Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry

Galerie => Kampanie => Wątek zaczęty przez: DragonsNightmare w Wto, 14 Kwi 2015, 22:54:04

Tytuł: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Wto, 14 Kwi 2015, 22:54:04
Witam serdecznie, ostatnio rozmyślając nad jakimś ciekawym projektem w KSP wpadłem na pomysł zbudowania stacji kosmicznej, żeby nie była to kolejna stacja na tym forum, wymyśliłem pomysł zbudowania wspólnej stacji, ale w RSS+RO. Parę osób na forum pogrywa w realnym układzie słonecznym, a należy zaczynać małymi kroczkami, więc proponuje budowę stacji kosmicznej na niskiej orbicie Kerbinu, znaczy Ziemi. Nie wstawiam tu narazie konkretnego planu, dam tylko ogólne wytyczne, jak dołączy się parę osób, to wtedy wszystko dokładnie zostanie zaplanowane. Sam projektu budowy stacji polegałby na przetargach, podobnie jak w PMB, po ogłoszeniu przetargu na jakiś moduł/pojazd uczestnicy wrzucali by swoje propozycje i wygrywałaby ta, która ma najwięcej głosów. Przetargi byłby nie tylko na moduły do stacji, ale też na pojazdy zaopatrzeniowe, transportowce załogi itd. Oto proponowana przeze mnie lista modów(to tylko wstępna propozycja, mile widziane propozycje):
-RSS
-RO
-FASA
-Soviet Engines
-RLA Stockalike
-KWRocketry
-KAS
-Tac Life Support
-DeadlyReentry
-Procedural Fairings
-Procedural Parts

Co myślicie o tym pomyśle?
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Wto, 14 Kwi 2015, 23:22:43
Za dużo modów. Przerabialiśmy już to parę razy. Nie wiem jakie dokładnie jest minimum dla RSS, ale biorąc pod uwagę jego niszowość (mimo że tematy RSS są aktywne udziela się tam kilku stałych użytkowników) sugerowałbym wybrać np. mocną trójkę która ściśle współpracując wykona ten projekt po wysyłając moduły po kolei. Taka ścisła współpraca mogłaby zaowocować bardzo ciekawym AAR, a nie osiągniesz większego zainteresowania przy takim skomplikowaniu samej instalacji, nie wspominając o lotach, a to właśnie zainteresowanie i łatwość czyni otwarte projekty popularnymi... a uczestnicy są jego paliwem.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Wto, 14 Kwi 2015, 23:31:28
Wiem, że dużo modów, ale zauważ, że 4 z nich zawierają silniki i bez nich w RSS+RO praktycznie prawie nie ma silników, dopiero te 4, no dobra, może 3(FASA, SovietEngines, RLAStockalike, przynajmniej dla mnie) dodają w miarę sensowną ilość silników, bez nich nie ma prawie nic. TacLifeSupport i DeadlyReentry to dla większego wyzwania, Procedural Fairings to mod raczej niezbędny z FAR, który wchodzi w skład RO, a Procedural Parts dodaje proceduralne zbiorniki, bez tego moda ciężko zrobić sensownie wyglądającą rakietę. KAS to wiadomo po co, bez niego EVA nie ma większego sensu. Nie wiem czy bawiłeś się w RSS i RO, ale uwierz, że te mody co podałem to są raczej niezbędne, jeżeli chce się wogóle bawić w RO(może z wyjątkiem DR i TAC LS, bo one są tylko dla realizmu i większego wyzwania).
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Wto, 14 Kwi 2015, 23:44:55
Nie musisz mi tego tłumaczyć. TAC i DR wywaliłbym od razu, a life support zostawił w sferze RP. Z doświadczenia wiem, że największym wyzwaniem będzie organizacja i wszystkie błędy czy glitche które zostaną wywołane przez graczy będziesz musiał naprawiać sam. Po co ci zabawa KASem na stacji kosmicznej? No chyba żeby wzmacniać jakieś struktury, ale wątpię żeby to było przydatne na orbicie.

