Autor Wątek: Cantr II - nie o kosmosie ale warte polecenia  (Przeczytany 2075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sob, 10 Sie 2013, 21:03:15

Offline rafal3920

  • Plutonowy
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Coraz więcej jest tu gier nie-kosmicznych więc chyba mogę zareklamować moją ulubioną grę przeglądarkową

Cantr II Jest to tekstowa gra z gatunku RP, toczy się w fikcyjnym świecie stworzonym niemal zupełnie przez graczy. Na początek ostrzeżenie- jeśli jesteś graczem dla którego najważniejsza jest akcja, grafika i tempo to możesz tu skończyć czytanie. Gra powstała niemal 11 lat temu- jej twórca stworzył silnik gry, tzw" Najważniejszą zasadę(czyli to co w niemal każdym RP- To że ty coś wiesz nie oznacza że twoja postać to wie)  i 1 kontynent na którym gracze żyli po czym obserwował co z tego wyniknie. Dziś prócz kontynentu jest kilkanaście wysp(w tym Polski archipelag). Gracze stworzyli miasta, struktury społeczno-gospodarcze, mapy, sztukę, organizacje itd. Można zostać tam niemal każdym. Osoba która mi o tym powiedziała była już królem który zginął w zamachu, kartografem, dowódcą straży, łowcą piratów i poszukiwaczem złota. Ja gram może pół roku i moja jedyna postać(każdy może mieć do 15 na raz) jest wioskowym podróżnikiem i kowalem a w wolnym czasie pisarzem, a dla.odmiany postać mojego brata to krawiec w największym polskim mieście. Same czasy gry- no cóż: walczy się na miecze, jeździ samochodami, rozmawia przez radio a prądu nie ma
Grę bardzo polecam tym którym zależy w grach na więcej niż zadymie- tu ważniejsza jest gospodarka, dyplomacja, handel i relacje między postaciami aczkolwiek było kilka wojen.
Linki:

Link do gry: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Polskie forum: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Samouczek: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Poradniki: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

CantrWikipedia: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ

Przed rejestracją polecam poczytać żeby się nie zawieść oraz żeby coś wiedzieć

Przepraszam za błędy językowe, złą odmianę itd... Często piszę z telefonu, a tam mam kiepski autotekst

Sob, 10 Sie 2013, 23:39:00
Odpowiedź #1

Offline Raynus

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 501
  • Reputacja: 17
    • Zobacz profil
Uwielbiam RP. Nie wiedziałem o istnieniu takiej sceny. Na pewno dołączę do zabawy.

Reklama

Odp: Cantr II - nie o kosmosie ale warte polecenia
« Odpowiedź #1 dnia: Sob, 10 Sie 2013, 23:39:00 »

Sob, 10 Sie 2013, 23:41:22
Odpowiedź #2

Offline Wawrzyn

  • Kapral
  • **
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 12
  • Per aspera ad astra
    • Zobacz profil
Kurde faja, brzmi ciekawie. Może i ja się skuszę.
Przez trudy do gwiazd

Wto, 13 Sie 2013, 13:50:34
Odpowiedź #3

Offline Raynus

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 501
  • Reputacja: 17
    • Zobacz profil
Wkręciłem się i muszę przyznać, że to najlepsza "gra" RP, w jaką grałem.

Reklama

Odp: Cantr II - nie o kosmosie ale warte polecenia
« Odpowiedź #3 dnia: Wto, 13 Sie 2013, 13:50:34 »