Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry

Galerie => Kampanie => Wątek zaczęty przez: MegaProize w Nie, 23 Mar 2014, 15:58:01

Tytuł: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Nie, 23 Mar 2014, 15:58:01
(http://i.imgur.com/QRx1VCR.png)

Polish Munar Base - II Edycja
Tak! To już druga edycja najpopularniejszego wspólnego projektu na forum! Tym razem wchodzimy z całkiem nowymi pomysłami o odświeżonym punktem widzenia!

Nie wiesz nowy kolego czym jest PMB? Już śpieszę Ci wytłumaczyć. Cała formuła projektu polega na ciekawym systemie przetargów. Jeden z zarządców (MegaProize lub DawsterTM) ogłasza przetarg na jakiś pojazd lub moduł. Wraz z ogłoszeniem dostarczana jest lista wymagań co do celu przetargu. Następnie trwa okres zgłoszeń, przez który możesz zbudować a następnie wystawić i zaprezentować własny projekt! Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń startuje ankieta która ma na celu wyłonienie zwycięscy poprzez większość głosów. Jeżeli Ci się udało i wygrałeś, twój pojazd zostaje oficjalnie przyjęty w poczet PMB. Od tego czasu będzie on dostępny w save projektu i każdy będzie mógł go obejrzeć!
NOWOŚCI II EDYCJI
Lecz czym by była druga edycja bez nowości? Otóż do "silnika" działania dodajemy kilka nowości! Opiszę je pokrótce i zdefiniuje w regulaminie:

- Tryb Hardcore - Spodziewajcie się niespodziewanego! Bo nagle może was zaskoczyć przetarg który wystawi wasze umiejętności na próbę! Drakońskie limity, wymagania (dosłownie) z kosmosu i potrzeba zabójczej precyzji... Czujcie się ostrzeżeni!

- Fabularne przetargi użytkowników - PMB otwiera przed wami ławy zarządu! Jeżeli macie zdolne do pisania ciekawych opowiadań palce, możecie śmiało napisać coś wspólnego z PMB! Następnie na podłożu swojego opowiadania, zaproponujcie własny przetarg. Jeżeli wszystko będzie na poziomie, damy wam pełne prawo do wykonania owego przetargu! Będziecie mogli w 100% poprowadzić go na własną rękę!

- PMB 4fun - Chyba najkrótszy z podpunktów. Więcej przetargów "dla zabawy"! Ktoś kiedyś powiedział że "powaga zabija powoli", więc w trosce o średnią życia wprowadzimy więcej aspektów humorystycznych!

- Okolicznościówki - Od teraz oprócz chwały i honoru, nagrodą za zwycięstwo będzie specjalna (przeze mnie przygotowana) grafika! Jeżeli masz w sobie nutkę kolekcjonera, to takie nagrody na pewno Ci się spodobają!

- Misje- Od czasu do czasu dla rozluźnienia atmosfery, będą przeprowadzane misje wymyślone przez nas. Będzie to okazjonalny lot lub wykonanie czegoś pojazdem z poprzednich przetargów.

- Miętusie! Nadchodzimy! - Znacie ten malutki zielono-niebieski kamyczek który jest jednym z księżyców Kerbinu? Pewnie że tak! PMB podbija kolejny księżyc, a jest nim Minmus. Kolejne przestrzenie i lekka zmiana kolorystyki na pewno będzie zdrowa dla oczu!
 
To wszystko! Bardziej zainteresowanych zrzucam post niżej w celu dokładnego zapoznania się z regulaminem!

LINK DO SAVE (http://)

Instrukcja instalacji:
Cytuj
Archiwum "Polish Munar Base - Archiwum Startowe" wrzuć w główny folder z grą. Paczka powinna znajdować się pośród folderów gamedata, saves czy ships. Teraz wystarczy żebyś wypakował archiwum i można grać!


Pełna lista zakończonych przetargów, zwycięzców oraz innych kandydatów jest dostępna w ARCHIWUM (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/p-m-b-polish-munar-base-watek-organizacyjny/msg11927/#msg11927)
Okolicznościówki- Specjalne karty, przedstawiające wygrane projekty oraz prace użytkowników dotyczące PMB
OKOLICZNOŚCIÓWKI (http://forum.kerbale.pl/wlasna-tworczosc/(pmb)-okolicznosciowki-i-prace-graficzne/)Zapraszam do zabawy  8)
Linki dodatkowe:
Świąteczny odcinek specjalny! (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/p-m-b-polish-munar-base__ogloszenie-wynikow-gt-lazik-krotkiego-zasiegu/msg11117/#msg11117)
Galeria z obecnym wyglądem projektu (nie zawsze aktualizowana na bieżąco) (http://imgur.com/a/US0BN#0)
Gdzie umieszczać obrazki? Polecam imgur. (http://imgur.com)
Gdzie umieszczać pliki save? Polecam dropbox. (http://dropbox.com) oraz MediaFire (https://www.mediafire.com/)Aktualnie wykorzystywane modyfikacje:
1. KASCzarna lista:
oli00PL (http://forum.kerbale.pl/profile/?u=400)- Za utrudnianie pracy projektu oraz notoryczne wywoływanie kłótni. (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/p-m-b-polish-munar-base__ogloszenie-wynikow-gt-lazik-krotkiego-zasiegu/msg9685/#msg9685)
Jeśli masz jakieś problemy z pobraniem, daj znać lub wyślij prośbę o przesłanie pliku mailem na adres dawster@interia.pl , pmb_kerbal@interia.pl oraz Megaproize@gmail.com

Dziękuje Kadafowi i Drangirowi za wielkie wsparcie przy tworzeniu II edycji oraz inspiracje do wielu pomysłów!
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: DawsterTM w Nie, 23 Mar 2014, 15:59:37
REGULAMIN
1. Udział w projekcie może brać każdy użytkownik posiadający konto na forum założone co najmniej 2 tygodnie od dnia rozpoczęcia tury. Dotyczy to zarówno kandydatur jak i głosowania.

2. Projekt kandydacki musi spełniać następujące wymagania (chyba że przetarg określa inaczej):
-Nie korzysta z oszustw w grze. Dotyczy to używania modyfikacji innych niż dozwolone, edycji części, przekłamania w opisie lub wszelakich opcji Dev Menu.
-Maksymalna ilość części określona jest w przetargu
-Nie jest wypełniony bugami ani nie korzysta z owych.
-Postarajcie się nie powtarzać projektów.
-Projekt może składać się z wielu pojazdów. Maksymalnie sześciu.
-Każdy projekt musi mieć swoją nazwę aby odróżnić go od pozostałych.
-Proszę o zminimalizowanie liczby złomu, ew. skasowanie go ręcznie po zakończeniu lotu.
-Podajcie o projekcie minimalne informacje. Wagę, liczbę części, zastosowanie, umiejscowienie.
-Obiekt może mieć tylko jedną funkcję główną. Łazik nie będzie latać, moduł energetyczny to nie magazyn RCS, moduł mieszkalny to nie latający zwiadowca.
3. Pliki save z projektami kandydackimi wysyłamy na adres pmb_kerbal@interia.pl, dawster@interia.pl lub udostępniamy link do pobrania.
4. Liczba projektów na użytkownika nie jest ograniczona.
5. Jeśli jeden uczestnik wygra powyżej pięciu przetargów mocno zaleca mu się tymczasowo zrezygnować z udziałów w przetargach. Nie jest to zakaz, jedynie prośba i reprymenda.
6. Organizator zastrzega sobie prawo odrzucenia projektów łamiący regulamin lub niszczących zabawę z projektu.
7. Każdy ma równe szanse, decydują tylko umiejętności i liczba głosów.
8. Każda z zasad może zostać zmieniona lub całkowicie pominięta jeśli zostało to określone w przetargu.
9. Użytkownicy spełniający następujące wymagania i mają na swoim koncie:
-2 wygrane przetargi
-1 wygrany przetarg i 2 przegrane
-4 przegrane przetargi
Mają prawo do ubiegania się o własny przetarg fabularny. By móc wystartować po owe pozwolenie należy mieć przygotowane:
-Napisane własne opowiadanie nawiązujące do PMB i mające podłoże do otwarcia nowego przetargu (Przykład: Overlord ma kłopoty i potrzebna jest ewakuacja. Przetarg właśnie na te urządzenie)
-Przygotowaną formułę przetargu, daty i godziny poszczególnych jego elementów (start, zakończenie przyjmowania zgłoszeń, ogłoszenie zwycięzcy)
Owe przetargi mogą odbyć się tylko dwa razy na użytkownika, w znacznych odstępach czasu. Wszystkie kwestie, wraz z przedstawieniem pomysłu należy najpierw omówić z jednym z organizatorów.
10. "Tryb Hardcore" jest wybieranym przez organizatorów przetargiem, które dostaje specjalne wymagania. Znajdą się również zadania dodatkowe które są  dodatkowo punktowane. Każde z nich będzie miało swoją wagę, która będzie dodawana do ogólnej puli głosów zwycięzcy.

Pod każdym przetargiem dopisane będą wymagania dodatkowe jeśli takowe wystąpią, oraz rodzaje dozwolonych konstrukcji.
UWAGA! Masz bardzo dobry pomysł który jednak wykracza poza ramy przetargu? Daj znać choćby pisząc w odpowiedzi w wątku. Każda pomoc się przyda!
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: daw18q w Pon, 24 Mar 2014, 07:56:54
nie mogę tego pobrać
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Pon, 24 Mar 2014, 09:49:43
PMB nawet nie zdarzyło oficjalnie wydać nowego przetarg. Poczekaj, aż zostanie ogłoszony. Tam będą wszystkie potrzebne pliki i informacje.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Sob, 12 Kwi 2014, 23:20:34
Przetarg
Farma Energetyczna - [Clarke]: Moduł główny


Tak! To wielkie otwarcie pierwszego przetargu 2 edycji PMB! Wiemy że wszyscy na to czekali! Długo zajęła organizacja wszystkich wątków i rozwiązywanie wielu problemów organizacyjnych. Również wyjątkowo zaburzony kontakt z pierwszym organizatorem, stworzył problemy.
Pierwsze informacje co do nowego przetargu: Moduł Dawster Space Lab. zostaje odrzucony przez walkower. Do dzisiaj nie dostałem od twórcy save z jego pojazdem. Umownie więc zwycięzcą zostaje Benecjusz ze swoim Hermesem który został wprowadzony na prośbę autora. Dodatkowo ogłaszam wyzerowanie limitu wygranych projektów dla korporacji. Wiecie: nowa edycja- nowe możliwości!
Dla nowych i starych uczestników: Cały czas operujemy na wersji 0.23! Połówkę odpuszczamy sobie ze względu na obniżoną stabilność. Mamy na uwadze to że jest ona bardziej zoptymalizowana, ale poczekamy cierpliwie na 0.24!

Czas na konkrety!

Tematem przetargu jest pierwszy z nowych projektów: farma energetyczna. To nie ma być byle jaka farma. Ma to być kompleks mający na celu zasilać całą przyszłą infrastrukturę na nowym księżycu! Tak właśnie! Podbijamy Minmusa!
A oto i wymagania jakie zarząd PMB stawia przed wami!


LINK DO SAVE (https://www.mediafire.com/?wyitslqswebwvbw)

Czas przyjmowania projektów:
Do godziny 22:00 dnia 14 kwietnia (poniedziałek)


To wszystko! Niechaj wasi inżynierowie wykażą się niesamowitą pomysłowością, a piloci niech lądują z najwyższą dokładnością! Start!Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Element4ry w Nie, 13 Kwi 2014, 19:22:04
Kurczę świetnie, że wsio ruszyło, mam nadzieję, że uda mi się zgłosić  jutro swój projekt.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: rafal3920 w Nie, 13 Kwi 2014, 20:00:52
48h? Nie za krótki termin? Tym bardziej że ogłoszony w niedzielę? Ale tak czy inaczej spróbuje zrobić bo mam fajny pomysł...
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Nie, 13 Kwi 2014, 23:14:02
W Niedzielę? A gdzie tam! Późna sobota! Cały poranek był by zobaczyć! ;)
Jeżeli więcej głosów usłyszę to przedłużę termin. Ja zawsze na ugodę idę! :)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Shinzo w Pon, 14 Kwi 2014, 11:31:54
No ja zobaczyłem dopiero wczoraj przed pójściem spać. :/ Długo się nic nie działo w PMB i nie zaglądałem tu regularnie, a chciałbym wziąć udział... Może coś dziś ulepię, ale niecały dzień na opracowanie prototypu i testy to może być mało.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Pon, 14 Kwi 2014, 12:09:20
W związku z licznymi głosami na temat przedłużenia czasu przyjmowania projektów,  zgadzam się na to i oficjalnie przesuwam czas na 17 Kwietnia (czwartek) do godziny 22:00! Powodzenia!
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JW w Śro, 16 Kwi 2014, 20:23:21
MegaProize, gdy wylądowałem moją farmą na Minmusie, okazało się, że mam 84 części. Ta czwórka to taśma umacniająca konstrukcję. Czy możesz trochę przymknąć na to oko? :)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Śro, 16 Kwi 2014, 20:28:41
Nie ma problemu! Staraj się jednak by w przyszłości uniknąć przekraczania limitu! :)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JW w Śro, 16 Kwi 2014, 21:05:35
Mam zaszczyt przedstawić Wam moją farmę [Clarke] SunRise!
(http://i.imgur.com/tQSF3s3.jpg)

Masa: 24,37t
Liczba części: 84

Link do pobrania https://www.dropbox.com/s/5e8l65spugui4r3/Polish%20Munar%20Base%20II.rar
Mam nadzieję, że docenicie mój trud włożony w zbudowanie tego ,,arcydzieła" :)

JW Space Agency podjęło się stworzenia promocji farmy SunRise
(http://i.imgur.com/ZyM0lKS.png)
JW - Looking For Future

Pomimo, że SunRise ma tylko 8 paneli słonecznych, może przechowywać aż 32100 jednostek energii! Wystarcza to na zasilenie ogromnej bazy przez całą noc.
Posiada 6 portów dokowania w każdym rozmiarze. Umożliwia to ładowanie zarówno małych łazików, jak i wielkich transportowców.
(http://i.imgur.com/sQIGPrd.jpg)

(http://i.imgur.com/jlZXoBz.jpg)

Kolejnym aspektem naszej farmy jest duża ilość mieszkań dla załogi. Otóż pomieści AŻ 18 Kerbonautów!

SunRise ma 7 silników jonowych, które w przyszłości, zapewnią jej możliwość samodzielnego przemieszczania się.
(http://i.imgur.com/n5BfxdD.jpg)

Na głównym module dowodzenia zamontowano antenę, zdolną przesłać każdy sygnał ze 99,9% jakością!
(http://i.imgur.com/EokNA9S.jpg)

Zdjęcie z perspektywy
(http://i.imgur.com/9vd1X1K.jpg)


Oraz ultra-tajna opcja haj hitla (sami o niej nie wiedzieliśmy)
(http://i.imgur.com/BV5lBJs.jpg)

Dziękujemy za wybranie naszej SunRise!

JW - Looking For Future
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Śro, 16 Kwi 2014, 22:34:29
Ktoś złoży cztery panele, to przyjdzie powiedzieć haj hitla ;)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Element4ry w Śro, 16 Kwi 2014, 23:21:06
Pomimo szczerych chęci i gotowego projektu, nie startuję w tym przetargu. Oficjalnie mnie szlag trafił, więc poczekam aż PMBII przejdzie na wersję 0.23.5.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Śro, 16 Kwi 2014, 23:32:33
Podobnie jak kolega wyżej. Mimo tego, iż planowałem wysłanie farmy energetycznej, wstrzymam się ze startowaniem w przetargach, do czasu przejścia PMB na 0.23.5 lub 0.24.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Dirkuu w Śro, 16 Kwi 2014, 23:44:07
(http://www.picshot.pl/pfiles/359274/Dirkuu_Laboratories.png)

Firma Dirkuu Labolatories ma zaszczyt przedstawić Wam nasze najnowsze oraz najlepsze dzieło, a mianowicie - EFoM-1 (Electric Farm on Minimus). Nr. jeden w nazwie jest dla zasady, przypuszczamy, iż EFoM-1 zapewni energię elektryczną dla całej przyszłej bazy Minimusowej. EFoM-1 przetrzymuje aż 12 300 jednostek energii, zapewni to prąd przez noc dla wielkiej ilości sprzętu, a w przyszłości wraz z rozrostem bazy za pozwoleniem dowództwa [PMB] na koszt firmy możemy pokryć dodatkowy wielki moduł przechowujący jeszcze większe zasoby energii.

