Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry

Off-topic => Inne gry => Wątek zaczęty przez: Drangir w Śro, 01 Sty 2014, 19:07:26

Tytuł: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Śro, 01 Sty 2014, 19:07:26

Według mnie, idea KSP to jedna z najlepszych rzeczy jakie dotknęły rynek gier komputerowych w ostatnich latach. Dla wszystkich niedzielnych i bardziej zaawansowanych miłośników astronomii, astronautyki i tematów związanych z kosmosem ta gra to coś niezwykłego i niespotykanego. Eksploracja układu planetarnego od najprostszych konstrukcji, zdobywanie coraz to odleglejszych celów - to wszystko jest niezwykle inspirujące, ale jest jeden podstawowy problem - największą rozrywkę sprawia budowa, lot i lądowanie, ale po osiągnięciu plastelinowej powierzchni jednej z planet nagle okazuje się, że nie ma zbytnio czego eksplorować, bo planety są dziwnie puste. Z nielicznymi wyjątkami nie ma szansy natrafić na dziwaczne formacje geologiczne, które nie są w ogromnej dla kerbali skali, a przez to rozmyte i nieciekawe.

No man's sky ma być właśnie grą o zwiedzaniu, eksploracji i w pewnym stopniu wpływania na w pełni proceduralnie generowany wszechświat, oferujący poznawanie dziwnych gatunków zwierząt, odkrywanie wraków innych statków kosmicznych, badanie oceanów a także multi w stylu Dark Souls, gdzie gracze będą mieli ograniczony wpływ na innych.
http://www.youtube.com/watch?v=3gQi2bv1DHg
Twórcy celują w wizję science-fiction bliższą pomysłom Clarke'a czy Lema, niż fantastyce Lucasa czy Webbera, co z pewnością jest odświeżające.

Aktualnie projekt jest nieco zagrożony, ale z pewnością wart zainteresowania. Trzeba przy tym wskazać na fakt, że twórcy nie proszą o pieniądze obcych ludzi na serwisie crowdfundingowym, ale sami go finansują.
Niepokoi fakt że nie jest to bardzo doświadczone studio, ale taki Squad zaczynał z jeszcze mniejszym dorobkiem. Co wy myślicie?
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Diakon w Śro, 01 Sty 2014, 19:42:38
badanie dna oceanu, latanie myśliwcami, polowania, przeciążenia, własne dziury w asteroidach, bitwy kosmiczne, wraki, robale na pustyniach i skok w hiperprzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeestrzeeeń!

jeżeli chciałbym kiedyś tą grę to muszę wzmocnić komputer a jak na razie to muszę zainwestować w nowe krzesło ;D
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Schulze13 w Śro, 01 Sty 2014, 20:31:56
Cytuj
Aktualnie projekt jest nieco zagrożony, ale z pewnością wart zainteresowania.
Z ich twittera wyczytałem, że ich biuro zostało zalane przez powódź. Ludzie chcieli, aby założyli kickstarter'a, ale widać, że są konsekwentni.
Przed kilkoma tygodniami był niezły hype. Chciałem wrzucić info nt. ww. ale Dragnir się bardziej postarał :).
Niestety ten triller i nieliczne wywiady to wszytko co wiadomo o No Man's Sky. Ciekawe będzie to generowanie świata. Tak jak powiedział bodajże CEO, każde równanie ma swój wynik, więc jeżeli jeden kolega wygeneruje równanie, to każdy z graczy otrzyma to równanie. Więc wszyscy ujrzą taki sam wynik. A wynik to np. planeta.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Śro, 01 Sty 2014, 20:47:18
@up
Wszechświat dla każdego ma być taki sam a nawet >ten sam<. Jeśli np. jakiś psychopata zabije na planecie królików wszystkie króliki, inni gracze już mogą ich nie spotkać. Nie jestem pewien jak to będzie działało. Mam nadzieję że kontakt bezpośredni z innymi nie będzie konieczny.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Schulze13 w Śro, 01 Sty 2014, 21:13:33
W wywiadzie słyszałem, że każdy wyląduje w innej części krańca  wszechświata. A im bliżej środka tym mniej przyjaźnie.
Co do psychopaty: on zmienia równanie, więc wynik będzie inny ale identyczny dla wszystkich.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: DawsterTM w Śro, 01 Sty 2014, 22:00:32
[qoute]Twórcy celują w wizję science-fiction bliższą pomysłom Clarke'a czy Lema, niż fantastyce Lucasa czy Webbera, co z pewnością jest odświeżające.[/qoute]
I tutaj mnie macie! Kosmos pełen niesamowitych dziwności i szaleństw, zamiast cywilizacji zielonych obcych z czułkami które to przypadkowo są łudząco podobne do naszej własnej. A nawet po angielsku mówią. Ot, shakespeare jest popularnym w kwadrancie gamma.

