Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry

Galerie => Inne => Wątek zaczęty przez: Sareth w Pią, 27 Mar 2015, 21:07:20

Tytuł: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Sareth w Pią, 27 Mar 2015, 21:07:20
Spis Forumowych Opowiadań


Witajcie! Nie jednokrotnie na forum, jasno dałem do zrozumienia, że jestem niebywałym fanem słowa pisanego. Jako że nasze forum jest jak nie patrzeć wylęgarnią potencjalnych fanfików, postanowiłem zrobić ich jasny spis z krótkim komentarzem. Miało to za zadanie pomóc innym, podobnym do mnie użytkownikom, którzy też chcieli by się zatopić w dobrej lekturze. Baczcie na to że nie jest to żaden ranking,. Zapraszam więc do zapoznania się z kilkoma tekstami naszych płodnych w dobre pomysły kolegów z forum!
Klikając w tytuł danego opowiadania, zostaniecie do niego przeniesieni!


1. KER-KONTAKT (http://forum.kerbale.pl/wlasna-tworczosc/(opowiadanie)-ker-kontakt/)
Autor: Madrian

(http://pcmedia.gamespy.com/pc/image/article/122/1222601/03_1334008361.jpg)


Dwóch Kerbonautów zostaje wysłanych na rutynową misję uzupełnienia zaopatrzenia na stacji kosmicznej. Podczas pełnienia misji, będącej w cieniu tajemniczego zachowania ich poprzedników, dochodzi do niespodziewanego wydarzenia, które obraca całą historię do góry nogami. Ta okraszona wartką akcją oraz swobodnym poczuciem humoru historia, jest niewątpliwie obowiązkowa dla fana kerbalskich lotów kosmicznych.

2. EVE. Misja Totalna (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/eve-misja-totalna-(kadaf-industries))
Autor: Kadaf

(http://i.imgur.com/0GbYC18.jpg)


Zarząd gigantycznej w swych rozmiarach agencji kosmicznej Kadaf Industries ma dość zastoju w lotach kosmicznych. By przywrócić dawny ruch, postanawia on zorganizować potężną ekspedycję na mało jeszcze zbadaną i nieprzyjazną planetę Eve. Opowiadanie opisuje perypetie załóg poszczególnych lotów i ich pracę jako wysłanników nauki. Co najważniejsze jednak, cała misja została przeprowadzona w grze naprawdę, dzięki czemu możemy podziwiać screeny budujące nasze wyobrażenie o misterności całego przedsięwzięcia.
Przed czytaniem zalecane jest zrobienie sobie dobrej kawy lub herabty!

3. Laythe Experience (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/laythe-experience-(niezamierzone-opowiadanie)/)
Autor: KnightMoritz

(http://i.imgur.com/6YFIi.png)

Historia opowiada o pionierskiej misji Jebediaha Kermana, który samotnie wyrusza na ekspedycję księżyca Joola i zarazem jedynej zdatnym do życia, poza Kerbinem, ciałem niebieskim. Okazuje się jednak że misja naszego bohatera nie poszła tak jak powinna i budzi się on z hibernacji o wiele później niż powinien. Ta na razie nie dokończona historia trzyma w napięciu i  przywiązuje czytelnika do opisanych wydarzeń i bohaterów.

4. Pamiętnik Znaleziony w beczce (http://forum.kerbale.pl/wlasna-tworczosc/(opowiadanie)-pamietnik-znaleziony-w-beczce/)
Autor: Madrian

(http://i.ytimg.com/vi/eW16FCesP7o/maxresdefault.jpg)


Przyszłość Kerbali w tym opowiadaniu rysuje się w, jak to przystało na Kerbale, zielonych barwach. Loty kosmiczne stały się normalnością, a potężne fregaty dokonują regularnych ekspedycji. Jedną z nich dowodzi Martha Kerman, kapitan międzyplanetarnego statku badawczego, mającego zadanie znaleźć relikt przeszłości na mroźnej Eeloo.
Tytułowy pamiętnik jest historią życia kapitana Jebediaha Kermana, który wraz z załogą znalazł się na tej nieprzyjaznej planecie bez szansy na ratunek.
Ta ciekawa i wzruszająca opowieść jest niewątpliwie jednym z najlepszych przedstawicieli Kerbalskich fanficków. Charakterystyczny dla tego autora humor oraz ciekawy sposób mieszanej narracji oddaje wszystko co w KSP kochamy najbardziej.