Przejdźmy jednak do prezentacji:


Po wyniesieniu całego osprzętu na orbitę wokół Kerbinu załoga miała ponad 30 minut wolnego czasu, gdyż później trzeba było przeprowadzić manewr:
(http://i.imgur.com/xCB0SDa.jpg)

Ciekawostką jest iż dowódca główny - Dirkuu Kerman podczas tegoż manewru ustawił kurs na pierwszy księżyć Kerbinu. Na jego szczęście mieli duży zapas paliwa oraz trzeba było użyć jego niewielką ilość, aby kurs na Muna przekierować na kurs na Minimusa.


Załoga ostatecznie bezpiecznie wylądowała i chwilę później wysłała zdjęcie do centrum dowodzenia naszej firmy:
(http://i.imgur.com/hW3S1Ci.jpg)


Mimo błędu podczas manewru Dirkuu Kerman wylądował perfekcyjnie zapewniając maksymalną produkcję prądu od samego wschodu słońca (Przednie panele słoneczne nie zasłaniają pozostałych):
(http://i.imgur.com/1S8xREY.jpg)


Miejsce lądowania EFoM-1:
(http://i.imgur.com/yq0OJt3.jpg)


Wygląd całego modułu:
(http://i.imgur.com/jBy92Ab.jpg)


Liczba części: 77
Waga: 25.51 t.

SAVE (http://www.sendspace.pl/file/46d2e9a5392d17bc7fd6205) - Farma pracująca z pełną mocą od rana.
SAVE (http://www.sendspace.pl/file/f3d5d72dc32036d68785c3c/2) - Farma w osi płn-płd.


Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Czw, 17 Kwi 2014, 02:39:56
Panele powinny być ustawione na osi płn-płd żeby w ciągu dnia obracał się ze wschodu na zachód by zapewnić najlepszą wydajność. Just saying, najlepszy projekt póki co. Czekam na 23.5 lub .24 by startować.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Shinzo w Czw, 17 Kwi 2014, 02:50:47
Sorry chłopaki, ale pass z mojej strony w tym przetargu. Brak czasu i weny. Wysłałem nawet drona zwiadowczego, co by obadać miejsce pod lądowanie, tudzież żeby przypomnieć sobie jak w to się gra.. :P ale po tym nie miałem już za bardzo jak przysiąść nad kerbalami, więc nie ma projektu, są tylko pocztówki:

(http://i.imgur.com/Rb9GkGq.png)   (http://i.imgur.com/MHTYeoO.png)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JW w Czw, 17 Kwi 2014, 08:21:47
Po zakończeniu czasu przetargów będzie można zrobić szczegółowe porównanie wszystkich farm :)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Czw, 17 Kwi 2014, 09:55:29
Podejmę się recenzji.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: rosomak909 w Czw, 17 Kwi 2014, 10:16:21
Ja chyba również poczekam na 0.23.5 lub 0.24
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Dirkuu w Czw, 17 Kwi 2014, 11:19:01
Dragnir: Chciałem, aby od rana farma pracowała jak najefektywniej, a w dzień 16 paneli zapewnia i tak wielką nadprodukcję, ale skoro uważasz, iż lepiej jest ustawić płn-płd. to już tak zrobiłem - będą dwa save do pobrania.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Czw, 17 Kwi 2014, 11:34:41
Nie przejmuj się - za dużo Scotta Manleya ;)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: rafal3920 w Czw, 17 Kwi 2014, 12:08:16
@Dirkuu

Kur... mam prawie taki sam projekt! Telepatia czy co!? Tak czy inaczej zaraz leci na Minimusa.
Nie rozumiem także czemu zostajemy na starej wersji... zrobię na nowej nie używając nowych części
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Czw, 17 Kwi 2014, 12:24:14
@up
Plik .craft zadziała, ale może być problem z downgrade save.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: rosomak909 w Czw, 17 Kwi 2014, 12:35:39
Nie Minimus, tylko Minmus
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: rafal3920 w Czw, 17 Kwi 2014, 12:48:45
A to nawet nie wysyłam, stara wersja mi nie działa...
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: PanKurczak w Czw, 17 Kwi 2014, 13:01:10
Nowo otwarta agencja kosmiczna "Kurczak Labolatory" Postanowiła wziąć udział w przetargu
Przedstawiamy stację energetyczną
"Kerbol Power"
(http://i.imgur.com/lUsZ1nD.png)
Nie jest może najpiękniejsza ale za to jest funkcjonalna, zawiera aż 16 paneli słonecznych "Gigantor" oraz  4 małe panele 2x3
niestety podczas lądowania część statku uległa zniszczeniu i z 10 000 jednostek energii zostało tylko 5 000
jednak spokojnie wystarczy to na przetrwanie nocy w kilku modułowej bazie
a jeśli to nie wystarczy są również 3 doki do których można zadokować dodatkowe moduły lub dodatkowe baterie
(http://i.imgur.com/s98SNN3.png)

dane techniczne:
5 000 jednostek energii
16 paneli gigantor oraz 4 małe panele 2x3
mieści 6 kerbali (4 miejsca zajęte)
waży 17.5 tony (mniej więcej)

Save: https://www.dropbox.com/s/jo8fvfvp6d37rz3/Polish%20Munar%20Base%20II.zip

oraz kilka screnn'ów z lotu

start
(http://i.imgur.com/KASbI87.png)
przyśpieszanie aby dostać się na minmus
(http://i.imgur.com/jGPuGPH.png)
spacerek :)
(http://i.imgur.com/dJBXqYe.png)
i lądowanie
(http://i.imgur.com/EOeGfl9.png)

(jeśli śą jakieś błędy ortograficzne itp. to poprawiajcie)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Czw, 17 Kwi 2014, 13:02:47
UWAGA! Istnieją głosy by jednak przesiąść się na wersję 0.23.5. Zdania są jednak podzielone więc zdajmy się na antyczny wynalazek- demokracje! Do 20 godziny tego dnia (17 Kwietnia) będzie ankieta na którą wersję mają postawić przyszłe przetargi. Zapraszam do głosowania!

[Post scalony: Czw, 17 Kwi 2014, 22:05:35]
W związku z prośbą użytkownika Benecjusz, przyjmowanie projektów zostaje przedłużone do godziny 23:30 tego dnia (17 kwietnia).
Z niecierpliwością czekamy na jego propozycję dotyczącą tegoż przetargu! :)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Benecjusz w Czw, 17 Kwi 2014, 22:56:02
Firma Independent Rocketry z żalem musi opuścić ten przetarg. Tuż przed samym startem rakieta nośna okazała się wadliwa i start trzeba było anulować ze względów bezpieczeństwa.

Oto zdjęcia modułu Pavonis Caudae:
(http://i.imgur.com/k5JvPSc.png)
(http://i.imgur.com/GScLthS.png)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Element4ry w Czw, 17 Kwi 2014, 22:56:11
Prototyp farmy solarnej "Trinity Solar Electric". Nigdy nie został ukończony. Jedynie ramiona zostały poddane testom wytrzymałościowym. Kłopoty rynkowe kombinatu DSO-E4 nie pozwoliły na pełne sfinansowanie projektu.

(http://i.imgur.com/czrKPQV.png)

(http://i.imgur.com/SYyzhAM.png)

(http://i.imgur.com/MMxkweW.png)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: please refrain from posting w Czw, 17 Kwi 2014, 23:10:51
Firma SoftBody Incorporated również jak firmy 4E i Independent Rocketry musiała niestety odpuścic dzisiejszy przetarg z powodu zbyt małej ilości pieniędzy (czyt. chęci) na zbudowanie rakiety nośnej i wysłanie modułu na Minimusa.

Moduł ten miał nosic nazwe "Centaur Electricity". Pomieszczał aż 40 tysięcy jednostek energii.

(http://puu.sh/8cKcs/723b3a0c2a.jpg)

(http://puu.sh/8cKf5/aa6d1760aa.jpg)
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Czw, 17 Kwi 2014, 23:36:23
A oto i koniec przyjmowania projektów do debiutanckiego przetargu PMB II! Zaiste zarząd ubolewa nad tym że 3 z agencji nie mogło wystawić swoich propozycji z powodu problemów technicznych.
Lecz nie martwcie się! Następny przetarg z pewnością dopisze wam szczęściem!

A oto i kandydaci!
      1. JW- SunRise (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14056/#msg14056)
      2. Dirkuu- EFoM-1 (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14068/#msg14068)
      3. PanKurczak- Kerbol Power (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14087/#msg14087)

Niech szczęście wam sprzyja! Głosowanie trwa do godziny 23:30 dnia 18 kwietnia (piątek)

Pragnę również powiadomić o tym że głosowanie "Która wersja ma być w przyszłych przetargach?" wynikiem 17 do 3 wygrała 0.23.5! Tak! Następny przetarg będzie na tej właśnie wersji KSP więc się przygotujcie!

[Post scalony: [time]Pią, 18 Kwi 2014, 23:30:28[/time]]
Wybiła 23:30! Koniec głosowania! Kandydatów było trzech, ale zwycięzca mógł być tylko jeden! Oto wyniki!

    1. JW- Sun Rise: 3 głosy
    2. Dirkuu- EFoM-1: 18 głosów
    3. PanKurczak- Kerbol Power: 2 głosy

Gratuluje zwycięzcy! Może on w niedalekiej przyszłości oczekiwać na własną okolicznościówkę w TYM (http://forum.kerbale.pl/wlasna-tworczosc/(pmb)-okolicznosciowki-i-prace-graficzne/msg14040/#new) temacie!Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekują nowego przetargu! A oto i ON!

(http://i.imgur.com/fzEjjyi.png)

Tak panowie przewodniczący! PMB z okazji zbliżającej się 103 rocznicy wynalezienia silnika Kriesla, zostało nominowane do organizacji światowej rangi wyścigów samochodowych! Lecz nie będą one byle jakie, bo postępująca eksploracja kosmosu jest świetnym pretekstem by agencje wszelkiej maści mogły wykazać się swoimi umiejętnościami nie tylko w próżni, ale i na torze! Każda z nich będzie mogła sponsorować własną stajnię pojazdów by udowodnić że to właśnie ich inżynierowie są najlepsi! Więc od teraz będzie szybko, gwałtownie i niebezpiecznie! Bo oto przed wami projekt "Kerb Speed-X"!!!
Na czym to polega? Pewnie się domyślacie- Kto szybciej, kto lepiej, kto sprawniej! Palenie gumy i swąd kwasu z akumulatorów będzie tematem przewodnim!
Cała zabawa polega na tym, że istnieją 3 kategorie aut! Na każdą z kategorii będą 2 przetargi. Na specjalnie przygotowanym przez uczestników projektu torze, pojazdy będą się ze sobą zmagać na końcu projektu! Oto mały regulamin!

   1. Kategorie pojazdów to:
       -Terenowe
       -Sportowe
       -Specjalne

       a) Kategoria terenowa charakteryzuje się dużą masą i gabarytami których progi będą jasno określone w wymaganiach przetargu
       b) Kategoria sportowa to typowe lekkie, zwinne wyścigówki o smukłych kształtach. Ich wymagania również określi przetarg
       c) Kategoria specjalne? Hmmmm... Któż to wie co to będzie? Pozostawiam to jako niespodziankę

    2. Uczestnik może wygrać tylko 2 razy. Po osiągnięciu tego limitu, jego projekty nie są przyjmowane
    3. Na koniec przetargów na pojazdy, zostanie wykonany konkurs wyścigowy- Kto osiągnie swoją maszyną najlepszy wynik! Starajcie się by wasze pojazdy były jak         
        najlepsze bo to one zaważą o waszej wygranej lub porażce! Sam wynik to będzie czas wykonania 3 okrążeń na torze. Komisja sprawdzi czas specjalnie                       
        przygotowanym łazikiem i stwierdzi czy nie doszło do oszustw.

To wszystko z regulaminu! Bawcie się dobrze!Kerb Speed-X: Przetarg na tor wyścigowy

Jak są wyścigi to musi być i tor! To jest wasze przyszłe zadanie! Jest ono wyjątkowo trudne więc można go uznać za przetarg wyższej rangi. Oczywiście zostanie to stosownie uwypuklone dla zwycięzcy. Przejdźmy jednak do wymagań!

      1. Limit części- 150
      2. Umiejscowienie - Kerbin, podłoże jak najbardziej gładkie, z dala od gór i innych przeszkód terenowych
      3. Tor ma być w miarę ukształtowany, pozwalający na wykonywanie okrążeń, ma zawierać bramkę startową i jeden wjazd
      4. Szerokość toru to około 2 najdłuższe belki stalowe położone w poprzek.
      5. Opcjonalne oświetlenie bramki startowej

      Czas przyjmowania projektów: Godzina 22:00 dnia 22 Kwietnia (wtorek).

Dla przypomnienia: wynikiem głosowania operujemy teraz na wersji 0.23.5!!!

SAVE (https://www.mediafire.com/?9skpwfqnkyyyrl5)

ZAPRASZAM DO ZABAWY!!!
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Pią, 18 Kwi 2014, 23:32:51
Nie mam pojęcia co ma tor wyścigowy do badań na Minmusie i Mun.
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: please refrain from posting w Pią, 18 Kwi 2014, 23:36:03
@up

Racja, a jeśli chcielibyśmy sprawdzic nasz łazik, terenówkę to musielibyśmy wysłac w dany księżyc, bo na Kerbinie nie zmienisz grawitacji na tą z danego księżyca, prawda?
Tytuł: Re: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Dirkuu w Sob, 19 Kwi 2014, 00:49:59
(http://www.picshot.pl/pfiles/359274/Dirkuu_Laboratories.png)


Jesteśmy dumni z tego z jakim entuzjazmem przyjął się nasz projekt EFoM-1, jako przedstawiciel Dirkuu Labolatories w imieniu całej naszej firmy objecujemy robić wszystko co w naszej mocy, aby kolejne projekty prezentowały się tak samo lub lepiej jak poprzedni.

Dodam, iż nasi najlepsi projektanci już pracują i głowią się nad tym co wystawimy w następnym przetargu. Dodatkowo mogę zdradzić, że ogólny projekt już posiadamy. Liczymy, iż nie będziecie zawiedzieni i wasze pojazdy sprawdzą się na naszym torze, aczkolwiek nie będzie to proste ;)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JW w Nie, 20 Kwi 2014, 11:11:30
Proize, pomysł z wyścigami jest świetny tylko niekoniecznie do PMB.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Dirkuu w Wto, 22 Kwi 2014, 19:08:16
(http://www.picshot.pl/pfiles/359274/Dirkuu_Laboratories.png)


Stworzyliśmy tor tak jak obiecaliśmy i doszliśmy do wniosku, że się nim podzielimy mimo, iż przetargu nie będzie. Prawdopodobnie żaden łazik o jakim wcześniej myśleliście nie miałby szans pokonać tej trasy (Również zapowiadaliśmy, iż nie będzie to prosty tor).

Do rzeczy, tor miał być na płaskim terenie i na takowym się znajduje.

Widok toru z góry:
(http://i.imgur.com/LY8KhbL.jpg)

Oraz z plaży:
(http://i.imgur.com/kKWh63q.png)

Liczba części toru została jednak przekroczona. Jest 28 boi z czego każda ma po 38 części = 1064 części. Budżet 150 części był zdecydowanie za mały, jak coś robić to z rozmachem (https://www.youtube.com/watch?v=hzTcGsSkkeI).


Ależ co to by był za tor, gdyby nie było pojazdu, który by na nim mógł startować? Otóż to. Stworzyliśmy również statek, dokładniej jacht o nazwie Omega (http://pl.wikipedia.org/wiki/Omega_%28klasa_jacht%C3%B3w%29). Jest to slup (http://pl.wikipedia.org/wiki/Slup) mieczowy posiadający dwa żagle - grota i foka.
(http://i.imgur.com/1jAresR.jpg)

(http://i.imgur.com/Ng5k9Xg.png)

(http://i.imgur.com/acUVOT4.png)

Liczba części: 693
Waga: 200,4 tony


Wakacje powoli się zbliżają, czas więc wziąć swój lub wyczarterować jakiś jacht i wypływać!


