• Nietypowe rozwiązania wymuszone trybem kariery 3 2
Aktualna ocena:  

Autor Wątek: Nietypowe rozwiązania wymuszone trybem kariery  (Przeczytany 5660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie, 21 Gru 2014, 02:18:56

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
 Od kilku dni zmagam się z karierą w trybie hard. Nowe kontrakty są interesujące i wymagające na tym poziomie trudności. Czasami trzeba się nieźle nakombinować, żeby spełnić żądania zleceniodawców, więc w rezultacie parokrotnie byłem zmuszony stosować rozwiązania niekonwencjonalne, a nawet nie do końca logiczne.
 Zapraszam was niniejszym, do publikowania w tym wątku swoich nietypowych, a wymuszonych kontraktem w karierze konstrukcji.

 Jako pierwszy podam przykład mojej stacji orbitalnej krążącej wokół Minmusa. Dziesięć miejsc dla pasażerów, antenka, dok. Ograniczenie moje finansowe to badziewna platforma startowa, która zniesie 140 ton, a wydumałem sobie lot bez montaży na orbicie. Po długim dumaniu jakie moduły zastosować jako mieszkalne, doszedłem do konkluzji, że najwydajniejszym wagowo modułem są moduły lotnicze. Ważą 2 tony, a popularnie stosowane w tym miejscu habitaty o pół tony więcej. Tak też się narodziła ta dość dziwaczna, ale spełniająca wymagania stacja:


Zapraszam więc do zabawy :)

 

Nie, 21 Gru 2014, 10:37:17
Odpowiedź #1

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
A co z obserwacjami na Kerbinie? Niektóre miejsca są bardzo trudno dostępne, szczególnie jeśli teren nie jest równy a zwiad musi zostać wykonany z ziemi?



Drobny śmigłowiec zwiadowczy Rat I, kosztuje około 16 tysięcy funduszy, ma dość niewielki zasięg ale dzięki płatnemu (słono...) dostępowi do lotnisk Kerbin Side misje na Kerbinie stają się prawdziwą przyjemnością.


Szkoda że śmigłowiec opracowałem już po tym, jak inwestorów przestał już interesować Kerbin.


Baza położona tak wysoko, że kerbale nie chcą zdejmować hełmów. Cieniaki!
« Ostatnia zmiana: Nie, 21 Gru 2014, 18:58:41 wysłana przez Drangir »
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Odp: Nietypowe rozwiązania wymuszone trybem kariery
« Odpowiedź #1 dnia: Nie, 21 Gru 2014, 10:37:17 »

Nie, 21 Gru 2014, 11:41:36
Odpowiedź #2

Offline Diakon

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
A też się dorzucę:


Seria samolotów Test Device w kolejności(od lewej): O1, O2 i O3

Zrobione na potrzeby badań kerbinu.


Pomogłem? Kliknij "Pomógł". Taka mała rzecz, a cieszy.

Nie, 21 Gru 2014, 11:47:35
Odpowiedź #3

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
@up
Co jest w nich nietypowego?
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Odp: Nietypowe rozwiązania wymuszone trybem kariery
« Odpowiedź #3 dnia: Nie, 21 Gru 2014, 11:47:35 »

Nie, 21 Gru 2014, 13:18:21
Odpowiedź #4

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Outposty, outposty. Części lotnicze całkiem nieźle sprawdzają się również tutaj. Poniżej trzy takie konstrukcje, dwa starsze obejmowały zlecenie na lab na wyposażeniu, trzeci, najnowszy, tylko jako miejsce dla kerbali na pięć osób. No to dałem im dodatkowy luz, bo miejsc mają osiem, a przy tym wyszło taniej niż targać habitaty.


Aha, niektórzy może o tym nie wiedzą, ale gdy mamy misję wysłania bazy czy czegoś na pięć czy dziesięć kerbali, to nie musimy wcale ich tam wysyłać. Chodzi o miejsce, a nie ilość stacjonującej załogi. Wszystkie te outposty są puste, leciały na automacie, a kontrakt jest jak najbardziej zaliczony. Ma to spory sens w sytuacji, gdy nasze centrum rekrutacji nie jest w stanie uciągnąć więcej niż dwunastu zatrudnionych kerbali, jak to ma miejsce właśnie u mnie.

Pon, 22 Gru 2014, 01:54:23
Odpowiedź #5

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
@up
Co jest w nich nietypowego?



Kariera Diakona zmusza do budowania samolotów, które latają tyłem? ;)

Reklama

Odp: Odp: Nietypowe rozwiązania wymuszone trybem kariery
« Odpowiedź #5 dnia: Pon, 22 Gru 2014, 01:54:23 »

Pon, 22 Gru 2014, 10:32:38
Odpowiedź #6

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
No cóż, chodziło o nietypowe rozwiązania, więc skoro Diakon lata tyłem, to się to idealnie wpisuje w wątek ;)

Ja za to stanąłem przed zadaniem ściągnięcia z orbity kolejnego Kerbonauty. Jak to zrobić najekonomiczniej? Ano SSTO się kłania. Tyle że hangar podpierają jakieś belki, łaty w ścianach, limit części 30, a pas startowy jest tak tragiczny, że lepiej startować z trawnika. Mimo tak koszmarnych warunków udało mi się stworzyć całkiem zgrabną maszynkę, moje najmniejsze SSTO, wprost idealne do takich właśnie zadań, jak ratunki na orbicie. Tanie, szybkie i praktyczne:


Dziesięć wlotów powietrza, jeden silnik i apoapsa wyciągnięta jeszcze w atmosferze na 160 kilometrów.


