG.png)
Kerbalski Program Kosmiczny „Winter Owl” postawił przed sobą nowe zadanie. A mianowicie – zaprojektowanie i skonstruowanie nowej linii lądowników załogowych przeznaczonych do różnych typów misji. Inżynierowie pod przewodnictwem Wernhera von Kerman w ciągu ostatnich miesięcy opracowali maszyny serii AT. Nowe lądowniki mają zastąpić dotychczas stosowane prototypy oraz wykorzystywany w misjach Kalimdor I i III lądownik Atena. Obecne efekty ich prac można oglądać na pokazach/targach Tech & Thrust 17’ odbywających się w Centrum KSP.
(W nawiasach podano wymiary w metrach, ze złożonymi nóżkami, wysokość x szerokość x długość.)


AT-1 Virtus

(http://i.imgur.com/teWEALr.png)

AT-1 to najmniejszy lądownik z całej serii. Napędzany jest jedynie przez system RCS – 4 małe silniki + dysze kontroli położenia. W ogólnych założeniach projektowych ma być wykorzystany w zdobyciu księżyca Eve – Gilly. Wymiary: (3,4 x 2,8 x 3,0)

AT-2 Grom

(http://i.imgur.com/WGiLvFh.png)

AT-2 to większy brat wyżej opisanego lądownika. Może zostać przebudowany do wersji trzyosobowej. Przeznaczony do krótkich misji na powierzchni ciał niebieskich takich jak: Moho, Ike, Duna, Mun i Minmus. Opcjonalnie montowane spadochrony. Wymiary: (7,4 x 5,7 x 5,7)

AT-3 Neptun

(http://i.imgur.com/xU8Cwww.png)

AT-3 Neptun to lądownik przeznaczony do długich misji kosmicznych, o średniej przestrzeni życiowej dla kerbonautów. W zależności od czasu trwania misji zabiera od 3 do 5 członków załogi. Plan przyszłościowy zakłada wykorzystanie Neptuna w misjach na Dres, Bop, Pol, Vall i Eeloo. Ponadto lądownik może brać udział w dużo dłuższych misjach na ciałach niebieskich osiągalnych przez AT-2. Opcjonalnie montowane spadochrony na pierwszym stopniu. Wymiary: (10,8 x 7,7 x 7,7)

AT-4 Kratos

(http://i.imgur.com/WQgkBpo.png)

AT-4 to obecnie największy stworzony lądownik z całej serii AT. Duża przestrzeń życiowa i magazynowa umożliwia dalekie loty oraz bardzo długie przebywanie na powierzchni planet i księżyców. Głównym zamiarem w tworzeniu Kratosa jest perspektywa zdobycia Laythe i Tylo w przyszłości. Opcjonalnie montowane spadochrony lub dodatkowy stopień hamujący, w przypadku lądowania na największym z księżyców w Układzie Kerbolskim. Wymiary: (18,1 x 10,6 x 10,6)

Kilka dodatkowych zdjęć,w tym tabelka z danymi lądowników (na pierwszym widoczny kerbal, porównanie wielkości):

(http://i.imgur.com/3wrtDwb.png)
(http://i.imgur.com/Il8X5p5.png)
(http://i.imgur.com/plQ6MCZ.jpg)


Dodatkowo wszystkie lądowniki są wyposażone w kompletny system łączności i urządzenia do badań naukowych.
Nie jest to jednak koniec programu AT. Konstruktorzy są na etapie projektowania nienazwanego jeszcze lądownika AT-5 oraz dwóch statków kosmicznych – ATX Ursa Minor i ATV Ursa Major. Ich celem będzie przechwytywanie lądowników gdy te już znajdą się na orbicie. Następnie mają być zdolne do bezpiecznego powrotu na Kerbin, razem z załogą.


Użyte mody: tweak scale, Real Scale Boosters (niektóre silniki i podstawa dla nóżek w AT-4),  Surface Lights,
Tytuł: Odp: AT - Program Lądowników Załogowych
Wiadomość wysłana przez: MarQx w Śro, 01 Cze 2016, 22:39:05
Świetne maszynki, czekam na więcej :)
Tytuł: Odp: AT - Program Lądowników Załogowych
Wiadomość wysłana przez: Nolanoth w Śro, 01 Cze 2016, 23:05:07
Dzięki ;) Następny post albo będzie zawierał kolejne części programu albo zdjęcia i wrażenia z właściwych testów.