Patrzę na to z perspektywy byłego organizatora takich zabaw i po prostu wiem co działa, a co nie. Pamiętaj że żeby było ciekawie potrzebujesz co najmniej 3 zawodników, a najlepiej więcej. Ilu takich jest chętnych i gotowych? I umiejących obsłużyć te wszystkie dodatki z listy?
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Wto, 14 Kwi 2015, 23:48:36
 Projekt sam w sobie ambitny i ciekawy, ale kto z umiatych wystartuje? Przychodzi mi do głowy wyłącznie Winged, bo nieźle buduje i nieźle manewruje. Maciuś odpadnie, bo jego komp ma proca z błota, poza tym nie kręcą go raczej tego typu zabawy - sądząc po dorobku. Więc poza jednym wymienionym userem, który jedynie być może byłby zainteresowany, przetargi będziesz miał zero osobowe, bo ja tu nie widzę nikogo więcej.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: angorek w Śro, 15 Kwi 2015, 11:14:14
Pomysł fajny ale raczej nierealny. Już pomijając umiejętności bo graczy którzy daliby radę się znajdzie kilku, to pozostaje kwestia kompa. Ile jest osób którym uciągnie KSP z RSS i 300-500 czesciowa stacje? Dwie ? Trzy? W stocku luz, myślę że by się przyjeło ale RSS lepiej zostawić dla siebie ;)

Edit : Jakby coś zgłaszam się na ochotnika do budowy ATV :D
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Robson w Śro, 15 Kwi 2015, 11:45:26
Nie no, Kadaf nie przesadzaj. Spokojnie znalazło by się nawet aż trzech chętnych  :)
No, ale dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
Ja na ten przykład, wysłałem wczoraj stację 730 części i mój komp się popłakał.
Tak więc popieram Angorka. Pomysł dobry, ale na stock.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Sobol w Śro, 15 Kwi 2015, 15:02:31
Pomysł jak najbardziej ok. Jedyna wątpliwość z mojej strony to ta już wymieniona czyli komputer który dźwignie taki projekt na orbicie.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Śro, 15 Kwi 2015, 16:38:32
Cóż, w obliczu takich wątpliwości odnośnie mocy PC chyba trzeba będzie jednak zrezygnować. Albo całkiem zmienić koncepcję. Czytając wasze opinie chyba warto byłoby przenieść się jednak do stocka, o wiele więcej osób by mogło się bawić i można by budować wielkie konstrukcje. Mamy tutaj bardzo dużo uzdolnionych osób, które umieją tworzyć ładne konstrukcje, a dawno już nie budowaliśmy nic razem, więc uważam, że jakiś projekt by się przydał. Kolejna stacja na orbicie Kerbinu to już oklepany temat, co byście powiedzieli o kolonizacji systemu Joola? Oto moja kolejna propozycja, mianowicie wspólne badanie jedynego gazowego olbrzyma w KSP i kolonizacja jego księżyców. Może jakaś stacja na orbicie zielonej planety, lub baza na Laythe? Czekam na wasze propozycje.
Tytuł: Odp: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Robson w Śro, 15 Kwi 2015, 16:57:32
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
co byście powiedzieli o kolonizacji systemu Joola?

Ty kradzieju!!!
Właśnie wysłałem orbiter z szesnastoma sondami w tamtą stronę.
No ale jak by co, to piszę się z wielką przyjemnością na taką przygodę.
Mam trochę pomysłów, którymi z chęcią mógł bym się z forumowiczami podzielić.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Śro, 15 Kwi 2015, 16:58:36
 Nie chcę być znowu tym, który sypie żwir w koła zębate twojego przedsięwzięcia, ale jak to sobie wyobrażasz? Jest sobie przetarg, startują jakieś osoby. Każda proponuje swój moduł. Tyle że lot w okolice Joola, to nie jest 5 minut. To są - przynajmniej w moim wypadku - godziny gry. Bo trzeba przewinąć czas żeby pozycja była odpowiednia, wystartować, potem osoby ze słabszymi kompami musiały by dokować moduł będący przedmiotem przetargu do modułu transferowego wysłanego w osobnym locie, lecieć nad Joola, potem korekty, potem dokowanie do czegoś i uważanie jeszcze, żeby satelity Joola nas nie przechwyciły po drodze. Fotki, opis i nadzieja, wygra moduł czy nie wygra. Przypuśćmy, że nie wygrywamy. 4-8 godzin grania poszło w cholerę. Chce nam się startować w kolejnym przetargu?
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Śro, 15 Kwi 2015, 17:13:39
Zróbmy ISS ale na stocku. Przetargi, których celem jest odwzorowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Proste.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Śro, 15 Kwi 2015, 17:22:13
@Kadaf: Syp żwir ile chcesz, to tylko propozycje, a nie realne plany.  :)

@JackRyanPL: A to jest bardzo genialny pomysł.