5. Srebrny Glob (http://forum.kerbale.pl/wlasna-tworczosc/(opowiadanie)(pmb)-srebrny-glob)
Autor: MegaProize

(http://kerbale.pl/wp-content/uploads/2014/01/Polish-Muna-Base.png)


Jedno z największych opowiadań na forum należy do kanonu wielu tekstów związanych ze starym forumowym projektem Polish Munar Base.
 Tekst opowiada o historii załogi Rude Boya 3: ogromnego łazika, jednego z trzech zwycięzców przetargu na potężne wielozadaniowe pojazdy. Rude Boy 3 zostaje niespodziewanie zaatakowany przez wojskowy łazik "Związku Socjalistycznych Republik Kerbalskich". Po szczęśliwej ucieczce, okazuje się że cały księżyc stał się polem militarnych działań zbuntowanych kapitanów Radzieckich łazików, w skutek czego cała załoga bohaterskiego łazika zostaje wystawiona na próbę przetrwania na wrogim dla nich terenie.
Ta dojrzała historia, z eksplodującą na boki akcją i ciężką atmosferą pozostaje niestety niedokończona i prawdopodobnie nigdy już nie doczekamy się kontynuacji i epilogu.

6. Katastrofa - Deorbitacja frachtowca kosmicznego ED Konsul! (http://forum.kerbale.pl/kampanie/katastrofa-deorbitacja-frachtowca-kosmicznego-ed-konsul!/)
Autor: Założone przez Drangira, współtworzone przez społeczność,

(http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2014/084/8/1/gir_d6db9h8_by_drangir-d7bmy2k.png)


Choć technicznie rzecz biorąc nie jest to opowiadanie, "Katastrofa" jest najlepszym przykładem jak kilku współpracujących użytkowników jest w stanie zorganizować ciekawą historię budowaną na podstawie raportów i  przemówień poszczególnych, wyimaginowanych agencji kosmicznych. Śledzenie przebiegu wydarzeń jest czystą przyjemnością, a misternie stworzona napięta sytuacja jest świetną bazą pod tego typu projekty.
Jedynym problemem jest fakt, że podobnie jak we wcześniejszym przedstawieniu, historia pozostaje niekompletna i nie ma ona rozwiązania.

To na razie wszystko! Niedługo z pewnością nastąpią kolejne aktualizacje tego spisu.
Drogi czyteliku: nie zapomnij o pozostawieniu własnych propozycji opowiadań o KSP!


PS z wrodzonej skromności postanowiłem nie zamieszczać tu moich wypocin o misji na słońce.
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Sob, 28 Mar 2015, 18:36:46
Dobry pomysł z takim przeglądem! Może nawet warto by było, żeby moder przypiął go u góry?
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Sareth w Sob, 28 Mar 2015, 20:41:43
Spis Opowiadań - Część druga


7. Kerman, the Blood Money Contracts (http://forum.kerbale.pl/wlasna-tworczosc/(opowiadanie)-kerman-the-blood-money-contracts/)
Autor: Madrian

(http://i.imgur.com/q33nzAF.png)


To króciutkie opowiadanko, mówi o komercjalizacji lotów kosmicznych i jej skutków, na jakby się wydawało, bardzo naukowy sposób działania. Poprzez pokazanie zmian w prowadzeniu misji, czy myślenia samych członku zarządu, możemy sobie wyobrazić jaki naprawdę jest wolny rynek i czym tak naprawdę stoi kapitalizm.

