Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry

Tutoriale => Gotowe poradniki => Wątek zaczęty przez: Hipekhop w Pią, 04 Lip 2014, 08:54:42

Tytuł: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Pią, 04 Lip 2014, 08:54:42
Społeczność użytkowników Linuksa składa się na osoby dość kreatywne, niemniej każdy kiedyś zaczynał, nie wiedział "co do czego", oraz padał ofiarą głupich przesądów. Temat stopniowo będzie się rozrastał, w miarę pomysłów i potrzeb.
Dziękuję [tu za pozwoleniem może pojawić się nick] za OS-war na chacie, stał się inspiracją dla tego tematu :)



Zakładam, że posiadasz oryginał KSP na steam. Dlaczego? Ponieważ sam takiej używam i mam ją - wraz z całym bogactwem inwentarza - pod ręką. W temacie można zadawać oczywiście pytania dotyczące wersji sklepowej- coś wymyślimy ;)



Instalacja steam- sprawa prosta.

Unpackaged
Download the latest build, extract it, and run ./steam or type "sudo make install"
http://repo.steampowered.com/steam/archive/precise/steam_latest.tar.gz

Arch Linux
A package is available from the official repositories. It can be installed by typing pacman -S steam.
You will first need to enable the multilib repository if you are on a 64-bit system.

Debian
Steam packages are available for jessie and sid. To install Steam, use apt-get install steam or aptitude install steam.
If you are on a non-i386 architecture (e.g. amd64), you need to enable multiarch.
Further installation and usage instructions can be found in the Steam Debian wiki article.

Fedora
RPM packages are available from RPMFusion for all supported Fedora releases. The package works fine on both i686 and x86_64 systems and already contains support for the S3 Texture compression library for open source drivers (radeon, intel and nouveau) along with all the required libraries to start playing with Steam games.
To install, after enabling the RPMFusion repositories, simply issue a yum install steam.
Note: There is also a staging repository where additional options are added to the package, like Valve's xpad driver and packages for running the SteamOS client in SteamOS mode. These features might not end up in RPMFusion. The repository is available at negativo17.org.

Gentoo
Inofficial ebuilds are available through gamerlay, progress is tracked on Gentoo Bug 442176.
openSUSE / SUSE
Install the RPM package for openSUSE.
Further information: https://en.opensuse.org/SDB:Team_Fortress_2

Ubuntu
Update your system with the latest updates, then install the deb package:
http://repo.steampowered.com/steam/archive/precise/steam_latest.deb

PCLinuxOS
Launch Synaptic Package Manager and click reload.
Search for Steam, right click steam-launch, click mark for installation.
Click apply and when the installation is done Steam will be in the internet category.

//Tłumaczenie sobie odpuściłem- zbyt jasno spisane, by to psuć :) Źródło powyższego (https://developer.valvesoftware.com/wiki/Steam_under_Linux#Native_Steam_on_Linux)



Pewnie masz 64bitowego pingwinka, także dobrze by było ustawić w opcji uruchamiania co następuje:
Kod: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
LC_ALL=C %command%_64Nie wiesz gdzie? Jak już masz zainstalowaną grę, to w bibliotece kliknij w nią prawym, wybierz właściwości, następnie w nowo-otwartym okienku (w zakładce ogólne) przycisk ustaw opcje uruchamiania i przeklej tam powyższą linijkę. Potwierdź ;)



Jedną z rzeczy które warto dodatkowo zrobić (w przyszłości z pewnością to poprawią- być może dla Ciebie już jest to nieaktualna porada) jest uchronienie się przed crashem pojawiającym się przy użyciu TR-38-D (największego z dostępnych decouplera "pierścieniowego").

0) Close KSP if it's open.
1) With a text editor (such as notepad) open up the part.cfg file for the TR-38-D. It should be located in KSP\GameData\NASAmission\Parts\Size3Decoupler\part .cfg (przez bibliotekę steam i wspominane już właściwości przejść do zakładki pliki lokalne i wybierz przycisk przeglądaj pliki lokalne, oszczędzisz sobie szukania ;) ).
2) Find the line that says “PhysicsSignificance = 1” and change it to “PhysicsSignificance = 0”
3) Save the file. Now you can have fun.