Myślę, że aktualnie najlepszy pomysł podsunął JackRyanPL. Co byście powiedzieli na jak najdokładniejsze odwzorowanie ISS w stocku? Wysyłalibyśmy moduły takie same, jak są na ISS i każdy chętny wrzucałby swoją wersję modułu na przetargi i odbywałoby się głosowanie, który jest najbardziej realny i ten który wygra, zostanie wysłany i podłączony do reszty.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Śro, 15 Kwi 2015, 17:28:47
Możemy to urealnić jeszcze bardziej. Mam na myśli sytuację, gdzie nie tylko moduł ma wyglądać tak samo. Nośna, inklinacja stacji oraz... nazwiska załogantów. Możemy modyfikować imiona i nazwiska kerbonautów, a gdy dostaniemy wersję 1.0 także kerbonautek. Właśnie. Z rozpoczęciem zabawy poczekałbym do wyjścia wersji 1.0. Savy 0.90 mogą gry gryźć się z tymi z 1.0. Poza tym, nowa aerodynamika, owiewki, nowe części. Poczekajmy, nie zaszkodzi.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Śro, 15 Kwi 2015, 17:35:10
Jool? Widziałbym taki projekt, ale na serwerze multi. Mogłoby działac na zasadzie daily i weekly z gier MMO.
 
- Co dobę-trzy jest oglaszane nowe zadanie o mniejszej skali trudności np. Umieszczanie satelit, zrzucanie sond, budowanie stacji tankowania nad Kerbinem itd.

- W okresach tygodniowych jest wybierane zadanie duże - stacja paliwowa nad Jool, ladowniki i placówki zalogowe, inne misje grubszego kalibru.

Za wypełnienie warunków i opisanie wykonania zadania gracz albo jego  role-playowa korporacja otrzymuje punkty wpływów. Liderzy dostawaliby np. Uprawnienia do zakladania Daily.

Niestety pomysł ten ma szereg wad:
- Organizator będzie musiał kontrolować mnóstwo spraw, jak punktacja, zadania i stan serwera
- Każdy projekt przechodzi, więc jakość będzie różna. Projekty tygodniowe mogłyby być przegłosowywane jak w PMB - Zwycięzca lub zwycięzcy zgarniają mnożnik i oczywiście prestiż.
- KSP nie ma jeszcze oficjalnego multi
- serwer kosztuje.

Zaletą jest potencjał na kooperację i ciekawą konkurencję, ponadto formuła zadań pozwala na różny stopień trudności.  Ale z takim projektem trzeba poczekać do release z multi w 2017 roku.
Tytuł: Odp: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: angorek w Śro, 15 Kwi 2015, 17:40:07
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Możemy to urealnić jeszcze bardziej. Mam na myśli sytuację, gdzie nie tylko moduł ma wyglądać tak samo. Nośna, inklinacja stacji oraz... nazwiska załogantów. Możemy modyfikować imiona i nazwiska kerbonautów, a gdy dostaniemy wersję 1.0 także kerbonautek. Właśnie. Z rozpoczęciem zabawy poczekałbym do wyjścia wersji 1.0. Savy 0.90 mogą gry gryźć się z tymi z 1.0. Poza tym, nowa aerodynamika, owiewki, nowe części. Poczekajmy, nie zaszkodzi.
Dobry plan ! Jestem jak najbardziej za. No poza tym o punktem o odwzorowywaniu pojazdów nośnych. 95% części było wyniesionych wahadłowcem, więc byłaby trochę nuda :D
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Diakon w Śro, 15 Kwi 2015, 18:21:50
Dres, może Eve/Gilly to dobry pomysł na robienie takiej stacji, być może nawet kolonii. Lot tam nie trwa aż tak długo, sprawę okna transferowego można rozwiązać w ten sposób, że organizator warpuje do czasu ok. 2 tygodnie przed oknem aby przygotować wszystko. Można też zezwolić na ładowanie własnych pojazdów transportowych, jeżeli później się je usunie.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Śro, 15 Kwi 2015, 18:47:36
Też ciekawe pomysły, ale narazie pomysł JackRyanPL wydaje mi się najlepszy, tego jeszcze nie było, by wspólnymi siłami jak najładniej odwzorować jakiś realny obiekt. Wysokość stacji inklinacje zrobilibyśmy identyczną jak w realu, no i dobry pomysł, by dbać także o wygląd pojazdów lecących do stacji i nazwiska załogi, a nie tylko o wygląd stacji. Problem może być drobny z wahadłowcami STS, bo np. kabina KSP zabiera max. 4 załogantów(w przeciwieństwie do STS, które zabierały 6 osób) i sama ładownia może mieć problem z pomieszczeniem niektórych modułów, trzebaby też wgrać moda na ramię magnetyczne dla realizmu. Ogółem sprawa wyglądałaby tak, że po ogłoszeniu przetargu save zostaje upubliczniony i chętni do udziału go pobierają i wykonują zadanie ogłoszone w przetargu dokładnie wszystko dokumentując, a inni by głosowali, która praca jest najlepsza, czyli chyba tak samo, jak było w PMB.

