Autor Wątek: Sobolowa Odyseja  (Przeczytany 10425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pią, 07 Kwi 2017, 13:04:20

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Witam wszystkich bardzo serdecznie po dość dużej przerwie w mojej aktywności. Ruszamy dzisiaj z czymś kompletnie dla mnie nowym. Po wielu godzinach, a nawet dniach rozważania nakręcenia własnej serii z KSP doszedłem do wniosku aby podjąć się tego wyzwania. Dla wytrawnych graczy to zapewne nic błahostka i spotkam się z morzem krytyki za liczne niedociągnięcia i błędy z mojej strony. Liczę jednak, że starczy mi samozaparcia aby przezwyciężyć zniechęcenie spowodowane krytyką i obrócę ją w najlepszy mobilizator do udoskonalania swojej produkcji.
Tak więc prezentuję pierwszy odcinek serii. Celem programu jest zbadanie w 100% wszystkich ciał niebieskich Układu Kerbolskiego. W międzyczasie będę stawiał sobie również wiele celów pośrednich wynikających czy to z rozgrywki czy też z moich ambicji. Rozgrywkę rozpoczynamy bez statków załogowych dzięki modyfikacji SETI. Ma ona jeszcze kilka bolączek względem starego BTSM, ale myślę, że też będzie ciekawie. Poniżej daję orientacyjną listę modyfikacji. Życzę miłego oglądania, oraz czekam na konstruktywną krytykę. Jeszcze drobna uwaga co do jakości audio myślę, że od drugiego odcinka ulegnie ona znacznej poprawie.


Nie, 09 Kwi 2017, 11:02:24
Odpowiedź #1

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Całkiem nieźle. Trzymaj tak dalej :).

PS.
Dźwięk faktycznie jest masakryczny. Ale przynajmniej wiesz co masz powiedzieć i się nie zacinasz
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Reklama

Odp: Sobolowa Odyseja
« Odpowiedź #1 dnia: Nie, 09 Kwi 2017, 11:02:24 »

Pią, 14 Kwi 2017, 12:13:47
Odpowiedź #2

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
@up Dzięki za pozytywną opinię. Myślę że jakość audio jest już poprawiona. Cały czas jednak pracuję nad tym jak mówić żeby to całkiem brzmiało. Kolejnym zagadnieniem dla mnie jest jakość filmików czyli ich wygląd. Jednak nie wiem czy z moim monitorem uda mi się coś więcej wykrzesać.

Tak więc do rzeczy.
Sobolowa Odyseja #02


Miłego oglądania. Następna część również za tydzień.

Czw, 20 Kwi 2017, 16:14:41
Odpowiedź #3

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Trzeci odcinek nieco wcześniej gdyż jutro będę poza dostępem komputera. Miłego oglądania:

Reklama

Odp: Sobolowa Odyseja
« Odpowiedź #3 dnia: Czw, 20 Kwi 2017, 16:14:41 »

Pią, 21 Kwi 2017, 12:08:26
Odpowiedź #4

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Odłączamy, a nie odłanczamy.

Ciekawy odcinek, przypomina mi to styl TrashingMada(Co jest pozytywne).

PS
Błaganie: Czy misje na Muna, możesz nazwać Atena?
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Pią, 21 Kwi 2017, 13:11:56
Odpowiedź #5

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
@MATI212 Dzięki. że zauważyłeś. Normalnie nie zdarzają mi się takie błędy, będę musiał być bardziej ostrożny. Jesteś jasnowidzem. Właśnie tak został nazwany program lotów załogowych na Müna. TrashingMad jest jednym z powodów podjęcia się nagrywania tej serii. Będę jednak starał się nie tyle go naśladować, co w pewien sposób wyciągać według mnie najlepsze strony jego nagrań.

Udało mi się w końcu zlikwidować czarne pasy po bokach ekranu, niestety będzie trzeba na to poczekać kilka odcinków gdyż mam już nagrane trochę materiału, a nie robiłem kopii zapasowych zapisu gry. Od strony technicznej do gry dołączył jeszcze mod Interstellar co zapewni rozgrywkę na długie długie godziny. Dzięki niemu też wypełniłem całe drzewko technologiczne więc możliwe, że w odległej przyszłości pojawi się dodatkowy system planetarny. Zastanawiam się również nad dodaniem modyfikacji CactEye na teleskopy, ale chyba jestem już trochę za daleko z technologią. Strasznie żałuję, że nie mogę dodać Kerbal Construction Time co dodałoby smaczku rozgrywce, ale mod niestety póki co w ogóle nie działa na 1.2.2. Kolejna część jest już przygotowywana.