//Ponownie uznałem, że nie ma sensu tłumaczyć. Zmieniłem co mi się w opisie nie podobało, szerszy (już w sporej części chyba nieaktualny- squad połatał dziury w kodzie?) tutaj (http://forum.kerbalspaceprogram.com/threads/77327-20May-0-23-5-Issues-Fix-Crashes-Decoupler-EVA-Career-Save-Won-t-Start-more).



Spolszczenie

Prace nad nim trwają na tym forum i właśnie z niego je ściągamy :)
Znajduje się tutaj (http://forum.kerbale.pl/modyfikacje/spolszczenie-kerbal-space-program-(alpha-0-2)-(0-21-x)-(demo)/msg12248/#msg12248).
Co robimy? Dostanie się do plików gry zostało już przedstawione. Całą sztuczką jest przekopiowanie plików zawartych w archiwum i nadpisanie innej wersji językowej. Spolszczenie nie jest kompletne, ale cóż... komu się nie podoba- niech pomoże i nie narzeka :P



W razie jakichkolwiek pytań w kwestii cudownego połączenia pingwinka i KSP- jest to chyba najlepsze miejsce do tego :)
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Pią, 04 Lip 2014, 17:17:04
Sam posiadam Debiana Jessie i dlatego temat bardzo mi się podoba. Jednakże używam go do wszystkiego z wyjątkiem gier, bo jak gram w gry to odpalam Windowsa(oryginał, służy mi w sumie tylko do gier). Kiedyś z ciekawości wgrałem sobie demo. Chodziło to całkiem przyzwoicie(w sumie tak samo jak na Windows, lecz odniosłem wrażenie, że Linux miał nieco więcej FPS), ale miałem problem z jedną rzeczą - czułość myszy. Na Linuksie czułość myszy jest bardzo wysoka i mały ruch powoduje gwałtowny i duży obrót kamery. Pamiętam, że aby to zmienić trzeba kombinować w pliku konfiguracyjnym - jednakże demo to stara wersja, więc czy w najnowszej został naprawiony ten problem? Nie mam narazie możliwości instalacji Steam na nim, zbyt mała partycja.
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Sob, 05 Lip 2014, 03:17:47
Bardzo się cieszę, że komuś się podoba- czyli mogę się na coś przydać :)

FPS są lepsze, w moim przypadku o wiele. Generalnie windowsowe gry lubią pod Linuksem mieć więcej fps (z dodatkiem drobnych bugów)- CS 1.6 jest tu klasycznym przykładem wzrostu fps :)

Używam Fedory 20 (Heisenbug) i faktycznie- jest problem z czułością myszy dla tej akcji. Objawia się on jedynie przy obrocie kamery z użyciem prawego klawisza myszy. Przy poruszaniu kamerą po kliknięciu środkowym i każdej innej akcji (już więc nie w odniesieniu do kamery) działa właściwie. Do obracania kamery używam strzałek, także ten bug niezbyt mnie dotyczył i w ogóle o nim zapomniałem tak naprawdę.

*minutę później*

Ok, mam rozwiązanie tego buga. Wciąż jest to edycja pliku konfiguracyjnego.

W katalogu głównym gry (było podawane jak się tam dostać) odnajdujemy plik settings.cfg i edytujemy go z wykorzystaniem notatnika.
Zmieniamy wartości przypisane do:
VAB_CAMERA_ORBIT_SENS
VAB_CAMERA_ZOOM_SENS
FLT_CAMERA_ORBIT_SENS
FLT_CAMERA_ZOOM_SENS
Na 0.25 (pamiętajcie o tym, że używać należy kropki, a nie przecinka!).
//Jeżeli ktoś lubi bardzo niską czułość, to może tę wartość jeszcze zmniejszyć oczywiście, ale poniżej 0.15 raczej nie schodźcie, bo będzie już zbyt wolno.