Jednak przychylam się do propozycji Jacka, by poczekać z tym na wersję 1.0. Wersja 1.0 doda sporo ficzerów i będzie dość mocno zmieniona w stosunku do 0.90, więc nie ma sensu zaczynać większej konstrukcji na tej wersji. Ale sprawy organizacyjne możnaby już poprowadzić, no i oczywiście należy wybrać opiekunów projektu, którzy będą się nim zajmowali.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Śro, 15 Kwi 2015, 18:57:18
O, w międzynarodowej stacji kosmicznej odwzorowanej jak najbardziej nie ma problemów wykonawczo czasowych. Z tym że może nie obyć się bez modów. Moim zdaniem absolutnie obowiązkowym w tego typu robocie był by Tweakscale.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Śro, 15 Kwi 2015, 19:07:24
Jestem wielkim przeciwnikiem modów w KSP. Gram na czystym stocku i tylko taka gra może dla mnie istnieć, ale... jestem zmuszony zgodzić się z Kadafem. TweakScale to konieczność. Do tego KAS do usztywnienia konstrukcji i montażu rzeczy typu CanadaArm. To jak? Czekamy na wersji 1.0 i tworzymy ISS? Mogę pomóc przy organizacji całego przedsięwzięcia.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Robson w Śro, 15 Kwi 2015, 19:34:01
Nawiązując jeszcze do Joola: przecież to nie musi wyglądać jak w PMB. Można przedstawiać swoje projekty w VAB, na wyrzutni, na orbicie Kerbinu itp. A dopiero zwycięski projekt leci na orbitę docelową.
No ale widzę, że już pozamiatane.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Śro, 15 Kwi 2015, 20:28:04
@Robson: Pomysł budowy ISS zdobył większe uznanie, jak widać. Ale spokojna głowa, na Joola też przyjdzie czas  :)

Jeżeli chodzi o mnie, to Kadaf ma absolutną rację, TweakScale czy KAS to mody niezbędne w tym przedsięwzięciu. JackRyanPL zgłosił się na ochotnika do pomocy w organizacji przedsięwzięcia, mogę też zaoferować swoją skromną pomoc, choć może lepiej dla projektu, jakby piecze sprawowali nad nim osoby pracujące przy organizacji PMB(ja wszakże nie uczestniczyłem w żadnej kampanii, więc moje doświadczenie jest raczej minimalne), bo mają największe doświadczenie, ja sam tylko rzuciłem pomysł i mi to wszystko jedno, czy będę jednym z organizatorów, czy tylko uczestnikiem. Ogólnie poczekajmy do 1.0+jeszcze trochę dłużej, aż mody zostaną do niej dostosowane i wtedy ustalimy listę modów i możemy startować.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Diakon w Śro, 15 Kwi 2015, 21:25:01
Więc, wielkiej kolonizacji dresa nie będzie?
Tytuł: Odp: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: winged w Śro, 15 Kwi 2015, 21:30:20
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Projekt sam w sobie ambitny i ciekawy, ale kto z umiatych wystartuje? Przychodzi mi do głowy wyłącznie Winged, bo nieźle buduje i nieźle manewruje. Maciuś odpadnie, bo jego komp ma proca z błota, poza tym nie kręcą go raczej tego typu zabawy - sądząc po dorobku. Więc poza jednym wymienionym userem, który jedynie być może byłby zainteresowany, przetargi będziesz miał zero osobowe, bo ja tu nie widzę nikogo więcej.