8. Statek orbitalny PaX 3 (http://forum.kerbale.pl/kampanie/(grupowy)-stacja-kosmiczna-fsk-01/msg11885/#msg11885)
Autor: Drangir

(http://th02.deviantart.net/fs71/PRE/i/2014/012/2/7/screenshot088_by_drangir-d71y375.jpg)


Kolejny z tak zwanych AAR, jest właściwie krótkim dodatkiem do misji Statku Orbitalnego PaX3, mającego na celu dostarczenie zaopatrzenia na księżycową stacje orbitalną Overlord, została doceniona przez użytkowników dzięki zwięzłej formie i wymieszaniu własnych koncepcji z wydarzeniami w wątku Polish Munar Base.

9. Sekcja Lotnicza Kadaf Idustries: "Kaktus" oraz "Przypowieść o nadziei" (http://forum.kerbale.pl/samoloty/sekcja-lotnicza-kadaf-industries/)
Autor: Kadaf

(http://i.imgur.com/RNFnTYR.jpg)


Jofrey Kerman nie był najmądrzejszym z pracowników korporacji Kadaf Industies. Gdy dodamy do tego jego nadgorliwość jesteśmy już pewni że zaowocuje to czymś kuriozalnym. Misja po gigantyczny kaktus, mimo swojego dziwnego celu jest zarazem przykładem świetnego podejścia do czytelnika oraz pokazem świetnych maszyn powietrznych i lądowych.
Tak samo prezentuje się humorystyczna "Przypowieść o nadziei" w której jeden z badaczy zostaje uwięziony na biegunie północnym Kerbinu. Oczywiście pomoc nadchodzi, choć w dość nietypowy sposób.

10. MYK-31 (http://forum.kerbale.pl/samoloty/myk-31/)
Autor: Madrian

(http://images61.fotosik.pl/413/7a78b717f1b6dcb2med.jpg)


Tajemniczy gość zjawia się w biurze z dość nietypową ofertą: wybudowania pojazdu z góry miażdżącego konkurencję. Dzięki skutecznemu zachęceniu kierownika tak zwaną "kopertą",
projekt zostaje wdrożony prawie natychmiast. Jedyne co pozostało to wywiązanie się z zobowiązania i stworzenie samolotu godnego wojskowych sił powietrznych! Historyjka choć krótka, w przyjemny sposób prezentuje nam ten ciekawy projekt.

11. Operacja wydobywcza Munar2 (http://forum.kerbale.pl/inne/(dso-e4)-operacja-wydobywcza-munar2/)
Autor: Element4ry

(http://i.imgur.com/tfT1RVX.png)


Potężny koncern kosmicznych paliw "4E" postanawia po raz drugi wykonać wydobycie Kerbonitu spod srebrnego piachu naturalnego satelity Kerbinu. Wesołe perypetie kerbonautów pracujących nad projektem, są całkiem interesującym i dość nietypowym przedstawieniem tej ogromnej w swym wykonaniu misji. Gęsto sypiący się żart, oraz nienaganny sposób prowadzenia narracji, czyni to opowiadanie jednym z tych obowiązkowych dla każdego szanującego się czytelnika kerbalskich przygód.

12. Better Worlds (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/(ed)-better-worlds/)
Autor: Drangir

(http://i.imgur.com/uGoDbY3.png)


Okrycie przez Kerbińskich naukowców tajemniczego, napędzanego materią egzotyczną napędu Warp, pozwoliło na niesamowicie szybkie loty międzyplanetarne. Dzięki temu, załoga trzech dzielnych kerbali może udać się na ekspedycję naukową której celem jest tajemnicza planeta Calpamos. Cała historia jest owiana woalem tajemnicy związanym z nieznaną powierzchnią i przygodą pełną potencjalnych niebezpieczeństw. Niestety historia pozostaje do dziś niedokończona.