W tym samym pliku operacja trudniejsza. Mamy połączone klamrą pewne zbiory wartości w grupy (skrót myślowy, ale nie wszyscy jesteśmy programistami ;) ). Oto nazwy grup w których będziemy zmieniać wartość sensitivity:
AXIS_CAMERA_HDG
AXIS_CAMERA_PITCH
AXIS_MOUSEWHEEL

Dajemy wartość taką samą jak wtedy, czyli 0.25 (wcześniejsze zdanko do fanów niskiej czułości wciąż aktualne).

Przykładowo- tak wygląda pierwsza z wymienionych "grup" po edycji:
Cytuj
AXIS_CAMERA_HDG
{
   name = None
   id = None
   inv = False
   sensitivity = 0.25
   deadzone = 5
   scale = 1
   group = 0
   switchState = Any
}

Grupy są skonstruowane - jak widzicie - bardzo prosto. 1: nazwa grupy (której szukamy), 2: jej zawartość mieszcząca się w klamrach.
//Brzydko tak brać quote zamiast code, ale tylko tak mogłem uzyskać podkreślenia tego, co istotne ;)



Zastanawiałem się przez chwilkę nad stworzeniem gotowca, ale nie wiem czy jest sens. Najchętniej, to chyba skryptem bashowym- najprościej. Co o tym myślisz?
EDIT: Dodatkowym argumentem za bashowym skryptem byłoby unieszkodliwienie problemu z aktualizacją, sprawdzaniem integralności... chyba się podejmę w wolnej chwili :)
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Sob, 05 Lip 2014, 21:54:17
Tak, taki bashowy fix powinien być całkiem atrakcyjnym rozwiązaniem, choć w sumie umieścić gotowiec z fixem też nie byłoby źle. Jedziesz na otwartych sterownikach czy zamkniętych? Jak ja się bawiłem KSP to miałem zamknięte, teraz jadę na otwartych i mam ochote spróbować KSP odpalić na otwartych, ciekawe jak będzie z FPS. Co do wersji sklepowej, to chyba nie powinno być problemu. Nie wiem naprawdę jak wygląda kupowanie i pobieranie gry ze strony KSP, bo sam mam na Steam, ale chyba przy pobieraniu powinna być wersja do wyboru, dalej tak samo, rozpakowujemy i uruchamiamy. Co do więcej FPS na Linux, to zależy jak gra jest sportowana, KSP akurat jest dobrze sportowane, ale taka afera była z Wiedźminem 2, bo port był kompletnie do niczego i podobno lepiej już działało na Wine. Sam też powinienem mieć KSP i inne gry na Linux, i tak muszę robić reinstal Windowsa bo muli(chociaż jest rzadko używany), to jakoś sensowniej ustawie partycje i też będę miał gry na Linuksie.  ;)
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Nie, 06 Lip 2014, 03:12:57
Gotowca z fixem trochę się boję. Ktoś może mieć własną konfigurację i mu się wszystko pozmienia. A taki fix pogrepuje i znajdzie miejsce do naniesienia zmian :)
Mam otwarte i wszystko śmiga jak trzeba :)

Cóż, krosik tak dużej gry nie jest łatwy. Dobrze, że to w ogóle zrobili- nowa wersja powinna śmigać "jak się masz" ;)
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Nie, 06 Lip 2014, 13:32:59
Nom, chyba w tym wypadku faktycznie skrypt bash będzie lepszy, ale w sumie zaraz po instalacji gry i tak nikt nie ma żadnych ustawień, to mu chyba nie zaszkodzi umieszczenie oryginalnego pliku z fixem i dopiero po jego wgraniu ktoś by sobie ustawił opcje. Wiedźmin 2 to akurat inna bajka, to nawet nie jest porządny port, tylko stoi to na jakiejś warstwie kompatybilności(coś jak Wine), więc to nie jest port, tylko wersja na Windows odpowiednio opakowana, ale dla mnie lepsze takie coś niż nic  :) KSP akurat poza tą czułością myszy to nie widziałem żadnych różnic pomiędzy Windows i Linux, obie chodzą tak samo sprawnie.
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Nie, 06 Lip 2014, 22:36:26
Spróbuj zwiększyć ilość części, u mnie tutaj zastępuje spory wzrost wydajności.