Ahoj, dobrych wiatrów, uroczych i słotkich dziewek oraz smacznego grogu!


SAVE (http://www.sendspace.pl/file/f82be00734922a03a63b9b8)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Sob, 26 Kwi 2014, 22:32:52
(http://i.imgur.com/QRx1VCR.png)

Zarząd PMB zalała masa oficjalnych listów dotyczących nowego przetargu na tor. Ogólne zdanie jest takie, że projekt jest dobry i pomysłowy, ale nie koniecznie wpisuje się w kanwę PMB! Głusi nie jesteśmy więc przetarg na tor wraz z całą otoczką zostaje zamrożony i oczekuje na inne czasy! Nie bójcie się więc fani prędkości. Kiedyś do niego wrócimy!
Stocznia Rakiet na Minmusie [Wells]- Habitat dla inżynierów

A teraz powróćmy do ukochanego stałego działania PMB! Oto przed wami zadanie, wykonania habitatu dla inżynierów przyszłej stoczni rakiet.
Minmus jest daleko od groźnego Kerbinu i ma małe DeltaV. Więc czemu tego nie wykorzystać? Oto cała historia powstania projektu. Nie myślcie że będzie to bezużyteczna baza! Co to to nie! Na koniec zbudujemy, człon po członie rakietę na przygotowanej infrastrukturze. Potrzebują oni więc inżynierów, a i inżynierzy muszą odpoczywać. Zbudujcie więc moduł bądź moduły, w którym będą oni rezydować...

A więc panie i panowie, oto wymagania!

      -Limit części: 80
      -Pojemność dla załogi: 6 kerbali
      -Oświetlenie i samowystarczalność energetyczna
      -Lokalizacja: Minmus Blisko równika na jak najbardziej płaskim terenie

Przyjmowanie projektów trwa do godziny 22:00 dnia 1 maja (Czwartek) 2014r.

To wszystko! Spełnijcie wymagania, podeślijcie projekt i jeżeli szczęście dopisze, zwyciężcie!
Pamiętajcie też że operujemy na aktualnej wersji KSP: 0.23.5

SAVE (http://www.mediafire.com/download/9skpwfqnkyyyrl5/PMB_II_-_Archiwum_Startowe_.rar)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: PanKurczak w Sob, 26 Kwi 2014, 22:42:36
takie pytanie dotyczące save: czy wszystkie kerbale zostały przeniesione do kabin?
w 0.23.5 jest bug powodujący że po wczytaniu save kerbale są niezdatne do użytku.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Sob, 26 Kwi 2014, 22:46:23
Niestety nie. W przyszłości naprawię ten błąd (prawdopodobnie w przyszłym przetargu) :)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Nie, 27 Kwi 2014, 10:38:44
(http://i.imgur.com/DgAkoVV.jpg)


UWAGA


OSTRZEŻENIE!


 Kadaf Industries zwraca się do zarządu PMB o jak najszybszą reakcję, na nasze najnowsze informacje w sprawie planowanej bazy na Minmusie! Po wylądowaniu na powierzchni naszego drugiego satelity, wzniósł się pył otaczający cały lądownik! Pył ten dostał się do naszych urządzeń pomiarowych, a także całkowicie zakleił okna, uniemożliwiając obserwację terenu! Ze względu na mikroskopijną grawitację, pył ten unosił się ponad gruntem przez 12 godzin!

SUGERUJEMY

Ze względu na niebezpieczny charakter zjawiska, doradzamy zmianę wymagań przetargu w sposób następujący:
Każdy moduł załogowy, oraz dowolna aparatura pomiarowa powinna znajdować się na wysokości co najmniej najdłuższej belki dwuteownika.
Uważamy, że taka zmiana ma niezwykle duże znaczenie, dla podniesienia komfortu jak i bezpieczeństwa pracy przyszłych załóg baz na Minmusie.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Benecjusz w Nie, 27 Kwi 2014, 21:53:28
(http://i.imgur.com/n8zJOFy.jpg)

Independent Rocketry ma zaszczyt zaprezentować:


Kwatery dla inżynierów "Hexagonis"

(http://i.imgur.com/VTYSvu8.png)
Tuż przed startem:
(http://i.imgur.com/dZwQ4l2.png)

Lecimyyy!
(http://i.imgur.com/Qhe4BAy.png)

Kolejne fazy ucieczki z rodzimej planety:
(http://i.imgur.com/IVFvgfz.png)(http://i.imgur.com/4zPANyZ.png)

Wreszcie orbita. Teraz czas na transfer. Manewr po wykonaniu:
(http://i.imgur.com/0bwbcHK.png)

Na orbicie Minmusa:
(http://i.imgur.com/aB5Hvz4.png)

Miejsce wybrane, podchodzimy do lądowania:
(http://i.imgur.com/SVUzAh0.png)
(http://i.imgur.com/AGnFsRh.png)

Lądowanie przebiegło pomyślnie:
(http://i.imgur.com/d2YiP3T.png)

Kwatery już na miejscu. Można rozgościć się :)
(http://i.imgur.com/yTMhqwP.png)(http://i.imgur.com/vqLPd7I.png)


Dane techniczne:
Ilość części - 80
Masa - 13.06 tony
Zasilanie - 6 generatorów RTG
Pojemność akumulatorów - 2700 ECh


SAVE (https://www.dropbox.com/s/s4db8n09se47sk4/Polish%20Munar%20Base%20II.rar)


Przepraszam za kiepskiej jakości zdjęcia z Minmusa. Grafika jest ustawiona na bardzo wysoką. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Nie, 27 Kwi 2014, 21:59:08
Zarząd PMB potwierdza niebezpieczeństwo wynikające z niskiego umiejscowienia elementów konstrukcji! Gratuluje również Independent Rocketry że słusznie zareagowało na ostrzeżenie badaczy Kadaf ind.

Od teraz wysokie umiejscowienie wszelakiego sprzętu będzie wymogiem wszystkich przetargów na Minmusie!
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Dirkuu w Pon, 28 Kwi 2014, 16:08:17
(http://www.picshot.pl/pfiles/359274/Dirkuu_Laboratories.png)Dirkuu Labolatories znowu ma zaszczyt przedstawić Wam nowy projekt. Tym razem pragniemy Was zaskoczyć modułem [Wells] - HSH (Home Sweet Home).

Moduł posiada równe 80 części, waży 42,64 tony oraz posiada ponad 14k jednostek energii.


Pierwszy pełnowymiarowy prototyp:
(http://i.imgur.com/Mo3qo7V.jpg)Prezentacja załogi:
(http://i.imgur.com/gYGOqwv.jpg)Widok z kabiny kapitana:
(http://i.imgur.com/8FMv1pO.jpg)Prezentacja modułu już na minmusie:
(http://i.imgur.com/HcFewtB.png)
(http://i.imgur.com/L8rkFtS.jpg)
(http://i.imgur.com/zdpk2cI.jpg)


SAVE (http://www.sendspace.pl/file/2dd769d4147e53356cef815)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Pon, 28 Kwi 2014, 16:20:33
(http://i.imgur.com/bcodCEv.png)

Nerd Company ma zaszczyt zaprezentować najnowszy projekt spółki. Jest nim moduł załogowy - Hab Module Mk I

(http://i.imgur.com/2eBKTob.jpg)


Moduł został wyniesiony przez zaprojektowaną do tego celu rakietę nośną, która swoje zadania spełniła idealnie.

(http://i.imgur.com/qbGIdLE.jpg)
Zapłon!

Po ponad półtorej minucie zostały odrzucone dopalacze na paliwo ciekłe. Spadną one do oceanu gdzie ich wyłowieniem zajmą się odpowiednie służby.

(http://i.imgur.com/NvXJ5kU.jpg)

Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości, nastąpił zapłon silnika transferowego, który wyśle moduł na spotkanie z Minmusem. Niestety nie zachowały się żadne zdjęcia z tego momentu. Po 11 dniach lotu statek wszedł w strefę wpływów drugiego księżyca Kerbinu. Nastąpił manewr hamowania i ustawienia modułu na stabilnej orbicie.

(http://i.imgur.com/PXwQXbc.jpg)

Po wykonaniu odpowiednich korekt przystąpiono do deorbitacji. Za miejsce do lądowania wybrano płaski teren odległy o około 6 kilometrów od farmy energetycznej.

(http://i.imgur.com/4AYww7j.jpg)

Po ustawieniu modułu odrzucony został skycrane. Uderzył on w obszar na północy Minmusa. Niestety okazało się, że nie wszystkie nogi do lądowania dotykają podłoża. Nasi inżynierowie nie wiedzą czym to jest spowodowane. Ze względu na niską grawitację na Minmusie zrezygnowano z drabinek do schodzenia z tarasu widokowego. Moduł zaopatrzony jest w 2 panele słoneczne zapewniające stałe źródło prądu dla lamp.

Dane Techniczne
Masa - 20 ton
Liczba części - 77
Zapas energii elektrycznej - ponad 4000 jednostek

(http://i.imgur.com/2eBKTob.jpg)

Nerd Company liczy na wasze głosy!

SAVE
https://www.dropbox.com/s/5x3rnxba1legvl5/Polish%20Munar%20Base%20II.rar
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Element4ry w Śro, 30 Kwi 2014, 02:18:38
(http://imagizer.imageshack.us/a/img138/6133/htq.png) (http://i.imgur.com/tHI4AUU.png)

Project Lighthouse

Kombinat E4-DSO przedstawia państwu moduł mieszkalny będący w stanie pomieścić maksymalnie dwadzieścia osób jeśli zajdzie taka potrzeba. Został zaprojektowany, aby zapewnić maksymalny komfort dziesięcioosobowej załodze. Projekt powstał w całości jako inicjatywa E4 a DSO jedynie wysłało instalację w miejsce docelowe. Żaden punkt rozporządzenia o zakazie lotów, którym zostało obciążone E4 nie został naruszony. Wszystkie operacje pozaplanetarne dotyczące przetargu są realizowane w całości przez DSO.
Na zdjęciach prototyp podczas testów naziemnych:
(http://i.imgur.com/MYGrDbU.png) (http://i.imgur.com/QM7IqGv.png)
(http://i.imgur.com/4N3ZkQY.png)


Przed misją, koordynaty lądowania zostały szczegółowo opracowane na podstawie najnowszych map. Moduł został wysłany w miejsce docelowe przy pomocy sprawdzonej rakiety wynoszącej MULR 12 z modułem międzyplanetarnym.
Na zdjęciach widzimy kerbonautę sprawdzającego różne systemy. Po raz ostatni w przeciągu najbliższych miesięcy obserwuje krajobraz Kerbinu. Na jednym ujęciu widzimy również potężne silniki i dopalacze rakiety.
(http://i.imgur.com/htnchee.png) (http://i.imgur.com/Ai0kzwk.png)
(http://i.imgur.com/nif8H93.png)


Na poniższych obrazkach widzimy wizualizację rakiety w różnych fazach lotu, w tym po odrzuceniu głównego członu nośnego. Zwróćmy uwagę na to, jak szczegółowo zostały oddane detale całego modułu.
(http://i.imgur.com/y8ly2ra.png) (http://i.imgur.com/YsBmDrI.png)
(http://i.imgur.com/b78CU7l.png)


A tu już po oddzieleniu samego modułu od sekcji międzyplanetarnej po czym nastąpiło lądowanie z pomocą zautomatyzowanego systemu DSO-AUTOLANDER 5.1m, działającemu dzięki kluczowym podzespołom zaprojektowanym przez techników Kadaf Industries. Na jednym ujęciu widać latający dźwig wznoszący się po uprzednim zostawieniu całego modułu mieszkalnego.
(http://i.imgur.com/4Ah9q0e.png) (http://i.imgur.com/sc8NOMA.png)
(http://i.imgur.com/KyNYlxO.png) (http://i.imgur.com/fouOiSE.png)

Na poniższych ilustracjach widzimy moduł już gotowy do użytku. Kerbonauta sprawdza poszycie oraz szczelność przewodów dostarczających wodę, elektryczność i tlen.
(http://i.imgur.com/0jYDv8j.png) (http://i.imgur.com/kHTclr0.png)
(http://i.imgur.com/fuCeM9c.png) (http://i.imgur.com/8Uf9JyT.png)
(http://i.imgur.com/Mf4YAYV.png)
Liczba części: 80
Masa: 23.3 tony
Samowystarczalność energetyczna: jest
Oświetlenie: jest
Pojemność: wystarczająca
Link do save'a: http://www.mediafire.com/download/veyy4y70e8fl5x1/PMB_II.rar
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Śro, 30 Kwi 2014, 22:01:11
Rozumiem, 2-3 części, ale 20?!

Konstrukcja wygląda ciekawie, ale takie przekroczenie limitu nie powinno być zaakceptowane. ;(
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: rosomak909 w Śro, 30 Kwi 2014, 22:03:32
Mam pomysł: dodacie mnie do głosowania i jeśli wygram (w co wątpie) to odchudzę konstrukcję nie zmieniając za bardzo jej wyglądu (usune niepotrzebne struty, kilka lampek itp.) , ok ?

EDIT: Już nieaktualne
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Śro, 30 Kwi 2014, 22:39:48
Dlatego przed wysłaniem powinno się robić testy na powierzchni Kerbinu.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: rosomak909 w Czw, 01 Maj 2014, 12:27:32
Już odchudziłem konstrukcje  :)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Dirkuu w Czw, 01 Maj 2014, 13:19:23
To możesz zarzucić jeszcze screeny z tego jak teraz wygląda.

Edit: W takim razie przepraszam.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: rosomak909 w Czw, 01 Maj 2014, 13:31:04
Dałem już.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Flamaster w Czw, 01 Maj 2014, 16:42:17
(http://i.imgur.com/IOoEL07.png)
Firma FLAMASTER z o.o. i arboretum
przystępuje to przetargu na Habitat dla inżynierów
z projektem
Chatka na kurzej nodze


Dobre warunki zakwaterowania dla techników pracujących w stoczni, powinny przenieść się na dobrą wydajność ich pracy, ale niepokojący raport Kadaf Industries zmusił nas do rozpatrzenia całego projektu od początku.
Musieliśmy połączyć dobre warunki mieszkaniowe z wygodną ochroną przeciwpyłową, i to dla długich okresów przebywania w bazie.

- nie wiem czemu przerwaliśmy projekt nad misją naszego ciężkiego krążownika i szefostwo każe się tym zajmować...
- no nie bądź idiotą..., jak mamy wejść na rynek to udział w takich przetargach daje nam szanse..., zobacz ile firm startuje!...
- ... ale ciągniemy za dużo projektów..., ja chcę iść na urlop!...
- ... chyba na bezrobocie...
- ... no w sumie racja..., na PMB wykazało się kiedyś wiele przodujących firm...


Zaprojektowany habitat razem z dedykowanym lądownikiem (83 tony) umieściliśmy na standardowej "rakiecie" nośne RJ-75, (do wynoszenia ładunków 75-cio tonowych na wysokie orbity.
(http://i.imgur.com/OP4r9us.png)
Na zdjęciu rozgrzewanie zespołów odrzutowych.
I start
(http://i.imgur.com/dTpKQvv.png)
Odstrzeliwanie kolejnych stopni, w przypadku silników odrzutowych wymagane było ich ręczne wyłączenie.
(http://i.imgur.com/LyCkNoX.png)
Ostatni moduł rakiety nośnej wynosi lądownik na orbitę.
(http://i.imgur.com/T8Ngcsm.png)
A po odłączeniu ma dość paliwa żeby wykonać deorbitację.
(http://i.imgur.com/5cqX38C.png)

Lądownik w drodze na Minmusa, minął właśnie orbitę Muna. Pusty dziobowy zbiornik paliwa został już odstrzelony.
(http://i.imgur.com/gaUi95r.png)

- widziałeś jak czysto marketingowcy pominęli informację że zbiornik zmienił się w śmieć kosmiczny!?
- ciii..., wysłaliśmy już holownik co został po SS Hope i go zdejmie, nie będzie śladu w PMB...