Heh trafiłes w dziesiątke bo faktycznie planuje w bliżej nieokreslonej przyszłości zająć się budową ISS w RSS/RO 8). Poczyniłem nawet pierwsze plany. Zamierzam użyć TweakScale tj tutaj zaproponowano ale też Procedural Parts. Ten ostatni mod umożliwi mi tworzenie modułów dokładnie takich jak ISS i z odpowiednimi teksturami. Stacja będzie mieć 450t, prawdziwe rozmiary 120m x 75m i odpowiednie parametry orbity. By zaoszczędzić czasu wyniosę wszystko w 5 lotach używając Saturna V. zrobiłem sobie nawet taka grafikę pokazująca jak to wyniosę:
(http://i.imgur.com/w0j66ms.jpg)


z tym, że nie odpowiadałem wcześniej na propozycję Kamilsa bo moja stacja ma być częścią mojego dużego save'a więc nie bardzo wyobrażam sobie robienie tego projektu grupowo (mam kilkadziesiąt modów na RSS/RO). Poza tym tj wspomniano niewiele osób gra tutaj w RSS.


Tak więc polecam wam Procedural Parts i oczywiście TweakScale, a i jeszcze zajrzyjcie na heavens above, tutaj można obejrzeć ISS w widoku 3D z każdej strony:
http://www.heavens-above.com/ISS_3D.aspx


A tak przy okazji zauważyłem, że pewien bardzo dobry gracz RSS zdążył mnie częściowo uprzedzić:
(http://i.imgur.com/5PhNj57.jpg)

To co widzicie to stacja Freedom a ISS jest tak naprawdę połączeniem koncepcji Freedom i MIR2. Wrzucam to zdjecie bo są tam chyba stockowe elementy strukturalne przeskalowane przez Tweakscale właśnie.   
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Śro, 15 Kwi 2015, 21:34:42
Pozwoliłem sobie trochę pogooglować. ISS ma 15 modułów. Jeśli weźmiemy za ograniczenie 50 części, wyjdzie nam 750 pod koniec budowy. Czyli lekka kicha. W takim razie proponuję dodanie UbioZura do listy modów. Pozwoli on nam zaoszczędzić liczbę części, zwłaszcza przy modułach, gdzie załoga nie będzie miała dostępu, typu panele słoneczne. Nie wiem jak jest z przenoszeniem załogi, więc na ten temat się nie wypowiem. Następna sprawa, rozłożenie tego w czasie. Możemy ustalić termin 7 dni. Jeden przetarg = jeden tydzień. Ogłoszenie w niedzielę o 21, 5 dni na przygotowanie. Głosowanie od piątku 20:00 przez 48h. O 20:00 w następną niedzielę ogłoszenie wyników. Mówię to już teraz, żeby mieć jakiś zarys pracy gdy zaczniemy. Pi razy oko data wyjście 1.0 to II połowa maja/początek czerwca, więc czas gdy do wakacji kilka kroków, co daje więcej czasu i możliwości budowania. Wiem, że wybiegam w przyszłość daleko robią plan już teraz, ale poprzednie forumowe projekty pokazały, że dobry plan to podstawa.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Haker53535 w Śro, 15 Kwi 2015, 21:50:34
Co do czasu to lepiej byłoby jeżeli ogłoszenie przetargu byłoby w piątek, ponieważ często nie ma czasu w tygodniu na grę, a na zagłosowanie czas zawsze jest.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Śro, 15 Kwi 2015, 21:58:35
Ja tylko podrzuciłem pomysł. Wszystko rozpoczął kamils i to on ma głos decydujący i on powie, jak to wszystko będzie wyglądało w realu.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Czw, 16 Kwi 2015, 15:10:11
UbioZur to jak najbardziej dobry pomysł. Nie wiem na ile mój komputer da radę, ale 750 części na orbicie Kerbinu to już dla dużej ilości osób może spowodować problem. Co do terminu ogłoszenia przetargów to ja bym raczej oponował za piątkiem. Nie wszyscy mają wakacje, a w piątek wieczorem każdy będzie mógł na spokojnie zobaczyć przetarg i w weekend coś pokombinować. No i termin to 5 dni, tak jak zaproponował JackRyanPL. Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł, to proszę śmiało się wypowiadać. Przypominam także panowie, że samo wydanie wersji 1.0 nie spowoduje rozpoczęcia projektu, bo musimy poczekać, aż nasza lista modów zostanie dostosowana do niej. A co do modów to wspomniane wcześniej:
-UbioZur Welding
-TweakScale
-Kerbal Attachment System