No też prawda... muszę to przemyśleć :)
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Pon, 07 Lip 2014, 22:53:31
Narazie jestem po formacie i nie mam Linuksa, ale zostawiłem dla niego 50GB miejsca i nie omieszkam zainstalować Steam. Tak z ciekawości, na jakiej dystrybucji siedzisz?
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Wto, 08 Lip 2014, 07:44:12
Serwery domowe trzymam na Fedorach i Debianach (co dziwne- dalej ten podstawowy stoi na Fedorze :D ). A jeżeli o kompa użytkowego chodzi, to Fedora 20 Heisenbug, ale chyba się zestarzałem i przejdę i tu na Debiana.
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Wto, 08 Lip 2014, 17:37:02
Zainstaluje niedługo Kerbale na moim Debianie i podziele się wrażeniami. Miałem ochotę zainstalować zamknięte sterowniki, ale przy próbie instalacji powitał mnie nieprzyjemny komunikat, że moja grafika jest nieobsługiwana, czyli AMD przestało wspierać moją grafikę, więc muszę siedzieć na otwartych. Ciekawe jak działa wersja 64bit, mam 4GB RAM, czyli dla mnie to bez różnicy czy 32bit czy 64bit, mógłby ktoś przetestować?

Edit; No niestety, ja muszę wrócić do Windows. KSP nie chce się odpalić na mocniejszej karcie grafiki(bo mam laptopa z hybrydową grafiką). Lecz nie jest to problem KSP, bo jak uruchomie grę z pominięciem Steam'a, prosto z folderu, to wtedy działa bez problemu. Kiedy dodaje potrzebną opcję(DRI_PRIME=1 co mówi, że gra ma działać na mocniejszej karcie) to wtedy mignie tylko okienko KSP i wyrzuca. Z tego co się orientuje, to gra zostaje ubita przez Steam'a, bo coś mu się nie podoba(jak wspomniałem, jak uruchomie z folderu bez Steam'a, to śmiga bez problemu). Może też brakować jakiejś biblioteki, wszakże Debian nie jest raczej stworzony do gier.
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Pią, 11 Lip 2014, 10:15:28
Nic nie musisz, nie poddawaj się! :)

http://steamcommunity.com/groups/SteamClientBeta/discussions/0/540744474816205039/

Próbowałeś odpalić ze słabszej karty?
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Pią, 11 Lip 2014, 18:11:17
Tak, na słąbszej karcie działa, ale przycina się - bo jest słabsza. I postanowiłem się nie poddawać, zainstalowałem dystrybucje user-friendly, czyli Mint - udało mi się zainstalować sterowniki zamknięte od AMD i działają, więc teraz pozostaje mi Steam i Kerbale. Dam znać jak zainstaluje.

Edit: Działa, Steam chyba nie lubi otwartych sterowników, na zamkniętych śmiga bez problemu. Skoro już mam Kerbale na Linuksie, to po co mi Windows  :P
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Sob, 12 Lip 2014, 17:31:03
"Skoro już mam Kerbale na Linuksie, to po co mi Windows"
Zawarłeś w tym jednym zdaniu całość problemu OS War xD
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Grewest w Wto, 15 Lip 2014, 19:52:21
Witam mam linuxa i demo ksp  ale nie mam napisów  :(
(http://images.tinypic.pl/i/00552/4mdoor1q5zic_t.jpg) (http://www.tinypic.pl/4mdoor1q5zic)