Dzięki niewielkiej masie 315 galonów monopropelantu całkowicie wystarcza na wszelakie manewry w kosmosie, oczywiście na niskiej orbicie wokół Kerbinu. Kolejny pechowiec uratowany.


I deorbitacja. Ogólnie po wylądowaniu zostało mi jeszcze po 1/4 zasobów wszystkiego.


Ktoś może zapytać, dlaczego silniki na monoprop, a nie te malutkie rakietowe, w końcu zbiornik paliwa i tak zabiera fabrycznie utleniacz. Nie. Dzięki całkowitemu odseparowaniu systemów napędowych mam święty spokój i nie muszę się zastanawiać czy jak zużyje tu, to starczy mi tam. Tego mam tyle, tamtego tyle i kropka, wszystko czarno na białym.
A utleniacz wypompowywuję w cholerę :)


Jeszcze na koniec kolejny outpost, tym razem na Minmusie. Wymagania to miejsce dla 12 kerbali, no i proszę, jest, a waży toto zaledwie osiem ton, wynik nieosiągalny przy zastosowaniu habitatów, zważywszy, że moja konstrukcja ma jeszcze własny napęd.



Pon, 22 Gru 2014, 20:31:08
Odpowiedź #7

Offline Diakon

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
A czy mogą być zastosowania taktyczne?
Jeżeli tak, to ja się wstawiam:



Test Device O3 ma przeprowadzić skan temperatury z powierzchni, ale nie  dało się nijak wylądować. To pilot, syn Jeba wylądował jak VTOL :)
PS: pierwsze zdjęcie przedstawia samoloty które musiały startować pionowa a lądować na spadochronach a ten dziwny tył, to usterka przy ustawianiu to zdjęcia :)
PPS:
Sherdun, jesteś inżynierem a kamery nie umiesz ustawić dobrze :)


Pomogłem? Kliknij "Pomógł". Taka mała rzecz, a cieszy.

Reklama

Odp: Nietypowe rozwiązania wymuszone trybem kariery
« Odpowiedź #7 dnia: Pon, 22 Gru 2014, 20:31:08 »

Wto, 23 Gru 2014, 01:53:02
Odpowiedź #8

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
Po "Szczurze" postanowiono skonstruować zupełnie nowy śmigłowiec zwiadowczy, tym razem dwuosobowy.



10-tonowy Bazyl może być wyposażony w dowolny sprzęt badawczy (z drobnym zastrzeżeniem co do Material Bay, ale zwykle nie jest potrzebny) a zasilany jest alternatorem i, w razie potrzeby, rezerwowymi panelami słonecznymi.



Ależ gdzie bajer, który sprowadził tę konstrukcję do wątku o nietypowych rozwiązaniach, skoro jest tak standardowy jak standardowy może być śmigłowiec? - mogą zapytać co bardziej dociekliwi czytelnicy.

Rzecz leży w zablokowanym włazie, który i tak jest standardowo zamontowany niefortunnie jak na taką maszynę - górna część konstrukcji całkowicie je blokuje. Dlatego wyposażono Bazyla w bardzo wygodny dla załogi, dodatkowy właz w tylnej części pojazdu.





Nie jest to może technologiczna osobliwość, ale podobne rozwiązanie jeszcze się nie pojawiło.


Przepraszamy, ale goście nie mogą zobaczyć zawartości spoilera.
« Ostatnia zmiana: Wto, 23 Gru 2014, 02:24:43 wysłana przez Drangir »
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Wto, 23 Gru 2014, 02:13:32
Odpowiedź #9

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
Dobre, dobre, transferek i pyk, są na miejscu! W starszych wersjach przedtransferowych rzecz niewykonalna :)

Reklama

Odp: Nietypowe rozwiązania wymuszone trybem kariery
« Odpowiedź #9 dnia: Wto, 23 Gru 2014, 02:13:32 »

Wto, 23 Gru 2014, 09:47:46
Odpowiedź #10

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Swoją drogą nie myśleliście o trybie kariery w RSS? w drodze jest już mod Realistic Progression Lite z trybem kariery dla RSS.


Wto, 23 Gru 2014, 10:31:38
Odpowiedź #11

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
Nie. Teraz przynajmniej długie latanie po Kerbinie czy ewentualne misje lazikiami są ciekawe a dystans między punktami sensowny, na RSS odpada cała masa kontraktów.

Jesli mod o którym wspominasz będzie dobrze zbalansowany, może się zainteresuję. Mimo to, pomysł na karierę RSS wydaje się mniej radosny niż skala Kerbinska.
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Reklama

Odp: Nietypowe rozwiązania wymuszone trybem kariery
« Odpowiedź #11 dnia: Wto, 23 Gru 2014, 10:31:38 »

Śro, 24 Gru 2014, 01:53:30
Odpowiedź #12

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Twórcą mod jest sam Nathan Kell, ten od RSS więc nie obawiałbym się o zbalansowanie. Części, kontrakty będą dostosowane.

Śro, 31 Gru 2014, 12:32:03
Odpowiedź #13

Offline winged

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 395
  • Reputacja: 39
    • Zobacz profil
Mod RP0 można już ściągnąć aczkolwiek z tego wciąż wiele rzeczy jest work in progress. W przyszłości postaram się go dokładnie opisać w dziale modyfikacje co by trochę przekonać forum, że to nie takie straszne.

Reklama

Odp: Nietypowe rozwiązania wymuszone trybem kariery
« Odpowiedź #13 dnia: Śro, 31 Gru 2014, 12:32:03 »