ja sam proponuje też dorzucenie Procedural Parts, do tworzenia proceduralnych części i zbiorników z realnymi teksturami. Czyli 3 mody + 1 proponowany przezemnie. Ktoś ma jakieś propozycje modów jeszcze lub jakieś zastrzeżenia do aktualnej listy? Mody już teraz powinniśmy ustalić, bo zaraz po tym, jak mody będą dobrze działać na 1.0 to możemy startować.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Czw, 16 Kwi 2015, 15:24:21
Ubiozur jest przydatny, ale jest też niesamowicie bugorodny i ma mnóstwo wad, jak np. psucie node'ów/jointów, zwłaszcza jeśli ktoś nieuważny wykorzysta go do zespawania proceduralnych lub zmniejszonych częśći. Ubaw gwarantowany!
Pamiętaj też że procedura wymiany save'a jest wtedy nieco trudniejsza, bo do każdego trzeba też umieszczać folder zapamiętanych spawów
Nie wiadomo też czy powstanie stabilna wersja na 1.0. To dziwny mod.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Czw, 16 Kwi 2015, 15:48:31
Potwierdzam, trzymaj się z dala od ubiozura w forumowych zabawach. Ma singlu też lepiej się trzymaj z dala, ja się trzymam, bo to jakie jaja mi robił to gruba przesada. Poza tym nie współpracuje z żadnym modem proceduralnym w najmniejszym nawet stopniu.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Czw, 16 Kwi 2015, 16:28:55
Czyli UbioZur odpada. Nie znam go, bo go nie używałem nigdy. A gdyby tak zmniejszyć limit do 40 części? Zamiast 750 części w całości mielibyśmy 600, zawsze to 150 części mniej. 40 części na jeden moduł stacji to chyba dużo, zwłaszcza, jak dorzucimy proceduralne party?
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Czw, 16 Kwi 2015, 17:05:28
I tu wychodzi to, o czym wspominałem Ryanowi na czacie. Amatorstwo. Przecież nie możesz wszystkich modułów mierzyć jedną miarką. Bo jeden da się zbudować z 20, a na inny ledwo starczy 60. I to jest właśnie ten element, który może zrujnować cały pomysł, bo zmienianie zasad podczas przetargu trwającego już odpada. Na zdrowy rozum kamils, to powinieneś SAM zbudować sobie calutką ISS posługując się rysunkami technicznymi oryginału. Dopiero wówczas będziesz wiedział ile który moduł potencjalnie może zeżreć części.
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Czw, 16 Kwi 2015, 17:16:20
Nigdzie nie wspominałem, że jestem doświadczony, parę postów temu zasugerowałem przekazanie władzy nad projektem obeznanym osobom. Akurat masz rację, przez swoje lenistwo nie budowałem nigdy wielkich konstrukcji. Ale skoro już mowa o limicie części, to proponuję zrobić tak - w momencie wybrania kolejnego modułu do przetargu będziemy dla niego indywidualnie określać limit części. Tak jak wspomniałeś, jedna część będzie miała limit 20 części, druga będzie miała limit 60 części. To spowoduje, że w organizacji są potrzebne osoby, które będą potrafiły określić limit części niezbędny do zbudowania danego modułu i to ma być limit jak najmniejszy. To chyba najlepsze rozwiązanie, no chyba, że masz inny pomysł?
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Czw, 16 Kwi 2015, 17:25:27
Proponuję wybrać dyrektora do spraw podobieństwa stacji, dyrektora technologicznego który będzie określał właściwości modułów, dyrektora ds. głosowań, dyrektora kontroli save'a i dyrektora zasobów, który będzie określał limity części :D
Tytuł: Odp: ISS - czyli stacja kosmiczna w RSS+RO
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Czw, 16 Kwi 2015, 17:31:54
Bez przesady, dwie obeznane osoby w organizacji starczą  :D Odnośnie podobieństwa modułów, to proponuje demokrację, czyli tak samo jak w PMB - osoby chętne do udziału w przetargu pokazują swoje dzieła i użytkownicy głosują na jednego z nich.