Czy na pełnej wersji nie ma z tym problemów ?
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Wto, 15 Lip 2014, 21:54:30
Nawet na demo nie powinno być problemów - jaki system, jaki sprzęt, używasz sterowników otwartych czy własnościowych? Z doświadczenia wiem, że gry nie bardzo lubią sterowników otwartych.
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Wto, 15 Lip 2014, 22:00:17
Widziałem kiedyś ten problem... nie wiem, czy nie miałem go uruchamiając bezczelnie pirata z użyciem wine (bez jakichkolwiek poprawek).
//Ale to było kiedyś oczywiście, już mam oryginał ;)

Nie brakuje Ci aby MS fonts? Konkretnie chyba arial.ttf i arialb.ttf.

Działasz w zgodzie z poradami z tematu?
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Śro, 16 Lip 2014, 01:35:36
Ja nie miałem czcionek MS w systemie a i tak KSP działało. Ja raczej stawiam na sterowniki  - niektóre gry nie lubią otwartych. Potrzebne dokładne dane o systemie i sprzęcie.
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Grewest w Śro, 16 Lip 2014, 14:09:39
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Nawet na demo nie powinno być problemów - jaki system, jaki sprzęt, używasz sterowników otwartych czy własnościowych? Z doświadczenia wiem, że gry nie bardzo lubią sterowników otwartych.
używam integry intela więc otwarte.
Sytem to nettruner roling (manjaro)

[Post scalony: Śro, 16 Lip 2014, 17:28:22]
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Widziałem kiedyś ten problem... nie wiem, czy nie miałem go uruchamiając bezczelnie pirata z użyciem wine (bez jakichkolwiek poprawek).
//Ale to było kiedyś oczywiście, już mam oryginał ;)

Nie brakuje Ci aby MS fonts? Konkretnie chyba arial.ttf i arialb.ttf.

Działasz w zgodzie z poradami z tematu?
a jak to sprawdzić czy mam te czcionki ? :)
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: DragonsNightmare w Czw, 17 Lip 2014, 13:11:16
No i tu jest problem, bo sam odpalałem demo na otwartych sterownikach integry Intela i ja nie miałem takiego problemu. To raczej napewno kwestia systemu(ja akurat mam Debiana), może spróbuj doinstalować te czcionki co radzi Hipekhop.

Edit: Fajnie, że temat przyklejony. Napewno się przyda Linuksowym graczom.
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Grewest w Pią, 25 Lip 2014, 16:42:52
Na nowej wersji nie mam problemów :)

Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Pią, 29 Sie 2014, 06:06:50
Poszła pełna reinstalka systemu, gra również świeżo ze steama w konsekwencji, bez jakichkolwiek modów, save'ów etc. Jak zainstalowałem tak jest.

Kod: Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
[hipekhop@LatajacaFedora ~]$ uname -a
Linux LatajacaFedora.Agharta 3.11.10-301.fc20.x86_64 #1 SMP Thu Dec 5 14:01:17 UTC 2013 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
Z innych rzeczy ważnych- akcja toczy się na laptopie acer aspire 7551G, trochę customowym, ale wciąż amd radeon HD 6650M. Wszystko na otwartych sterach.

TR-38-D wydaje się działać całkowicie poprawnie, nie są potrzebne jakiekolwiek poprawki.