Po zamknięciu orbity wokół księżyca trwały dyskusje co do miejsca lądowania, co do tego że nie powinno za daleko od Farmy energetycznej nie było wątpliwości.
Dolina na prawo.., dolina na lewo.., czy wzgórze...
(http://i.imgur.com/Jp3Q8Ek.png)
Z powodu pyłu myśleliśmy jednak o rezygnacji z płaskich dolin, a wykorzystanie płaskich czubków wzgórz, żadne wzniesienia nie zasłaniały by kątów podejścia do stoczni. Niestety widziane z orbity głazy w tych miejscach zmusiły do powrotu do pierwotnej koncepcji.

Wyhamowywanie w dolinie
(http://i.imgur.com/XMDTVIE.png)
I lądowanie..., ze względu na precyzję lądowania w tak niskiej grawitacji główne silniki wyłączone. Przykerbinienie..., a właściwie przyksiężycenie  ;D  na sześciu Rockomax 24-77.
Włączone reflektor lądownika (w nocy nieodzowne) nawet w dzień pomagają ustawić pion przy lądowaniu.
(http://i.imgur.com/7JnEYEk.png)

Po wylądowaniu i rozłączeniu, lądownik startuje...
(http://i.imgur.com/EvVKd9f.png)
... i ma dość paliwa żeby wejść na trajektorię w Kerbin.
(http://i.imgur.com/7RyaCQi.png)


REKLAMA

Habitat dla inżynierów ustawiony
Technicy robią przegląd, zwracając uwagę na stabilność rozstawienia podpór. Na samym dole widzimy moduł ze śluzą powietrzną i kabiną odpylająco-filtrującą. Wyżej, po przejściu łącznikiem, szatnie i hermetyczne prysznice z wymuszonym obiegiem wody (używać tylko w specjalnych maskach), wyżej łącznik i dopiero poziom mieszkalny.
(http://i.imgur.com/O7qB9G8.png)
Oczywiście możliwe jest zewnętrzne wejście po drabinkach, ale lepiej po omacku w pyle ich nie używać.
(http://i.imgur.com/AOb9awr.png)
Trzy reflektory pomagają trafić w trudnych warunkach do habitatu, do tego służą też zielone światła przy włazie. Z prawej strony włazu mały odkurzacz przemysłowy do wyczyszczenia hełmu. Widzimy też sensor atmosferyczny przerobiony na czujnik zapylenia.
(http://i.imgur.com/U2ptLOM.png)

Poziom mieszkalny.
Symetria potrójna nie jest zrobiona z przyczyn technicznych, ale dostosowana do trójzmianowego systemu pracy. Widzimy trzy sypialne 4-osobowe, co pozwala mieszkać 12 kerbonautom w bardzo dobrych warunkach. W środku moduł dzienny-wypoczynkowy, z automatyczną jadłodalnią i kopułą widokową.
Zwracamy uwagę na przyjemne, ciepłe oświetlenie na poziomie mieszkalnym.
(http://i.imgur.com/XaXHqFO.png)

- ...ha ha, ja też się przyłożyłem do szans dla naszego projektu...
- co zrobiłeś?!
- widzisz te dwa zbiorniki na poziomie mieszkalnym z napisem  PB-XF01?
- ... nooo...
- one nie są potrzebne do funkcjonowania bazy, są czyste..., mała przeróbka, którą każdy technik umie zrobić i będzie można przechować 120 litrów piwa!...  :D
- ha ha, może też się zgłoszę do pracy na Minmusie...
- muszę tylko rozesłać pocztą pantoflową do pracownikach innych firm o plusach naszego projektu...
- hmm..., myślisz że w innych firmach zaczną po cichu na lądownikach przesyłać "zaopatrzenie"?...
- w sumie wykonalne..., zgubić jeden zbiornik czy dwa...


Habitat  wyposażony jest w dwa panele słoneczne i jeden generator radioizotopowy. Doba trwająca prawie dwa razy dłużej niż u nas na Kerbinie wymusza takie rozwiązanie. Pojemność akumulatorów 2110 j. Na modułach sypialnych: wieża z anteną Communotron 16 do bliskiej komunikacji, moduł automatycznego sterowania bazą, oraz pod panelami, wieża układów grzania/chłodzenia powietrza.
(http://i.imgur.com/wvRM2eZ.png)
Chatka na kurzej nóżce... w całej okazałości.
(http://i.imgur.com/QnUn5uu.png)

Waga: 30 t
Części: 80
Techników dowieziono: 6 - (miejsce na 12)

Odległość od farmy energetycznej: około 20 km. Nie będzie problemów z pyłem, a jest jednocześnie w zasięgu komunikacji.

Save
https://www.dropbox.com/s/7njidqrz962bliy/Polish%20Munar%20Base%20II.zip

[Post scalony: Czw, 01 Maj 2014, 16:46:27]
Aha, sterowanie:
3 - światła moduł mieszkalny
4 - światła przy gruncie
5 - panele i antena
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Czw, 01 Maj 2014, 21:20:57
(http://i.imgur.com/DgAkoVV.jpg)


Kadaf Industries


Prezentuje


Habitat dla inżynierów


LUMI Tower


Kadaf Industries pojawia się ponownie na scenie PMB. Tym razem przedstawiamy Państwu habitat przeznaczony dla personelu inżynieryjnego nowo powstającej placówki. Start odbył się w dniu wczorajszym, wykonany z pomocą nowej rakiety nośnej Easy Orbit II.

(http://i.imgur.com/9bDaWKK.jpg)

Moc okazała się być wystarczająca, by pchnąć konstrukcję do samego celu podróży.

(http://i.imgur.com/Mpgqcdx.jpg)

Lądowanie na systemie podwójnego skycrane z zasilaniem atomowym.

(http://i.imgur.com/qbWYSmh.jpg)

Lądowanie, jakże by inaczej, przebiegło pomyślnie. Konstrukcja jak widzimy jest zdecydowanie wertykalna. Podstawę stanowi magazyn żywności, zbiorniki powietrza, systemy elektryczne.

(http://i.imgur.com/uQSwq6l.jpg)

Wiązki sterowania oraz transmisji wszelakich mediów do modułów załogowych odbywa się za pomocą grubych i wytrzymałych przewodów systemu KAS.

(http://i.imgur.com/hn2kRGq.jpg)

(http://i.imgur.com/qT9yP00.jpg)

Poniżej widzimy element wyróżniający naszą propozycję od wszystkich innych, mianowicie oznakowane kolorem niebieskim lądowisko dla mikropojazdów z zasilaniem jonowym.

(http://i.imgur.com/uQSwq6l.jpg)

(http://i.imgur.com/tLkvZVP.jpg)

Zasilanie modułu stanowi ustawiona w linii wschód - zachód bateria słoneczna gigantor. Potężne akumulatory są w stanie zmagazynować energię potrzebną na przetrwanie nocy na Minmusie z włączonymi wszystkimi systemami.

(http://i.imgur.com/V9xLOuA.jpg)

Habitat dysponuje miejscami dla 9 załogantów. Wysokie umiejscowienie wszystkich ważnych elementów gwarantuje pełne bezpieczeństwo od zagrożeń płynących z unoszącego się nad gruntem pyłu. Komunikację zapewniają dwie anteny, z czego jedna sporej mocy. Konstrukcja dysponuje też zapasem xenonu w liczbie 800 jednostek. Wszystko by zapewnić pracę przyszłym mikrotransporterom. LUMI Tower waży niewiele, zaledwie 19 ton. Liczby części nie przekroczono. Ciepłe barwy oświetlenia konstrukcji pozwalają łatwo dostrzec ją w nocy, oraz, jak udowodniono, poprawiają samopoczucie załogi, co nie jest bez znaczenia tak daleko od domu.

Jak zawsze profesjonalne podejście, długotrwała obecność na rynku oraz interesujący design spotka się, mamy nadzieję z Państwa zainteresowaniem, tak więc Kadaf Industries liczy na Wasze głosy!

Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Czw, 01 Maj 2014, 22:05:24
Zarząd PMB jest niesamowicie zaskoczony REKORDOWĄ frekwencją zaprezentowanych projektów. Niesamowita różnorodność architektoniczna jest świetnym przykładem na to że każdy projektant ma własną wizję dotyczącą tej niesamowicie ważnej części bazy!
Pragnę więc głęboko pogratulować wszystkim uczestniczącym!

Ale przejdźmy do rzeczy! Oto kandydaci na projekt habitatu do stoczni rakiet pod kryptonimem Wells!!!


Głosowanie trwa do godziny 22:00 dnia 3 maja (Sobota) 2014r.!

Niech wygra najlepszy! START!
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: DawsterTM w Czw, 01 Maj 2014, 23:57:31
Oj niefajnie jest tak się wrąbać w środek przetargu. No ale co zrobisz drobny człowiecze jeśli akurat dzisiaj tak wypadło.

Kochane PMB, drodzy użytkownicy, dobry mi Proize. Od blisko miesiąca nie pojawiałem się na forum, z przyczyn wiadomych raczej pewnie większości użytkowników. Nie czytałem, nie pisałem, nie obserwowałem, nie rozmawiałem. Dzisiaj, właśnie prawie dokładnie miesiąc po dezaktywowaniu zgłaszam co następuje:

PMB zostaje oddane w ręce MegaProize, który od tego momentu dyryguje nim sam. Jak widać po ostatnich przetargach jego działalność wyszła projektowi na dobre i zalicza rekord po rekordzie. Cieszy mnie to niezmiernie.


(http://i.imgur.com/LSdIlu3.png)
Ah, i dzięki Raynus. Zawsze miło jest usłyszeć ciepłe słowa od naczelnego moderatora który sam często mnie upominał iż moderator musi być sprawiedliwy i godnie reprezentować swoje stanowisko. I ten nick odmienia się jako Kotoua. Z dużej litery. Tak w formie szacunku czy tam poprawności z językiem polskim.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Sob, 03 Maj 2014, 22:01:14
Punkt 22:00! Mój udawany dzwonek (*dzyń!) właśnie wybił i ogłosił koniec kolejnego przetargu. Celem był habitat dla inżynierów przyszłej stoczni rakiet.
Projektanci zrobili, wysłali i wystawili, a lud wybrał swoich faworytów. Oto wyniki:


Pogratulować zwycięzcy! Po następnym przetargu może on spodziewać się nagrody w TYM (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb)-okolicznosciowki-i-prace-graficzne/) wątku!


Jaki następny przetarg? Dowiecie się jutro! Dokładnie o 22:00 ogłoszę nowy temat. Czekajcie, a się dowiecie. Jednak teraz oddaje głos Kadafowi chcącemu zaprezentować nowinkę dla wszystkich przyszłych uczestników!
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Nie, 04 Maj 2014, 09:27:31
(http://i.imgur.com/DgAkoVV.jpg)


Kadaf Industries bardzo dziękuje za Wasze zaufanie i oddane na nas głosy! To dzięki Wam właśnie, nasza firma rozwija się tak prężnie. W ramach podziękowań, oraz by ułatwić przyszłą pracę pomniejszym agencjom kosmicznym, pragniemy przy okazji zaprezentować naszą najnowszą rakietę nośną, która w tym momencie trafia na stan magazynowy PMB w zakładce subassemblies. Rakieta ta to Easy Orbit II, następca popularnej i zaskakująco często używanej poprzedniczki Easy Orbit I.

(http://i.imgur.com/cKVumOv.jpg)

Rakieta ta należy do kategorii "stutonówek", podobnie jak jej poprzedniczka, gdyż z naszych analiz wynika, że większy tonaż wynoszonego ładunku w PMB nie jest zazwyczaj potrzebny. Tak samo jak poprzedniczka, rakieta ta jest niezmiernie prosta. Zaledwie dwie fazy do osiągnięcia orbity. Na dziobie oraz kadłubie nośnej widzimy poniżej standardowe punkty mocowania ładunku.

(http://i.imgur.com/meTenlY.jpg)

Easy Orbit II startuje na sześciu silnikach rakietowych na paliwo ciekłe, oraz ośmiu dopalaczach.

(http://i.imgur.com/XNWdCEm.jpg)

Dzięki sporej nadwyżce mocy nie dochodzi tutaj do charakterystycznego spadku przyspieszenia po odrzuceniu dopalaczy, wystarczy zwiększyć ciąg silników głównych.

(http://i.imgur.com/WU4Q3au.jpg)

Rakieta została skonstruowana w dość nietypowej symetrii podwójnej. Dlaczego? System taki ułatwia wykonanie równomiernego i łagodnego przechyłu, ponieważ wszystkie sześć silników pracuje w jednej osi. Dodatkowo taki układ upraszcza kontrolę i zapobiega obracaniu się asymetrycznego ładunku, który można zamontować na jej dziobie. Oczywiście zastosowaliśmy tutaj system pomp paliwowych przekazujących paliwo do zbiornika centralnego. To co jest dość charakterystyczne dla tej konstrukcji to fakt, że jest to rakieta nośna stosunkowo krótka. Układ taki ułatwia odwracanie zestawu w przestrzeni kosmicznej bez użycia silników.

(http://i.imgur.com/vpvpOqy.jpg)

Po odrzuceniu silników bocznych i osiągnięciu orbity Easy Orbit II jest w stanie odłączyć się od przewożonego ładunku i przez jakiś czas umożliwiać kontrolę nad systemami dzięki niewielkiej baterii umieszczonej na kadłubie. Jest to przydatne w sytuacji, kiedy zamierzamy rakietę zdeobritować, by nie zaśmiecała przestrzeni kosmicznej.

(http://i.imgur.com/MpdBj4C.jpg)

WAŻNE jest, by pamiętać, że nasza najnowsza nośna ma sporą nadwyżkę mocy, nawet gdy pcha na orbitę stutonowy ładunek, więc niezwykle istotne jest trzymanie się tabeli prędkości ekonomicznych! W zależności od wagi ładunku zalecamy wykorzystanie od 1/2 do 3/4 mocy silników rakietowych. Pełna moc może zostać wykorzystana dopiero powyżej pułapu 15 kilometrów, jakkolwiek przypominamy, że kluczem tu jest wspomniana tabela, którą poniżej przytaczamy.

(http://i.imgur.com/YsG6ysm.jpg)

Sugerujemy, by przepisać ją sobie, wydrukować, bądź wykuć na blachę. Trzymanie się zalecanych prędkości jest ważniejsze, niż się to zazwyczaj wydaje. Easy Orbit II waży 611 ton, posiada moc o 5% wyższą niż poprzedniczka, ale co najważniejsze, składa się ze zdecydowanie mniejszej ilości części. Easy Orbit I składała się z 244, natomiast ta posiada ich zaledwie 87.

To wszystko z naszej strony, życzymy więc przyjemnego użytkowania i pomyślnych lotów!
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Pon, 05 Maj 2014, 22:59:40
Kadaf Ind. zaprezentowało swoją świetną alternatywę dla młodych konstruktorów! Wypadało by wręcz by zarekomendować ową konstrukcję. Tak więc owa rakieta nośna, po dogłębnych testach, zostaje uznana za w 100% zgodną z wymaganiami i otrzymuje atest PMB! Lecz czym by była rakieta, bez konkretnego celu? Oto daje wam powód do jej użycia!

Orbitalna Stacja Przeładunkowa- Moduł główny

Waszym zadaniem, jest wykonanie stacji orbitalnej mającej na celu pośredniczenie między Kerbinem, a samym Minmusem.
Ma ona posiadać kilka wyspecjalizowanych funkcji. Sama stacja będzie się składać z 4 modułów, więc czeka na was sporo zabawy! Oto wymagania, pierwszego modułu, mającego być głównym centrum egzystencji załogi:


Cytuj
- Załoga: minimum 4 Kerbale
- Limit części: 90
- Orbita: 50 x 50 km oczywiście wokół Minmusa
- Własne oświetlenie i mały system zasilania
- Jeden dok duży (2 m) i dwa średnie (1 m)
- Kreatywna nazwa: bo to właśnie od imienia pierwszego modułu będzie zależeć jakie miano zostanie z naszą stacją do końca świata!

Czas przyjmowania zgłoszeń:  Godzina 22:00 dnia 10 Maja (Sobota) 2014r.

Wersja KSP: 0.23.5

Powodzenia dla wszystkich biorących udział! Gorąco życzymy by każdemu z was udał się świetny moduł i by konkurencja była godna waszych możliwości. Start!