Gra, przynajmniej z trailera przypomina połączenie serii X z SPORE. Graficznie to już czysty SPOR. Rozgrywka przynajmniej z ogłoszeń zapowiada się miodnie, ale to tylko słowa, i to jeszcze studia które nic nie pokazało. SQUAD też swego czasu zapowiadał wielką karierę oraz surowce...

Nic tylko życzyć powodzenia. Tyle że w całym tym ogłoszeniu nie znalazłem informacji na temat budowy statków, jest tylko o lataniu i eksploracji. Ktoś coś o nim wie?
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Śro, 01 Sty 2014, 22:20:05
@up
Nie było nic o budowaniu statków. Nie wiem co to ze Spore ma wspólnego, grafika tam była mocno stylizowana.

Cytuj
Rozgrywka przynajmniej z ogłoszeń zapowiada się miodnie, ale to tylko słowa, i to jeszcze studia które nic nie pokazało. SQUAD też swego czasu zapowiadał wielką karierę oraz surowce...
Jedna ważna różnica między tym projektem, a KSP - ci pierwsi nie sprzedają pre-early-alpha-alphy i obietnic za piętnaście dolarów, tylko wykładają swoje fundusze. Nie powinno być sytuacji jak z wielkimi projektami kickstarterowymi, które zebrały wielkie kwoty a od długich miesięcy przekłada się ich premierę. Coś podobnego chyba zdarzyło się z KSP. Co do kariery, to już wchodzi do gry. Problem w tym że kolejne update'y wychodzą strasznie rzadko ;P
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: JW w Wto, 22 Kwi 2014, 20:25:00
Wow, już nie mogę się doczekać premiery!
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: rosomak909 w Wto, 22 Kwi 2014, 20:51:45
Mam ochotę zagrać w tą grę, fajnie byłoby podróżować z kolegą na multi i zwiedzać planety. Gdzieś wyczytałem, że premiera ponoć odbędzie się w październiku. Znalazłem też pewnego newsa ze stycznia:

Cytuj
Pod koniec roku informowaliśmy o powodzi, która nawiedziła Wielką Brytanię w wigilię Bożego Narodzenia, doprowadzając między innymi do całkowitego zniszczenia siedziby studia Hello Games, zlokalizowanej w Guildford. Twórcy sandboksowego No Man’s Sky zostali wówczas pozbawieni biura, jak również wszelkich sprzętów, które się w nim znajdowały (wliczając w to komputery). Niemniej, wygląda na to, że katastrofa nie zatrzymała dewelopera – na jego oficjalnej stronie ogłoszono, że praca już wre na nowo. Obecnie zespół korzysta z zastępczego pomieszczenia, a niektórzy członkowie pracują w swoich domach, lecz za kilka miesięcy Hello Games powinno dorobić się nowej siedziby lub odbudować starą. Co więcej, zakomunikowano jednoznacznie, że nieszczęście nie odbije się na losach wspomnianego No Man’s Sky – twórcy przyrzekli, że „nie dopuszczą do tego”, by powódź spowodowała opóźnienie wydania gry.
Źródło: http://www.gry-online.pl/
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Chopins w Wto, 22 Kwi 2014, 21:51:44
Baaaardzo podoba mi się charakter Ekipy "Hello Games"
  Co do gry to bardzo ciekawa produkcja, choć jak dla mnie grafika jest zbyt plastikowa, ale i tak na pewno sprawdzę ten tytuł kiedy już się ukarze ;)
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Wto, 10 Cze 2014, 04:42:50
https://www.youtube.com/watch?v=nLtmEjqzg7M

Nowy materiał z No Man's Sky!