13. Moho Conquest (http://forum.kerbale.pl/statki-kosmiczne/moho-conquest/)
Autor: Wawrzyn

(http://img405.imageshack.us/img405/662/depositphotos5362111top.jpg)


Czym stoi dla mnie dobre opowiadanie? Kawałkiem powagi, która jak odłamek ostrej papryczki dodaje nagły wybuch wrażeń. Tutaj głównym bohaterem zostaje Charlie Kerman, wybitny pilot i kerbonauta, który zostaje wysłany z tajną misją na Moho. Miał on tam za zadanie odnaleźć ślady rzadkiego pierwiastka. W tej samotnej misji towarzyszy mu tylko głos kontrolerki jego misji. Po doleceniu na miejsce sytuacja jednak przestaje być taka przejrzysta, a siatka tajemnic i sekretów staje się dla Charliego nie do wytrzymania. Postanawia on na własną rękę odkryć, o co tak naprawdę chodzi. Ta fenomenalna opowieść jest okraszona licznymi screenami przygotowanymi specjalnie przez autora, a profesjonalna narracja połączona ze świetną stylistyką, powinien dawać przykład innym twórcom Kerbalowych opowieści.

14. Hotel Duna (http://forum.kerbale.pl/ladowniki-zalogowe-bazy-kolonie/hotel-duna/)
Autor: Kadaf

(http://i.imgur.com/nPQryTH.jpg)

Czego najmniej byście się spodziewali po rutynowym locie na inną planetę? Niczego szczególnego prawda? Tak przynajmniej myśleli bohaterowie Hotelu Duna, którzy już na orbicie czerwonej planety, otrzymują sygnał... najzwyczajniejszego radia z najnowszymi hitami Kerbalskiej muzyki.  Sygnał dochodzi z powierzchni rdzawego globu, co zmusza załogę do lądowania i znalezienia źródła sygnału. Okazuje się nim najprawdziwszy hotel. Ta luźna historia jest fantastycznym przykładem na to, że w ciekawy sposób można przedstawić nawet najdziwniejsze pomysły.

Obrazki dodane na prośbę redaktora JackRyanPL
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Sob, 28 Mar 2015, 21:16:21
Ja przepraszam bardzo, nie antymaterią, tylko materią egzotyczną!Nie mam pojęcia jaka jest różnica, ale z pewnością nie są to te same substancje(?). A tak serio, dobra robota! Będę miał dokąd odsyłać nowych użytkowników, bo świetnie oddzielasz ziarna od plew!
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Wto, 02 Cze 2015, 09:22:24
Pozwolę sobie podbić temat, bo zaskakuje mnie jego niska oglądalność. A to przecież same perełki!
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Mithrill w Śro, 10 Cze 2015, 11:10:08
Myślę, że trzeba uaktualnić spis
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Sareth w Śro, 10 Cze 2015, 18:16:13
By opowiadanie trafiło do spisu, musi spełniać pewne standardy jakości. Uznanie użytkowników również jest wskazane. Spis nie jest więc właściwie spisem, a listą prawdziwych małych dzieł sztuki pisarskiej. By nie pozostać gołosłownym i potwierdzić prawdę kryjącą się w tym poście, pragnę napomknąć, że nawet ja osobiście nie czuje się "godny" Spisu. Zadbałem więc o to, by moje wypociny również tutaj nie trafiły.
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Sareth w Śro, 12 Sie 2015, 00:26:09
Spis Opowiadań - Część Trzecia


15. Armagedon (http://forum.kerbale.pl/inne/armagedon/)
Autor: Bill2462

(http://s11.postimg.org/dmfkzbj37/screenshot520.png)


Niebezpieczeństwo w kosmosie to zwyczajna rzecz. Jednak gdy pomyślimy o tym fakcie, zwykle wyobrażamy sobie eksplozje statków czy przedziurawiony skafander. Jednak w tym opowiadaniu w kosmicznym niebezpieczeństwie znajduje się nie tylko załoga jakiegoś statku czy stacji, ale cała cywilizacja Kerbalska. Jednak czy zieloni astronauci są w stanie zmierzyć się z ogromną siłą asteroidy zagrażającej ich planecie? O tym można dowiedzieć się tylko z tego świetnego opowiadania będącego jednocześnie starannie przygotowanym raportem.