SAVE (https://www.mediafire.com/?9skpwfqnkyyyrl5)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: h2n2o w Wto, 06 Maj 2014, 12:05:36
(http://i.imgur.com/9Oa3ntL.png)


Integrated System Industries postanawia wziąć udział w przetargu na moduł główny OSP.
ISI zaprojektowało :
Charon

kadr z lotu:
(http://i.imgur.com/29tud5n.jpg)

inne zdjęcia:
(http://i.imgur.com/gPDi4fe.jpg)(http://i.imgur.com/x9h0Z5J.png)
(http://i.imgur.com/xcn4qEK.jpg)(http://i.imgur.com/xwSimfc.jpg)

części:63
masa:16.23 t
załoga: 6
porty dokowania:4 w osłonie i 1 Sr.
zasilanie:2 panele typu Gigantor oraz 8 OX-STAT-ówSAVE:https://www.dropbox.com/s/2ezv5r8ds0kz74e/Polish%20Munar%20Base%20II.zip (https://www.dropbox.com/s/2ezv5r8ds0kz74e/Polish%20Munar%20Base%20II.zip)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: ShookTea w Wto, 06 Maj 2014, 18:29:03
(http://i.imgur.com/N8JIz7h.png)
stPentagon Corp.Per aspera ad astra

Po wielu debatach na temat słuszności udziału w PMB (biorąc pod uwagę zwłaszcza problemy z ekologami przywiązującymi się do złóż paliwa drzew), dyrektor generalny stPentagon Corp. przekonał radę nadzorczą, że debiutem firmy na ogólnoświatowym rynku powinien być właśnie projekt do PMB.

Mam więc przyjemność przedstawić w jego imieniu projekt PLS-1 o nazwie...

Curie
Podstawowe dane techniczne:
-Ilość części: 36
-Masa stacji: 5.71 tony
-Max. ilość członków załogi: 4
-Zasilanie: 2 rozkładane panele "Gigantor", a w razie braku oświetlenia 8 generatorów radioizotopowych (co prawda nie dadzą zbyt dużo mocy, ale mają jedynie stanowić uzupełnienie dla zasilania)
-Pojemność baterii: 4030 jednostek
-Wyposażenie dodatkowe:
   ~Oświetlenie (po 4 światła na każdą stronę stacji)
   ~Doki - jeden duży i dwa średnie.
-Orbita: ~51.14 km x 49.75 km

Link do pobrania: https://www.dropbox.com/s/mjaca527ughohj3/Polish%20munar%20base.zip (https://www.dropbox.com/s/mjaca527ughohj3/Polish%20munar%20base.zip)

Zdjęcia:
(http://i.imgur.com/nrcoJoE.jpg)
(http://i.imgur.com/jwAbRQe.jpg)
(http://i.imgur.com/n7pDOpP.jpg)Pozdrawiam,
ShookTea
Rzecznik prasowy stPentagon Corp.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Dirkuu w Pią, 09 Maj 2014, 22:10:24
(http://www.picshot.pl/pfiles/359274/Dirkuu_Laboratories.png)- W związku z negatywnymi ocenami dotyczącymi poczwórnego doku nasza firma zmuszona została do wysłania naszego projektu raz jeszcze po zmodyfikowaniu.
- Również dowiedzieliśmy się iż przy budowie stacji wielu z Was lubi artystyczny nieład i w związku z tym stworzyliśmy [OSP] - LS | [Orbitalna Stacja Przeładunkowa] - LEGO Station.
- Całą stację można rozłożyć i części dołączyć w miejscach, w których są potrzebne.
- Stacja posiada 2 duże doki, 3 średnie oraz 1 mały, ma zapas 8120 jednostek energii oraz 600 paliwa do RCS, waży 13.56 tony i ma równo 90 części.

(http://i.imgur.com/t8lTkUx.png)


Przepraszam, nie mam aktualnie czasu i na szybko wszystko jest pisane, później ładniej to opiszę :)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Sob, 10 Maj 2014, 19:18:01
(http://www.quietcrow.org/wp-content/uploads/2013/10/GoatEyeWEB.jpg)
SMUTNE OKO KOZY COMPANY
PRZEDSTAWIA

Orbitalna Stacja Przeładunkowa - Aediles*


Główny sponsor:
(http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2014/105/a/1/logode_by_drangir_d6771mp_by_drangir_d6db9h8_by_drangir-d7el1ak.png) Projekt
Dodatkowo:
(http://i.imgur.com/lMo0xyo.png)  Rakieta Nośna

 (http://i.imgur.com/aTiOcSy.png)  Konstrukcja i wynajęcie wyrzutni, zezwolenia


Baa, baa baa baa. Baa baa baa baa baa 900 000 000 K$, baa.

Baa baa baa Kadaf Industries baa baa baa Easy Orbit II baa baa!

(http://i.imgur.com/YyNayg1.png)
Baa.

Baa baa baa baa baa, baa baa 5000 dV. Baa baa baa:

(http://i.imgur.com/jtFTzLW.png)

(http://i.imgur.com/xX0eeoQ.png)

Eye of the Dragon baa baa baa 5, baa baa 4. Baa baa 2 RTG, 4 baa.

Baa baa baa.

(http://i.imgur.com/uoDWkA4.png)

(http://i.imgur.com/kGcqy1q.png)

(http://i.imgur.com/uR9RnWB.png)
Ba baa!


(http://i.imgur.com/9t6Thxy.png)
Baa Minmus!

(http://i.imgur.com/17y1OWH.png)

(http://i.imgur.com/Mx8kEEp.png)

(http://i.imgur.com/seIeXlw.png)

(http://i.imgur.com/g375V3m.png)

(http://i.imgur.com/c3nC2hR.png)

(http://i.imgur.com/ECsjGNa.png)
Baa-baah!

(http://i.imgur.com/PYa9YtW.png)Cytat: Rzecznik ED
Dziękujemy za tę prezentację, pani Kozo. Firma Eye of the Dragon włożyła w projekt tej stacji wiele wysiłki. Krytycy twierdzą, iż jej rozmiar i zmarnowana przestrzeń to niepotrzebne mnożenie kosztów. My sądzimy inaczej - Minmus od planety macierzystej dzieli już około dwóch tygodni podróży, mając to na względzie wykonaliśmy specjalnie zaaranżowane wnętrze, którego przestronności dorównuje jedynie Konsul. Pięcioosobowa załoga spędzi na Aedilesie służbę o wiele bardziej komfortowo niż załogi innych stacji projektu PMB. Dodatkowo, stacja posiada system pomp i szerokich rur, pozwalający tankować największym jednostkom, takim jak wspomniany Konsul czy tankowce firmy E4. Póki co na obiekcie stacjonuje 4 kerbalonautów, jedno miejsce jest wolne. Stacja nie posiada żadnych dodatkowych systemów, zgodnie z regułami przetargu, jedynie zapas paliwa RCS i niewielkie źródło zasilania.

Prosimy o głosowanie i pomoc w powrocie na rynek astronautyczny. Dziękuję.

(http://i.imgur.com/VRRO6al.png)

(http://i.imgur.com/P1aglEo.gif)

_________
* Źródłosłów ten sam, co przy pozostałych konstrukcjach ED, od Liktora począwszy.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Sob, 10 Maj 2014, 20:43:55
(http://i.imgur.com/ZjUcarQ.png)

Nerd Company po raz kolejny bierze udział w przetargu PMB, tym razem prezentując rdzeń orbitalnej stacji przeładunkowej Olympus

(http://i.imgur.com/kAl38Ey.jpg)

Moduł został wyniesiony przez nową rakietę nośną, wzorowaną na rakietach serii Atlas. Spisała się znakomicie umieszczając 20 ton na orbicie wokół Minmusa, oraz około 40 na orbicie wokół Kerbinu. Całość miała 132 części oraz 350-400 ton.
(http://i.imgur.com/PiZZXRK.jpg)

(http://i.imgur.com/DJwYF0k.jpg)

(http://i.imgur.com/3me0VbX.jpg)

(http://i.imgur.com/ElWD6ic.jpg)

(http://i.imgur.com/u9wztjw.jpg)

Moduł został ustawiony na stabilnej orbicie wokół Minmusa. Inklinacja jest bliska zeru, a różnica między apo- a perycentrum wynosi 400 metrów. Olympus jest samowystarczalny energetycznie. Posiada 4 panele słoneczne SP-L 1x6 oraz 2 baterie Z-4K. Rdzeń posiada 2 doki Senior, 4 zwykłe doki oraz 4 w rozmiarze Junior. Apocentrum wynosi 50,2 km, a perycentrum - 50,6. Załogę stanowią 4 kerbale, ale stacja daje miejsce do życia maksymalnie ośmiu kerbonautom.

(http://i.imgur.com/tJF8JdR.jpg)

(http://i.imgur.com/akE2ERm.jpg)

Dane techniczne
Liczba części - 71
Masa - 20,9 tony
Zapas monometylohydrazyny - 160 jednostek
Zapas energii elektrycznej - 8460 jednostek

Nerd Company liczy na wasze głosy!

SAVE

https://www.dropbox.com/s/5x3rnxba1legvl5/Polish%20Munar%20Base%20II.rar
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Element4ry w Sob, 10 Maj 2014, 22:51:32
(http://i.imgur.com/tHI4AUU.png) (http://imagizer.imageshack.us/a/img138/6133/htq.png)

Kombinat E4-DSO pragnie przedstawić uniwersalny moduł serwisowy oraz strukturę bazową średnich i dużych stacji orbitalnych. Jest to sprawdzone rozwiązanie, które dowiodło swojej wartości. Moduł ten został wykorzystany na kilku głównych planetach układu.

Oto więc, edycja specjalnie zmodyfikowana na potrzeby PMB - Messier 33. Konstrukcja została wyniesiona na orbitę i dalej na Minmus standardową rakietą typu MULR 12. Po osiągnięciu celu i ustanowieniu stabilnej orbity, zautomatyzowany moduł podróżny został odrzucony i wrócił na kerbin.

(http://i.imgur.com/GZENGfQ.png) (http://i.imgur.com/qUH2HxE.png)
(http://i.imgur.com/o7NOv1l.png) (http://i.imgur.com/hIF7yvA.png)

Załogant już na orbicie zamontował rury transportujące zapasy do i z zadokowanych w przyszłości modułów.

(http://i.imgur.com/zCudQAc.png) (http://i.imgur.com/JcfMs9V.png)
(http://i.imgur.com/I19iXXq.png)

Po zakończeniu pracy mógł odpocząć wewnątrz stacji.

(http://i.imgur.com/roukMzW.png) (http://i.imgur.com/ZtaSqus.png)
(http://i.imgur.com/uF2h3La.png)

Save: http://www.mediafire.com/download/132ui2nvt19txm3/Polish_Munar_Base_II.rar
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Sob, 10 Maj 2014, 23:02:51
No i koniec! Na prośbę Element4ry przedłużyłem przyjmowanie projektu o godzinkę. Mam nadzieję że się nie gniewacie! :)
Mamy tu więc sześciu kandydatów! Liczba naprawdę zaskakująca, na równi z przedstawionymi projektami. Oto lista kandydatów:

   1. h2n2o- Charon (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14426/#msg14426)
   2. ShookTea- Curie (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14430/#msg14430)
   3. Dirkuu- LEGO Station (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14499/#msg14499)
   4. Drangir- Aediles (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14528/#msg14528)
   5. JackRyanPL- Olympus (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14537/#msg14537)
   6. Element4ry- Messier 33 (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14540/#msg14540)Wszystkim projektom życzę powodzenia! Głosowanie trwać będzie dwa dni, czyli kończymy dokładnie o 23:00 dnia 12 Maja (poniedziałek). Niechaj wygra najlepszy!
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Wto, 13 Maj 2014, 00:08:02
Jest pierwsza minuta wtorku, to wyniki ankiety z kilku sekund przed północą:

(http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2014/132/8/7/zcxxzcxcz_by_drangir-d7i4ouq.png)

Save za chwilę wyląduje na mailu.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Wto, 13 Maj 2014, 16:12:46
Proszę o wybaczenie spóźnienia! Mój niesamowicie (nie)sprawny dostawca internetowy odciął mi cały dostęp. Tak. Telefon również padł. Oto więc zamykam przetarg (dzięki Drangir!) z prawie 17 godzinnym opóźnieniem! Jeszcze raz proszę o wybaczenie! :)

Prezentuje wyniki:
   1. h2n2o- Charon: 0 głosów
   2. ShookTea- Curie: 1 głos
   3. Dirkuu- LEGO Station: 3 głosy
  4. Drangir- Aediles: 10 głosów
   5. JackRyanPL- Olympus: 1 głos
   6. Element4ry- Messier  33: 3 głosy

Oczekujcie na następny przetarg już o 22:00 dnia dzisiejszego. Dzisiaj was nie zawiodę: Obiecuje!
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Wto, 13 Maj 2014, 21:56:02
(http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20130123231314/revolution/es/images/3/30/919px-Happy-oh-stop-it-you-l.png)

Dziękuję za tak wiele głosów, to dla mnie dużo znaczy.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Wto, 13 Maj 2014, 22:19:35
Obiecałem więc i jestem! Oto przed wami nowy przetarg. Co ja tam mam w harmonogramie... Hmmmm... Jest!Farma Energetyczna - [Clarke]: Magazyn Energii

Waszym następnym zadaniem jest powrót do naszej farmy energetycznej. Musicie zbudować infrastrukturę magazynującą energię z paneli. Nie ma co udziwniać- każdy wyobraża sobie jak takie coś funkcjonuje. Ogromna bateryjka z wtyczką. Tu jednak stawiam wam pewne wymagania.

- Limit części: 80
- Architektura odznaczająca się położeniem wszystkich komponentów wysoko nad poziomem gruntu (wieżowa)
- Minimum 25000 Jednostek energii
- Pojedyncze, małe stanowisko ładowania łazików przy samej ziemi, z umieszczoną wtyczką KAS
- Własne małe źródło zasilania
- Dobre oświetlenie dookoła
- Lokalizacja: minimum 30 metrów od modułu głównego bazy Clarke

Projekty przyjmuje do godziny 22:00 dnia 17 maja (sobota)


Wersja KSP na której operujemy to 0.23.5!

Powodzenia!

SAVE (https://www.mediafire.com/?9skpwfqnkyyyrl5)

Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Czw, 15 Maj 2014, 18:02:43
Offtopowy suchar.
Jest napisane "konstrukcja (...) wieżowa". W takim razie. Kim jest Wieżow?

Ba dum tshh
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Czw, 15 Maj 2014, 19:54:48
(http://dziewczynamalina.blox.pl/resource/szklanka_wody.jpg)

Do wszystkich poszkodowanych: wyżej możecie ugasić pragnienie. Dla wymagających dogłębniejszej terapii mogę wkleić zdjęcie wiadra pełnego wody, a nawet czyste jeziorko! (Nikt mi nie powie że nie dbam o czystość wody do picia; ot co!) :)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JW w Pią, 16 Maj 2014, 20:24:00
JW - Looking For Future
(http://i.imgur.com/ZyM0lKS.png)

JW Space Agency przeżyło niedawno chwile kryzysu. Byliśmy zajęci realizacją (opóźnionego) kontraktu na dostarczenie Aperture Science nowych testów, ale to inna sprawa. Ekhem, po miesiącu nieobecności wracamy do gry. Oto i nasze najnowsze dzieło:

(http://i.imgur.com/ZXMMMyP.jpg)

EleTower - bateria o bardzo dużej pojemności.
Specyfikacja:
- Zakumuluje do 200030 jednostek energii (zasilisz tym połowę galaktyki przez parę sekund),
- Masa 16t,
- Ilość części 79,
- Małe, pojedyncze stanowisko z linką KAS,
- Własne źródło zasilania 2 RTG,
- Umiejscowienie parę metrów od EFoM.