Reklama

Odp: Sobolowa Odyseja
« Odpowiedź #5 dnia: Pią, 21 Kwi 2017, 13:11:56 »

Nie, 23 Kwi 2017, 12:20:46
Odpowiedź #6

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Szczerze, to nie zauważyłem czarnych pasów.

To dobrze że ktoś postanowił to kontynuować, od wycofania się Trasha.

Jaki to mod na dodawanie miast do gry?
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Nie, 23 Kwi 2017, 19:39:10
Odpowiedź #7

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Te miasta to tak w gruncie rzeczy tylko "plamy" na Kerbinie, nie są one fizycznymi obiektami. Są one składową moda na chmurki Environmental Visual Enhancements i znajdują się w wielu jego pochodnych takich jak SVE czy RVE i pewnie jeszcze inne.
MOD -> Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Reklama

Odp: Sobolowa Odyseja
« Odpowiedź #7 dnia: Nie, 23 Kwi 2017, 19:39:10 »

Pią, 28 Kwi 2017, 11:08:49
Odpowiedź #8

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Następna część zmagań z Kerbalami i ich programem kosmicznym w moim wykonaniu już dostępna:


Miłego oglądania ;)

Pią, 28 Kwi 2017, 16:55:13
Odpowiedź #9

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Jak zwykle, ciekawie, nie zauważyłem żadnych błędów językowych(masz szczęście ;))
A tak całkiem serio, fajny odcinek, chyba najlepszy.

Mam dwa pytania:
1. Z jakich modów/moda pochodzą części rakiet, których tutaj użyłeś?
2. Dźwięk nagrywasz w trakcie gry, czy już w postprodukcji?
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Reklama

Odp: Sobolowa Odyseja
« Odpowiedź #9 dnia: Pią, 28 Kwi 2017, 16:55:13 »

Sob, 29 Kwi 2017, 12:13:56
Odpowiedź #10

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
1.Części pochodzą zasadniczo albo z moda Ven's Stock Revamp bądź Part Overhaul od PorkJet.
2. Co do komentarza i podkładu to tak, dogrywam go potem z resztą nie wyobrażam sobie za bardzo innej metody montażu. Z ponad godzinnego nagrania uzyskuję około 20 minutowy materiał.

Mam nadzieje, że piąty odcinek będzie miłym dla oka postępem w mojej pracy. Po woli zaczynam nie tylko coś robić ale i to rozumieć.

Sob, 29 Kwi 2017, 18:06:03
Odpowiedź #11

Offline grabek77

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 16
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Mam nadzieje, że piąty odcinek będzie miłym dla oka postępem w mojej pracy. Po woli zaczynam nie tylko coś robić ale i to rozumieć.
szkoda, ze tylko dla oka :P
zrób coś i dla ucha :D
--
Pozdrawiam
Grabek

Reklama

Odp: Sobolowa Odyseja
« Odpowiedź #11 dnia: Sob, 29 Kwi 2017, 18:06:03 »

Pią, 05 Maj 2017, 12:13:06
Odpowiedź #12

Offline Sobol

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 51
    • Zobacz profil
Zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka.


@grabek Cały czas pracuję nad polepszaniem każdego aspektu nagrań ;)

Sob, 06 Maj 2017, 21:09:18
Odpowiedź #13

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Kim był Kronos?
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Reklama

Odp: Sobolowa Odyseja
« Odpowiedź #13 dnia: Sob, 06 Maj 2017, 21:09:18 »

Nie, 07 Maj 2017, 01:46:02
Odpowiedź #14

Offline grabek77

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 16
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Kim był Kronos?
Ojj nie uważało się na lekcjach :P
W mitologii greckiej bóg rolnictwa, jeden z tytanów i najmłodszy syn Uranosa i Gai.
--
Pozdrawiam
Grabek

 

Sobolowa Odyseja II

Zaczęty przez Sobol

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9317
Ostatnia wiadomość Śro, 20 Kwi 2022, 10:46:05
wysłana przez Sobol