MIEJSCE NA NASTĘPNE OPOWIADANIA


Temat odświeżyłem by ludzie zobaczyli że dobrze napisane opowiadanie może trafić tutaj: na mały panteon opowiadań z naszego forum. Swoją drogą chciałem też zakomunikować by użytkownicy podawali swoje nominacje opowiadań z forum w tym temacie. Z waszą pomocą z pewnością uda się powiększyć spis o kilka nowych tytułów!
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Mithrill w Wto, 17 Lis 2015, 08:40:37
Swoją drogą, jakby te opowiadania dokończyć, zebrać w całość i opatrzyć wstępem, wyszłaby całkiem niezła książka. Gdyby coś takiego wydać, mogłoby to rozpropagować naszą ukochaną grę.
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Madrian w Pią, 20 Lis 2015, 23:24:12
Niestety - na taką opcję musisz mieć zgodę autorów gry, ich błogosławieństwo i odpalić im spory udział w łupach. :)
Za darmo - dla znajomych, możesz sobie pisać co chcesz. Ale wydanie tego w celach zarobkowych to już inna i bardziej smutna bajka.
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Pią, 20 Lis 2015, 23:42:53
@up
Co nie znaczy że niemożliwe:
(http://gameplay.pl/galeria/ilustracja/116_147898298.jpg) :D
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Madrian w Sob, 05 Gru 2015, 00:57:38
Ale pamiętaj, że twórcy gry mają w tym spory udział w zyskach.
Jeżeli dzisiaj, jakaś marka "chwyci" i pojawią się klienci, to wydaje się całą gamę artykułów towarzyszących w celu osiągnięcia większego zysku.
Od super kolekcjonerskich wersji, po szczoteczki do zębów z nadrukami.
Ale mimo wszystko jest to nadal zysk dla twórców gry.

Czasami wynajmuje się po prostu pisarzy do napisania książek o tematyce gry czy produktu. Ale raczej rzadko autor sam stara się o licencję w celu napisania "dzieła" o np. tematyce gry.
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Sob, 05 Gru 2015, 01:46:25
@up
Właścicieli marki, nie twórcy gry - to czasem nie są te same osoby. Podałem skrajny przykład, ale prędzej to gra rozpropaguje takie AARy w internecie, niż te opka grę (chociaż sam kupiłem KSP pod wpływem AARów... hmm). Tyle że biorąc pod uwagę aktywność tego szanownego forum, są to i tak pobożne życzenia ;)
Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Mithrill w Sob, 05 Gru 2015, 12:33:44
Niestety, słowo-klucz brzmi tu ,,dokończyć'', co niestety wcale nie jest takie łatwe, bo za duże konstrukcje/brak weny/brak czasu/sam autor zarzucił dzieło/jakieś inne powody. Sam coś o tym wiem.

BTW:
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Właścicieli marki, nie twórcy gry - to czasem nie są te same osoby.
W tym przypadku chyba tak. Co nie zmienia faktu, że powinniśmy skontaktować się ze Squadem, jeśli chcemy to zrobić.

Tytuł: Odp: Spis opowiadań z forum
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Sob, 05 Gru 2015, 15:12:26
Wydanie książki z opowiadań z forum? Słaby pomysł. Żadne, bądź prawie żadne z publikowanych tu opowiadań (łącznie z moimi) nie prezentuje sobą na tyle wysokiego poziomu, by obroniło się w wersji książkowej. Można oczywiście wypuścić jakieś byle co, ale po co? Nikt tego nie kupi. A w czynie społecznym? Zna ktoś drukarnię, która w czynie społecznym wydrukuje ileś tam egzemplarzy, a potem w czynie społecznym ktoś zajmie się kolportażem? Bo żeby kupić, zapomnijcie, NIKT takiej książki nie kupi z ludzi z poza forum, a ci co są na forum mają opowiadania pod ręką tutaj. Wydruk książki raczej nie będzie tańszy niż 20 złotych. Bo musiałyby być kolorowe zdjęcia. A to tylko jeden z czynników generujących cenę.

Jednym słowem, zapomnijcie, pomysł chybiony całkowicie.