Oto streszczenie jej podróży na Minmus:

Start (przykro mi, że w nocy ale Kraken porwał Słońce
(http://i.imgur.com/S35wEQG.png)

Orbitka
(http://i.imgur.com/gQOCiq8.jpg)

Przygotowanie do lądowania
(http://i.imgur.com/AwzgsMZ.jpg)

DA DAA DA DA DDAA DA...
(http://i.imgur.com/3YYqLIi.jpg)

Touchdown!
(http://i.imgur.com/mqKsq8r.jpg)

Odlot członem nośnym
(http://i.imgur.com/3QpmXNS.jpg)

Misja zakończona pomyślnie

Wypada pokazać jeszcze parę zdjątek naszego tworu (UWAGA! Leżąca na ziemi obręcz jest usunięta na save)

(http://i.imgur.com/tLYjUPi.jpg)

(http://i.imgur.com/yHiVbKQ.jpg)

(http://i.imgur.com/Ei3wUrR.jpg)

(http://i.imgur.com/dTaKov1.jpg)

(http://i.imgur.com/BUtVn3E.jpg)

SAVE (https://www.dropbox.com/s/jvurnr8m1sjgopm/Polish%20Munar%20Base%20II%20%28EleTower%29.rar#)

Dziękujemy za wybranie EleTower

JW - Looking For Future
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: ShookTea w Sob, 17 Maj 2014, 08:00:27
A gdzie, jeśli można spytać, jest "Własne małe źródło zasilania"?
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JW w Sob, 17 Maj 2014, 10:08:23
Tutaj:
(http://i.imgur.com/xuU9Z2B.jpg)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: ShookTea w Sob, 17 Maj 2014, 11:56:33
Uoooo... faktycznie małe.

Uahahahaha :D
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Benecjusz w Sob, 17 Maj 2014, 12:00:35
(http://i.imgur.com/n8zJOFy.jpg)

Independent Rocketry ma zaszczyt zaprezentować:

Magazyn energii "Arboris"
Niestety przekracza liczbę dozwolonych części o 1. Podziękowania dla organizatora MegaProize za dopuszczenie modułu do przetargu.
(http://i.imgur.com/Gk1TStQ.png)


Rakieta nośna połatana, można odpalać.
(http://i.imgur.com/H9EkvZe.png)

Weeee! Lecimy! O dziwo trzyma się całkiem nieźle.
(http://i.imgur.com/NIditxA.png)

I kolejny nudny lot na orbitę (dziwne że nic się nie urwało).
(http://i.imgur.com/lsMiz0F.png) (http://i.imgur.com/Me4rErO.png)

Po wykonaniu manweru na Minmusa pozostało tylko oczekiwanie, które przerwał komunikat o zbliżeniu się do księżyca.
(http://i.imgur.com/C4uLxCZ.png)

Orbita, owszem, zamknięta ładnie i w miarę nisko ale... odwrotnie. Lądujemy "pod prąd". Do tego nasz pilot stwierdził że będzie hardkorem i posadzi to cudo zdalnie w nocy. Jak coś urwie to wyleci z pracy szybciej niż światło...
(http://i.imgur.com/2q1Kala.png)

Hmm. Nie wygląda to obiecująco ale zaufajmy pilotowi.
(http://i.imgur.com/GY3LOyX.png)

Wstępne hamowanie jeszcze rakietą transferową a potem już samym modułem.
(http://i.imgur.com/1FBH2wL.png) (http://i.imgur.com/Yy3zuPz.png)

A jednak mu się udało!
(http://i.imgur.com/9OODCHO.png) (http://i.imgur.com/GO0V9Tg.png)

Moduł posadzony, urwanych części brak.
(http://i.imgur.com/irVuxSz.png) (http://i.imgur.com/9lotlAr.png)

Tu już po rozstawieniu systemu KAS. Specjalne podziękowania dla Dirkuu Labolatories za użyczenie jednego z pracowników w celu rozstawienia systemu KAS
(http://i.imgur.com/mFnhKlF.png) (http://i.imgur.com/VaNgUnR.png)
(http://i.imgur.com/Ui61N8T.png)
Parametry techniczne:
Zasilanie - 1 generator RTG
Pojemność akumulatorów - 36030 ECh
(http://i.imgur.com/pl0qeWK.jpg)

W kontenerach KAS pozostało łącznie kilkanaście wtyczek i jeden pylon.


SAVE (https://www.dropbox.com/s/6ced2wm3k8ygpey/Polish%20Munar%20Base%20II%20Arboris%202.rar)

Galeria (http://imgur.com/a/fT1pS#0)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Sob, 17 Maj 2014, 20:51:48
W związku z pewnym łańcuchem zdarzeń (inni uczestnicy, otwarte KFC i chęć na kubełek Classic) przyjmowanie projektów zostaje przedłożone o dwie godziny. W konsekwencji tego, zostanie ono zakończone o godzinie 00:00! Życzę powodzenia wszystkim konstruktorom!
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Sob, 17 Maj 2014, 21:55:22
(http://i.imgur.com/Ek0WyX8.png)

Nerd Company po raz kolejny postanowiło wystawić swój moduł do przetargu. Oto i on. Power Bank Mk I "Helios", lub w skrócie PB Mk I "Helios"

(http://i.imgur.com/pJXh23R.jpg)

Moduł zgodnie z zaleceniami został zbudowany jako konstrukcja Wieżowa. Nasi inżynierowie skontaktowali się ze współpracownikami Iwana Wieżowa, którzy pomogli zbudować "Heliosa". Zasilanie stanowią 4 generatory radioizotopowe, ukryte wewnątrz konstrukcji. Zrezygnowano z nóg do lądowania na rzecz adapterów, które pozwalają na bezpośrednio kontakt kerbonautów z podporami oraz wtyczką KAS. Co do niej nasi projektanci mieli obawy. Rzadko używali części innych niż standardowe, i nie wiedzieli której użyć. Jeśli okaże się, że ta jest zła, istnieje możliwość wysłania załogi w celu wymiany nieodpowiedniego elementu na właściwy.

(http://i.imgur.com/Wt1HNXp.jpg)

(http://i.imgur.com/6AIKEIX.jpg)

(http://i.imgur.com/0a1fBkE.jpg)

Konstrukcja została wyniesiona przez sprawdzoną rakietę nośną. Masa startowa wyniosła prawie 600 ton, a liczba części osiągnęła około 160. Boczne silniki odczepiły się na wysokości 11 km, pozwalając lżejszej już maszynie wejść na stabilną orbitę wokół Kerbina. Po odczepieniu ostatniego stopnia rakiety nośnej przystąpiono do wykonywania manewru TMI, czyli Trans Minmus Injection. Manewr polega na wysłaniu modułu na spotkanie z drugim kerbińskim księżycem.

(http://i.imgur.com/Irmj1me.jpg)

Po ponad 10 dniach lotu, moduł dotarł nad powierzchnię Minmusa. Przystąpiono do korekcji orbity, po czym czekano aż EFoM-1 znajdzie się w strefie oświetlonej przez Kerbol. Kiedy to nastąpiło, przystąpiono do manewru deorbitacji.

(http://i.imgur.com/lx0ZiMH.jpg)

(http://i.imgur.com/1En1adf.jpg)

Ze względu na słabą grawitację Minmusa, wyłączono 2 z 4 silników. Dodatkowo zredukowano moc uruchomionych silników do 49%.

(http://i.imgur.com/MBfGFgP.jpg)

(http://i.imgur.com/5jsrs5S.jpg)

Bez większych problemów moduł został ustawiony nie więcej niż 50 m od EFoM-1. Po wylądowaniu odrzucony został sky crane, który został wysłany w celu "spotkania" się z wzgórzami na południu. Na koniec zostawiam was z kilkoma zdjęciami "Heliosa", testem oświetlenia, oraz garścią danych technicznych. Nerd Company liczy na wasze głosy.

(http://i.imgur.com/pJXh23R.jpg)

(http://i.imgur.com/tavqf4B.jpg)

(http://i.imgur.com/EAGN9BK.jpg)

(http://i.imgur.com/rZigtn1.jpg)

Dane techniczne
Masa - 11,74
Liczba części - 77
Zapas energii elektrycznej - 27230 jednostek
Zasilanie - 4 generatory radioizotopowe

SAVE

https://www.dropbox.com/s/5x3rnxba1legvl5/Polish%20Munar%20Base%20II.rar
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Nie, 18 Maj 2014, 00:18:41
Koniec! Oto propozycje projektów na magazyn energii stacji Clarke:

    1. JW- EleTower (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14636/#msg14636)
    2. Benecjusz- Arboris (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14643/#msg14643)
    3. JackRyanPL- Power Bank Mk I "Helios" (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14661/#msg14661)

Niechaj głosowanie się rozpocznie! I tak. Grander z KFC jest smaczny równie co kubełek opcjonalnych frytek za 3 zł. Głosować możecie oczywiście w ankiecie na górze!

Powodzenia! Jak to mówią: im mniejsza konkurencja tym większe szanse na wygraną. Głosowanie trwa do godziny 22:00 dnia 20 maja (poniedziałek) 2014r.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Benecjusz w Pon, 19 Maj 2014, 22:06:48
Serdecznie dziękuję za oddane głosy :) Pierwszy mój projekt tak doceniony przez forum :)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Pon, 19 Maj 2014, 22:14:55
Oto i koniec kolejnego etapu budowy bazy Clarke! Podaje więc wyniki:

   1. JW- EleTower: 2 głosy
   2. Benecjusz- Arboris: 16 głosów
   3. JackRyanPL- PB Mk I "Helios": 6 głosów


Gratuluje zwycięzcy! Już w tym tygodniu (w czasie bliżej określonym na weekend) ukaże się pierwsza seria waszych nagród. Zwycięzcy: wyczekujcie na swoje okolicznościówki.


Stocznia Rakiet na Minmusie [Wells]- Magazyn zasobów

Tak. Tym razem zajmiemy się wszelkimi potrzebami bazy Wells. Nie chodzi tylko o energię! Musimy zaopiekować się stałym dostępem do każdych mediów, by pracującym tam inżynierom nie brakło nawet kaszki mannej. Więc do dzieła!

Nasz zarząd stawia przed wami następujące wymagania:
   
     1. Limit części - 80
     2. 10 tyś. jednostek energii w bateriach
     3. 550 jednostek paliwa RCS
     4. 100 jednostek xenonu
     5. 720 Jednostek paliwa zwykłego, wraz z adekwatną ilością utleniacza
     6. Własne oświetlenie
     7. Własny generator energii (Minimum 3 RTG lub jeden duży panel słoneczny)
     8. Konstrukcja wieżowa: wszystkie instrumenty mają być wysoko nad poziomem gruntu
     9. Dwie wtyczki KAS na dole aparatury dla łazików
     10. Lokalizacja: maksimum 30 metrów od innych modułów bazy [Wells] na Minmusie

Uffffff.... Sporo tego. Ale myślę że sobie poradzicie. Wystarczy trochę dobrego myślenia i optymizmu, a z pewnością zaprezentujecie swoje cuda techniki. Zatem do dzieła!

 Przyjmuje je do godziny 22:00 dnia 24 maja (sobota) 2014r.

 Cały czas operujemy na wersji KSP 0.23.5!
SAVE (https://www.mediafire.com/?16f1a6039225csh)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Dirkuu w Nie, 25 Maj 2014, 00:29:22
(http://www.picshot.pl/pfiles/359274/Dirkuu_Laboratories.png)


<Jesteś na sali już 20 minut, a prezentacja miała się zacząć 15 minut temu>

- Witam, przepraszam za opóźnienia. Mieliśmy problemy techniczne, nasz komputer na którym mieliśmy dla Was prezentację magazynu Arena niespodziewanie się popsuł. Jedyne co dało się zrobić to odzyskać dwa zdjęcia. Jedno z LaunchPada oraz jedno wysłane przez członka załogi LUMI Tower.

- Od kilku przetargów korzystamy z rakiety Easy Orbit II i polecamy ją wszystkim, ma wielką moc. Początkowa waga całej rakiety łącznie z paliwem wynosi ponad 685 ton i owa rakieta nośna wystarczyła przy tym ładunku na stworzenie orbity i niedużo brakło paliwa do tego, aby wejść w zasięg grawitacji Minmusa.

(http://i.imgur.com/s2pghM9.jpg)

- Tak jak już napomniałem, chwilę po wylądowaniu modułu Arena załoga LUMI Tower sfotografowała oba człony bazy [Wells], które się prezentują w ten oto sposób:

(http://i.imgur.com/MaZk6CC.jpg)

- Sama Arena troszku ponad 31 ton oraz jest złożona równo z 30 części. Zamontowane są cztery wtyczki KAS oraz przechowywuje ich jeszcze dziesięć. Posiada ponad 10 tysięcy jednostek energii, 1500 paliwa RCS, 700 xenonu, 720 ciekłego paliwa oraz odpowiednio 880 jednostek utleniacza.

- Dziękujemy za cierpliwość przed prezentacją, liczymy na to iż w przyszłości nie będzie takowych problemów ze sprzętem, aczkolwiek kto to może wiedzieć?

SAVE (http://www.sendspace.pl/file/8d1349b66eb760659de1fb8)_____________________________________________________________________________

PS: Tak, zapominam robić screeny w trakcie lotu. Nie, nie wysyłam wszystkiego za pomocą cheatów. Wiem, że mogą się pojawić takie głosy, więc od razu mówię, że jeśli ktoś ma jakieś zastrzerzenia to może samemu polecieć projektem z save. Rakieta Easy Orbit II wystarcza do ~połowy transferu na Minusa, dokańczamy go zamontowanym w następnym stage silnikiem i bodajże on już nie wystarcza na zamknięcie orbity wokół Minmusa. Zamykamy orbitę i lądujemy na pozostałych czterech silnikach. Od następnych przetargów będę starał się pamiętać o tych screenach.


@Niżej: Tak, ale wolę zapobiegać niż leczyć. To już któryś przetarg z kolei jak nie wstawiam zdjęć podczas lotu, a jak patrzę to większość osób wstawia takowe.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: ShookTea w Nie, 25 Maj 2014, 00:35:10
Lekki offtop: ja też nie wstawiłem zdjęć z przelotu i nikt się nie czepiał.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Sob, 24 Maj 2014, 23:17:06KADAF INDUSTRIES


prezentuje


Magazyn Zasobów


LUMI Tank


 Tym razem również pojawiamy się na arenie PMB II z naszym kolejnym modułem stacji Wells. Wysłany moduł stanowi magazyn części naprawczych, pojemników KAS, oraz wszelkiego rodzaju paliw. Z tym że postanowiliśmy wielokrotnie przekroczyć ilość wymaganego paliwa i w rezultacie przywieźliśmy na Minmus niemal 70 ton tego cennego surowca.

(http://i.imgur.com/6tNGbHC.jpg)

Start odbył się za pomocą nieco wzmocnionej rakiety nośnej Easy ORbit II naszej produkcji. Po osiągnięciu orbity moduł przeszedł na napęd atomowy i opuścił Kerbin.

(http://i.imgur.com/pftWIop.jpg)

Trzeba przyznać, że lot był koszmarny. Ciężki, asymetryczny i trudny do wyważenia ładunek osiadł w końcu 800 metrów od modułu LUMI Tower.

(http://i.imgur.com/4SapPgD.jpg)

Po wylądowaniu przeszliśmy na napęd kołowy w celu precyzyjnego dostawienia nowego podzespołu. Tak dokładnego umiejscowienia dużego skądinąd elementu nikt jeszcze nie próbował. Precyzja - pięć centymetrów!

(http://i.imgur.com/7lN5IhH.jpg)

Jak widzicie jedyny znakiem gdzie kończy się LUMI Tower, a zaczyna LUMI Tank jest niewielka przerwa w rampie. Pora podłączyć węże i przewody.

(http://i.imgur.com/qNsEgbW.jpg)

Gdy tylko kliknęły zaczepy oba obiekty zostały połączone, stany akumulatorów się wyrównały, powietrze i płyny chłodzące zaczęły krążyć w instalacji, która od teraz stanowi jeden organizm. Od drugiej strony znajduje się rampa z zasobnikami KAS, oraz możliwością dołączenia kolejnego modułu do aktualnie istniejącego zestawu.

(http://i.imgur.com/X9htnp9.jpg)

LUMI Tank posiada jeden interesujący system, system, którego nikt jeszcze nie zastosował. Mianowicie... windę!

(http://i.imgur.com/tUqhCWH.jpg)

Jej montaż został podyktowany kilkoma ważnymi kwestiami. Po pierwsze - bezpieczeństwo. Do tak wysokich modułów łatwo dostać się na plecaku odrzutowym, ale co zrobić, gdy paliwo w nim się skończy? Skok jakkolwiek możliwy, skończyć się może wypadkiem. Po drugie - ładunki. Winda ta posiada podsufitowy uchwyt do pojemników KAS, chociaż oczywiście można je przewozić również na jej podłodze. Po trzecie - znowu bezpieczeństwo, ale ze względu na pył. Powoli opadająca kabina nie wznieca go ponad grunt.