-> Jeśli zwierzęta mają być generowane proceduralnie, to niestety będzie to oznaczało raczej detale (pióra, kolor, grubość konkretnych części ciała, wysokość itd.), niż kreację całych potworów. Szkoda?
-> Walki kosmiczne. Nie chcę mieć zbyt wiele do czynienia z innymi graczami, ale model strzelania wygląda na bardzo uproszczony. Jak dla mnie nieźle - taka gra "wszystkich gatunków" nie może zbytnio stawiać ważności na jednym aspekcie. Jeśli multi będzie zrobione na modłę Dark Souls, będzie super.
-> Lądowanie na planetach - nie wiadomo czy podróż nie została skrócona do potrzeb filmiku, ale efekty są świetne, mimo że nieco surrealistyczne. Powierzchnie planet dopiero pokazują potęgę narzędzi proceduralnych, w ciągu sekund pokazując teren ciekawszy niż planety z KSP razem wzięte ;) i nie mam tu na myśli nawet lewitujących gór.
-> Stylizowana grafika. Jedni lubią, inni nie, ale gry nie będzie można pomylić z czymś innym. Do tego, może nie będzie wymagała potwornego PC (jeśli w ogóle wyjdzie na PC...)
 
Jeszcze nie wiem co myśleć o tej grze. Idea jest szczytna i bardzo ambitna, eksploracji kosmosu w takim stylu jeszcze nie było. Myślę, że można mieć nadzieję na dobry tytuł.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Benecjusz w Wto, 10 Cze 2014, 09:52:30
(http://procrasti-nation.eu/wp-content/uploads/Shut-up-and-take-my-money.jpg)
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Wto, 10 Cze 2014, 12:42:00
Data premiery nie jest znana, ale pojawiły się  informacje jakoby gra miała wyjść na PS4 a w późniejszym terminie na PC. Brak wersji na stare konsole sugeruje brak kompromisów w sferze technicznej gry.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Diakon w Wto, 10 Cze 2014, 14:14:52
Nie ma wieści? Gdzieś obiło mi się o oczy że ma być w październiku.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Benecjusz w Sob, 02 Sie 2014, 11:08:58
Jest potwierdzone info że ma ukazać się na PC: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=86831
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Sporemaniak1 w Nie, 17 Sie 2014, 14:17:37
A pomyśleć że kiedyś marzyłem o takiej grze  :D.Dla mnie to jest super gra!
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Nie, 17 Sie 2014, 16:37:57
No no, jeżeli to wyjdzie i te wypowiedzi okażą się prawdziwe to szykuje się kolejny pożeracz czasu. I to taki sandbox jak KSP - jak ja kocham czyste sandboxy.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Sob, 06 Gru 2014, 16:26:51
http://youtu.be/WQhSP82uhY4

Na trailerze widać m.in. dziwne latające płaszczki i roboty strażnicze, pilnujące ekologii.

Twórcy w wywiadzie wspominali że spotkanie z graczem na powierzchni będzie bardzo mało prawdopodobne - jak dwie osoby w dwóch punktach na Ziemi. Imo trochę przesadzone, bo planety wydają się być skalą bliższe KSP (gdzie wciąż absurdalnie trudno jest na coś trafić przypadkiem).
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Raynus w Nie, 07 Gru 2014, 14:36:46
Piękne, widowiskowe, rozbudowane i na pewno ciekawe, ale przypuszczam, że mój komputer tego już nie uniesie :(
Pozostaje nadzieja, że twórcy pomyślą o posiadaczach 5-letnich PCtów.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Nie, 07 Gru 2014, 14:53:49
Gra powstaje docelowo na PS4. Wątpię by poszli na taki kompromis technologiczny. Masz jeszcze przynajmniej rok na upgrade, a jeśli okaże się faktycznie fascynująca to pożyje o wiele dłużej.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: JW w Nie, 07 Gru 2014, 20:09:52
Pojawił się już kolejny trailer.

https://www.youtube.com/watch?v=xpcoO7bTV48&list=UUGKx5XhGuf09VERiw_QIemA
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: JW w Pią, 30 Paź 2015, 21:42:28
Dostaliśmy nowy trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=-UVQ14JrfRI

Potwierdzono też datę wyjścia gry na czerwiec 2016r.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Sob, 31 Paź 2015, 01:22:52
Pokażcie chociaż raz planetę BEZ życia...
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Nie, 06 Mar 2016, 00:10:46
Zapowiedziano premierę na CZERWIEC  bieżącego roku. Niedługo po moich urodzinach D:

Minimalne wymagania sprzętowe: Intel Core I3 2.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1536 MB GeForce GTX 480 lub lepsza, Windows 7
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24357
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Madrian w Nie, 06 Mar 2016, 00:43:29
I cena na Steam w przedsprzedaży - skromne 60€. Stać każdego. ;)

I tak patrząc po tych trailerach, zastanawiam się co takiego ta gra nam zaoferuje?
Na czym ma polegać? Statki jak widać - gotowe. Nie zbudujemy własnych.
Latamy od planety, do planety, zbieramy cegiełki by móc dolecieć do następnej planety, żeby zebrać cegiełki na lot do następnej planety.
Na początku byłem na tę grę napalony. Wydawało się to ciekawe.
Ale po obejrzeniu wszystkich trailerów, w zasadzie nie widzę sensu w tej grze.
Mamy niby nieodkryty wszechświat - pilnowany przez roboty. No fajnie. To skąd się u licha wzięły?
Podróże - jak widać na filmie, technologia lepsza od Borga. Statek przyśpiesza i hamuje z przyśpieszeniem rzędu 3000 G, połyka w przestrzeń tak, że w 15 sekund jest na orbicie lub z orbity - na powierzchni. A wszystko tylko dla widoczków.
Im więcej materiałów - tym większe rozczarowanie.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Nie, 06 Mar 2016, 00:52:30
Cytuj
I cena na Steam w przedsprzedaży - skromne 60€. Stać każdego.

Normalna cena za grę (na zachodzie). Sam poczekam aż stanieje lub kupię u polskiego wydawcy jeśli będzie.

Cytuj
Na czym ma polegać? Statki jak widać - gotowe. Nie zbudujemy własnych.

Uhm, skąd wy z tym budowaniem statków? Od początku wiadomo że to nie będzie gra konstrukcyjna jak KSP. Statki będzie można ulepszać, tyle.

(http://Latamy od planety, do planety, zbieramy cegiełki by móc dolecieć do następnej planety, żeby zebrać cegiełki na lot do następnej planety.)

Do tego dochodzą mechaniki rozmowy z NPC którzy nie zawsze nas zrozumieją. Sam się dość niepokoję tym aspektem rozgrywki, ale podejrzewam że sam będę w stanie szwędzać się po co ciekawszych planetach długimi godzinami. A jeśli zostanie zaimplementowany choćby najprostszy element konstrukcyjny (a destrukcyjny jest na pewno, więc w najgorszym razie zostanie kopanie sobie dziur) to może i na dłużej?
Cytuj
Mamy niby nieodkryty wszechświat - pilnowany przez roboty. No fajnie. To skąd się u licha wzięły?

Jedną z motywacji będzie odkrywanie rzeczy takich jak to, kto to wszystko zostawił. Chyba że ty też byś odkrył takie tajemnice już w trailerach.;)

Cytuj
Podróże - jak widać na filmie, technologia lepsza od Borga. Statek przyśpiesza i hamuje z przyśpieszeniem rzędu 3000 G, połyka w przestrzeń tak, że w 15 sekund jest na orbicie lub z orbity - na powierzchni. A wszystko tylko dla widoczków.
Nie widziałbym w takiej grze aerobrakingu jak w KSP, robiąc kółko za kółkiem xD


Sam nie buduję sobie żadnych założeń ponad to co pokazują twórcy i póki co wygląda jak zabawniejsza wersja Elite która mnie bardzo rozczarowała konstrukcją. Nie dziwi mnie też że ludzi niezbyt jara wizja skakania z planety na planetę, tak jak ja nie rozumiem gapienia się na gwiazdę centralną każdego mijanego układu w Elite. Liczę za to na motyw cywilizacji zamieszkujących światy NMS bo artefakty czy konstrukcje widoczne tu i ówdzie są bardzo intrygujące.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: HAL9000 w Pon, 07 Mar 2016, 06:36:41
Akurat 60e to nawet na zachodzie górna półka cenowa na którą mało kto sie rzuci...
Niestety cena mocno "konsolowa" aż strach myśleć po ile będzie na ps4.
Sam od dawna obserwuję tą produkcję. Pożyjemy zobaczymy.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Pon, 07 Mar 2016, 12:56:33
Cytuj
Akurat 60e to nawet na zachodzie górna półka cenowa na którą mało kto sie rzuci...