UPDATE:
Po spolszczeniu gry silnik S3 KS25x4 Engine Cluster stracił całkowicie moc. Sprawdziłem rozwiązanie najbanalniejsze. Sprawdziłem spójność plików, następnie ze spolszczenia usunąłem plik GameData/NASAmission/Parts/Size3EngineCluster/part.cfg i całe tłumaczenie klasycznie wgrałem. Innymi słowy- spolonizowałem wszystko poza tym silnikiem. Silnik zaczął ponownie działać. Moja diagnoza jest taka, że Avanturnik się przy tłumaczeniu rozpędził i coś "urwał" :> Chwała mu jednak za wykonaną pracę, bugi się zdarzają! Później prześlę (chyba, że ktoś zrobił to wcześniej) poprawiony plik tłumaczenia, póki co nie sprawdzałem co jest źle, a jedynie polecam terapię zachowawczą ;)
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Hipekhop w Sob, 22 Lis 2014, 03:58:43
Ok, podbiję wątek bezczelnie. Ilu wśród nas jest pingwiniarzy? Generalnie rzecz biorąc pytam się po to, by wiedzieć, czy warto pisać skrypcik automatyzujący sprawę tych drobnych poprawek, czy też nie.
//Już byłem gotów napisać go ot- tak, dla siebie, ale ostatecznie rzecz biorąc mam co robić, a jakoś tylko dla siebie to mi się nie chce ;)
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Rosomak w Śro, 30 Gru 2015, 12:55:02
Witam.
Od niedawna jestem graczem KSP i niestety grać się nie dało :( ciągłe CTD nawet przy minimalnych ustawieniach .
Zacząłem myśleć nad przejściem na 64bit windę .Ale kupować OEM pod stare graty w kompie to z lekka nie zgodne z licencją , a ulepszenie komputera w moim przypadku to wymiana prawie całych bebechów i koszt ok 2000zł.
Ale od początku .
Moja konfiguracja :
Procesor E8400 leciutko podkręcony .
Grafika GTX 660
4 GB ram
i jedyna inwestycja to dysk SDD  MX200 250GB Crucial.

Gra bardzo mi się podoba pomyślałem więc dlaczego nie spróbować by pod 64bit Linuxem?
Po krótkiej lekturze wybór padł na Linux MInt 17.3.
Zainstalowałem go jako drugi system w komputerze .
I..... rewelacja :D
Na początku miałem kila problemów z obsługą , ale Mint to prawie windows .Po zainstalowaniu systemu jest praktycznie gotowy do użytku ,jedyne co musiałem zrobić to zainstalować sterowniki Nvidii bo domyślnie są zainstalowane jakieś OSource.
Z drżącym sercem uruchomiłem KSP ( na początku czystego) i ....pojawił się na mojej buzi banan! Wszystko chodzi jak złoto.Przez tydzień żadnych CTD. Zainstalowałem KAS , KIS  i spróbowałem pobawić się ustawieniami grafiki.
Na standardowych ustawieniach średnio 35 fps . I nadal żadnych niespodzianek .
Na prawie maksymalnych min to 8-10fps , ale nadal się gra przyjemnie.
Podsumowanie.
Jeżeli ktoś się boryka z brakiem stabilności gry a nie chce wydawać kasy na nowy komputer z czystym sumieniem polecam Linux Mint 17,3  64bit i po problemach.
Nie wiem na ile dysk SDD usprawnił działanie mojego nie najnowszego już kompa , Ale za kilkadziesiąt zł mogę dokupić jeszcze 4 gb ramu i cieszyć się przyjemną grą w KSP .
PS.
Właśnie doczytałem że WAR Thunder  GF tez ma wersję linuksową .
Ściągam i przetestuję .

Mam tylko jeden problem , malutki.
Za każdym razem po uruchomieniu gry muszę zmieniać ustawienia ,zawsze są resetowane do domyślnych.
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Grewest w Śro, 30 Gru 2015, 14:24:47
Na twoim miejscu zamiast dysku wymieniłbym procesor dało by ci to więcej FPS.

Jakie masz środowisko graficzne w mincie ?
Tytuł: Odp: [Linux] Jak kerbalić pod pingwinkiem, czyli linuksowa grupa wsparcia.
Wiadomość wysłana przez: Rosomak w Śro, 30 Gru 2015, 15:20:49
Cinamon .
Jestem zielony jeżeli chodzi o Linuxa :) Ale o ile doczytałem w sieci to tak się nazwa to środowisko .To jakaś nakładka na Gnome.

Jeżeli chodzi o procesor to aby była odczuwalna różnica to trzeba by chyba i płytę wymienić a potem RAM :)
Dopóki da się grać w czołgi okręty i Kerbale  nie będę inwestował  ;D