(http://i.imgur.com/fZlg22I.jpg)

Natomiast na poziomie gruntu znajdują się dwie wtyczki, do których możemy podłączyć dowolny pojazd, oraz skrzynka zasilania zewnętrznego.

(http://i.imgur.com/qVubxOg.jpg)

To właściwie wszystko! Mamy nadzieję, że nasz przemyślany moduł znajdzie u Państwa uznanie, zarówno ze względu na unikalny system transportowy, jak i wygodę płynącą z połączenia z modułem poprzednim.

Liczymy więc na Wasze głosy!

(http://i.imgur.com/R80TLfi.jpg)

(http://i.imgur.com/ZXtvzc3.jpg)

Technikalia:

Ilość części:                80
Wszystkiego innego: aż nadto.

Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Dirkuu w Sob, 24 Maj 2014, 23:51:55
Patrząc na poziom tego co tworzysz cała baza Wells będzie się chyba składała jedynie z konstrukcji LUMI :p
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Nie, 25 Maj 2014, 00:32:38
Winda 10/10 i znak jakości. Sam używam KAS w ten sposób, ale jakoś nie wpadłem by zbudowac porzadna kabinę O.o'
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Element4ry w Nie, 25 Maj 2014, 02:08:37
(http://i.imgur.com/tHI4AUU.png)

Moduł magazynujący Alcaster 720 XB

Przedstawiamy państwu w pełni zautomatyzowany magazyn paliw. Innowacyjny system pozwala na łatwą rozbudowę i rekonfigurację w celu dostosowania urządzeń do wyspecjalizowanych potrzeb. Ponadto, dzięki niewielkiemu modułowi (nie załączone, wymaga dodatkowej opłaty) cała struktura może być kompatybilna z każdym innym systemem.

Procedura dostarczenia odbyła się w tradycyjny sposób - rakietą i kosmicznym dźwigiem.

(http://i.imgur.com/P4xJM65.png) (http://i.imgur.com/49fXdFp.png)

(http://i.imgur.com/Lam5h94.png) (http://i.imgur.com/IXwtMnn.png)

Specjalista przebywający w LUMI Tower przygotował strukturę do działania. Było koniecznym podłączenie systemów już na powierzchni, ponieważ mogłyby nie przetrwać podróży, ze względu na niebezpieczeństwa czyhające w przestrzeni. Ściśle według instrukcji technik podłączył przewody i wykonał test systemów.

(http://i.imgur.com/FG5Yfbh.png) (http://i.imgur.com/qZAAP3T.png)

(http://i.imgur.com/Ul1eHoK.png) (http://i.imgur.com/Zv5WvDg.png)

Części: 80
Wymagania: spełnione
Save: http://www.mediafire.com/download/xdo9q9nugp43606/PMB+IImagazyn.ZIP (http://www.mediafire.com/download/xdo9q9nugp43606/PMB+IImagazyn.ZIP)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Nie, 25 Maj 2014, 22:00:17
Proszę ponownie o ogromne wybaczenie tego niesamowicie ogromnego, bo 24 godzinnego, opóźnienia. Wiadomo- sprawy rodzinne na zadup... Ekhem... Odległym od wszelkiej cywilizacji miejscu nie pozwoliły na wszelkie działania.
Ale mniejsza o to, przedstawiam wam kandydatów!


    1. Dirkuu - Arena (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14790/#msg14790)
    2. Kadaf - LUMI Tank (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14804/#msg14804)
    3. Element4ry - Alcaster 720 XB (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg14808/#msg14808)

Głosowanie trwa do godziny 22:00 dnia 26 maja (poniedziałek) 2014r. Niechaj wygra najlepszy!
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Pon, 26 Maj 2014, 22:05:00
Kadaf Industries dziękuje Państwu za zaufanie i oddane głosy! Obiecujemy Wam, że nasze konstrukcje nie zawiodą przyszłych użytkownikach ani teraz, ani kiedykolwiek!

Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Pon, 26 Maj 2014, 22:33:25
Koniec! Mimo tylko 26 godzin głosowania frekwencja wyniosła, aż 18 osób. Ale co tam frekwencja! Ważne są wyniki!

    1. Dirkuu - Arena: 4 głosy
    2. Kadaf - LUMI Tank: 10 głosów
    3. Element4ry - Alcaster 720 XB: 4 głosy

Zwycięzcy pragnę pogratulować w imieniu zarządu PMB! Ale teraz najciekawsze: nowy przetarg!


Przetarg
Farma Energetyczna - [Clarke]: Pojazd przesyłowy

Na tą chwilę odchodzimy od standardowych modułów stawianych na gruncie lub umieszczonych na orbicie. Ten tydzień zostaje zdominowany przez coś bardziej mobilnego. Zadanie wydaje się proste, ale takie nie jest!
Podstawową funkcję jaką ma pełnić owy pojazd, to dostarczanie ogromnych ilości energii do dowolnego miejsca na Minmusie. Idąc tym tropem, nie możemy również zapomnieć o pewnych udogodnieniach które wręcz się proszą o umieszczenie ich w tego typu pojeździe. Oto więc lista wymagań jakich przed wami stawiam:

    - Limit części: 90
    - Pojazd ma być skonstruowany na zasadzie VTOL'a (Pionowzlotu)
    - Ma zawierać 10 tyś jednostek energii
    - Ma zawierać 100 jednostek RCS i 100 jednostek Xenonu
    - Pojazd musi mieć zabudowane co najmniej 2 duże skrzynki KAS oraz ma posiadać 2 wtyczki po różnych stronach pojazdu
    - Pojazd musi mieścić minimum 2 członków załogi
    - Wymagane jest oświetlenie
    - Konstrukcja ma posiadać znacznie podwyższone podwozie
    - Napęd jest dowolny
    - Lokalizacja to minimum 100 metrów od bazy [Clarke]

To wszystko! Projekty przyjmuje do godziny 22:00 dnia 31 maja (sobota) 2014r.

Operujemy na wersji KSP 0.23.5

SAVE (http://www.mediafire.com/download/16f1a6039225csh/PMB_II_-_Archiwum_Startowe.rar)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: ShookTea w Pon, 26 Maj 2014, 22:35:28
Offtop: zamiast do europarlamentu, lepiej głosować w PMB. Nawet frekfencja lepsza :)

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Sob, 31 Maj 2014, 08:50:15
KADAF INDUSTRIES


Prezentuje


Pojazd przesyłowy


WASP T2Kadaf Kerman przechadzał się po kombinacie. Wszystko pracowało jak w zegarku, więc właściwie wiele do roboty nie miał. W pewnym momencie nogi zawiodły go do wydziału projektowego pojazdów krótkiego zasięgu. To tutaj dotarła specyfikacja na pojazd przesyłowy do PMB. Pod ścianami i na wózkach leżały potężne żółto czarne baterie. Po środku niewielkiej hali montażowej powstawał szkielet pojazdu z napędem jonowym. Prezes skrzywił się, bo to co budowano wyglądało raczej szpetnie, a on miał dziś nastrój na ekstrawagancje. Podszedł do głównego inżyniera odpowiedzialnego za projekt i zagaił.
- Dość to paskudne, nie sądzi pan? Standardowa konstrukcja tradycyjna, bez fajerwerków.
- No, panie prezesie, ale z czym tu zaszaleć? Prosty pojazd, to i prosta konstrukcja, limitu części nie wykorzystamy nawet w trzech czwartych... Czyli będzie taniej nie?
- Panie inżynierze, wie pan dobrze, że Kadaf Industries nie słynie z konstrukcji oszczędnych, powiem więcej, nikt się takich po nas nie spodziewa, prawda? Sporo prądu trzeba zabrać, więc i sporo baterii. Żółto czarnych jak mniemam.
Inżynier spojrzał podejrzliwie na przełożonego. - No tak, żółto czarnych zgadza się, ale co to ma do rzeczy?
- dużo żółto czarnego. Do tego lata. Nie ma pan jakichś skojarzeń? - z ironicznym uśmiechem zapytał Kadaf Kerman obserwując grymas niezrozumienia na twarzy swojego pracownika. Chyba nie obędzie się bez wyraźniejszej sugestii - No? Żółto czarne! Lata! Bz bz robi. No?
-Eee... osa? - Zapytał ostrożnie inżynier. - Brawo! Bierzcie się do roboty, a to pudło zdemontować. - Po wymówieniu tych słów szef odwrócił się na pięcie i spokojnie opuścił halę.
Gdy tylko drzwi zamknęły się za prezesem, główny inżynier pokręcił głową i zamruczał - Zwariował od tych replik...

Tydzień później ukończono najnowszy pojazd, wytoczono na pas startowy i przetestowano systemy.

(http://i.imgur.com/9wygEFP.jpg)

(http://i.imgur.com/eu7qdge.jpg)

Potężne panele bez problemu zasilały sześć silników jonowych, limit części został wykorzystany do cna, ale co najważniejsze, prezes był zadowolony. Po dokonaniu drobnych poprawek pojazd przesyłowy Wasp załadowano na rakietę nośną Easy Orbit i wysłano w rejs na Minmus.

(http://i.imgur.com/RDCzzsG.jpg)

Tak mikroskopijny ładunek spowodował, że gdyby Easy Orbit posiadała nóżki, to można by wylądować wręcz nią. Ale ponieważ tak nie było, to mimo sporej ilości paliwa w zbiorniku głównym oddokowano Wasp 5 kilometrów nad powierzchnią Minmusa.

(http://i.imgur.com/qPFLNYE.jpg)

Wasp siadał na jednostopniowym urządzeniu lądującym na paliwo ciekłe. Mógłby oczywiście wylądować na własnych silnikach, ale wiązało by się to ze zużyciem xenonu, a tego chcieliśmy uniknąć.

(http://i.imgur.com/PAo8eIh.jpg)

Gdy tylko nogi zetknęły się z gruntem pojazd oddokował i delikatnie osiadł tuż obok. Jeden z pilotów ze stacji Clarke podłączył wąż i napełnił zbiorniki z xenonem.

(http://i.imgur.com/m4SDdcN.jpg)

Wasp T2 posiada cztery pojemniki KAS, czyli o dwa więcej niż wymagano.

(http://i.imgur.com/H4YcdIe.jpg)

W przedniej części znajduje się otwarta kabina posiadająca trzy fotele. Czyli o jeden więcej niż wymagano.

(http://i.imgur.com/QC8dX1p.jpg)

Ciekawostką jest wyposażenie dodatkowe składające się z centralnie umieszczonej wciągarki elektrycznej.

(http://i.imgur.com/CUSsNZL.jpg)

Sterowanie Waspem jest banalnie proste. Oszczędne silniki umożliwiają długotrwałe zawisy, koło zamachowe stabilizuje maszynę, a ogromna pojemność baterii i nadwyżka mocy dają spory komfort lotu.

(http://i.imgur.com/Ojbq2fI.jpg)

(http://i.imgur.com/N66xHYg.jpg)

Ciekawostką jest to, że na lince pod Waspem można bez żadnego problemu podwiesić 9 tonowy ładunek. Przy czym zakładamy, że maszyna ta jest w stanie dźwignąć znacznie więcej.

(http://i.imgur.com/p7lkG5I.jpg)

Wszystkie wymagania przetargu zostały więc spełnione, w wielu aspektach przekroczone, a możliwość wykorzystania naszej nowej jednostki również jako latający dźwig powoduje, że Wasp T2 stał się pojazdem wielozadaniowym. Tak więc Kadaf Industries liczy na Wasze głosy!

Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Metall69 w Sob, 31 Maj 2014, 15:51:31
Metallum Space Industry
Ma zaszczyt przedstawić:
K1b2 VTOL "Volta"
(http://i.imgur.com/U97lwrO.png)
Nasza firma postanowiła dołączyć do projektu PMB, pragnęliśmy stworzyć lekki pojazd zdolny do szybkiego transportu energii, xenonu i części w teren operacyjny bazy niezależnie od warunków.
Dane techniczne:
masa: 13,04 t
części: 75
90 ze zbiornikiem paliwa, bez zaworów i słupków
Załoga: 2
EC: 10100
MP: 115
OX: 660
XE: 800
Napęd: 4x Rockomax 48-7S
dv(przy powierzchni Minmusa, na jednym tankowaniu): ~1800 m/s
Wszystkie wymagania spełnione

VTOL został wyposażony dodatkowo w 2 zawory KAS, 2 duże pojemniki na części, ogniwo RTG, zasilanie słoneczne, oświetlenie.
Ciekawym pomysłem naszych konstruktorów jest symetria 2 osiowa, dzięki czemu pojazd nie musi zawracać w locie, a jedynie przełączyć się na drugą kabinę.

-Tu kontorla lotów. Kelbo, Barmal, wiatr 0 m/s, zachmurzenie brak, warunki do lotu jak zwykle idealne, rozpocząć procedury startowe.
(http://i.imgur.com/Bz13aoG.png)
-Transfer przebiegł pomyślnie, wbrew zapewnieniom naszych inżynierów wszystkie części na miejscu, paliwa starczy nawet na Dune. Wszystkie systemy sprawne lądujemy.
(http://i.imgur.com/N5QMfbU.png)
-Wysokość 500, prędkość 10 m/s podchodzimy do lądowania. Zgodnie z planem lotu zostawiamy tu zasobnik z paliwem i lecimy do bazy.
(http://i.imgur.com/UDcJ2zQ.png)
-Tu EFoM-2, macie zgodę na lądowanie.
(http://i.imgur.com/Um48C1s.png)
Budowa rurociągu, na szczęście odbyła się bez ofiar. Zbiorniki zostały postawione z daleka od paneli stacji.
-Kontrola lotów? Przyślijcie następnym razem więcej zaworów, słupów i drabinek :)
(http://i.imgur.com/0ia4dyY.png)
-Tu LUMI Tower, powtarzam tu LUMI Tower, mamy awarię akumulatorów, potrzebujemy natychmiastowej pomocy, inaczej w nocy tu zamarzniemy.
-Tu K1b2, już tam lecimy.
(http://i.imgur.com/Sl2qg88.png)
-Świetna robota chłopaki. Co powiecie na sorbet limonkowy? ;)
(http://i.imgur.com/rPVmQvM.png)

VTOL świetnie spisuje się w warunkach Minmusa, liczę na wasze głosy  ;)

Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JW w Sob, 31 Maj 2014, 22:50:04
JW - Looking For Future

(http://i.imgur.com/ZyM0lKS.png)

JW SA ma okazję przedstawić wytwór losowych złożonych reakcji chemicznych w naszym mózgu
IHEC (Ion Hide Electric Craft)

Wstępny rzut oka na wytwór:
(http://i.imgur.com/1AMoAqT.jpg)

Technikalia:
Części: 98 (starałem się odchudzić ile się da).
Masa 14 ton.
32 tys. jednostek energii.
3000 xenonu.
150 monopropelant.
Dwa miejsca dla załogi.
Napęd: 12 silników jonowych.
Jedna wtyczka KAS (z powodu odchudzania).
Dwa duże Containery KAS.
Może dodatkowo podnieść ~25 ton.
Dzięki czterem kołom zamachowym maszyna jest niezwykle zwrotna.