Och, chciałbym żeby tak było! A tymczasem KSP właśnie podrożało do 40€ na Steam :P
ceny gier na zachodnim rynku prawie się nie różnią w zależności od platformy, też będzie 60.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: JW w Pon, 07 Mar 2016, 17:51:17
Super! Data premiery to 22 czerwca, na dzień przed moimi urodzinami  :D :D :D
http://store.steampowered.com/app/275850/?l=polish
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: HAL9000 w Wto, 16 Sie 2016, 13:02:33
I co ludziska? Chyba gra nie warta świeczki :D
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Drangir w Wto, 16 Sie 2016, 21:59:10
Yep, nie za tę cenę, nie w takim stanie portu. Dla bardzo specyficznych ludzi których naprawdę to jara. Fajny tekst o NMS:
http://www.pcgamer.com/what-no-mans-sky-could-learn-about-exploration-from-kerbal-space-program/
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: Kadaf w Śro, 17 Sie 2016, 00:39:04
 Bo widzicie, gra jest oparta na haśle, do którego każdy powinien podchodzić z dużą ostrożnością. To hasło to "procedurally generated". Ludzkość nie zbudowała jeszcze ani komputera, ani programu z na tyle mądrymi algorytmami, by one faktycznie potrafiły stworzyć coś nowego. Zbudowano kilka zwierzaków i puszczono je przez tę niby proceduralność, a to w rezultacie dało właściwie... no nic nowego! Jeden będzie różowy, drugi niebieski, jeden będzie miał włosy, inny nie, ale to wszystko to jak przebieranie krowy w różne wdzianka. Jeśli mamy do dyspozycji tylko spraye i perukę z mopa, to krowa zawsze pozostanie krową, co by z nią nie robić. Gdy jakiś czas temu był szał na No Man Sky, to jakoś poza mną nikt nie zwrócił uwagi na to, że stwory się ewidentnie powtarzają, a coś takiego skutecznie zabija chęć eksploracji, sprowadzając wszystko do kolekcjonowania królików we wszystkich kolorach tęczy. Ani to ciekawe, ani realne. Twórcy postawili po prostu nie na jakość, tylko na ilość. Ja na ich miejscu zdecydowałbym się na dwa rozwiązania. Jedno to zatrudnić 500 ludzi, którzy nonstop będą zastanawiać się, jakie formy życia mogą zaistnieć na innych planetach i przypilnować (to bardzo ważne), by członkowie tej ekipy nie konsultowali się między sobą i drugie tyle modelarzy 3d. Albo mogli by stworzyć jakiś bardzo, ale to bardzo zaawansowany kreator fauny i flory, który będzie pozwalał na konstrukcje zwierzaków i roślin w sposób nieporównywalnie bardziej złożony, niż ten chociażby znany ze Spore.
I wówczas, kto wie, może miało by to ręce i nogi.

Dodam jeszcze co mnie najbardziej przeraziło w No Man Sky. Jest to brak polotu wśród kreatorów stworzeń. Oni po prostu sięgnęli do książki o paleontologii. Mamy więc brachiozaura, pteranodona, arsinoiterium, jakiś eohippus i kilka innych stworzeń z bliższej lub dalszej przeszłości. Na dodatek nieco bez składu, pomieszane ze sobą. Co prawda znajdzie się kilka stworzeń całkiem wymyślonych, ale stanowią zdecydowaną mniejszość. Słabo!
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: HAL9000 w Śro, 17 Sie 2016, 06:33:01
Szczera prawda Kadafie, ja wiedziałem że coś będzie nie tak gdy wyświetliło mi do pobrania zaledwie 2.5GB.  Nawet mając algorytmy przy tak małej bazie danych wyjdzie z tego kupa.
Do tego wspomniany brak wyobrazni twórców, marny symulator latania i wyszło co wyszło.
Szkoda, bo gra zapowiadała się ciekawie.
Pogratulować można teamowi za brak loading screenów.
Tytuł: Odp: No man's sky
Wiadomość wysłana przez: krzychu072 w Śro, 17 Sie 2016, 22:54:48
Dlatego wole elite dangerous :) , mniej kosztuje lepiej wygląda ( podobno maja ulepszać planety ) i więcej do roboty , co z tego jak jest nie skończoność jak po jakimś nie długim czasie to się znudzi już wole w elite dangerous tą skromną galaktykę ( 400 bilionów gwiazd ) prawie każda ma swój układ planetarny , tylko  jeszcze czekac na star citizen , ostatnia nadzieja dla fanów space simów  .