Krótkie streszczenie podróży:

Start (szczęśliwie w dzień)
(http://i.imgur.com/C4XSI6W.jpg)

Kraken dał o sobie znać:
(http://i.imgur.com/OR8dDT4.png)

Kerbin z Munem tworzą bałwanka:
(http://i.imgur.com/zkFms9W.png)

Czas wykorzystać potencjał jonów:
(http://i.imgur.com/kxMkoJM.jpg)

,,Klap!":
(http://i.imgur.com/7Z2oLFp.jpg)

Testowanie:
(http://i.imgur.com/HFTtEHY.jpg)

Na koniec tradycyjnie parę foteczek:

(http://i.imgur.com/H9obb3Q.jpg)

(http://i.imgur.com/06qL4u3.jpg)

(http://i.imgur.com/wVS9asc.jpg)

(http://i.imgur.com/XdYGpcE.jpg)

(http://i.imgur.com/C1J6HsD.png)

(http://i.imgur.com/tfMLRxc.jpg)

Oraz ,,Wizja Artystyczna"
(http://i.imgur.com/2442u2C.jpg)Szczerze dziękujemy za oddane głosy! :DSAVE (https://www.dropbox.com/s/b0w30z3t0423btp/PMB%20II%20%28IHEC%29.rar)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Nie, 01 Cze 2014, 00:00:34
Dziś bez zbędnych recytacji hamleta czy żonglowania piłeczkami! Po prostu ogłaszam kandydatów:

   1. Kadaf - WASP T2 (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg15000/#msg15000)
   2. Metall69 - K1b2 VTOL "Volta" (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg15005/#msg15005)
   3. JW - IHEC (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg15020/#msg15020)

Niechaj rozpoczną się igrzys... Emmm... Chwila ktoś mi skrypt poprzestawiał... Eeeee... O mam! Niechaj rozpocznie się głosowanie! Powodzenia wszystkim kandydatom! :)

Głosowanie klasycznie trwa do godziny 22:00 dnia 2 czerwca 2014r.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Pon, 02 Cze 2014, 23:59:47
20 dla Kadafa.
3 dla Metalla.
6 dla JW.

Koniec głosowania.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Wto, 03 Cze 2014, 09:25:56
Ach te opóźnienia. Człowieka szlag trafia, ale to nic! Ważne że Drangir (dzięki wielkie!) "zamknął" głosowanie. Teraz oficjalnie!

    1. Kadaf - WASP T2: 20 głosów
    2. Metall69 - K1b2 VTOL "Volta": 3 głosy
    3. JW - IHEC: 6 głosów

Gratuluje zwycięzcy!
Orbitalna Stacja Przeładunkowa- Habitat

Tym razem, rozbudowując stacje orbitalną nad Minmusem, zajmiemy się mieszkankiem dla obsługi. Przejdźmy od razu do rzeczy!

    1. Limit części: 80
    2. Minimalna załoga- 4 kerbale
    3. Własne małe źródło zasilania
    4. Własne oświetlenie
    5. 2 duże skrzynki KAS
    6. Konstrukcja ma umożliwiać dalszą rozbudowę - minimum jeden duży dok.

To wszystko. Myślę że zadanie jest na tyle łatwe, że i słabsi sobie poradzą! Powodzenia!

Projekty przyjmuje do godziny 22:00 dnia 7 czerwca (sobota) 2014r.


SAVE (http://www.mediafire.com/download/9skpwfqnkyyyrl5/PMB_II_-_Archiwum_Startowe_.rar)

PS chodzi plotka że Battle Claw chce wrócić do gry więc...
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Wto, 03 Cze 2014, 09:48:51
Kadaf Industries dziękuje za wasze głosy, oraz zapowiada, że w aktualnym przetargu nie będzie brała udziału. Życzymy powodzenia pozostałym agencjom kosmicznym!
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Robson w Wto, 03 Cze 2014, 17:14:41
(https://lh5.googleusercontent.com/-854FFBHEU5E/U43iPrH81_I/AAAAAAAAAsU/aKh_0mzWdNI/w454-h306-no/infinity+space+shipyard1.jpg)

Orbitalne stocznie Infinity Space Shipyard z przykrością obwieszczają, że przepisy sanitarne  http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg13481/#msg13481 (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/(pmb-ii-edycja)-forumowy-szturm-na-minmus!/msg13481/#msg13481) nie pozwalają im na wzięcie udziału w przetargu.

Zarząd ISS kaja się ze wstydu, przyznając bez bicia, że złamał też okres karencji na głosowanie.
Wnosimy zatem o usunięcie jednego głosu na Kadaf Industries (tajne) wraz z odsetkami.
Inż. sprzątaczka Robson Kerman została już ukarana za ten incydent tygodniową pracą społeczną na złomowisku munarnym.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Wto, 03 Cze 2014, 20:07:22
Cytuj
PS chodzi plotka że Battle Claw chce wrócić do gry więc...

Więc co?

Sugeruję by w projekcie uczestnicy umieścili wolny dok typu Senior, który umożliwi bezproblemową przyszłość projektu. Sprawa jest tym ważniejsza, że istniejący jedyny duży dok to optymalne miejsce dla rozbudowy całego obiektu. Zakończenie modułu konstrukcyjnym "martwym punktem" może zaburzyć równowagę rozwijania stacji.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: MegaProize w Wto, 03 Cze 2014, 20:20:37
Zaiste zarząd PMB uznał że pomysł jest wyjątkowo na miejscu. W konsekwencji ogłaszam dodatkowy paragraf do przetargu.

Konstrukcja ma umożliwiać dalszą rozbudowę - minimum jeden duży (wolny) dok.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: PanKurczak w Śro, 04 Cze 2014, 16:08:13
Kurczak Labolatory przedstawia
Moduł Habitaxis
(http://i.imgur.com/hqhJdES.png)

moduł ten mieści 4 kerbonautów, (jedno miejsce zajęte) oraz 2600 jednostek prundu elektryczności, 4  duże skrzynki KAS, (w jednej są zapasowe panele) zasilaniem są 4 panele 1x6, posiada 1 duży dok typu senior 2 średnie oraz 2 małe typu junior

Kilka scrennów z podróży
start
(http://i.imgur.com/4Uh7bIo.jpg)
zwrot grawitacyjny
(http://i.imgur.com/Ee9WM6z.png)
orbita
(http://i.imgur.com/5OkqAxa.png)
trochę manewrów
(http://i.imgur.com/oKmmkaY.png)
mamy kontakt wzrokowy
(http://i.imgur.com/PYyX46J.png)
dokowanie
(http://i.imgur.com/U5QzHDH.png)
moduł nocą
(http://i.imgur.com/SNn2dCQ.png)

SAVE: https://www.dropbox.com/s/35be25437ljjj3p/PMB%20II.zip

Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JW w Sob, 07 Cze 2014, 16:22:31
JW - Looking For Future
(http://i.imgur.com/ZyM0lKS.png)
JW Space Agency zgłasza swój habitat do wzięcia udziału w przetargu.

Jego nazwa brzmi:
Quadros

Co o nim wiemy:
-79 części
-8 reflektorów
-pomieści 8. Kerbonautów (4. jest już na pokładzie)
-2000 xenonu
-4000 energii elektrycznej
-5 wolnych portów dokowania
-zasilany przez 16 małych paneli

Jak znalazł się w kosmosie:

Start
(http://i.imgur.com/q3RC1Nc.jpg)

Orbita i dopalanie
(http://i.imgur.com/SQo0oF5.png)

Say ,,hello" to Minmus
(http://i.imgur.com/tvVDbt1.jpg)

Odbicie Minmusa w panelu słonecznym (przerobione w GIMP)
(http://i.imgur.com/iSwyPUx.jpg)

Zbliżenie do Aediles
(http://i.imgur.com/apOmuEr.png)

Error404 - Text not found
(http://i.imgur.com/y761gqg.jpg)

Trochę obrazków:

(http://i.imgur.com/0xhPrUo.png)

(http://i.imgur.com/HzYNMnA.png)

(http://i.imgur.com/mbIk9Dy.jpg)

(http://i.imgur.com/ileBPEt.png)

(http://i.imgur.com/TYFwTS4.png)

(https://i.imgflip.com/9eh59.gif) (https://imgflip.com/gif/9eh59) (https://imgflip.com/gifgenerator)

Dziękujemy za oddane głosy :D

JW - Looking For Future

SAVE (https://www.dropbox.com/s/qx1k5kz6r2vdb64/Polish%20Munar%20Base%20II%20%28Quadros%29.rar)
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Sob, 07 Cze 2014, 19:50:37
Wyznaczony przez zarząd budżet na konstrukcję modułu mieszkalnego do stacji kosmicznej Aediles był ogromny nie bez przyczyny. Oddalony o wiele kerbodni od domu obiekt musiał zostać wyposażony w najbardziej zaawansowane technologicznie systemy podtrzymywania życia, filtry powietrza, zasobniki na Kulturę oraz Chrupki i wiele innych, kluczowych instalacji.


Eye of the Dragon przy współpracy ze Smutne Oko Kozy przedstawia...

(http://i.imgur.com/JXochXo.png)

Moduł ma warunki do komfortowego przebywania 4 mieszkańców, ale maksymalna załoga to aż 6 osób. Ponadto konstrukcja wyposażona jest w Dużą Ilość uchwytów KAS[/b] (pozwolą na przechowanie zapasów sprzętu do wszystkich baz na powierzchni), reflektory i baterie słoneczne a limit części nie został przekroczony.

(http://i.imgur.com/d4IF2ap.png)

(http://i.imgur.com/g6xy9Zv.png)
Z powodu lenistwa pośpiechu stacja została wysłana rakietą Easy Orbit 2, tym samym pogłębiając szkodliwy monopol firmy Kadaf Industries. Sorry, zdrowy rynku.

Rakieta zdołała przetransportować moduł aż do orbity Mun, gdzie wykorzystano wspomaganą asystę grawitacyjną, która pozwoliła niskim kosztem dotrzeć na orbitę odległego Minmusa.

(http://i.imgur.com/Y8xB1Ju.png)

(http://i.imgur.com/93ULr2I.png)
Na kilka godzin przerwano loty transportowe i AntMun z ładunkiem ciastek musiał poczekać zadokowany do stacji orbitalnej. Kerbonauci w LEM byli wściekli...

Rakieta nośna i tytanowa konstrukcja wspomagająca została odrzucona jeszcze w sferze wpływów Mun, pozostałe manewry wykonywał mały moduł serwisowy wyposażony w silnik typu Pudel - paliwa i tak zabrano za dużo.

(http://i.imgur.com/FjkEEP9.png)

(http://i.imgur.com/ECGEWxZ.png)
W prosty sposób wyhamowano nad Minmusem i dokonano rendez-vous z głównym modułem stacji, nie wykonując orbity parkowania.


(http://i.imgur.com/b7gRv2z.png)

(http://i.imgur.com/iZJ4zmG.png)

(http://i.imgur.com/waBQK8z.png)

(http://i.imgur.com/NxDIOfI.png)

(http://i.imgur.com/9gcGgMa.png)
Organiczna bryła stacji w całej okazałości.

(http://i.imgur.com/J3cATVe.png)
(http://i.imgur.com/d6eGw26.png)
Oświetlenie

(http://i.imgur.com/CMgFOMi.png)

(http://i.imgur.com/jqVypQv.png)
Oświetlenie bez lampy zamontowanej w pierwszym module stacji(http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2014/158/6/4/ksp222_by_drangir-d7lduk3.gif)

(http://i.imgur.com/niTqY2e.png)

Dziękujemy za każdy oddany na Spine™ głos. Przyszłość rasy kerbalskiej jest w naszych rękach.


PS: Save wysłany via email.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: jaro738 w Sob, 07 Cze 2014, 22:15:30
Firma Space Research Bureau pragnie wystawić do przetargu w ramach P-M-B

HAHM
Habitation and Hub Module

Jest to pierwszy start tej firmy w  przetargu P-M-B, tym bardziej liczy ona na głosy państwa oddane na przedstawione rozwiązanie:

HAHM łączy w sobie cechy modułu mieszkalnego i Hubu dzięki któremu stacja ma możliwość dalszej rozbudowy. Dzięki zainstalowaniu 2 doków typu "Senior" stwarzamy zdecydowanie większe pole do popisu przyszłym konstruktorom, oraz zapewniamy niezbędną swobodę przy rozwoju orbitalnego przyczółku, w przeciwieństwie do konkurencji pozostawiającej jedynie jeden tego typu dok. Poza tym przy niskiej ilości części (zaledwie 41!), dbamy o komfort użytkowania całego obiektu w przyszłości.
(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot16_zps63413328.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot16_zps63413328.png.html)

Ważący niecałe 12 ton (+moduł serwisowy) obiekt został wyniesiony przy pomocy rakiety nośnej "Easy Orbit 2" Firmy Kadaf Inst.
(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot2_zpsb672c33f.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot2_zpsb672c33f.png.html)

(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot5_zps9e265070.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot5_zps9e265070.png.html)

(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot6_zps2c71a204.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot6_zps2c71a204.png.html)

(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot7_zps195532a2.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot7_zps195532a2.png.html)

(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot8_zps1ad1149d.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot8_zps1ad1149d.png.html)

Po około 2 i pół dniach od startu doszło do dokowania do orbitalnego przyczółku oraz odrzucenia zbędnego już modułu serwisowego, który został zrzucony na powierzchnie satelity

(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot9_zpsf0e54ffa.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot9_zpsf0e54ffa.png.html)

(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot10_zpsb312d197.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot10_zpsb312d197.png.html)

Następnym punktem programu był spacer EVA w czasie którego usunięto zbędne już silniczki sytemu RCS
(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot13_zps17e90c3b.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot13_zps17e90c3b.png.html)

Nowa część stacji posiada anteny do kontaktu, zarówno z powierzchnią księżyca jak i macierzystą planetą. oprócz 2 doków typu "Senior", mamy także 3 nowe standardowe doki umożliwiające przyłączenie statków załogowych czy zaopatrzeniowych. W sumie na pokładzie HAHM miejsce znaleźć dla siebie może w sumie dziesięciu kerbalonautów.
(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot14_zps4d79898d.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot14_zps4d79898d.png.html)

Rufowy dok został wyposażony w unikatowy system NTD (No Thrust Docking), przeznaczony do dokowania statków nie wyposażonych w system RCS. wystarczy że odwiedzający statek wyzeruje swoją prędkość względną w odległości mniejszej niż 50m od doku, oraz skieruje swój węzeł cumowniczy w stronę stacji. Następnie w czasie spaceru EVA Kerbal przymocowuje liny wciągarek do statku, po czym obie wciągarki są włączane i powoli przyciągają statek prosto do doku. Gniazda przyłączeniowe dla lin znajdują się, razem z kilkoma częściami zapasowymi w jednej z skrzynek KAS. W drugiej schowano zdjęte z kadłuba silniki RCS. HAHM posiada także 2 wolne miejsca do przyłączenia kolejnych skrzynek narzędziowych.
(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot15_zps46715a4f.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot15_zps46715a4f.png.html)

Gwoli wypełnienia wszelkich zasad regulaminu dołączamy także zdjęcie nocnego oświetlenia
(http://i263.photobucket.com/albums/ii135/jaro738/screenshot17_zps693a0f5c.png) (http://s263.photobucket.com/user/jaro738/media/screenshot17_zps693a0f5c.png.html)

SRB Pragnie z góy podziękować za wszystkie głosy.

Save
Kod: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
http://speedy.sh/n3ESy/Polish-Munar-Base-II-HAHM.rar
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: daw18q w Sob, 03 Sty 2015, 15:18:07
będzie na inne planety?
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Sob, 03 Sty 2015, 15:21:37
Panie ShookTea, czyńże swoją powinność...
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: JackRyanPL w Sob, 03 Sty 2015, 16:06:47
Jako, że go aktualnie nie ma na forum zajmę się tym ja. Oto pierwsza złota łopata roku pańskiego 2015! Wędruje ona do użytkownika daw18q za bezsensowny odkop!

(http://www.wadayaneed.com/images/cl216.jpg)
Tytuł: Odp: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: ShookTea w Pon, 05 Sty 2015, 20:53:53
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Panie ShookTea, czyńże swoją powinność...

touché.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Punx w Nie, 15 Lut 2015, 13:40:25
W związku ze śmiercią tematu ( :'( ) wnioskuję o jego zamknięcie, oraz start kolejnej serii PMB.
Tytuł: Odp: [PMB II] - Forumowy szturm na Minmus i nie tylko!
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Nie, 15 Lut 2015, 13:55:34
Nikt nie ma ochoty prowadzić kolejnej części PMB. Nikt z doświadczonym graczy na forum w każdym razie, bo nie jest to przedsięwzięcie, które mógłby prowadzić skutecznie noob. Podkreślam wyraz "skutecznie", czyli prowadzone w sposób przemyślany i interesujący. Tu, na forum, ja widzę dwie aktywne osoby, które mogły by się tego podjąć i nie wyszedł by bełkot, siebie i Drangira. Tyle, że żaden z nas nie chce się babrać w organizowanie czegoś, w czym ich projekty zasadniczo by nie uczestniczyły.